رفتن به مطلب

سوال درباره i5 13600k

Recommended Posts

سلام دوستان

قصد تهیه i5 13600k داشتم فقط تو دوراهی ddr4,5 موندم ممنون میشم اگه تجربیاتتونو بگید

لینک به دیدگاه

قطعا تهیه DDR5 معقولتر و بهتر. بروتره و دستتون برای ارتقا در آینده بازتره و حتی در خرید و فروشش در زمان آینده افت قیمتی کمتری داره.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Fido گفته است:

قطعا تهیه DDR5 معقولتر و بهتر. بروتره و دستتون برای ارتقا در آینده بازتره و حتی در خرید و فروشش در زمان آینده افت قیمتی کمتری داره.

خیلی ممنون از جوابتون

باندل خاصی مورد نظر دارید معرفی کنید؟ 

یکم سخته برام بین سری z یا b کدوم بورد رو انتخاب کنم زیادم هم نمیخام اورکیل بشه سر مادربورد

ویرایش شده توسط Ami1roo
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پردازنده های پر مصرف اینتل الان یکمی خطری هستن در هر صورت صبر برای سوکت جدید توصیه میشه یا انتخاب رایزن

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Ami1roo گفته است:

سلام دوستان

قصد تهیه i5 13600k داشتم فقط تو دوراهی ddr4,5 موندم ممنون میشم اگه تجربیاتتونو بگید

DDR5

مادربرد Z

لینک به دیدگاه

اگر سیستم براش کارت گرافیک درنظر گرفتید بجای 13600k میتونید 14600kfتهیه کنید ،یک قیمت هستند.

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

DDR5

مادربرد Z

خیلی ممنون 

فقط بین بورد های Z کدوم مدل میتونه انتخاب بهتری باشه؟ 

ویرایش شده توسط Ami1roo
لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، Ami1roo گفته است:

خیلی ممنون 

فقط بین بورد های Z کدوم مدل میتونه انتخاب بهتری باشه؟ 

بستگی به بودجه اتون داره. شما اعلام بودجه بفرمایید.

لینک به دیدگاه

52 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

ترجیح میدم تا 10 تومن اینا خرج کنم اما اگه گزینه ای هست که بیارزه اونم ممنون میشم معرفی کنید

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از جوابتون

باندل خاصی مورد نظر دارید معرفی کنید؟ 

یکم سخته برام بین سری z یا b کدوم بورد رو انتخاب کنم زیادم هم نمیخام اورکیل بشه سر مادربورد

ارادتمندم. خب شما پردازنده ضریب باز تهیه میکنید که پسوند K دارند، توصیه میشه مادربورد سری Z تهیه کنید، اگه اصطلاحا پردازنده بدون K خواستید بردارید، میتونید مادربورد سری B بردارید، اما از اونجایی که فرمودید دستتون برای ارتقا باز باشه سری Z بردارید. 

توصیه دیگه اینکه اگه گرافیک مجزا دارید و نیازی به گرافیک آنبورد CPU ندارید، طبق توصیه آقا یاسین 14600kf بردارید که تفاوت قیمت خاصی با 13600k نداره و خریدش معقولتره.

حالا اگه کاربریتون گیمینگ هستش میتونید به رایزن AMD هم نیم نگاهی داشته باشید و بررسیش خالی از لطف نیست.

به نظرم یه شرح کامل از بودجه و قطعاتی که در حال حاضر دارید و... رو کامل بنویسید که دوستان بتونن دقیقتر راهنمایی کنن.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Fido گفته است:

ارادتمندم. خب شما پردازنده ضریب باز تهیه میکنید که پسوند K دارند، توصیه میشه مادربورد سری Z تهیه کنید، اگه اصطلاحا پردازنده بدون K خواستید بردارید، میتونید مادربورد سری B بردارید، اما از اونجایی که فرمودید دستتون برای ارتقا باز باشه سری Z بردارید. 

توصیه دیگه اینکه اگه گرافیک مجزا دارید و نیازی به گرافیک آنبورد CPU ندارید، طبق توصیه آقا یاسین 14600kf بردارید که تفاوت قیمت خاصی با 13600k نداره و خریدش معقولتره.

حالا اگه کاربریتون گیمینگ هستش میتونید به رایزن AMD هم نیم نگاهی داشته باشید و بررسیش خالی از لطف نیست.

به نظرم یه شرح کامل از بودجه و قطعاتی که در حال حاضر دارید و... رو کامل بنویسید که دوستان بتونن دقیقتر راهنمایی کنن.

