رفتن به مطلب

گذاشتن شکلک خنده در تاپیک‌های بازارچه، اصلا کار قشنگی نیست!

Recommended Posts

سلام

برخی از دوستان در انجمن اقدام به گذاشتن شکلک خنده در تاپیک های بخش بازارچه می کنند. قبلا این کار به ندرت انجام میشد، الان زیاد شده.

اینکه چه چیزی براشون خنده داره رو نمیدونم اما، کار قشنگی نیست و میتونه باعث آزرده خاطر شدن استارتر بشه.

نکنید این کارو، زشته. اگر کسی قیمتگذاری بالایی کرده باشه خودش ضرر میکنه و کسی کالای اون آدم رو نمیخره، این دیگه خنده اش کجا بود؟

یه کم تمرین کنیم مثل آدم بزرگها رفتار کنیم.

• لایک 25
  • ممنونم 6
  • حالم خوب شد 6
لینک به دیدگاه

دقیقا همینطوره

یادمه قبلا یه کالایی رو برای فروش گذاشتم اتفاقا خیلی خوبم فروش رفت ، بعد دیدم چند نفری شکلک خنده گذاشتن ! برام سوال بود که به چی میخندن دقیقا

نه کالای من مشکلی داره نه قیمت بالا گذاشتم، که تازه اگرم بالا باشه این مورد موردی هست که فقط  به استارتر مربوط میشه

به نظرم اصل قضیه مشکل داره،اصلا نباید شکلک خنده در قسمت بازارچه فعال باشه

لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، Mansourr گفته است:

به نظرم اصل قضیه مشکل داره،اصلا نباید شکلک خنده در قسمت بازارچه فعال باشه

چنین امکانی وجود نداره.

لینک به دیدگاه

این یه نوع واکنش یا پاسخی بر قیمتی که فروشنده گذاشته هست همون‌طور که اگر قیمت خوبی هم  داشته باشه لایک میشه اون تاپیک فروش.

دلیل مشخص اینکار هم این هست که اظهار نظر درباره تاپیک فروش و بالا اومدن بیجا و بیش از حد اون ممنوع هست .

بله اینکار زشت بنظر میرسه ولی سازوکار فروم به این شکل هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
7 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

این یه نوع واکنش یا پاسخی بر قیمتی که فروشنده گذاشته هست همون‌طور که اگر قیمت خوبی هم  داشته باشه لایک میشه اون تاپیک فروش.

دلیل مشخص اینکار هم این هست که اظهار نظر درباره تاپیک فروش و بالا اومدن بیجا و بیش از حد اون ممنوع هست .

چرا پیش خودت فکر میکنی باید در مورد قیمت گذاری کالای یک نفر دیگه اظهار نظر کنی ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا همینطوره

بیشتر تو تاپیک های بنده بعضی از دوستان همیشه در صحنه شکلک خنده میزارن که اصلا نمیدونم فازشون چیه اگه چیزه خنده داری هست به خدا منم خوشحال میشم بخندم!

واقعا نمیدونم چرا باید اینطور باشه!؟!؟!

آیا بنده ظلمی بهشون کردم نمیدونم والا

اصلا حالت قشنگی نیست این کار به خدا

بعضی از دوستان لطفا رعایت کنن

باعث میشه دوستی ها بیشتر بشه رفاقت ها بیشتر بشه

چون این دنیا بالاخره تمام میشه و هممون باید جلو خداوند پاسخگو اعمالمون باشیم

پس چه بهتر که اون روز کم نیاریم و زبونمون به قول معروف دراز باشه.

ممنون از همگی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
هم اکنون، yasin1380 گفته است:

قسمت اول حرف شما کاملا درست هستش

ولی قسمت دوم چی؟!

