رفتن به مطلب

مشاوره خرید برخی قطعات سیستم

Recommended Posts

سلام وقت بخیر

با حدود بودجه حدود 20 الی 50 تومان قطعات زیر رو پیشنهاد بدید یکم بالا و پایینش مهم نیست

(((( الویت با جدید تر بودن قطعات هست اخرین قطعاتی که جدید ساخته شده باشه  ))))

فکر میکنم intel باشه بهتر هست

و همینطور مارک مادربورد asus باشه

و فکر کنم ram هم Gskill باشه بهتر هست

Motherboard

cpu

ram

خودم یک سرچ زدم به چند تا قطعه رسیدم نظرتون رو در مورد اینا هم بگید

برای مادربورد  مدل زیر فکر کنم خوب باشه چون با برخی معیار های من جور هست

ProArt Z690-CREATOR WIFI

و برای cpu هم

Intel Core i5-12600K

یا مدل های بالا تر بازم نظرتون رو در مورد این مدل cpu بگید .

برای 32 گیگ  رم 16x2 هم به این مدل ها برخوردم نظرتون رو در موردشون بگید

G.SKILL Ripjaws S5 DDR5-5600

G.SKILL Trident Z5 RGB DDR5-6000

G.SKILL Trident Z5 DDR5-6400

هر چی سرچ میکنم این مادربورد بهتر هست ولی چرا گرونه  :)

برم اینو بگیرم ؟

ASUS ProArt Z790-Creator WiFi II

Intel Core i5-13600K

یا این مادربورد

ROG MAXIMUS Z790 EXTREME

با تشکر .

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

انتخاب مادربرد بستگی به نیازهای شما به اتصالات و امکاناتش داره

مثلا چندتا USB لازم دارید، آیا اسلات PCI Express لازم دارید یا نه؟ به درگاه تاندربولت نیاز دارید؟ به امکان اورکلاک کردن چطور؟

ضمن اینکه انتخاب پردازنده وابسته به نوع کاربری شما، مدل کارت گرافیک و همچنین توانمندی خنک کننده است.

باید تصویر کلی از سیستمی که در نظر دارید رو ارائه کنید، با نیازمندی هاتون، بعد ما بتونیم پیشنهاد بدیم.

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

انتخاب مادربرد بستگی به نیازهای شما به اتصالات و امکاناتش داره

مثلا چندتا USB لازم دارید، آیا اسلات PCI Express لازم دارید یا نه؟ به درگاه تاندربولت نیاز دارید؟ به امکان اورکلاک کردن چطور؟

ضمن اینکه انتخاب پردازنده وابسته به نوع کاربری شما، مدل کارت گرافیک و همچنین توانمندی خنک کننده است.

باید تصویر کلی از سیستمی که در نظر دارید رو ارائه کنید، با نیازمندی هاتون، بعد ما بتونیم پیشنهاد بدیم.

هر چی امکاناتش بیشتر بهتر حالا نمیگم خروجی های اضافی زیاد داشته باشه ولی حداقل از هر نوع خروجی یکی داشته باشه مثل Thunderbolt

کلا قرار هست 1 کارت گرافیک روی سیستم باشه

البته یک مورد رو بگم این که cpu رو احتمالا بعدا عوض کنم و بهترینش رو بگیرم ( البته نمیخوام خودم رو درگیر اورکلاک بکنم )

یکی از دلایل انتخاب مادربورد های ROG MAXIMUS Z790 EXTREME  و یا ASUS ProArt Z790-Creator WiFi I  داشتن 2 عدد کارت شبکه یکی 2.5 G و یکی 10 G هست که البته با این اوضاع اینترنت 2.5 و یا 10 فرقی نداره ولی این که 2 تا کارت شبکه داشته باشه خوب هست با امکانات اضافه نمیدونم این کارت شبکه هاش مثل killer network هست یا نه .

دلیل بعدی کارت صدای حرفه ای این 2 تا مدل هست که از Realtech  بهتر هست

اون مدل ROG MAXIMUS Z790 EXTREME چون خروجی های rgb داره خوب هست ولی الویت نیست خیلی برام .

سایر قطعات اینا هست که موجود هست

power : Corsair HX 850 i

Case : corsair 760 T

Cpu Cooler : gammaxx gte v2 rgb

کارت گرافیک هم فعلا یک 970 strix هست که خوب بعدا عوضش میکنم چون فعلا خیلی کار گرافیکی و بازی های سنگین انجام نمیدم زیاد .

2 عدد ssd 500 samsung

2 عدد هارد   4tb  Purple و 4tb black

البته nvme هم میخوام بگیرم که ذکر نکردم

فکر کنم یه عدد nvme 500 یا 1 tb کافی باشه برای ویندوز

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

بین اینا خرید ASUS ProArt Z790-Creator WiFi منطقی تره.

