رفتن به مطلب

با بودجه حدود 45 میلیون تومن اگه میشه بهم بگید چه گرافیکی خوبه؟ + 1 سوال در مورد ASUS 4070 SUPER DUAL

Recommended Posts

سلام وقت بخیر دوستان.
2 تا سوال داشتم ازتون.
1- با بودجه حدود 45 میلیون تومن چه گرافیکی پیشنهاد میدید؟ بیشتر برای کارهای سه بعدی و هوش مصنوعی میخوام.
من زیاد بازی نمی کنم. برای کسب درآمد گرافیک میخرم. به خاطر همین فک کنم کارت گرافیک ای ام دی به خصوص چون با برنامه های ادوبی افترافکت به خوبی مچ نشده، بنظرم گرافیک AMD هم خوب نیست.
همچنین دنبال گرافیک هایی که بیخودی گرونن مثلا ال ای دی دارند اینا نمیرم.

2- یک مدل هست به نام ASUS 4070 SUPER. هم مدل 2 فن و هم مدل 3 فنش هست.
با توجه به اینکه بودجم زیاد نیست اگه بشه دو فنشو خرید میخواستم بپرسم واقعا تو پروژه های سنگین مشکلی از نظر گرما ایجاد میکنه؟
کسی چهل هفتاد سوپر مدل دوال داره؟ تاحالا مشکلی ایجاد نشده براش؟ دما تو رندر یا کارهای سه بعدی چقدر بالا میره؟ یک راهنمایی بکنید
میخوام مطمئن بشم مدل دو فن برای این گرافیک قوی چندان خطری نداره تو پردازش ها.

ویرایش شده توسط ahmad00231
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
16 دقیقه قبل، ahmad00231 گفته است:

سلام وقت بخیر دوستان.
2 تا سوال داشتم ازتون.
1- با بودجه حدود 45 میلیون تومن چه گرافیکی پیشنهاد میدید؟ بیشتر برای کارهای سه بعدی و هوش مصنوعی میخوام.
من زیاد بازی نمی کنم. برای کسب درآمد گرافیک میخرم. به خاطر همین فک کنم کارت گرافیک ای ام دی به خصوص چون با برنامه های ادوبی افترافکت به خوبی مچ نشده، بنظرم گرافیک AMD هم خوب نیست.

با توجه به اینکه بودجم زیاد نیست اگه بشه دو فنشو خرید میخواستم بپرسم واقعا تو پروژه های سنگین مشکلی از نظر گرما ایجاد میکنه؟
کسی چهل هفتاد سوپر مدل دوال داره؟ تاحالا مشکلی ایجاد نشده براش؟ دما تو رندر یا کارهای سه بعدی چقدر بالا میره؟ یک راهنمایی بکنید

باسلام
برای پروژه های سنگین ترجیحا از سری PROART استفاده کنید
اگر واقعا محدودیت دارید برای هزینه دنبال برند های دیگه که دارای 3 فن هستن باشید

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، ahmad00231 گفته است:

سلام وقت بخیر دوستان.
2 تا سوال داشتم ازتون.

سلام عزیز درسته برای کاربری شما صد درصد فقط انویدیا باید بگیرید. بجز اپشن های rtx 4070 ti و سوپر، برای هوش مصنوعی میتونید دوتا ۳۰۹۰ استوک تهیه کنید و همزمان استفاده کنید. اینطوری ۴۸ گیگ وی رم دارید و قدرت پردازشی خیلی بیشتر از فرضا یک 4070 super . چون کاربری گیمینگ واستون مهم نیست این آپشن میتونه جذاب باشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
14 دقیقه قبل، zexer2020 گفته است:

سلام عزیز درسته برای کاربری شما صد درصد فقط انویدیا باید بگیرید. بجز اپشن های rtx 4070 ti و سوپر، برای هوش مصنوعی میتونید دوتا ۳۰۹۰ استوک تهیه کنید و همزمان استفاده کنید. اینطوری ۴۸ گیگ وی رم دارید و قدرت پردازشی خیلی بیشتر از فرضا یک 4070 super . چون کاربری گیمینگ واستون مهم نیست این آپشن میتونه جذاب باشه 

پاور وات بالا میخواد فضای کیس میخواد تهویه مناسب و مشکلات دیگه

3090 ماینی هست مشکل مموری داره در کل توصیه نمیشه بعد 3090 استوک قیمت 35 حدودی داره چجوری 2 تا تهیه کنه ؟

3 ساعت قبل، ahmad00231 گفته است:

سلام وقت بخیر دوستان.
2 تا سوال داشتم ازتون.