اگه من نوعی قیمت خوب بزارم که همیشه کالاهایی بنده بهترین قیمت و شرایط رو داره

چرا باید شکلک خنده بزارن؟!؟

لینک به دیدگاه

حالا عزیزان ما که قصد دخالت تو زمینه نحوه واکنش شما نداریم

آزاد هستید و میتونید هر جور خواستید واکنش ایموجی نشان بدید

ولی گاهی خب دلخوری پیش میاد دیگه

ولی حالا اون عزیزانی که از ایموجی خنده ناراحت میشن تو تاپیک هاشون

به اون قسمت حالم خوب شد ایموجی نگاه کنند

اینطور تصور کنند که حال یکی رو خوب کردند

من خودم به شخصه هر از گاهی چند تا ایموجی قلبم گرفت تو پست هام دارم  😁 و همین ایموجی خنده حالم خوب شد

در کل اینکه سخت نگیرید 

• لایک 7
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 3
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

38 دقیقه قبل، behy گفته است:

چون این دنیا بالاخره تمام میشه و هممون باید جلو خداوند پاسخگو اعمالمون باشیم

پس چه بهتر که اون روز کم نیاریم و زبونمون به قول معروف دراز باشه.

ما - جمیع مدیران - بابت اون پیامی که اون روز در فروم گذاشتین هم شوکه هستیم، و هم در حال تصمیم گیری که چکار کنیم با شما.

عطف به اون پیام دهشتناکی که گذاشتین، اینکه میبینم به دنیای آخرت هم فکر میکنید، جای شکر داره.

• لایک 1
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 10
  • چرا؟! 1
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
35 دقیقه قبل، behy گفته است:

قسمت اول حرف شما کاملا درست هستش

ولی قسمت دوم چی؟!

اگه من نوعی قیمت خوب بزارم که همیشه کالاهایی بنده بهترین قیمت و شرایط رو داره

چرا باید شکلک خنده بزارن؟!؟

فکر کنم دیگه کسی به قیمت گذارهای شما نمیخنده 

بیشتر بخاطر اون جمله های اضافه ای هست که به اگهیتون اضافه میکنید 

چندبار تو پیام خصوصی خواستم بهتون بگم ولی گفتم به من مربوط نیست 

ولی الان چونکه سوال کردی گفتم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
هم اکنون، ARMIN گفته است:

ما - جمیع مدیران - بابت اون پیامی که اون روز در فروم گذاشتین هم شوکه هستیم، و هم در حال تصمیم گیری که چکار کنیم با شما.

عطف به اون پیام دهشتناکی که گذاشتین، اینکه میبینم به دنیای آخرت هم فکر میکنید، جای شکر داره.

چه پیامی عزیز؟

یادم نمیاد به خدا 🤔🤔🤔

اگه امکانش هست خصوصی واضح تر توضیح بدین ممنون

هم اکنون، WINNER گفته است:

فکر کنم دیگه کسی به قیمت گذارهای شما نمیخنده 

بیشتر بخاطر اون جمله های اضافه ای هست که به اگهیتون اضافه میکنید 

چندبار تو پیام خصوصی خواستم بهتون بگم ولی گفتم به من مربوط نیست 

ولی الان چونکه سوال کردی گفتم 

چه جملاتی عزیز؟

خصوصی واضح تر بگین ببینم قضیه چیه

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

سلام

برخی از دوستان در انجمن اقدام به گذاشتن شکلک خنده در تاپیک های بخش بازارچه می کنند. قبلا این کار به ندرت انجام میشد، الان زیاد شده.

اینکه چه چیزی براشون خنده داره رو نمیدونم اما، کار قشنگی نیست و میتونه باعث آزرده خاطر شدن استارتر بشه.

نکنید این کارو، زشته. اگر کسی قیمتگذاری بالایی کرده باشه خودش ضرر میکنه و کسی کالای اون آدم رو نمیخره، این دیگه خنده اش کجا بود؟

یه کم تمرین کنیم مثل آدم بزرگها رفتار کنیم.

سلام آقا آرمین عزیز، امیدوارم حالت خوب باشه.

