رفتن به مطلب

نجوه نصب ترموستات جیوه ای یا ترموستات دنباله دار یا ترموستات آنالوگ

Master
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز وقت همگی بخیر.

من یک عدد ترموستات جیوه ای از برند KAEM خریداری کردم و میخوام اون رو نصب کنم منتها نمیدونم اصلا ورودی و خروجی اون چطوری هست و چطور باید نصبش کنم. کسی اگر میدونه راهنمایی کنه که ورودی و خروجی اون به چه شکل هست و چطوری میشه نصبش کرد. این ترموستات سه پایه هست یک پایه روش نوشته عدد 1، یک پایه دیگه کنارشه نوشته عدد 2 و یک پایه دیگه که روش نوشته P. عکسش رو هم در ادامه میگذارم ببینید.

بسیار ممنونم.IMG_20240801_162305.thumb.jpg.5e729686bf6057c821dd28ae4bb70118.jpg

IMG_20240801_162323.jpg

IMG_20240801_162315.jpg

IMG_20240801_162333.jpg

IMG_20240801_162339.jpg

لینک به دیدگاه

ممنونم.

برای سماور هم بکار میره ولی من برای سماور نمیخوام استفاده کنم.

این نوع ترموستات ها خودشون نقشه ندارن که بگن چی به چیه؟ حالا مثلا اگر ترموستات دیگه مثل این باشه ولی متفاوت باشند از کجا باید تست کنیم یا بفهمیم این ورودی ها و خروجی ها صحیح هستند و ترموستات کار میکنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
43 دقیقه قبل، Master گفته است:

ممنونم.

برای سماور هم بکار میره ولی من برای سماور نمیخوام استفاده کنم.

این نوع ترموستات ها خودشون نقشه ندارن که بگن چی به چیه؟ حالا مثلا اگر ترموستات دیگه مثل این باشه ولی متفاوت باشند از کجا باید تست کنیم یا بفهمیم این ورودی ها و خروجی ها صحیح هستند و ترموستات کار میکنه؟

یه مولتی متر استفاده کنید و تست کنید، به نظر من پین ها باید به این صورت باشه، p برق ورودی.

1 اتصال در صورتی که دما بالاتر از عدد مشخص شده بود،

2 اتصال در صورتی که دما پایینتر از عدد مشخص شده بود.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۳/۵/۱۳ در 14:11، MAhmoOD Nazari گفته است:

یه مولتی متر استفاده کنید و تست کنید، به نظر من پین ها باید به این صورت باشه، p برق ورودی.

1 اتصال در صورتی که دما بالاتر از عدد مشخص شده بود،

2 اتصال در صورتی که دما پایینتر از عدد مشخص شده بود.

بسیار ممنونم از دوستان. بله من وقتی تست کردم با روش شما درست بود.

P ورودی برق بود

1و2 خروجی بودند حالا توضیحشون رو میدم اینجا.

خروجی شماره 1 = زمانیکه دمای محیط به دمایِ تنظیم شده رویِ ترموستات میرسید چراغ سیگنال رو خاموش میکرد و تا قبل از اینکه دما به دمای تنظیم شده روی ترموستات برسه چراغ سیگنال روشن بود. یعنی اینجا خاموش بودن چراغ سیگنال به این معنا هست که دمای شما به دمای مورد نظرتون رسیده است.

خروجی شماره 2= زمانیکه دمای محیط به دمایِ تنظیم شده رویِ ترموستات میرسید چراغ سیگنال رو روشن میکرد و تا قبل از اینکه دما به دمای تنظیم شده روی ترموستات برسه چراغ سیگنال خاموش بود. یعنی اینجا روشن بودن چراغ سیگنال به این معنا هست که دمای شما به دمای مورد نظرتون رسیده است.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...