رفتن به مطلب
  • 0

انتخاب بین گوشی و تبلت؟

Amin Heydari
 اشتراک گذاری

سوال

عرض سلام و وقت بخیر خدمت تمام دوستان عزیز در انجمن لیون🌹 امیدوارم همگی سالم و تندرست باشید

متاسفانه مدتی هست که بنده به دلیل درد قلب و کمر نمیتونم زیاد پشت میز و سیستم بشینم. از طرفی، کار اصلی من ترجمه، تایپ و قرار دادن مطالب در وبسایت هست و به خاطر علاقه داشتن به سیستم، وجود نمایشگر بزرگ و راحت بودن با ماوس و کیبورد حدود 95 درصد از کارهام رو با کامپیوتر انجام میدم (حتی وبگردی و تماشای فیلم). همچنین یک گوشی اندرویدی از 4 سال پیش دارم که فقط برای انجام تماس های تلفنی، بازی های آنلاین، مطالعه و وبگردی ازش استفاده میکنم.

با این حال، دکتر توصیه کرده برای جلوگیری از بروز درد روی صندلی نرم مثل مبل و بصورت کمی دراز کشیده بشینم (کمرم نباید در زوایه 90 درجه قرار بگیره و بهتره متمایل به عقب و زاویه بیشتری داشته باشه). البته صندلی ام از این نظر مشکلی نداره و باهاش راحتم.

اما به دلیل اینکه فشار زیادی هنگام نشستن تحمل میکنم قصد دارم بیشتر کارهایی که با سیستم انجام میدم رو به یک دستگاه قابل حمل و قدرتمند منتقل کنم تا بتونم از اون در زمانی که پشت کامپیوتر نیستم مثل دانشگاه و مسافرت استفاده کنم.

حدود 30 میلیون برای خرید این دستگاه بودجه دارم اما نمیدونم بهترین انتخاب برای کار من گوشی هست یا تبلت! البته درباره لپ تاپ هم تحقیقاتی انجام دادم اما ترجیح میدم درصورت خرید لپ تاپ، مدلی رو انتخاب کنم که از سیستم خودم قوی تر باشه و تفاوتی رو بین آن ها احساس کنم.

لپ های 30 میلیونی در بازار ضعیف هستند و ارزش نداره فقط بخاطر قابل حمل بودن شون، این همه هزینه کرد. در نتیجه، تنها گزینه هایی که میتونم تهیه کنم موبایل یا تبلت هست.

- به نظرم خودم تبلت میتونه انتخاب بهتری باشه اما نمیدونم بهترین مدل موجود در بازار برای کار من کدام هست. خیلی تعریف آیپدهای اپل رو شنیدم و گفته میشه نسبت به سایر تبلت های بازار عملکرد و رابط کاربری بهتری دارند اما تا به حال تجربه استفاده از محصولات اپل رو نداشتم.

- از طرفی بیشتر آیپدهایی که در فروشگاه ها دیدم فقط 64 گیگ حافظه و 4 گیگابایت رم دارند که نمیدونم آیا این مورد میتونه بعدا در هنگام بازی و مولتی تسکینگ مشکل ساز بشه یا نه!

- ممنون میشم اگر هر یک از دوستان نظر یا پیشنهادی داره ارسال بکنه تا بهتر بتونم در این زمینه تصمیم بگیرم.

ویرایش شده توسط Amin Heydari
لینک به دیدگاه

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0
18 دقیقه قبل، Amin Heydari گفته است:

عرض سلام و وقت بخیر خدمت تمام دوستان عزیز در انجمن لیون🌹 امیدوارم همگی سالم و تندرست باشید

متاسفانه مدتی هست که بنده به دلیل درد قلب و کمر نمیتونم زیاد پشت میز و سیستم بشینم. از طرفی، کار اصلی من ترجمه، تایپ و قرار دادن مطالب در وبسایت هست و به خاطر علاقه داشتن به سیستم، وجود نمایشگر بزرگ و راحت بودن با ماوس و کیبورد حدود 95 درصد از کارهام رو با کامپیوتر انجام میدم (حتی وبگردی و تماشای فیلم). همچنین یک گوشی اندرویدی از 4 سال پیش دارم که فقط برای انجام تماس های تلفنی، بازی های آنلاین، مطالعه و وبگردی ازش استفاده میکنم.