شکلک گذاشتن یکی از فیچرهای انجمن هست و از اونجایی که استفاده ازشون آزاد هست و قانونی در انجمن مبنی بر عدم استفاده از شکلک‌های خاص بر روی تاپیک‌های خاص وجود نداره، لذا فرمایش شما رو به نوعی منع آزادی در انجمن می‌بینم.

بعنوان مثال عرض می‌کنم، ما درمورد توهین ، فحاشی، محتوای نامناسب، و ... قانون داریم توی انجمن. اگر کسی رعایت نکنه دسترسیش محدود میشه و نهایتا بن میشه. ولی در این مورد قانونی وجود نداره که بتونیم بهش استناد کنیم. متوجه نگرانی شما مبنی بر حسی که استارتر ممکنه بگیره هستم، ولی به نظرم بهتر میشه اگر این آزادی در چارچوب قوانین انجمن رو درک کنیم و به طرف خاصی سوگیری نکنیم.

یا حق.

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، Paxton گفته است:

سلام آقا آرمین عزیز، امیدوارم حالت خوب باشه.

شکلک گذاشتن یکی از فیچرهای انجمن هست و از اونجایی که استفاده ازشون آزاد هست و قانونی در انجمن مبنی بر عدم استفاده از شکلک‌های خاص بر روی تاپیک‌های خاص وجود نداره، لذا فرمایش شما رو به نوعی منع آزادی در انجمن می‌بینم.

بعنوان مثال عرض می‌کنم، ما درمورد توهین ، فحاشی، محتوای نامناسب، و ... قانون داریم توی انجمن. اگر کسی رعایت نکنه دسترسیش محدود میشه و نهایتا بن میشه. ولی در این مورد قانونی وجود نداره که بتونیم بهش استناد کنیم. متوجه نگرانی شما مبنی بر حسی که استارتر ممکنه بگیره هستم، ولی به نظرم بهتر میشه اگر این آزادی در چارچوب قوانین انجمن رو درک کنیم و به طرف خاصی سوگیری نکنیم.

یا حق.

متوجه منظور من نشدین. من اگر میخواستم برخورد سخت کنم قانون میگذاشتم توی فروم این کارو نکنید. من این تاپیک رو ساختم تا فرهنگ سازی کنم این کار زشته. همه چیزو که نباید واسش قانون نوشت. الحمدالله همه فارسی بلد هستیم و همه متوجه زشت بودن این حرکت میشیم.

امروز دیدم توی بازارچه یکی درمیون تاپیک ها با ایموجی خنده است. و این حرکت زشته. هر چیزی که قانون منع نکرده لزوما انجامش درست نیست. من صرفا خواستم یادآوری کنم بهتره پرهیز کنیم. انشاالله که نتیجه بده، اگر نتیجه نداد اونوقت برخورد سخت میکنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان توجه کنید قیمت گذاری کالای دست دوم کاملا در اختیار فروشنده هست 

تا زمانی که قیمتش زیر قیمت اکبند هست حالا چه ۵ درصد چه ۹۵ درصد 

شما به هیچ عنوان ، به هیچ عنوان نمیتونی در مورد قیمت گذاریش اظهار نظر کنی 

چه برسه بخواین با حرکتهای زشت فروشش رو تحت تاثیر قرار بدین

لینک به دیدگاه

تو پست های غیر بازارچه هم خنده میزارن نمدونم دلیل این کارشون چیه

لینک به دیدگاه

47 دقیقه قبل، WINNER گفته است:

چرا پیش خودت فکر میکنی باید در مورد قیمت گذاری کالای یک نفر دیگه اظهار نظر کنی ؟

اول اینکه توضیح بنده کلی بود و همه رو شامل میشد ،بعدم تاپیک فروشی که نفعی برای بنده نداره  نسبت بهش واکنشی نشون ندادم و نمیدم. اینجا توضیحی که دادم برای روشن شدن قضیه بود.

