رفتن به مطلب

SSD روی ساتا 3G ?

Recommended Posts

سلام وقت بخیر دوستان

چند روز پیش یکی از مادربرد هامو که 7 8 سال پیش یکی از اسلت رمش سوخت و گذاشتمش کنار رو پیدا کردم ( P8H61 rev2.01 ) ، الان میخوام دوباره استفاده ش کنم چندتا سوال دارم.

1. روی مادربرد نوشته SATA 3G ، آیا SSD روش بندازم روی بوت ویندوز کمک میکنه ؟ (سرعتش نصف میشه)

2. SSD هایی دیدم که برند ناشناخته اما قیمت خوبی دارن مثل oscoo یا hikvision که مثلا همون اوسکو گارانتی 3 ساله داره بنظر چطورن ؟ ارزش خرید دارن ؟

3. SSD اقتصادی چی پیشنهاد میدید ؟

عکسش رو هم پیوست میکنم : 

photo_2024-06-16_13-19-01.thumb.jpg.951ace20f9e39812aedb2347fdc230d7.jpgphoto_2024-06-16_13-19-52.thumb.jpg.ce31dbf69527a58f013a44be4fa5e11f.jpgphoto_2024-06-16_13-19-10.thumb.jpg.547733a34320b5927f3955002cb038bc.jpg

ویرایش شده توسط _Shayan_
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رو ساتا ۲ سرعت خوندن و نوشتن نهایت ۲۵۰ هست 

بازم سرعت بوتش ۴ تا ۵ برابر هارد هست 

روی این مادربرد من پیشنهاد میکنم از برندهای قدیمتر استفاده کنید 

سازگاری بهتری با این مادربرد دارن 

لینک به دیدگاه

هم اکنون، WINNER گفته است:

رو ساتا ۲ سرعت خوندن و نوشتن نهایت ۲۵۰ هست 

بازم سرعت بوتش ۴ تا ۵ برابر هارد هست 

روی این مادربرد من پیشنهاد میکنم از برندهای قدیمتر استفاده کنید 

سازگاری بهتری با این مادربرد دارن 

ممنون از پاسختون 

یه مورد اقتصادی و مناسب چی پیشنهاد میدید؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
2 ساعت قبل، _Shayan_ گفته است:

ممنون از پاسختون 

یه مورد اقتصادی و مناسب چی پیشنهاد میدید؟

لکسار 

بگردین اگهی زیر قیمت هم زیاد پیدا میکنید از این برند 

لینک به دیدگاه

19 ساعت قبل، _Shayan_ گفته است:

سلام وقت بخیر دوستان

چند روز پیش یکی از مادربرد هامو که 7 8 سال پیش یکی از اسلت رمش سوخت و گذاشتمش کنار رو پیدا کردم ( P8H61 rev2.01 ) ، الان میخوام دوباره استفاده ش کنم چندتا سوال دارم.

1. روی مادربرد نوشته SATA 3G ، آیا SSD روش بندازم روی بوت ویندوز کمک میکنه ؟ (سرعتش نصف میشه)

حتما اس اس دی بخر برای این سیستم، افزایش سرعت در عملکردش کاملا محسوس خواهد بود، و ارزشش رو داره.

19 ساعت قبل، _Shayan_ گفته است:

2. SSD هایی دیدم که برند ناشناخته اما قیمت خوبی دارن مثل oscoo یا hikvision که مثلا همون اوسکو گارانتی 3 ساله داره بنظر چطورن ؟ ارزش خرید دارن ؟

3. SSD اقتصادی چی پیشنهاد میدید ؟

لکسار، هایک ویژن، پاتریوت، فدک اینها همه خوبن هستند.

اوسکو رو نمیدونم تجربه ای ازش نداشتم.

لینک به دیدگاه

سرعت کاملا محسوس هست به ویژه در بوت خودم دارم استفاده میکنم روی ساتا3

یه مورد TwinMOS Hyper SSD H2 Ultra

1ترا اک با گارانتی سازگار دارم خواستی پیام بده

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، koorosh kabir گفته است:

سرعت کاملا محسوس هست به ویژه در بوت خودم دارم استفاده میکنم روی ساتا3

یه مورد TwinMOS Hyper SSD H2 Ultra

1ترا اک با گارانتی سازگار دارم خواستی پیام بده

ممنون از پاسختون

اطلاع دارم که در ساتا3 تاثیر گذاره ، میخواستم بدونم در ساتا 2 که سرعت نصف میشه هم تاثیر داره یا خیر که دوستان پاسخ دادن .

میخوام هزینه زیادی برای راه انداختنش نکنم ممنونم از پیشنهادتون .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تقریبا هیچ تفاوتی توی اجرای ویندوز و برنامه ها، نسبت به sata 3 حس نمیشه و عملکردش خیلی خوب هست.

اقتصادی الان هایک ویژین ای100 گزینه خوبیه، اسکو رو هم من تست کردم خوب بود.

بین برند های فعلی فقط سمت ای دیتا، وسترن و فدک نرید که خرابی و فیک توشون زیاده.