قبل اینکه واردات ممنوع بشه با این پول میشد مدل تی آی هم گرفت ولی همون 4070 سوپر 3 فن تهیه کنید اگه طولانی مدت کار میکنید تهویه کیس و اتاق حتما مناسب باشه

این برای مدل 2 فن هست کار داغی نیست ولی گفتم اگه طولانی مدت کار میکنید 3 فن بهتره

1690031348_Screenshot2024-08-14131204.thumb.jpg.e65f31a9b98cb3cd8933c8518dc0d879.jpg

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است:

باسلام
برای پروژه های سنگین ترجیحا از سری PROART استفاده کنید
اگر واقعا محدودیت دارید برای هزینه دنبال برند های دیگه که دارای 3 فن هستن باشید

سلام سپاسگزارم.
من تاحالا مدل Proart زیاد نشنیدم.
آیا این مدل ضعیف شده هست؟ چون میگن برای بازی کردن مناسب نیست.
تفاوتش با مدل های معمولی چیه و اگر ضعیف شده چند درصد نسبت به مدل متناظرش بدون پیشوند پروآرت ضعیف شده است؟
ممنون.

4 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

کارت گرافیک rtx3090(ti) دست دوم تهیه کنید.

سپاسگزارم. خب تو این بودجه های بالا یکم ریسکی هست من چون تجربه زیادی ندارم فک نکنم بتونم برم سراغ مدل دست دوم. ممکنه خراب بشه و خیلی بهم ضرر میزنه. همین پولم به زور جمع شده.

1 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

سپاسگزارم. والا چی بگم کیس و مادربردم فک کنم تحمل این حجم جا و نصب دو گرافیک نداشته باشه. (z790-a prime wifi - gt502).

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

3090 ماینی هست مشکل مموری داره در کل توصیه نمیشه بعد 3090 استوک قیمت 35 حدودی داره چجوری 2 تا تهیه کنه ؟

قبل اینکه واردات ممنوع بشه با این پول میشد مدل تی آی هم گرفت ولی همون 4070 سوپر 3 فن تهیه کنید اگه طولانی مدت کار میکنید تهویه کیس و اتاق حتما مناسب باشه

این برای مدل 2 فن هست کار داغی نیست ولی گفتم اگه طولانی مدت کار میکنید 3 فن بهتره

1690031348_Screenshot2024-08-14131204.thumb.jpg.e65f31a9b98cb3cd8933c8518dc0d879.jpg

ممنونم. اگه بخوام برم سراغ مدل 3 فنه، فک کنم حدود 2 ماهی فاصله بیفته خریدم. میترسم قیمتا بیش از حد بره بالا. حالا ببینیم چی میشه. خیلی ممنون بابت چارتی که فرستادید. دماهای 80 درجه اش بنظرم خیلی بالاست. این دمایی که اینجا زده با فرض این هست که کیس تهویه خوبی داره و فن هاش کامله؟ اینطوری دماش بازم یکخورده بالاست. حالا ببینم چی میشه. بازم ممنونم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
10 دقیقه قبل، ahmad00231 گفته است:

ممنونم. اگه بخوام برم سراغ مدل 3 فنه، فک کنم حدود 2 ماهی فاصله بیفته خریدم. میترسم قیمتا بیش از حد بره بالا. حالا ببینیم چی میشه. خیلی ممنون بابت چارتی که فرستادید. دماهای 80 درجه اش بنظرم خیلی بالاست. این دمایی که اینجا زده با فرض این هست که کیس تهویه خوبی داره و فن هاش کامله؟ اینطوری دماش بازم یکخورده بالاست. حالا ببینم چی میشه. بازم ممنونم.

اگه مشکل بودجه دارید به نظرم تهیه کنید الان درسته ممکنه با آزاد شدن واردات تنوع و قیمتها بهتر بشه ولی از آینده این مملکت امیدی نمیشه بهش داشت

اون 80 درجه هم برای هات اسپات هست دمای میانگین برای کارت 65 هست که هر دو نرمال هستن

https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-4070-super-dual/

اینجا مورد بررسی قرار داده میتونید یه نگاهی بهش بندازید

برای کیس هم حداقل دو تا فن ورودی نیازه و دو تا خروجی

تهویه اتاق هم باید مناسب باشه حالا هر چقدر کیس و فن خوب داشته باشید وقتی هوای اتاق گرم باشه تاثیری نداره

لینک به دیدگاه

من مدل دو فنه رو تست کردم دمای کور و هات اسپات و وی رم... 5-6 درجه ای بالاتر از این تست های اروپایی و امریکایی هست..به نظرم مدل سه فنه رو بخری بهتره برای رندرهای سنگین طولانی مدت...

