رفتن به مطلب

11400f or 12100f

Recommended Posts

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت دوستان

لطفا در خصوص انتخاب بین i3 12100f و i5 11400f بنده رو یه راهنمایی بفرمائید با توجه به اینکه تعداد هسته های مورد دوم دو عدد بیشتره ولی فرکانس کاری کمتر داره، در کجا میتونه بهتر عمل کنه و در کجا ضعیف تره؟

نظر شخصی خودتونم حتما بیان کنید.

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، Alphex گفته است:

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت دوستان

لطفا در خصوص انتخاب بین i3 12100f و i5 11400f بنده رو یه راهنمایی بفرمائید با توجه به اینکه تعداد هسته های مورد دوم دو عدد بیشتره ولی فرکانس کاری کمتر داره، در کجا میتونه بهتر عمل کنه و در کجا ضعیف تره؟

نظر شخصی خودتونم حتما بیان کنید.

اصلا پلتفرمی که 11400 داره دیگه ارزش خرید نداره. شما همون 12100 رو بخر بعدا فوقش ارتقا میدی.

11400 بن بسته

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

برای چه مدت میخوای استفاده کنی ؟

نو میخوای یا استوک ؟

11400 قویتره ولی باید فن متوسط واسش بگیری با فن معمولی تو لود 100 درصد دمای 85 رو رد میکنه

ولی 12100 با فن خودش دماش از 65 بالاتر نمیره

اگر بخوای استوک بگیری برای 11400 مادربرد های خوبی میتونی پیدا کنی با 5 تا 6 میلیون z590  هم پیدا میشه

ولی برای 12100 شما نمیتونی مادربرد خوبی پیدا کنی باید مادربرد رده پایین بگیری

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

سلام عزیز 12100f حدود 10 درصد قویتره و بعدا میتونی راحت با 13400 عوضش کنی با کمترین هزینه. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
8 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

سلام عزیز 12100f حدود 10 درصد قویتره و بعدا میتونی راحت با 13400 عوضش کنی با کمترین هزینه. 

سلام

میشه برای این حرفتون از یک مرجع معتبر لینک بدین

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب 

11400F صد در صد قویتره بخاطر اون ۲ هسته و ۴ رشته بیشتر.

اما خب مادربرد 1200 اگه داشته باشی.

دماش با خمیر سیلیکون ۴۰۰ هزار تومنی Deepcool(اسمش یادم رفته) و فن DeepCool Gamma Archer 120mm روی لود ۱۰۰ درصد در کمتر از ۵ دقیقه میرفت روی ۱۰۵ درجه.

11400 صد درصد قویتره ولی خب سوکتش به قول دوستان بن بست هست و یه فن حداقل AG200 لازم داره.

لینک به دیدگاه

هم اکنون، zexer2020 گفته است:

۲ هسته و ۴ ترد الکیه پس؟

پس اینجوری 13400 از 12900K قویتره چون جدیدتره؟

عملکرد تک هسته 12100 حدود ۵ درصد قویتره ولی چند هسته ای 11400 حدود ۱۵-۲۰ درصد قویتر هستش.

عملکرد چند هسته ای مهمه نه تک هسته برادر

لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، WINNER گفته است:

برای چه مدت میخوای استفاده کنی ؟

نو میخوای یا استوک ؟

11400 قویتره ولی باید فن متوسط واسش بگیری با فن معمولی تو لود 100 درصد دمای 85 رو رد میکنه

ولی 12100 با فن خودش دماش از 65 بالاتر نمیره

اگر بخوای استوک بگیری برای 11400 مادربرد های خوبی میتونی پیدا کنی با 5 تا 6 میلیون z590  هم پیدا میشه

ولی برای 12100 شما نمیتونی مادربرد خوبی پیدا کنی باید مادربرد رده پایین بگیری

حداقل 3 سال و نو باشه

منم با همین استدلال قیمت مادربرد و رم ddr5 نظرم روی 11400 هست چون نسل جدید هنوز به اون صورت فراگیر نشده تا قیمتش فروکش کنه.

راستی اختلاف فرکانس رم ddr4 و ddr5 اونقدر ارزش داره که من واسش هزینه کنم؟ (کارم با سیستم به همه چی مرتبطه ولی بیشتر سی پی یو محور هست)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
3 دقیقه قبل، Alphex گفته است:

حداقل 3 سال و نو باشه

منم با همین استدلال قیمت مادربرد و رم ddr5 نظرم روی 11400 هست چون نسل جدید هنوز به اون صورت فراگیر نشده تا قیمتش فروکش کنه.

