رفتن به مطلب

مشکل عجیب Rx580

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان.     سه روز پیش ویندوز 11 رو روی سیستم نصب کردم      درایور های کارت گرافیک و dx3d و Microsoft visual رو هم کامل نصب کردم   همه چیز اوکی بود تا اینکه بعد دو ساعت که دوباره سیستم رو روشن کردم بعد از نمایش تصویر بایوس مادربرد.  صفحه برفکی شد و موند کامپیوتر رو ریستارت کردم  تصویر درست شد و بالا اومد بعدش گفتم شاید برای گرافیک مشکلی پیش اومده. خلاصه تست فورمارک رو اجرا کردم ولی بعد 25 ثانیه تصویر سیاه شد و فن های کارت گرافیک روی حداکثر کار میکرد حتی سیستم هم خاموش نمیشد، از برق کشیدم دوباره روشنش کردم فورمارک رو باز کردم ولی ایندفعه تصویر فورمارک با لکنت مواجه شد.  توی بازی ها هم تصویر لکنت داره خیلی رو اعصابه و اینکه توی بازی  gpu clock  کم و زیاد میشه  فکر کنم لکنت بازی هم بخاطر همین باشه.        بعد که بازی رو بستم توی ویندوز  gpu 1366 mhz کار میکه و ثابت مونده بدون اینکه روی کارت فشاری باشه و اصلا پایین هم نمیامد.  سیستم رو ریستارت کردم  درصد استفاده از gpu کم شد ولی بعد که دوباره بازی رو راه کردم و بستم همون‌جوری شد.       

مشخصات سیستم : Gigabyte b85 d3v

Ram 8 gig ddr3 1600mhz

Cpu: i5 4590

Gpu: xfx rx580 8 g

Power green 535 که با تبدیل وصله

یادم رفت بگم که دمای کارت گرافیک با تعویض خمیر سیلیکون (halenzye hy880) هم توی گیم ها 89 درجه میشه که واقعاً بالاس و کم نمیشه چه با فن کیس چه بدون فن . 

لینک به دیدگاه

IMG_20240706_062721.thumb.jpg.d38bd2850b31772feaf9cca755c3fdea.jpgاینم عکس از گرافیک و سیستم.

IMG_20240706_062533_11zon.jpg

ویرایش شده توسط Esmail Madadi
لینک به دیدگاه

سلام . خرابی چیپ . برای احتیاط باز کن یه سرویس و تمیز کردن برد و تعویض خمیر انجام بده

لینک به دیدگاه

ببین اینجوری که نمیشه به راحتی چیزی گفت ولی باید چند تا چیز مختلف رو چک کنی. 
1- System Freezing بعد از نمایش بایوس:
این می تواند به دلایل مختلفی از جمله مشکلات درایور، تداخل سخت افزاری یا حتی نصب خراب ویندوز باشد. براش چند تا کار میگم انجام بده: اول بایوست رو اپدیت کن دوم clean boot سوم آپدیت ویندوز و درایورها

2- صفحه سیاه و کار کردن حداکثری فن ها:

این مسئله نشون میده یه جای کار GPU میلنگه. یا از دماش هست یا از پاورش یعنی سیستم تحویل برق و میزان آمپر ورودی این دو مورد رو هم چک کن. اگه یه پاور دیگه با مشخصات مشابه یا بهتر در دسترس داری تستش کن. دمای کارتت هم بالاست و نباید اینقدر باشه. هم فن ها رو بررسی کن و هم خمیر رو. 

3- لکنت در بازی:

این مورد هم به دما و پاور مربوط میشه چون نشون میده که نوسان توی کلاک GPU داری. کلا در کیس رو باز بزار و یه پنکه نزدیکش بزار تا دمای داخلی خیلی بالا نره و تست کن. 

در کل میتونم بهت بگم که تست پاور و بهتر کردن چرخش هوا و چک کردن خمیر سیلیکون میتونه کمکت کنه. اگر نتیجه نگرفتی باید قطعاتت رو روی یه سیستم دیگه دوباره تست بگیری. یه سایت میشناسم که مشاوره رایگان آنلاین داره برای خرید قطعات کامپیوتر و اینا بهشون یه پیام بده بهت جواب میدن. اینجا

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام . خرابی چیپ . برای احتیاط باز کن یه سرویس و تمیز کردن برد و تعویض خمیر انجام بده

4 ساعت قبل، komoru گفته است:

ببین اینجوری که نمیشه به راحتی چیزی گفت ولی باید چند تا چیز مختلف رو چک کنی. 
1- System Freezing بعد از نمایش بایوس:
این می تواند به دلایل مختلفی از جمله مشکلات درایور، تداخل سخت افزاری یا حتی نصب خراب ویندوز باشد. براش چند تا کار میگم انجام بده: اول بایوست رو اپدیت کن دوم clean boot سوم آپدیت ویندوز و درایورها

2- صفحه سیاه و کار کردن حداکثری فن ها:

این مسئله نشون میده یه جای کار GPU میلنگه. یا از دماش هست یا از پاورش یعنی سیستم تحویل برق و میزان آمپر ورودی این دو مورد رو هم چک کن. اگه یه پاور دیگه با مشخصات مشابه یا بهتر در دسترس داری تستش کن. دمای کارتت هم بالاست و نباید اینقدر باشه. هم فن ها رو بررسی کن و هم خمیر رو. 