در ۱۴۰۳/۳/۲۸ در 10:03، ARMIN گفته است:

فدک

درود آرمین جان

من یکبار تجربه استفاده از نسخه 480 گیگ ساتا فدک رو داشتم، به شدت افتضاح بود، بعد از کپی کردن یک فایل مثلا به حجم 2 3 گیگ، ظاهرا داغ میکرد و کلا مرخص میشد تا چند ثانیه، دوباره شروع میکرد به کار کردن با نهایت سرعت 100 مگ.

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

درود آرمین جان

من یکبار تجربه استفاده از نسخه 480 گیگ ساتا فدک رو داشتم، به شدت افتضاح بود، بعد از کپی کردن یک فایل مثلا به حجم 2 3 گیگ، ظاهرا داغ میکرد و کلا مرخص میشد تا چند ثانیه، دوباره شروع میکرد به کار کردن با نهایت سرعت 100 مگ.

درسته، محصولاتی که حجم حافظه اشون به این اعداد، مثل 120، 240، 480 ختم میشدن، در رده پایینتری قرار داشتند و دیگه تولید نمیشن.

الان محصولات فدک روی رنج 128، 256، 512/500، و 1 ترا تولید میشن، و تفاوتی با دیگر محصولات DRAMLess بازار ندارن.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

درود

تقریبا هیچ تفاوتی توی اجرای ویندوز و برنامه ها، نسبت به sata 3 حس نمیشه و عملکردش خیلی خوب هست.

اقتصادی الان هایک ویژین ای100 گزینه خوبیه، اسکو رو هم من تست کردم خوب بود.

بین برند های فعلی فقط سمت ای دیتا، وسترن و فدک نرید که خرابی و فیک توشون زیاده.

درود آرمین جان

ممنونم از پاسختون 

وسترن که کلا بخش ssd رو تعطیل کرد ، ای دیتا هم کلا به هیچ وجه سمت برندش نمیرم ، su650 رو به مدت 3 ماه استفاده کردم کلا سنسور دماش روی 40 درجه گیر کرده بود بعد از اون کلا سیستم یک ماه روشن بود یک درصد سلامتش افت کرد اونم برای فقط بوت !!! یدونه فلشش رو هم چون قیمت مناسب بود گرفتم که از اونم پشیمونم...  

4 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

درسته، محصولاتی که حجم حافظه اشون به این اعداد، مثل 120، 240، 480 ختم میشدن، در رده پایینتری قرار داشتند و دیگه تولید نمیشن.

الان محصولات فدک روی رنج 128، 256، 512/500، و 1 ترا تولید میشن، و تفاوتی با دیگر محصولات DRAMLess بازار ندارن.

این مورد برای برند های دیگه هم صدق میکنه ؟

3 ساعت قبل، aliehsan33 گفته است:

درود

من فدک ساتا را چند ماه پیش برای یک سیستم ساتا دو بستم.

CrystalDiskMark_20240201231131.png

ممنون 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

ای دیتا اس اس دی های مدل پایینش سرطان خالص هستن 

اصلا سمتشون نرین 

فقط مدل بالاهاش رو استفاده کنید 

su650 از اس اس دی اینتل دیتا که کپی میکردم روش بعد از دو دقیقه بخاطر دما عملکردش میشد مثل hdd

مجبور شدم فن بزارم واسش 

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

ای دیتا محصولات بسیار خوبی و عالی ای داره.

این که یکی میره و پایین ترین مدل این شرکت رو میخره، و ناراضی میشه که دلیل بر بد بودن محصولاتش نیست. تازه ای دیتا ضمانت تعویض داره و بدون دلیل و بحث اقدام به تعویض محصولات میکنه.

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است:

این که یکی میره و پایین ترین مدل این شرکت رو میخره، و ناراضی میشه که دلیل بر بد بودن محصولاتش نیست. تازه ای دیتا ضمانت تعویض داره و بدون دلیل و بحث اقدام به تعویض محصولات میکنه.

پایین ترین ssd ای دیتا فکر کنم su630 میشه که اتفاقا یکی از کاربر ها به مشکل خورد

الان به قول شما جنس خوب ارزون نداریم؟ کسی که su 650 میخره انتظار 980pro رو نداره ، هر شرکتی یه سری محصول در رنج های قیمتی و با کاربرد بسته به نیاز های متفاوت عرضه میکنه ، محصولی در هر رده ایی خرابی زیاد داشته باشه به طور خلاصه آشغاله محصولی که کارایی لازم رو نداشته باشه پس به چه دردی میخوره اصلا چرا باید خرید ؟چیزی که جالبه شما قبول دارید این چند مورد که اسم برده شد آشغاله و بر خوب بودن برند اصرار دارید...

برید سرچ کنید آمار خرابی ای دیتا رو ببینید .

