رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید دوربین مدار بسته درب منزل

maysamsina
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان چه دوربینی مناسب هس هم برای دید در شب هم در روز  با کیفیت بالا . ممنون میشم راهنمای فرمایید .

مدل های مختلف رو میفرمایید .

لینک به دیدگاه

دوربین ptz شیاعومی هست میشه سفارش داد. یادم میاد حدود 15تومن در میومد حالا چند شده خبر ندارم،دید در شبم داشت.خوبیش این هست که هوش مصنوعی داره و نصبش هم به سهولت امکان پذیره.

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

دوربین ptz شیاعومی هست میشه سفارش داد. یادم میاد حدود 15تومن در میومد حالا چند شده خبر ندارم،دید در شبم داشت.خوبیش این هست که هوش مصنوعی داره و نصبش هم به سهولت امکان پذیره.

با تشکر . نمونه یا مثالی ازش هست یعنی تصویری برای مثال ببینیم که چطوری هست کیفتیش ؟   اسم و مدل دقیقش چیع نام و اعداد ..

نمونه فیلم و تست تصویر دوربین ؟

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

حقیقت من جزعیات و مدل رو یادم نمیاد چون قضیه برای پارسال بوده ولی تو یوتیوب زیاده از نمونه های تست این نوع دوربین ها .

youtube

youtube1

youtube2

باید خودتون بررسی داشته باشید ،برای سفارش هم میتونید از طریق کانال چایا مارکت پیگیرباشید و ببینید هزینش براتون به صرفه هست یا خیر.

لینک به دیدگاه

سلام چه تعداد می خواهید نصب کنید تا راهنمایی تون کنم

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، HEGMATANE گفته است:

سلام چه تعداد می خواهید نصب کنید تا راهنمایی تون کنم

سلام 1یا 2 عدد

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

حقیقت من جزعیات و مدل رو یادم نمیاد چون قضیه برای پارسال بوده ولی تو یوتیوب زیاده از نمونه های تست این نوع دوربین ها .

youtube

youtube1

youtube2

باید خودتون بررسی داشته باشید ،برای سفارش هم میتونید از طریق کانال چایا مارکت پیگیرباشید و ببینید هزینش براتون به صرفه هست یا خیر.

سپاس دوربینی هس که شبها رو رنگی نشون بده مثل روز یا خیر ؟ شبا رو سیاه سفید نشون میداد

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، maysamsina گفته است:

سپاس دوربینی هس که شبها رو رنگی نشون بده مثل روز یا خیر ؟ شبا رو سیاه سفید نشون میداد

سلام

دو نو دوربین داریم 

1 دوربین های تحت شبکه 

2 دوربین های آنالوک (hd)

مورد اول از مورد دوم در دوربین‌های برند وارداتی حداقل پنجاه درصد قیمت بالا تر دارند .

من به شما پیشنهاد می کنم مورد دوم رو برای خرید انتخاب کنید 

اگر محدودیت بودجه ندارید دوربین‌های تحت شبکه تهیه کنید بهترین کیفیت با امکانات فراوان به شما می دهد 

اگر برای محیط بیرون استفاده می کنید حداقل دو عدد نصب شود تا هم پوشانی داشته باشند

در دو مورد بالا که نام بردم از هر دو مدل دوربین ip و آنالوگ موجود است که شب ها رنگی نشان دهد ، دوربین های تحت شبکه این قابلیت رو دارند در در زیر نور ستاره رنگی نمایش دهند 

اما من به شخصه برای دوربین‌های آنالوگ دوربین رو پیشنهاد می دهم که شب ها سیاه سفید نمایش دهد

ویرایش شده توسط HEGMATANE
لینک به دیدگاه

یه مورد رو فراموش کردم بگم این است که حتما دوربینی تهیه کنید که دستگاه ضبط جدا (nvr or dvr)داشته باشد.

لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است:

یه مورد رو فراموش کردم بگم این است که حتما دوربینی تهیه کنید که دستگاه ضبط جدا (nvr or dvr)داشته باشد.