با این حال، دکتر توصیه کرده برای جلوگیری از بروز درد روی صندلی نرم مثل مبل و بصورت کمی دراز کشیده بشینم (کمرم نباید در زوایه 90 درجه قرار بگیره و بهتره متمایل به عقب و زاویه بیشتری داشته باشه). البته صندلی ام از این نظر مشکلی نداره و باهاش راحتم.

اما به دلیل اینکه فشار زیادی هنگام نشستن تحمل میکنم قصد دارم بیشتر کارهایی که با سیستم انجام میدم رو به یک دستگاه قابل حمل و قدرتمند منتقل کنم تا بتونم از اون در زمانی که پشت کامپیوتر نیستم مثل دانشگاه و مسافرت استفاده کنم.

حدود 30 میلیون برای خرید این دستگاه بودجه دارم اما نمیدونم بهترین انتخاب برای کار من گوشی هست یا تبلت! البته درباره لپ تاپ هم تحقیقاتی انجام دادم اما ترجیح میدم درصورت خرید لپ تاپ، مدلی رو انتخاب کنم که از سیستم خودم قوی تر باشه و تفاوتی رو بین آن ها احساس کنم.

لپ های 30 میلیونی در بازار ضعیف هستند و ارزش نداره فقط بخاطر قابل حمل بودن شون، این همه هزینه کرد. در نتیجه، تنها گزینه هایی که میتونم تهیه کنم موبایل یا تبلت هست.

- به نظرم خودم تبلت میتونه انتخاب بهتری باشه اما نمیدونم بهترین مدل موجود در بازار برای کار من کدوم هست. خیلی تعریف آیپدهای اپل رو شنیدم و گفته میشه نسبت به سایر تبلت های بازار عملکرد و رابط کاربری بهتری دارند اما تا به حال تجربه استفاده از محصولات اپل رو نداشتم.

- از طرفی بیشتر آیپدهایی که در فروشگاه ها دیدم فقط 64 گیگ حافظه و 4 گیگابایت رم دارند که نمیدونم آیا این مورد میتونه بعدا در هنگام بازی و مولتی تسکینگ مشکل ساز بشه یا نه!

- ممنون میشم اگر هر یک از دوستان نظر یا پیشنهادی داره ارسال بکنه تا بهتر بتونم در این زمینه تصمیم بگیرم.

با درود خدمت شما دوست بزرگوار.

خب به نظرم باید اول انتخاب کنید که با چه سیستم عاملی راحتید، چون هرکدام مزایا و معایب خودشون رو دارند.

میتونید تبلت های سورفیس مایکروسافت رو بررسی کنید، این مورد خودش گزینه خوبیه.

تبلتهای اندرویدی هم که هستند و خودتون در جریانشون هستند.

آیپد هم میتونید تهیه کنید، اما ببینید میتونه با سایر دستگاههای شما ارتباط مناسب رو بگیره؟ چون سیستم عاملش متفاوت تره و طبعا محدودیتهای خاص خودش رو هم داره، اما از نظر سیستم عامل خودم قبولش دارم جوابه برای کار شما. منتها این مورد برای کسی بهترین جواب رو میده که مابقی دستگاههاش هم به این سیستم عامل مجهز باشن. ظرفیتهای بالاتر هم موجود هستش تو بازار اما از بودجه شما بالاترن قیمتهاشون.

ویرایش شده توسط Fido
لینک به دیدگاه

• 0
10 دقیقه قبل، Fido گفته است:

تبلت های سورفیس مایکروسافت

میخواستم همین پیشنهاد رو بدم که شما گفتین، واقعا سرفیس ها خیییلی خوبن، مخصوصا اینکه کیبوردشون جدا میشه و میشه حالت تبلتی به صورت لمسی یا با قلم ازش استفاده کرد، من یکدونه مدل های قدیمیشو دارم و شبا باهاش توی تخت موقه خواب سریال میبینم 😅راحت 3-4 ساعت شارژ میده

لینک به دیدگاه

• 0
2 دقیقه قبل، ali.king گفته است:

میخواستم همین پیشنهاد رو بدم که شما گفتین، واقعا سرفیس ها خیییلی خوبن، مخصوصا اینکه کیبوردشون جدا میشه و میشه حالت تبلتی به صورت لمسی یا با قلم ازش استفاده کرد، من یکدونه مدل های قدیمیشو دارم و شبا باهاش توی تخت موقه خواب سریال میبینم 😅راحت 3-4 ساعت شارژ میده

ارادتمندم، آره سورفیسها گزینه خوبین، مدتی باهاشون کار کردم و نتیجه خوبی گرفتم. سیستم عاملش هم چون ویندوزه سازگاری بیشتری با مابقی سیستم عاملها و به خصوص کامپیوتر و لپ تاپ ها داره.