لینک به دیدگاه

30 دقیقه قبل، _Shayan_ گفته است:

پایین ترین ssd ای دیتا فکر کنم su630 میشه که اتفاقا یکی از کاربر ها به مشکل خورد

الان به قول شما جنس خوب ارزون نداریم؟ کسی که su 650 میخره انتظار 980pro رو نداره ، هر شرکتی یه سری محصول در رنج های قیمتی و با کاربرد بسته به نیاز های متفاوت عرضه میکنه ، محصولی در هر رده ایی خرابی زیاد داشته باشه به طور خلاصه آشغاله محصولی که کارایی لازم رو نداشته باشه پس به چه دردی میخوره اصلا چرا باید خرید ؟چیزی که جالبه شما قبول دارید این چند مورد که اسم برده شد آشغاله و بر خوب بودن برند اصرار دارید...

برید سرچ کنید آمار خرابی ای دیتا رو ببینید .

دوست عزیز اثبات حرف با زننده حرف هست نه طرف مقابل. من گفتم که محصولات خوبی هم داره ولی شما میگید که من برم آمار خرابی رو پیدا کنم؟ مگه من در مورد خرابی این برند یا هر برند دیگه ای حرف زدم که اثباتش با من باشه؟

در ضمن، توی تاپیکی که لینکش رو دادید، آقا آرمین به طور کامل جریان اس اس دی رو توضیح دادند و گفتند که چرا و چه نوع توقعی باید داشته باشیم.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

هم اکنون، DM.JAGUAR گفته است:

دوست عزیز اثبات حرف با زننده حرف هست نه طرف مقابل. من گفتم که محصولات خوبی هم داره ولی شما میگید که من برم آمار خرابی رو پیدا کنم؟ مگه من در مورد خرابی این برند یا هر برند دیگه ای حرف زدم که اثباتش با من باشه؟

من هم منکر اینکه محصولات خوبی داره نشدم 

منظور حرف من بیشتر با جمله دومتون هست ، کسی که یک محصولی رو میخره در هر رده قیمتی ،اگر کارایی لازم رو نداشته باشه اون محصول آشغال محسوب میشه به طبع اعتبار سازنده هم پایین میاد . 

الان بحث خرابی ssd های رده اقتصادی ای دیتا بود ، هر شخصی میدونه هر شرکت محصول خوبی هم داره و ممنون که یادآور این موضوع شدید.

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، _Shayan_ گفته است:

من هم منکر اینکه محصولات خوبی داره نشدم 

منظور حرف من بیشتر با جمله دومتون هست ، کسی که یک محصولی رو میخره در هر رده قیمتی ،اگر کارایی لازم رو نداشته باشه اون محصول آشغال محسوب میشه به طبع اعتبار سازنده هم پایین میاد . 

الان بحث خرابی ssd های رده اقتصادی ای دیتا بود ، هر شخصی میدونه هر شرکت محصول خوبی هم داره و ممنون که یادآور این موضوع شدید.

متن پیام من دوست عزیز:

من گفتم که مقایسه محصول پایین رده برای تعیین کیفیت یک برند کار درستی نیست.

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است:

متن پیام من دوست عزیز:

من گفتم که مقایسه محصول پایین رده برای تعیین کیفیت یک برند کار درستی نیست.

از این حرفتون میشه برداشت های متفاوت کرد ، من هم بد برداشت کردم .

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، _Shayan_ گفته است:

این مورد برای برند های دیگه هم صدق میکنه ؟

نه لزوما.

2 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

سوال همینه، آیا باید بریم محصولی بخریم که چپ و راست خراب بشه و چون ضمانت داره خیالمون راحته؟

یا اینکه محصولی بخریم که اصلا خراب نشه که نیازی به ضمانت داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی ابزار ذخیره سازی تمام شرکتها باید کیفیت لازم رو برای محصولات رده پایینشون لحاظ کنن

که خیلی از شرکتها هم همین کار رو میکنن

فقط سرعت و عمر محصول پایینتر هست نه کیفیت

برخلاف ای دیتا که محصولات رده پاینش کیفیت خیلی بدی دارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۳/۳/۲۹ در 18:12، _Shayan_ گفته است:

وسترن که کلا بخش ssd رو تعطیل کرد ، ای دیتا هم کلا به هیچ وجه سمت برندش نمیرم ، su650 رو به مدت 3 ماه استفاده کردم کلا سنسور دماش روی 40 درجه گیر کرده بود بعد از اون کلا سیستم یک ماه روشن بود یک درصد سلامتش افت کرد اونم برای فقط بوت !!! یدونه فلشش رو هم چون قیمت مناسب بود گرفتم که از اونم پشیمونم...  

ای دیتا بعضی مدل های ساتاش مثل 630 و تک و توک توی 650 مشکل داره، من الان S40G که M.2 هست رو دوساله دارم و ازش راضیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
16 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

ای دیتا بعضی مدل های ساتاش مثل 630 و تک و توک توی 650 مشکل داره، من الان S40G که M.2 هست رو دوساله دارم و ازش راضیم.

image.png.c5fbdfe66aaf7800026a19b6fa8eeb2e.png

البته الان یه تست ازش گرفتم، نمیدونم چرا انقدر سرعت رایت کمه. فکر کنم بخاطر پر بودنش باشه. تقریبا 400 گیگ دیتا روش هست.

مدل دقیق Adata s40G 512GB

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...