به گشویم میشه وصل باشد و ضبط کنه ؟

17 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است:

سلام

دو نو دوربین داریم 

1 دوربین های تحت شبکه 

2 دوربین های آنالوک (hd)

مورد اول از مورد دوم در دوربین‌های برند وارداتی حداقل پنجاه درصد قیمت بالا تر دارند .

من به شما پیشنهاد می کنم مورد دوم رو برای خرید انتخاب کنید 

اگر محدودیت بودجه ندارید دوربین‌های تحت شبکه تهیه کنید بهترین کیفیت با امکانات فراوان به شما می دهد 

اگر برای محیط بیرون استفاده می کنید حداقل دو عدد نصب شود تا هم پوشانی داشته باشند

در دو مورد بالا که نام بردم از هر دو مدل دوربین ip و آنالوگ موجود است که شب ها رنگی نشان دهد ، دوربین های تحت شبکه این قابلیت رو دارند در در زیر نور ستاره رنگی نمایش دهند 

اما من به شخصه برای دوربین‌های آنالوگ دوربین رو پیشنهاد می دهم که شب ها سیاه سفید نمایش دهد

رنگی نشون بده بهتر نیس ؟ رنگ لباس طرف و چهرشم بهتر نشون نمیده ؟

لینک به دیدگاه

سلام 

حتما حتما دوربین با کیفیت حداقل hd به بالا تهیه کنید حالا از هر برندی و حتما حتما دید در شب رنگی داشته باشه. بنده از برند داهوا گرفتم که بد نیست ولی دید در شب سیاه و سفیده که جالب نیست. وقتی دوربین دید در شب رنگی همسایه رو دیدم اونم از برندهای متفرقه کلا پشیمون شدم که چرا رنگی نگرفتم.

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، maysamsina گفته است:

به گشویم میشه وصل باشد و ضبط کنه ؟

رنگی نشون بده بهتر نیس ؟ رنگ لباس طرف و چهرشم بهتر نشون نمیده ؟

سلام بله به گوشی وصل میشه . بله بهتر است ،ولی شما باید در یک مکان کاملا تاریک محیط باز باید مقایسه کنید تا فرق رو ببینید .البته اگر در کوچه شما روشنای باشد همان دوربین سیاه سفید به شما تصویر رنگی می دهد.دوربین های رنگی باعث جمع شدن پشه دور دوربین می شود که به مرور زمان اگر شیشه رو تمیز نکنید باعث کاهش دید در شب میشه.

لینک به دیدگاه

23 ساعت قبل، HEGMATANE گفته است:

سلام بله به گوشی وصل میشه . بله بهتر است ،ولی شما باید در یک مکان کاملا تاریک محیط باز باید مقایسه کنید تا فرق رو ببینید .البته اگر در کوچه شما روشنای باشد همان دوربین سیاه سفید به شما تصویر رنگی می دهد.دوربین های رنگی باعث جمع شدن پشه دور دوربین می شود که به مرور زمان اگر شیشه رو تمیز نکنید باعث کاهش دید در شب میشه.

اتفاقا روبروی خونه ما المک برق چراغ هس . دروبین همسایه فیلم کرفته تو شب ولی افتحضاح بود و تصویر طرف مشخص نبود تو شب . سیاه سفید بود

لینک به دیدگاه

هم اکنون، maysamsina گفته است:

اتفاقا روبروی خونه ما المک برق چراغ هس . دروبین همسایه فیلم کرفته تو شب ولی افتحضاح بود و تصویر طرف مشخص نبود تو شب . سیاه سفید بود

داداشم بگذارید یک چیز بگم اولا دوربین خواستی بگیری حتما وارداتی بگیر .بعد حتما کمتر از چهار مگا پیکسل نگیر که مشکلی بر نخوری مثل همسایه، قطعا شیشه کثیف بود و شاید دو مگاپیکسل .