لینک به دیدگاه

• 0
در ۱۴۰۳/۳/۲۹ در 20:12، Fido گفته است:

با درود خدمت شما دوست بزرگوار.

خب به نظرم باید اول انتخاب کنید که با چه سیستم عاملی راحتید، چون هرکدام مزایا و معایب خودشون رو دارند.

میتونید تبلت های سورفیس مایکروسافت رو بررسی کنید، این مورد خودش گزینه خوبیه.

تبلتهای اندرویدی هم که هستند و خودتون در جریانشون هستند.

آیپد هم میتونید تهیه کنید، اما ببینید میتونه با سایر دستگاههای شما ارتباط مناسب رو بگیره؟ چون سیستم عاملش متفاوت تره و طبعا محدودیتهای خاص خودش رو هم داره، اما از نظر سیستم عامل خودم قبولش دارم جوابه برای کار شما. منتها این مورد برای کسی بهترین جواب رو میده که مابقی دستگاههاش هم به این سیستم عامل مجهز باشن. ظرفیتهای بالاتر هم موجود هستش تو بازار اما از بودجه شما بالاترن قیمتهاشون.

بابت راهنمایی شما سپاسگزارم.

- با سیستم عامل اندروید راحت ترم اما تبلت های اندرویدی محدود میشن به محصولات سامسونگ و شیائومی که واقعا نسبت به آیپدهای اپل قدرت پردازشی کمتری دارند. به عنوان مثال تبلت گلکسی A9 پلاس سامسونگ پردازنده ضعیف تری نسبت به آیپد ایر 5 داره؛ در حالی که قیمت نزدیکی به هم دارن. به همین دلیل مجبور شدم تا تبلت های اپل هم در نظر بگیرم.

- با این حال، تجربه کار با سیستم iPadOS اپل رو نداشتم اما از مزایا و محدودیت هایی که داره مطلع هستم. متاسفانه تنها نقطه ضعف تبلت های اپل مقدار حافظه شون هست که خیلی کمه! (64 گیگ)؛ البته به زودی هارد اکسترنال برای آرشیو کارهام تهیه میکنم اما نمیدونم 64 گیگ حافظه برای نصب برنامه ها کافی هست یا نه.

- متاسفانه موفق نشدم تا تبلت مناسب سرفیس در فروشگاه های اینترنتی پیدا کنم؛ اکثرا حافظه 64 گیگ دارند و پردازندشون ضعیفه.

- در واقع دنبال یک تبلتی هستم که تا حداقل 4 سال بدون محدودیت حافظه و مشکل باتری و غیره برام کار کنه. بیشتر اوقات با گوگل کروم و اپلیکیشن های پیام رسان کار میکنم، در کنارش بتونم ساعاتی که وقت دارم بازی های آنلاین انجام بدم.

لینک به دیدگاه

• 0

دوستان، نظر شما درباره تبلت های شیاومی چی هست؟ آیا برای استفاده طولانی مدت ارزش خرید دارند؟

تبلت های Pad 6 Pro و 6S Pro شیاومی به تازگی وارد بازار شدند و مشخصات جذابی دارن؛ بررسی ها و نظرات خریداران خارجی هم درباره این دو تبلت خوب بوده.

اما بیشتر سایت ها به صفحه نمایش IPS LCD در این تبلت ها اشاره کردن که در مقایسه با نمایشگرهای AMOLED رقبا ضعیف تره. آیا این مورد میتونه بعدا مشکل ساز بشه؟ اطلاعاتی در مورد این موضوع ندارم.

همچنین شناخت زیادی در مورد تبلت های شیاومی ندارم؛ آیا میشه به تبلت های این شرکت اطمینان کرد؟

ممنون میشم دوستانی که در این زمینه تجربه و نظری دارند به اشتراک بگذارند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
Answer this question...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...