از چه نظر ؟

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Moein Frozen گفته است:

از چه نظر ؟

چون شما هیچ ایده ای نداری ROG MAXIMUS Z790 EXTREME چیه و به چه کاری میاد، به طور واضح هیچ نیاز خاصی هم نداری که فقط مدل Extreme برطرفش کنه اما در عوض مدل Pro Art همه نیازهاتون رو برآورده میکنه.

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، ARMIN گفته است:

چون شما هیچ ایده ای نداری ROG MAXIMUS Z790 EXTREME چیه و به چه کاری میاد، به طور واضح هیچ نیازی هم نداری که مدل Extreme برطرفش کنه اما مدل Pro Art نتونه برآورده کنه.

از نظر امکانات گیمینگ بین اون 2 مدل کدومش بهتر هست ؟

برعکس اولین موردی که بهش بر خورده بودم همین ASUS ProArt Z790-Creator WiFi  بود فقط یک چیزی که توی اینترنت بهش بر خوردم در مورد ورژن pcie بود یه چیزی یه جایی نوشته بود که این مادربورد چندین ورژن هم داره ولی چیز درست و درمونی در موردش پیدا نکردم

راستی از طرفی این مادربورد ها همشون مال حدود 2 سال پیش هست !

جدید تر از اینا هم چیزی هست که پیشنهاد بدین ؟

لینک به دیدگاه

با سلام و احترام ، پیشنهادم اینه که یه خط قرمز دور اینتل باید کشید ،یک تیکه اشغال ارزش این همه هزینه کردن نداره حداقل درحال حاضر.

پیشنهاد بنده این هست که ryzen  7 9700x با  asus tuf x670e plus wifi تهیه کنید همه امکانات لازم رو داره ،دنبال صدای خوب هستید اول این مادربرد رو تهیه کنید اگر دیدید کیفیت خوبی نداره دوست داشتید کارت صدای creative ae-7 و ae-5 توسط نماینده رسمی کریتیو یعنی شاپ ام ای تی موجوده میتونید تهیه کنید که مشکلتون مرتفع بشه.

مادربرد x670 creator هم گزینه خوبیه ولی بیش از 60 تومن براتون هزینه برمیداره و بنظرم ارزشی  نداره.

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

اینتل گارانتی نداره از این ور خرابی داره ، از اون ور هی باید با تنظیمات بایوس ور بری منتظر اینتل و سازنده برد باشی تا بایوس بهتر بده هزار تا درد مرض دیگه ....

با پیشنهاد یاسین موافقم

الان یه 7600x تو گیم با 13600k برابری میکنه خنکتره مصرفش کمه مشکلات اینتل نداره از این ور گارانتی هم داره یه برد 650 هم بگیری نسل 9 هم پشتیبانی میکنه یا یکمی صبر کنی 9700-9600 وارد بشه (شایدم شده خبر ندارم)

اینتل گرفتی باید با مشکلاتشم سر و کله بزنی پول یه پردازنده یا بیشتر خرج مادربرد کنی یه واتر 360 درست حسابی لازمه !

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

16 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

با سلام و احترام ، پیشنهادم اینه که یه خط قرمز دور اینتل باید کشید ،یک تیکه اشغال ارزش این همه هزینه کردن نداره حداقل درحال حاضر.

پیشنهاد بنده این هست که ryzen  7 9700x با  asus tuf x670e plus wifi تهیه کنید همه امکانات لازم رو داره ،دنبال صدای خوب هستید اول این مادربرد رو تهیه کنید اگر دیدید کیفیت خوبی نداره دوست داشتید کارت صدای creative ae-7 و ae-5 توسط نماینده رسمی کریتیو یعنی شاپ ام ای تی موجوده میتونید تهیه کنید که مشکلتون مرتفع بشه.

مادربرد x670 creator هم گزینه خوبیه ولی بیش از 60 تومن براتون هزینه برمیداره و بنظرم ارزشی  نداره.

پس با توجه به چیزایی که دارین میگین دور intel خط میکشم همون amd میگیرم

فقط یک چیزی میخوام مادربورد 2 تا کارت شبکه داشته باشه به نظرتون کارت شبکه حرفه ای رو جدا بگیرم یا روی خود مادربورد ؟

من قبلا دنبال کارت شبکه های killer بودم که intel مثل این که خریدتش

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این بده که یهو با نظر 2 نفر 180 درجه تغییر موضع میدید

در نهایت خودتون میخواهید استفاده کنید و اینجا هم بیاید بگید ایها الناس زاهنمایی اشتباه شما بنده رو گرفتار کرد کسی گردن نمیگیره

ببینید اینکه بیان بگن آقا فلان چیز آشغال محض هست و دورش رو خط بکشید که خب حرف باطلی هست

همین الان هم کل یوزرهای دنیا رو بررسی کنید اگر کفه ترازو به سمت INTEL نباشه دیگه نهایتا" برابر هستند