لینک به دیدگاه

اون مشکلی هم گفتید به خیلی چیزها بستگی دارد در پیام قبلی دو مورد گفتم یک مورد دیگه زاویه نصب و یکی دیگر ارتفاع نصب . دوربین‌های که الان هستند همه فول اچ دی هستند خواستم بگم فراموش کردم.البته این برای دوربین‌های دو مگ است 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۴/۱ در 23:27، HEGMATANE گفته است:

اون مشکلی هم گفتید به خیلی چیزها بستگی دارد در پیام قبلی دو مورد گفتم یک مورد دیگه زاویه نصب و یکی دیگر ارتفاع نصب . دوربین‌های که الان هستند همه فول اچ دی هستند خواستم بگم فراموش کردم.البته این برای دوربین‌های دو مگ است 

به سلیقه خودت چندتا اسم میبری مدل ؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۴/۳ در 10:03، maysamsina گفته است:

به سلیقه خودت چندتا اسم میبری مدل ؟

Unv

Tvt .

HIKVISION

DAHUA

لینک به دیدگاه

درود مهندس.هر مدلی میگیری از مارکهای معروف باشه که مشکل آی پی برا اتصال به اینترنت موبایل نداشته باشی.من قبلن شیائومی داشتم راحت از هرجایی که میخواستم با اینترنت گوشی بهش وصل میشدم.ولی چند وقت پیش از یه مارک متفرقه یه دوربین گرفتم فقط به وای فای منزل وصل میشه و دیگه نمیتونم با اینترنت موبایل ازش تصویر بگیرم. 

ویرایش شده توسط lali city
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۴/۴ در 22:11، HEGMATANE گفته است:

Unv

Tvt .

HIKVISION

DAHUA

فرمودی اگه بودجه برات مهم نیس  تحت شبکه بگیر چون از همه لحاظ از آنالوگ بهتره بخاطر : بهترین کیفیت با امکانات فراوان به شما می دهد.

رنجش از چه قیمتی هس تحت شبکه؟

تحت شبکه چه معایبی داره ؟

بنظرتوت وارداتی  تحت شبکه خوبه ؟ دید رنگی شب هم داشته باشد و کیفیت بالا . نمیدونم معایبش چیه

لینک به دیدگاه

رنج قیمت از 2 شروع می شود به بالا برای متال همی ن قیمت از کیس های پلاستیک استفاده کرده حالا اگر ترکیبی از فلز و پلاستیک قیمت بالا تر میره. کیس بزرگتر شود قیمت بالاتر.... به این صورت نسبت به امکاناتی که م دهد قیمت بالا میره

دوربین آیپی مثل رایانه تصاویر رو از طریق پروتوکل شبکه ارسال می کند. 

بله حتما خوب هستند. 

دوربینهای رنگی خودشان داری led هستند روشن می شوند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
22 ساعت قبل، maysamsina گفته است:

فرمودی اگه بودجه برات مهم نیس  تحت شبکه بگیر چون از همه لحاظ از آنالوگ بهتره بخاطر : بهترین کیفیت با امکانات فراوان به شما می دهد.

رنجش از چه قیمتی هس تحت شبکه؟

تحت شبکه چه معایبی داره ؟

بنظرتوت وارداتی  تحت شبکه خوبه ؟ دید رنگی شب هم داشته باشد و کیفیت بالا . نمیدونم معایبش چیه

درود

سه مدل دستگاه هست، یکی dvr که آنالوگ های قدیمی میشه. یکی xvr که هم آنالوگ ساپورت میکنه هم ip ولی بخاطر محدودیت پهنای باند پورت لن که عموما 100 مگه، ممکنه نتونید دوربین کیفیت بالا بهش وصل کنید. یکی هم nvr که همون ip یا تحت شبکه میشه.

انواع دوربین برای هر سه مدل دستگاه توی بازار هست که از 800 تومن شروع میشه. حالا کیفیت، دید در شب رنگی و ... قیمت رو بالا میبره.

برای دوربین های خارج از ساختمان بهتره از مدل های دام استفاده کنید که بخاطر بد دست بودن، احتمال دزدیده شدنش رو خیلی کم میکنه.

حالا فایده و عیبشون چیه؟ توی مدل های آنالوگ، شما باید کابل کواکسیال استفاده کنید و اگه کابل بلند باشه یا اتصالات خوب نباشه، افت کیفیت و نویز دارید، بع علاوه باید یه سیم برق هم جداگانه به هر دوربین بدید. در عوض هزینه ش کمتر میشه.