قطعه ای از قبل ندارم برا این باندل جز گرافیک که 1060 عه

و

کلا سیستم قراره برای گیم و وب گردی استفاده بشه

ترجیحا نظر خودم رو اینتله ولی خوشحال میشم درباره رایزن هم اگه راهنمایی هست بکنید

بودجه کلی هم 55ت اینا در نظر دارم 

ویرایش شده توسط Ami1roo
لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، Ami1roo گفته است:

و

ترجیحا نظر خودم رو اینتله ولی خوشحال میشم درباره رایزن هم اگه راهنمایی هست بکنید

اگر مشکلی ندارید خریدتون رو بزارید زمستون،این سری سی پیو های اینتل دیگه ارزش نداره با این همه دنگ و فنگشون.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

باسلام
دوستان بنظرتون در تمامی بخش ها( حتی کارهای WS) پردازنده 13600Kیا 14600K میتونه از پس کتلت AMD 2970X بر بیاد، بغیر بازی منظورم هست

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Ami1roo گفته است:

و

سلام عزیز اگه صرفا گیم هدفتونه، یا صب کنین برای نسل ۱۵ اینتل یا رایزن ۷۶۰۰ با ی گرافیک دست دو مثل 6800xt بندازین تمام. دور رده بالا نسل ۱۳ و ۱۴ اینتل رو خط بکشین فقط دردسره.

خودم شخصا صبر کردنو پیشنهاد نمیکنم چون معلوم نیست با اومدن ترامپ چه بلایی سر دلار بیاد

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

اگر مشکلی ندارید خریدتون رو بزارید زمستون،این سری سی پیو های اینتل دیگه ارزش نداره با این همه دنگ و فنگشون.

خیلی ممنون از راهنماییتون

فقط من تو ردیت زیاد دیدم که تعریف میکنن از این cpu

مشکلات خاصی دارن که میگید صبر کنم؟ 

ویرایش شده توسط Ami1roo
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در ۱۴۰۳/۳/۳۰ در 23:50، ARMIN گفته است:

بودجه تا 70 میتونم خرج کنم برای باندل جز گرافیک

اگه مثلا بشه با بودجه کمتری باندلو بتونم بگیرم تا بقیشو برا گرافیک سیو کنم خیلی خوب میشه

لینک به دیدگاه

سلام

اگر برای گیم و ۶۰ فریم می خواهید فعلا به بیشتر از 5800x3d نیازی ندارید و احتمالا تا زمان عرضه ps6 و حتی ps6 pro هم نیازی نخواهید داشت .

رم ۲ عدد ۱۶ گیگ باس ۳۲۰۰ فعلا کافیه .

یه برد b550 هم کافیه اما میتونید سراغ x570 هم برید .

باقی پول رو برای گرافیک و ... هزینه کنید . یا دلار بخرید و برای ارتقا آینده ذخیره کنید .

سری ۹۰۰۰ رایزن با قیمت دلاری کمتر از سری ۷۰۰۰ لانچ میشه . نسل ۹۰۰۰3d هم بعد از اون میاد .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، Ami1roo گفته است:

بودجه تا 70 میتونم خرج کنم برای باندل جز گرافیک

اگه مثلا بشه با بودجه کمتری باندلو بتونم بگیرم تا بقیشو برا گرافیک سیو کنم خیلی خوب میشه

داداش الان که بودجت رفت بالا یه باندل 7800x3d ببند خودتو راحت کن تا چندین سال

اگه کمتر میخوای هزینه کنی 7600 ببند. همه گیمای الانو براحتی جوابه و بعدا لازم شد با ی تعویض سی پیو ساده میری رو 7800x3d

یجوری بودجه رو تقسیم کن که گرافیکت برای رزولوشنی که پلی میدی قدرت کافی تا چند سال داشته باشه چون هیچکس نمیدونه دلار چند سال دیگه کجاس

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، big VULTURE گفته است:

فعلا به بیشتر از 5800x3d نیازی ندارید

خرید 5800x3d در حال حاضر اصلا توصیه نمیشه چون مسیر ارتقا بسته س  و بعدا ممکنه مجبور بشن هزینه زیادی برای باندل کامل بپردازن.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۳/۳۰ در 19:17، Ami1roo گفته است:

سلام دوستان

من مشخصات 13400 با ddr5 6600 و z690-e دارم نتیجه ی خیلی خوبی میگیرم حالا شما رو همین 13600k یا حتی 14700k ببندید که نور علی نور میشه