دوم اینکه نمیدونم شما از کجا و کدوم بازار خرید می‌کنید و یا شیوه خریدتون چگونه هست ولی شما بازاری هم که باشی جنسی که گرون باشه مردم یا بهتون میگن گرونه یا زبان بدنشون و رفتارشون نمایانگر قضیه هست،حالا در فضای فروم  و ساز و کاری که هست شما این قضیه رو اینگونه مشاهده میکنید، البته همون طور که آقا آرمین گفتند بی پاسخ بودن تاپیک هم خودش یک نوع کنش و پاسخ هست ولی اینطور که شما بگی تو چرا و چطور و به چه حقی و... به تاپیک فروش من اظهار نظر میکنی میشه گفته کاربر Paxton که شما قصد جلب آزادی در فروم رو داری.

منم میتونم بگم شما به چه حقی کامنت منو ریپلای کردی به شما ربطی نداره اظهارات بنده.

یه چیزی هم که هست میگید بی‌تفاوت باشید به تاپیک فروشنده، خب چرا شما بی تفاوت نمیشید به ایموجی های کاربران.

زندگی برمبنای تعاملات هست چه بخواهید چه نخواهید حالا چه خوب باشه چه بد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
15 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است:

اول اینکه توضیح بنده کلی بود و همه رو شامل میشد ،بعدم تاپیک فروشی که نفعی برای بنده نداره  نسبت بهش واکنشی نشون ندادم و نمیدم. اینجا توضیحی که دادم برای روشن شدن قضیه بود.

دوم اینکه نمیدونم شما از کجا و کدوم بازار خرید می‌کنید و یا شیوه خریدتون چگونه هست ولی شما بازاری هم که باشی جنسی که گرون باشه مردم یا بهتون میگن گرونه یا زبان بدنشون و رفتارشون نمایانگر قضیه هست،حالا در فضای فروم  و ساز و کاری که هست شما این قضیه رو اینگونه مشاهده میکنید، البته همون طور که آقا آرمین گفتند بی پاسخ بودن تاپیک هم خودش یک نوع کنش و پاسخ هست ولی اینطور که شما بگی تو چرا و چطور و به چه حقی و... به تاپیک فروش من اظهار نظر میکنی میشه گفته کاربر Paxton که شما قصد جلب آزادی در فروم رو داری.

منم میتونم بگم شما به چه حقی کامنت منو ریپلای کردی به شما ربطی نداره اظهارات بنده.

یه چیزی هم که هست میگید بی‌تفاوت باشید به تاپیک فروشنده، خب چرا شما بی تفاوت نمیشید به ایموجی های کاربران.

زندگی برمبنای تعاملات هست چه بخواهید چه نخواهید حالا چه خوب باشه چه بد.

در مورد اینکه میگید واکنش شما چطور در مورد یک کالای گرون

اگر اون کالا برچسب قیمت داشته باشه بدون هیچ اظهار نظر یا قر خاصی از اون مغازه یا فروشگاه خارج میشم

اگر هم نداشته باشه و فروشنده قیمت بده

بخاطر جواب دادن فروشنده به سوال بنده تشکر میکنم و از اون مغازه در میام بدون هیچ قر خاصی

در مورد ریپلای کردن

تعامل کردن در فرم ها به همین صورت هست

دیگه نمیدونم شما چطور به متن های باقی کاربرها واکنش نشون میدین

البته همون هم میتونید به طرف تذکر بدید که دیگه حرفهای شما رو ریپلای نکنه و تعاملتون رو با اون کاربر در فرم قطع بکنید

در مورد تاپیکهای بخش فروش واکنش فرق میکنه چونکه تجاری هست و با واکنش بیجای یه کاربر ممکنه ضرر مالی به کسی وارد بشه

اون تو بازاری که دوتا فروشگاه پیدا نمیکنید قیمتاشون با هم یکسان باشه

لینک به دیدگاه

اصلی ترین مشکل این اموجی دو پهلو بودنشه.