توی مدل تحت شبکه، شما یک سوییچ poe نیاز دارید که بعضی nvr ها پورت poe دارن، برای بعضی ها هم باید یه سوییچ جداگانه بگیرید. تقریبا توی امکانات دوربین و کیفیت، توی هر دو دسته، میشه کارایی یکسان داشت، ولی تمیزی و راحتی کار، با مدل تحت شبکه هست.

اکثر dvr/xvr ها هم با سیستم عامل xmeye هستن تو بازار که قابلیت اتصال به گوشی و مشاهده تحت اینترنت رو دارن، نیاز به ایپی ثابت و... هم نیست.

nvr هم که تحت شبکه ست و به راحتی از راه دور میشه کنترلش کرد.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۴/۸ در 20:07، HEGMATANE گفته است:

رنج قیمت از 2 شروع می شود به بالا برای متال همی ن قیمت از کیس های پلاستیک استفاده کرده حالا اگر ترکیبی از فلز و پلاستیک قیمت بالا تر میره. کیس بزرگتر شود قیمت بالاتر.... به این صورت نسبت به امکاناتی که م دهد قیمت بالا میره

دوربین آیپی مثل رایانه تصاویر رو از طریق پروتوکل شبکه ارسال می کند. 

بله حتما خوب هستند. 

دوربینهای رنگی خودشان داری led هستند روشن می شوند

در ۱۴۰۳/۴/۸ در 21:16، MAhmoOD Nazari گفته است:

درود

سه مدل دستگاه هست، یکی dvr که آنالوگ های قدیمی میشه. یکی xvr که هم آنالوگ ساپورت میکنه هم ip ولی بخاطر محدودیت پهنای باند پورت لن که عموما 100 مگه، ممکنه نتونید دوربین کیفیت بالا بهش وصل کنید. یکی هم nvr که همون ip یا تحت شبکه میشه.

انواع دوربین برای هر سه مدل دستگاه توی بازار هست که از 800 تومن شروع میشه. حالا کیفیت، دید در شب رنگی و ... قیمت رو بالا میبره.

برای دوربین های خارج از ساختمان بهتره از مدل های دام استفاده کنید که بخاطر بد دست بودن، احتمال دزدیده شدنش رو خیلی کم میکنه.

حالا فایده و عیبشون چیه؟ توی مدل های آنالوگ، شما باید کابل کواکسیال استفاده کنید و اگه کابل بلند باشه یا اتصالات خوب نباشه، افت کیفیت و نویز دارید، بع علاوه باید یه سیم برق هم جداگانه به هر دوربین بدید. در عوض هزینه ش کمتر میشه.

توی مدل تحت شبکه، شما یک سوییچ poe نیاز دارید که بعضی nvr ها پورت poe دارن، برای بعضی ها هم باید یه سوییچ جداگانه بگیرید. تقریبا توی امکانات دوربین و کیفیت، توی هر دو دسته، میشه کارایی یکسان داشت، ولی تمیزی و راحتی کار، با مدل تحت شبکه هست.

اکثر dvr/xvr ها هم با سیستم عامل xmeye هستن تو بازار که قابلیت اتصال به گوشی و مشاهده تحت اینترنت رو دارن، نیاز به ایپی ثابت و... هم نیست.

nvr هم که تحت شبکه ست و به راحتی از راه دور میشه کنترلش کرد.

دوستان الان برای منزل حیاط دار 180 متری 2 طبقه کدومشو پیشنهاد میکنید ؟ یعنی حیاط 60 م . میخام بزارم پشت پنجره طبقه دوم میشه ؟ روبروشم چراغ المک برق هس . خوب تصویرو پوشش میده شب رو بنظرتون ؟

از 5 میلیون تا 15 میلیون چه مدلی پیشنها میدید دقیق ؟ تحت شبکه و انالوگ . کیفیت و دید در شب بالا و 4 مگ ب بالا و بدنه محکم و غیر

چه وسایلی دقیق میخاد و لوازم دوربین چی هس ؟

لینک به دیدگاه

نصب در اون ارتفاع رو پیشنهاد نمی دهم. حداکثر ارتفاع نصب چهار متر البته بستگی به مکان و شرایط محیطی دارد. 

باید مشخص کنید که دوربین آنالوگ می خواهید یا تحت شبکه که به شما پیشنهاد بدهم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...