3- لکنت در بازی:

این مورد هم به دما و پاور مربوط میشه چون نشون میده که نوسان توی کلاک GPU داری. کلا در کیس رو باز بزار و یه پنکه نزدیکش بزار تا دمای داخلی خیلی بالا نره و تست کن. 

در کل میتونم بهت بگم که تست پاور و بهتر کردن چرخش هوا و چک کردن خمیر سیلیکون میتونه کمکت کنه. اگر نتیجه نگرفتی باید قطعاتت رو روی یه سیستم دیگه دوباره تست بگیری. یه سایت میشناسم که مشاوره رایگان آنلاین داره برای خرید قطعات کامپیوتر و اینا بهشون یه پیام بده بهت جواب میدن. اینجا

سلام ویندوز رو به 10 نسخه 2024 تغییر دادم درایور های جدید dx و visual c++ رو هم نصب کردم درایور گرافیک هم adrenaline 22.11.1 هست    خمیر سیلیکون هم تا الان 5باره که دارم عوض میکنم ولی فقط توی نیم ساعت دماش پایینه و بعد به سرعت می‌ره بالا و اگه کارت رو باز کنی میبینی خمیر کلا آب شده

اینم عکس از برق رسانی پاور

IMG_20240706_170247_11zon.jpg

لینک به دیدگاه

به نظرتون مشکل از بایوس کارت گرافیک نمیتونه باشه ؟  و بایوس این مدل رو از کجا میتونم گیر بیارم؟ 

لینک به دیدگاه

این هم بگم که تا قبل از تست فورمارک سیستم اوکی بود بعدش مشکل دار شد

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

ببخشید دوستان دیر جواب دادم این عکس از برق رسانی پاوره. بنظرتون مشکل داره چون 12 ولتش کمتر هست🤨

IMG_20240706_170247_11zon.thumb.jpg.b7565a41fba86e4afe631a5eda95ffe4.webp

لینک به دیدگاه

من کارت گرافیک رو دو سه روز از روی کیس برداشتم بعد دوباره جا زدم الان که توی بازی میرم gpu clock 1386 و مموری 2000 شده؛ مثل قبلاً شده اما توان مصرفی کارت گرافیک به زور به 90 یا 110 وات میرسه و یکسره توی بازی ها روی 65 تا 70 وات متغیره با اینکه تمام تنظیمات بازی رو روی حداکثر میگذارم.

لینک به دیدگاه

داداشم همین کارت رو داره ولی مال اون توی گیم ها 140 تا 150 وات مصرف می‌کنه.

مال اون چیپ هاینیکس و از من سامسونگه

این هم بگم که من الان یک ساله که با این کارت گرافیک با همین مقدار 65 تا 70 وات برق.   و 80 تا 89 درجه دما دارم استفاده میکنم

همچنین کارت گرافیک با تعویض خمیر سیلیکون فقط توی 15 دقیقه دماش پایینه بعدش دوباره دما بالا می‌ره و به همین مقدار میرسه

فن کارت رو با افتر برتر روی 70 گذاشتم اما دما فقط از 89 به 85 درجه کاهش پیدا کرد. فقط 4 درجه.  (خمیر سیلیکون رو تازه تعویض کردم مدل هالنزیه hy880)

لینک به دیدگاه

تو فورمارک ببین مصرفش چقدره و ۱۲ ولتشو تو فشار تست کن

لینک به دیدگاه

برنامه فورمارک رو که اجرا میکنم میپره بیرون با occt پاور رو روی لود تست کردم 12 ولتش 11.592 بود به نظرتون پاور مشکل داره؟

811656333_IMG__.jpg

لینک به دیدگاه

اگه پاور مشکل داره من می‌خوام یک پاور بخرم ولی بین این دو موندم کدومو بخرم (گرین 800 و کولرمستر600 که هردو در رنج قیمتی 3وپونصده 

شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

یادم رفت بگم می‌خوام کیس رو ارتقا بدم و پاور طوری باشه که بعداً کم میاره ممنون

سیستم ارتقا:

Msi h610

Ram:16gb 3200

I5 12400f

Ssdm.2 512gb

Rtx 3060 8gb

Screenshot_۲۰۲۴-۰۷-۱۹-۱۶-۵۱-۰۳-۵۵۲_com.android.chrome.jpg

Screenshot_۲۰۲۴-۰۷-۱۹-۱۶-۵۱-۳۴-۲۱۲_com.android.chrome.jpg

لینک به دیدگاه

اگه نو فقط میخوای گرینه رو بخر اگه یه روز خراب شد و گارانتی تمام شد با هزینه خودت درس میکنن

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از دوستان که راهنمایی کردند ختم تاپیک رو اعلام میکنم.😉

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۴/۲۹ در 17:02، Esmail Madadi گفته است:

h610

برای ۱۲۴۰۰ این برد رو نگیر زیادی رده پایینه عملکرد رو میاره پایین. حداقل b660 بگیر.

برای پاور هم بهتره کم هزینه نکنی قلب تپنده سیستمه. اگه فقط 3060ti میخوای بدون ارتقا ی ۶۰۰ وات گلد بگیر، اگه آینده نگری بیشتری مدنظرته ی ۸۵۰ وات پلاتینیوم گرین بگیر خیالت تا ۱۰ سال راحت باشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...