راستی اختلاف فرکانس رم ddr4 و ddr5 اونقدر ارزش داره که من واسش هزینه کنم؟ (کارم با سیستم به همه چی مرتبطه ولی بیشتر سی پی یو محور هست)

برای نو من نسل 11 رو پیشنهاد نمیدم

اگر میخوای نو بگیری من 12400f  رو پیشنهاد میدم

با یک مادربرد asus h610m a

هم کیفیت خوبی داره هم دوتا درگاه m.2  داره

رم هم ddr4  باشه چونکه 5 خیلی قیمت بالایی داره و اصلا برای کسی که بودجه محدود داره پیشنهاد نمیشه

البته برای 12400 حتما باید کولری با سه هیت پایپ بگیری

فن اصلی خودش قابلیت خنک کردنش رو نداره

شما به کل باید دور ddr5 رو خط بکشید

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، WINNER گفته است:

سلام

میشه برای این حرفتون از یک مرجع معتبر لینک بدین

سلام عزیز لینک سایت techpowerup رو زده بودم روی کلمه "قویتره" چون میدونستم باعث تعجب دوستان عزیز ممکنه بشه

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، AmirPuniSher گفته است:

۲ هسته و ۴ ترد الکیه پس؟

پس اینجوری 13400 از 12900K قویتره چون جدیدتره؟

عملکرد تک هسته 12100 حدود ۵ درصد قویتره ولی چند هسته ای 11400 حدود ۱۵-۲۰ درصد قویتر هستش.

عملکرد چند هسته ای مهمه نه تک هسته برادر

عزیز سی پیو های جدید تو گیمینگ دیگه فقط به هسته و رشته خلاصه نمیشن خوشبختانه، عکس مقایسه عملکرد گیمینگ رو هم قرار دادم از معتبرترین سایت بررسی سخت افزار. اینتل تو نسل 12 واقعا ترکوند و 200 درصد الان میارزه به نسل 11

2 ساعت قبل، AmirPuniSher گفته است:

11400F صد در صد قویتره بخاطر اون ۲ هسته و ۴ رشته بیشتر.

خواهشا قبل اینکه مشاوره غلط با اطمینان 100 درصدی بدین یکم تحقیق کنین از سایت های معتبر تا عزیزی که اومده اینجا بتونه بهترین خرید با بودجه ش رو داشته باشه، سپاس.

relative-performance-games-1280-720.png

2 ساعت قبل، Alphex گفته است:

حداقل 3 سال و نو باشه

نسل 12 رم ddr4 رو هم ساپورت میکنه جناب

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

عزیز سی پیو های جدید تو گیمینگ دیگه فقط به هسته و رشته خلاصه نمیشن خوشبختانه، عکس مقایسه عملکرد گیمینگ رو هم قرار دادم از معتبرترین سایت بررسی سخت افزار. اینتل تو نسل 12 واقعا ترکوند و 200 درصد الان میارزه به نسل 11

خواهشا قبل اینکه مشاوره غلط با اطمینان 100 درصدی بدین یکم تحقیق کنین از سایت های معتبر تا عزیزی که اومده اینجا بتونه بهترین خرید با بودجه ش رو داشته باشه، سپاس.

هوووووم !!!!!

پس چرا کانلهای یوتیوب یه چیز دیگه ای دارن میگن ؟؟؟؟

سه تا رو نگاه کردم برتری 11400 بود

دیگه حال نداشتم باقی رو نگاه کنم

کی راست میگه کی دروغ ؟

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، WINNER گفته است:

هوووووم !!!!!

پس چرا کانلهای یوتیوب یه چیز دیگه ای دارن میگن ؟؟؟؟

سه تا رو نگاه کردم برتری 11400 بود

دیگه حال نداشتم باقی رو نگاه کنم

کی راست میگه کی دروغ ؟

بازی به بازی فرق میکنه شرایط تست هم فرق میکنه ولی در کل خیلی نزدیک همن ولی 12100 حدود 20تا30 وات مصرف پایینتری هم داره. سایتی که فرستادم سعی میکنه همه متغیر هارو یکسان سازی کنه بعد تست بگیره تا درصد خطا بیاد پایین.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

relative-performance-games-1280-720.png

خبر دارم که ساپورت میکنه بحث ارزش هزینه کردن بود.

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

بله تا حدودی درسته ولی صرفا در گیم و بازی اینجوریه، فکر نمیکنم در عملکرد چند هسته ای سی پی یوی چهار هسته ای دوام بیاره البته نیاز به تحقیق بیشتر هست ولی به نظر در تک هسته خیلی بهتر عمل میکنه.

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، Alphex گفته است:

حداقل 3 سال و نو باشه

من متوجه نمیشم، چه کسی گفته پردازنده نسل 12، نسل جدید حساب میشه؟ پردازنده نسل 12، متعلق به 2 نسل قبل تره.

