رفتن به مطلب

تعویض پد چیپست مادربرد

Recommended Posts

سلام به همه ی دوستان

توی این چند روز که هوا خیلی گرم شده  :

بعد از سرویس فن ها و تمیز کردن کیس از هرگونه خاک و پرز و حشره و پشه و  عنکبوت (راز بقا شد )

خمیر حرارتی Cpu و کارت گرافیک رو عوض کردم . (خمیر حرارتی برند XP با ضریب انتقال مثلا 2 )

هیت سینک روی پل جنوبی مادربرد رو جهت بررسی پد حرارتی باز کردم که دیدم پد حرارتی  کاملا خشک شده و کاراییشو از دست داده

برای همین کاملا با الکل پاکش کردم و از خمیر حرارتی (همون خمیر سیلیکون ) استفاده کردم.

حالا اینجا سوال پیش میاد خمیر بهتره یا پد ؟

آیا نیازه براش پد بخرم ؟ اگر بله با چه ضخامتی (پد خودش فکر میکنم  1 یا کمتر از یک میلیمتر بود) و چه ضریب انتقالی ؟

مشخصات سیستم :

Main :Giga H81-MS2PV

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H81M-S2PV-rev-10#ov

Cpu :Intel 4590 Stock Cooler

Ram : 8 GB DDR3

VGA : 9500 GT

PSU : Green 430

Case :Next  ATX DarePit Black 3 Fan 12 Cm

از همه دوستانی که کمک میکنند پیشاپیش متشکرم .

لینک به دیدگاه

خمیر بهتره یا پد ؟

آیا نیازه براش پد بخرم ؟ اگر بله با چه ضخامتی (پد خودش فکر میکنم  1 یا کمتر از یک میلیمتر بود) و چه ضریب انتقالی ؟

لینک به دیدگاه

سلام

برای قسمتهایی که پد استفاده شده باید از همون پد سیلیکون استفاده کنید. چیزی که توی بازار موجود است و کیفیت مناسبی داره پد های کولر مستر هستند. 

هر چه ضریب انتقال بالاتری داشته باشه طبیعتا بهتره. نوعی از پدهای حرارتی کولر مستر هستند که ضریب حرارتی 13 وات بر متر کلوین داره که خیلی عالیه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

فرقی بین خمیر و پد در انتقال حرارت نیست، اما از اونجایی که فاصله بین سیپیو و کول پلیت کولر ها فاصله خیلی کمه، از خمیر استفاده میشه و در مواردی مثل چیپ ها، چون فاصله تا هیت سینک زیاده از پد استفاده میشه، بهتره همون پد قرار بدید،

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...