رفتن به مطلب

مشکل تصویر ندادن سیستم هربار بعد از ریستارت کردن (DDR5)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

امیدوارم خوب باشین.

من یه سیستم جدید بستم ولی با مشکلاتی که به وجود اورده واقعا کلافم کرده. این سیستم من بدون هیچ مشکلی کار میکنه حتی بذار 48 ساعت بکوب روشن بمونه ولی به محض اینکه سیستم رو ریستارت میکنم چراغ dram روی مانیتور روشن میشه و تصویر نمیاد دیگه. تا زمانی که دکمه 1و0 پاورو بزنم خاموش بشه بعد از اول روشن کنم که درست بشه. ممنون میشم کمکم کنین این مشکل رو اعصاب رو حل کنم. مشخصات سیستم بنده:

13400f

tuf gaming b760-plus wifi

corsair vengence 16*2 ddr5 5200

3080 palit gaming pro

green 750 ocpt 

بایوس به اخرین ورژن اپدیت شده و هنوز مشکل پابرجاست

رم ها به صورت تک ماژول با برنامه ممتست تست شدن و تا 10 تا تست جلو رفتم مشکلی نداشتن.

قبل اپدیت بایوس حتی به صورت ایکس ام پی دیفالت (یعنی بدون ایکس ام پی) هم کرش میکرد بعد ریستارت. ولی الان بعد اپدیت هنوز تست نکردم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

من فکر میکنم مشکل ناسازگاری این رمها با مادربرد شما هست 

باید صبر کنی اپدیت بایوس بدن برای رفع این مشکل 

پ ن 

من این مشکل رو با اس اس دی داشتم 

رو یه مادربرد دیگه با نسل بالاتر انداختم مشکل به کل رفع شد 

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، ho3einsa گفته است:

سلام دوستان عزیز

امیدوارم خوب باشین.

من یه سیستم جدید بستم ولی با مشکلاتی که به وجود اورده واقعا کلافم کرده. این سیستم من بدون هیچ مشکلی کار میکنه حتی بذار 48 ساعت بکوب روشن بمونه ولی به محض اینکه سیستم رو ریستارت میکنم چراغ dram روی مانیتور روشن میشه و تصویر نمیاد دیگه. تا زمانی که دکمه 1و0 پاورو بزنم خاموش بشه بعد از اول روشن کنم که درست بشه. ممنون میشم کمکم کنین این مشکل رو اعصاب رو حل کنم. مشخصات سیستم بنده:

13400f

tuf gaming b760-plus wifi

corsair vengence 16*2 ddr5 5200

3080 palit gaming pro

green 750 ocpt 

بایوس به اخرین ورژن اپدیت شده و هنوز مشکل پابرجاست

رم ها به صورت تک ماژول با برنامه ممتست تست شدن و تا 10 تا تست جلو رفتم مشکلی نداشتن.

قبل اپدیت بایوس حتی به صورت ایکس ام پی دیفالت (یعنی بدون ایکس ام پی) هم کرش میکرد بعد ریستارت. ولی الان بعد اپدیت هنوز تست نکردم.

درود

بنظرم مشکل از رماتونه...یکی دیگه از بچه هام همین مشکل رو داشت رمش کرسیر بود همین مدل شما کلی حدسیات زدن بچه ها ولی آخر معلوم شد مشکل از رم...تنها راه مطمعن اینه که ببری جایی که برات تست کنن با یه رم دیگه 

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، WINNER گفته است:

سلام

من فکر میکنم مشکل ناسازگاری این رمها با مادربرد شما هست 

باید صبر کنی اپدیت بایوس بدن برای رفع این مشکل 

پ ن 

من این مشکل رو با اس اس دی داشتم 

رو یه مادربرد دیگه با نسل بالاتر انداختم مشکل به کل رفع شد 

ممنون دوست عزیز ازینکه وقت گذاشتی و مطلبو خوندی. میدونی چی عجبیه. سیستم داره کارشو میکنه تو حالت عادی. تا اینکه ریستارت میکنی. ریستارت که میکنی انگار چوب میکنی تو ... اگه ناسازگاریه باید از همون اول خودشو نشون بده غیر اینه؟ 

48 دقیقه قبل، phoenixia گفته است:

درود

بنظرم مشکل از رماتونه...یکی دیگه از بچه هام همین مشکل رو داشت رمش کرسیر بود همین مدل شما کلی حدسیات زدن بچه ها ولی آخر معلوم شد مشکل از رم...تنها راه مطمعن اینه که ببری جایی که برات تست کنن با یه رم دیگه 

ممنون. ولی بخونین متنو نوشتم خودم رمارو به صورت تکی تست کردم که کوچکترین مشکلی باشه مشخص باشه. که مشکلی نداشتن. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
2 ساعت قبل، ho3einsa گفته است:

ممنون دوست عزیز ازینکه وقت گذاشتی و مطلبو خوندی. میدونی چی عجبیه. سیستم داره کارشو میکنه تو حالت عادی. تا اینکه ریستارت میکنی. ریستارت که میکنی انگار چوب میکنی تو ... اگه ناسازگاریه باید از همون اول خودشو نشون بده غیر اینه؟ 

ممنون. ولی بخونین متنو نوشتم خودم رمارو به صورت تکی تست کردم که کوچکترین مشکلی باشه مشخص باشه. که مشکلی نداشتن. 

عرض کردم 

دقیقا اس اس دی منم همینطور بود 

این مدل رمهای شما رو من خیلی دیدم طرف هنوز نخریده داره میفروشه

خیلی واسم عجیب بود چرا اینقدر این مدل رمها اگهیشون زیاده 

الان فهمیدم چرا 

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، ho3einsa گفته است:

ممنون. ولی بخونین متنو نوشتم خودم رمارو به صورت تکی تست کردم که کوچکترین مشکلی باشه مشخص باشه. که مشکلی نداشتن

مطلبتونو کامل خوندم...وقتی باهم استفاده میکنید نباید مشکلی داشته باشه تکی ملاک نیست...از دو حالت خارج نیست یا مادربردتون مشکل داره یا رما که شک من به رماست تنها راهشم استفاده از یه مدل رم دیگست 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...