شما برای خرید کامپیوتر، همیشه باید آخرین نسل موجود رو تهیه کنید. حالا چون مادربردهای سوکت LGA1700 پردازنده های نسل13 و 14 رو هم پشتیبانی می کنند، با ارفاق رضایت دادیم به 12100 یا به قول دوستان 12400 که ارزشش بیشتره.

وگرنه هم DDR5 ارزش داره شما مادربرد DDR5 تهیه کنی و هم پردازنده بهتره سازگار با سوکت LGA1700 باشه که دست شما برای ارتقا تا یکی دو سال آینده باز بمونه.

لینک به دیدگاه

با درود، شما که میخواید نو تهیه کنید، حتما جدیدترین نسلی رو که میتونید تهیه کنید که با توجه به بودجه شما 12100 مناسبه که دوستان پیشنهاد دادن. حالا یه حساب و کتابی بکنید، تونستید مادربورد DDR5 بردارید چون قیمت رمهای DDR5 معقولتر شدن. خرید 11400 نو اصلا پیشنهاد نمیشه.میخواستید استوک بردارید شاید میشد یه فکری به حالش کرد. البته اگه شما بودجه دقیقتون رو مشخص بکنید، میشه خیلی دقیقتر پیشنهاد داد. خوبی داشتن مادربورد با سوکت LGA 1700 اینه که میتونید پردازنده های نسل 12 و 13 و 14 اینتل رو استفاده کنید که آینده نگرانه تره.

ویرایش شده توسط Fido
لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

خواهشا قبل اینکه مشاوره غلط با اطمینان 100 درصدی بدین یکم تحقیق کنین از سایت های معتبر تا عزیزی که اومده اینجا بتونه بهترین خرید با بودجه ش رو داشته باشه، سپاس

چهارتا 12100 تو لیسته پس اغلب تمرکز هم روی 12100 هست و مبحث اورکلاک و دستکاری و فرکانس پایه هست

در مجموع 12100 از 11400 قوی تر نسیت

همون طور که 10400 از 11400 قوی تر نست ولی اون لیست چیز دیگه میگه

ویرایش شده توسط مهرزاد قائم مقامی
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

این لیستی که گزاشتین مورد داره، مبحث اورکلاک و دستکاری و فرکانس پایه هست(اغلب تمرکز هم روی 12100 هست)

در مجموع 12100 از 11400 قوی تر نسیت

مواردی که فرمودین جدا مشخص کردن با OC و power limits removed و حتی DDR5، و البته با رنگ های مختلف. رنگ قهوه ای برای تنظیمات دیفالت و ddr4 هستش.

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

مواردی که فرمودین جدا مشخص کردن با OC و power limits removed و حتی DDR5، و البته با رنگ های مختلف. رنگ قهوه ای برای تنظیمات دیفالت و ddr4 هستش.

در هر صورت تمرکز روی 12100 بوده و کمی شیتنت کردن

یه گیم ملاک نمیشه، حالا اون گیم معلوم نیست چطور از هستها استفاده میکنه

مبحث 2 هسته بیشتر و 4 رشته بیشتر و با فرکانس کاری نزدیک به هم هست

وقتی تو اون لیست میگه 10400 هم از 11400 قوی تره یعنی یه جای کار میلنگه

لینک به دیدگاه

حتی تو این بنچ هم نگاه کنید تا زمانی که مبحث 4 کور باشه 12100 برتری داره ولی بحث 6 کور و ترید بیشتر که میشه 12100به صورت قابل قبولی عقب می افته

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-11400-vs-Intel-Core-i3-12100/4112vs4126

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، مهرزاد قائم مقامی گفته است:

در هر صورت تمرکز روی 12100 بوده و کمی شیتنت کردن

یه گیم ملاک نمیشه، حالا اون گیم معلوم نیست چطور از هستها استفاده میکنه

مبحث 2 هسته بیشتر و 4 رشته بیشتر و با فرکانس کاری نزدیک به هم هست

وقتی تو اون لیست میگه 10400 هم از 11400 قوی تره یعنی یه جای کار میلنگه

والا آخرین کاری که یکی از معتبرترین سایت های بررسی قطعات سخت افزاری میاد انجام بده شیطنت تو بررسی ها و دادن اطلاعات غلط به مخاطبه چون اعتبارشون میره زیر سوال.

یه گیم هم نیست ده تا گیم با انجین های مختلفه تا دقیقا همینو نشون بدن تو ی گیم اختلاف در حد 2 فریمه ولی ی گیم دیگه 10 تا 15 فریم.

علت برتری برمیگرده به افزایش قابل توجه IPC و کش L1وL2 تو نسل 12 که میتونه تو گیمینگ کمبود هسته و رشته رو تا حدی جبران کنه. بنده نمیگم تو هر موردی قویتره میگم فقط تو گیمینگ میانگین حدودی 10 درصد قویتر میتونه باشه ولی در کل نزدیک همن با اختلاف 2 3 فریم. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...