لینک به دیدگاه

سلامی دوباره

دوستان من بعد از کلی پرس و جو رسیدم به این بیلد

CPU: AMD Ryzen 7 7600X Box
Motherboard: MSI PRO B650M-A WIFI DDR5
RAM:32GB (16×2) 6000MHz CL30 DDR5
Power Supply: Corsair RM850x 850W 80+ Gold Full Modular
CPU Cooler: DEEP COOL AG620 ARGB BLACK
SSD: 1t sn580 m-2

اگه کم و کاستی چیزی داره ممنون میشم راهنمایی کنید

(خودم یکم رو پاور سو سو ام قیمتی یکم ب نظرم زیاده براش از اونور گرافیک هم قراره 4070ti باشه) 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
2 ساعت قبل، Ami1roo گفته است:

سلامی دوباره

(خودم یکم رو پاور سو سو ام قیمتی یکم ب نظرم زیاده براش از اونور گرافیک هم قراره 4070ti باشه) 

اوکیه پاور حتما ورژن 3 به بالا بگیرید

کیس چیه قطعات انتخابی توش جا بشن

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۴/۱۱ در 19:11، zexer2020 گفته است:

خرید 5800x3d در حال حاضر اصلا توصیه نمیشه چون مسیر ارتقا بسته س  و بعدا ممکنه مجبور بشن هزینه زیادی برای باندل کامل بپردازن.

پردازنده ۵۸۰۰ تا ۵۹۵۰ جای ارتقاء داره که تقریبا با ۱۳۹۰۰ برابری می کنه ( توجه کنید درسته در شرایط عادی 5800x3d فریم بیشتر میده اما قدرت خام بسیار کمتری از 5950x داره ) اگر قصد خرید ۱۳۶۰۰ دارن قطعا 5800x3d گزینه بهتریه . ضمن این که تا چندسال آینده این پردازنده برای گیمینگ ۶۰ فریم کافیه و قدرتی بسیار بیشتر از پردازنده ps5 داره . تا اون زمان هم کلا pc گیمینگ تغیر کرده و احتمال رم ddr6 از راه اومده .

لینک به دیدگاه

سلامی دوباره

سلام

با خرید نسل فعلی ای ام دی احتمالا تا چندسال آینده نیاز خاصی به ارتقا پیدا نمی کنید و در صورت ارتقا هم صرفا با تعویض پردازنده و بدون نیاز به هزینه بیشتر یه سیستم به روز خواهید داشت .

اما ذکر ۲ نکته ضروریه . تا زمان عرضه DDR6 و تغییر اجباری سوکت و مادربرد ( که احتمالا ۲ سال دیگه هستش ) ، به احتمال قریب به یقین پردازنده 5800X3D از عهده اجرای همه بازی ها تا  ۶۰ فریم برمیاد بعد از اون هم شما به سوکت جدید و مادربردهای DDR6 مهاجرت خواهید کرد هرچند تا بلوغ DDR6 هم مدتی زمان لازمه . صد البته نسل 9000X3D از نسل 5000X3D خیلی بهتر خواهد بود اما آیا شما به این نسل نیازی پیدا خواهید کرد ؟

نکته دوم کارت 4070Ti یه کارت ۱۲ گیگیه . از کارت 7900xt حدودا ۱۰ درصد ضعیف تره و این دوکارت اگر اشتباه نکنم تقریبا هم قیمت هستند . الان مموری ۸ گیگ برای گرافیک کمه . ۱۲ لب مرزه و ۱۶ مناسبه . مموری بالاتر از ۱۶ هم برای آینده مناسبه . من باشم کارت ۲۰ گیگی رو میگیرم .

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، Ami1roo گفته است:

سلامی دوباره

سلام عزیز عالین همشون فقط برای ssd برند های بهتری هم میتونید انتخاب کنید (وسترن اخیرا دارع اعتبارشو از دست میده) و چک کنید حتما dram دار باشه.

پاور رو شاید بتونید برند و مدلای دیگه کمتر هزینه کنید. ۸۵۰ واتش خوبه از نظر آینده نگری ولی ۷۵۰ هم جوابه (توی سایت psu tier list چک کنید دیگه حداقل درجه c باشه پاور) 

گرافیک رو هم پیشنهاد میکنم تبدیلش کنید به 4070 ti super اون ۴ گیگ وی رم اضافه تو بازی های آینده خیلی میتونه کمک کنه خصوصا تو رزولوشن های بالاتر 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...