مشکلات برای بالا رده های نسل 13 و 14 هست

شما خودت ببین چه کاری با سیستم میخوای انجام بدی و بنچمارک های معتبر رو نگاه بنداز

اینجوری که من متوجه شدم نه اهل بازی هستید و نه اهل کار گرافیکی پس سیستم خیلی بالا رده ای نیاز ندارید

فقط گفتید میخواهید بعدا" سی پی یو رو عوض کنید

مسلما" اگر بلند مدت دارید به سیستم نگاه میکنید بهتر هست برید سمت AMD چون مسلما" پشتیبانی 5 ساله رو دارید برای انتخاب سی پی یو های بعدی

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، EHSAN.K گفته است:

دوست عزیز این بده که یهو با نظر 2 نفر 180 درجه تغییر موضع میدید

در نهایت خودتون میخواهید استفاده کنید و اینجا هم بیاید بگید ایها الناس زاهنمایی اشتباه شما بنده رو گرفتار کرد کسی گردن نمیگیره

ببینید اینکه بیان بگن آقا فلان چیز آشغال محض هست و دورش رو خط بکشید که خب حرف باطلی هست

همین الان هم کل یوزرهای دنیا رو بررسی کنید اگر کفه ترازو به سمت INTEL نباشه دیگه نهایتا" برابر هستند

مشکلات برای بالا رده های نسل 13 و 14 هست

شما خودت ببین چه کاری با سیستم میخوای انجام بدی و بنچمارک های معتبر رو نگاه بنداز

اینجوری که من متوجه شدم نه اهل بازی هستید و نه اهل کار گرافیکی پس سیستم خیلی بالا رده ای نیاز ندارید

فقط گفتید میخواهید بعدا" سی پی یو رو عوض کنید

مسلما" اگر بلند مدت دارید به سیستم نگاه میکنید بهتر هست برید سمت AMD چون مسلما" پشتیبانی 5 ساله رو دارید برای انتخاب سی پی یو های بعدی

نه اخه میدونید چیه من سال های سال گیمر بودم و هستم

ولی خوب جدیدا بازی های سنگین رو شاید زیاد بازی نکنم با این که همین الان توی هارد سیستمم 4 ترابایت بازی دارم ( اونم چون خیلی وقت برای بازی کردن ندارم )

همین الان هم intel دارم یه 4790k که بدبخت سال هاست داره کار میکنه دماش هم روی 90 تا 100 درجه زیاد رفته

من فکر کنم 8 سال  پیش یک amd هم داشتم و apu های  amd خودشون گرافیک خوبی هم داشتن روی  cpu

در کل من همیشه intel رو توی پردازش قبول داشتم ولی این که چند وقتی هست سمت این که برم ببینم چی خوب هست و چی بد توی cpu ها نرفتم .

مهم ترین معیار من توی سیستم اول شبکش هست بعد امکانات و پردازش و ...

این چیزی هم که گفتن دوستان خوب نظرشون شاید هست چون زیاد توی انجمن فعالیت میکنن .

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Moein Frozen گفته است:

نه اخه میدونید چیه من سال های سال گیمر بودم و هستم

ولی خوب جدیدا بازی های سنگین رو شاید زیاد بازی نکنم با این که همین الان توی هارد سیستمم 4 ترابایت بازی دارم ( اونم چون خیلی وقت برای بازی کردن ندارم )

همین الان هم intel دارم یه 4790k که بدبخت سال هاست داره کار میکنه دماش هم روی 90 تا 100 درجه زیاد رفته

من فکر کنم 8 سال  پیش یک amd هم داشتم و apu های  amd خودشون گرافیک خوبی هم داشتن روی  cpu

در کل من همیشه intel رو توی پردازش قبول داشتم ولی این که چند وقتی هست سمت این که برم ببینم چی خوب هست و چی بد توی cpu ها نرفتم .

مهم ترین معیار من توی سیستم اول شبکش هست بعد امکانات و پردازش و ...

این چیزی هم که گفتن دوستان خوب نظرشون شاید هست چون زیاد توی انجمن فعالیت میکنن .

سلام عزیز 

خلاصه بگم تو گیم فعلا amd با اختلاف زیاد برتره حتی قبل از گندکاری عجیب اخیر اینتل. الان فقط اگه کار اصلیت با نرم افزارای بلندر و مشابه هست یعنی ادیت و اینا میتونی اینتلو درنظر بگیری که بازم بشدت باید احتیاط کرد.

گفتی میخوای بعدا بهترین رو بگیری پس بهتره برد سری x670 بگیری و فعلا 7500f ببندی بعدا ارتقا بدی به قویترین های 9000 از amd. اگه صرفا قویترین تو گیمو میخوای که الان 7800x3d هست با اختلاف اوله و 9000 های جدید هم هنوز کامل نرسیدن بهش. 

برای ssd هم حداقل 1 ترا و ترجیحا 2 ترا تهیه کنید اگه میخواید آینده نگرانه تر باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...