اسمش ( حالم خوب شد ) شکلش ( حالم خوب شد )

اسمش باید تغییر کنه مثلا بشه ( خنده دار بود )

این حالم خوب شد حس رضایت رو نشون میده ولی عکسش حالت تمسخر داره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

[حالم خوب شد]

قاعدتا باید ایموجی دیگه ای در ذهنم نقش ببنده :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Nezami گفته است:

اصلی ترین مشکل این اموجی دو پهلو بودنشه.

اسمش ( حالم خوب شد ) شکلش ( حالم خوب شد )

اسمش باید تغییر کنه مثلا بشه ( خنده دار بود )

این حالم خوب شد حس رضایت رو نشون میده ولی عکسش حالت تمسخر داره.

درود

منم تا الان چنین قضاوتی داشتم و میگفتم دم بچه های فروم گرم که حتی با یه تاپیک هم حالشون خوب میشه و ری اکت میدن! 😆

الان فهمیدم به قصد تمسخر بوده.

لینک به دیدگاه

با درود، شاید اضافه شدن ایموجی لایک و دیسلایک بتونه کمی این مساله رو متعادلتر کنه. سوای این بحثها کلا بودن ایموجی لایک و دیسلایک میتونه برای انجمن مفید باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
28 دقیقه قبل، Fido گفته است:

با درود، شاید اضافه شدن ایموجی لایک و دیسلایک بتونه کمی این مساله رو متعادلتر کنه. سوای این بحثها کلا بودن ایموجی لایک و دیسلایک میتونه برای انجمن مفید باشه.

بحث انجمن نیست 

فقط قسمت بازارچه 

این شکلکها بعضی وقتا از روی غرض ورزی هست 

که چندین بار برای خودمم پیش امده 

طرف تو پیام خصوصی درخواست قیمت کمتر کرده وقتی جواب منفی دادم

همون موقعه رفت تو تاپیک شکلک گذاشت 

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، WINNER گفته است:

بحث انجمن نیست 

فقط قسمت بازارچه 

این شکلکها بعضی وقتا از روی غرض ورزی هست 

که چندین بار برای خودمم پیش امده 

طرف تو پیام خصوصی درخواست قیمت کمتر کرده وقتی جواب منفی دادم

همون موقعه رفت تو تاپیک شکلک گذاشت 

آره متوجهم. از نظر من هم گذاشتن شکلک خنده خیلی اخلاقی نیست، اما از طرفی هم عکس العمل نشان دادن رو هم طبیعی میدونم. مساله من بیشتر رو نوع عکس العمل نشان دادنه که اگر کسی هم بخواد اعتراضش رو بیان کنه، یا بدون پیام دادن واکنشی نشون بده، زدن دیسلایک از نظر من اوکیه، اما خب ایموجی خنده جالب نیست و خودمم نمیتونم درکش کنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
21 دقیقه قبل، Fido گفته است:

آره متوجهم. از نظر من هم گذاشتن شکلک خنده خیلی اخلاقی نیست، اما از طرفی هم عکس العمل نشان دادن رو هم طبیعی میدونم. مساله من بیشتر رو نوع عکس العمل نشان دادنه که اگر کسی هم بخواد اعتراضش رو بیان کنه، یا بدون پیام دادن واکنشی نشون بده، زدن دیسلایک از نظر من اوکیه، اما خب ایموجی خنده جالب نیست و خودمم نمیتونم درکش کنم.

حتی اون دیس لایک هم نباید باشه

این مورد رو من اصلا نمیتونم درک کنم 

اعتراض به چی ؟

اخه من چرا باید به قیمتی گذاری یک نفره دیگه رو کالاش اعتراض کنم 

این مورد رو من اصلا نمیتونم بفهممش

بلکه یک اسلحه گذاشته باشن روی سر من و من رو اجبار به خرید اون وسیله کنن 

بله اونجا میتونم اعتراض کنم که الان که دارین زوری بهم میدین حداقل بیاید قیمت رو مناسبتر کنین 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...