2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

البته این کیسی که این تست باهاش انجام شده کیس خوبی نیست..

thermal-performance-cpu-load.png

thermal-performance-gpu-load.png

thermal-performance-m2-load.png

thermal-performance-chipset-load.png

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
1 ساعت قبل، ahmad00231 گفته است:

سلام سپاسگزارم.
من تاحالا مدل Proart زیاد نشنیدم.
آیا این مدل ضعیف شده هست؟ چون میگن برای بازی کردن مناسب نیست.
تفاوتش با مدل های معمولی چیه و اگر ضعیف شده چند درصد نسبت به مدل متناظرش بدون پیشوند پروآرت ضعیف شده است؟
ممنون.

با سلام
اونجور که من شنیدم موجود بد بدنی هستش مثل ROG های ایسوس،  که از بهشت بیرونش کردن و رنگ و روش پریده (RGB نداره)
و برای همین کارهای سنگین و طولانی مدت مناسب هستش
بنظرم می تونید روش حساب کنید
یه مورد خوب دیگه که ایسوس برای گرافیک هاش توی مشخصات لحاظ کرده و من توی برند های دیگه ندیدم یه عدد AI هست که نمیدونم چی هستش
1414014783_Screenshot2024-08-14at16-24-34ProArtGeForceRTX4070TiSUPEROCEdition16GBGDDR6X.thumb.jpg.023b6f2ac3c994372fe31dc5892ffea7.jpg

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، ahmad00231 گفته است:

سلام وقت بخیر دوستان.
2 تا سوال داشتم ازتون.

شما اگر کار سه بعدی مد نظرته در هر حالتی باید مموری کارت گرافیک رو الویت بدی به نسل کارت ِیعنی  بین 3060ti و 3060 قطعن باید 3060 بگیری.

سری 40 با 12 گیگ مموری برای گیم هم ارزش خرید نداره چه برسه به کار گرافیک، مگر سطح بروژه هات دستت باشه و بدونی مموری کم نمیاره، اونجا چون کودا بیشتری داره چرا بهکارت میاد. باز اگر سیمولیشن کار بکنی کلن مموری همه جوره مهم تره.

گرما هم قطعن دوال  بعد از چند ماه کار روی رندر یا سیمولیت دماش بالا میره

ویرایش شده توسط mohamad_re
لینک به دیدگاه

برای ترین مدل های هوش مصنوعی با حجم زیاد داده سرو کار داری که مموری زیادی میطلبه پس کارت های با حافظه بالاتر باید تو اولویت باشه

بنظرم یا برو سراغ پرچمدارهای نسل قبل یا 4070tisuper و یا اگ بودجت به اون نمیرسه 7900gre هم کارت بدی نیس

لینک به دیدگاه

51 دقیقه قبل، zen گفته است:

سلام هرچی گرفتی گرفتی ولی ایسوس اشغال را نخر.

ایسوس در زمینه تولید کارت گرافیک و مادربرد حرف اول رو میزنه؛ عملا بازار مدل های Top Tier و میان رده دست این شرکته

ممکنه بفرمائید چرا نباید سراغ ایسوس بریم؟

ویرایش شده توسط Amin Heydari
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Amin Heydari گفته است:

ایسوس در زمینه تولید کارت گرافیک و مادربرد حرف اول رو میزنه؛ عملا بازار مدل های Top Tier و میان رده دست این شرکته

ممکنه بفرمائید چرا نباید سراغ ایسوس بریم؟

اون قدیم بود که خوب بود الان در زمینه تولید اشغال حرف اول میزنم ایسوس محصولات این شرکت مثل گوشی های سری a سامسونگ اشغال شدن . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۳/۵/۲۴ در 09:44، ahmad00231 گفته است:

سلام وقت بخیر دوستان.
2 تا سوال داشتم ازتون.

تو بازارچه کارت 4070ti گیگا گذاشتن اگه مشکلی با دست دو نداری بگیر با بودجت میخوره گارانتی هم داره حدود 2 سال

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

تو بازارچه کارت 4070ti گیگا گذاشتن اگه مشکلی با دست دو نداری بگیر با بودجت میخوره گارانتی هم داره حدود 2 سال

بابت پیشنهادتون ممنونم.
کلا من روی بودجه های بالا و خریدش یکمقدار زیادی ترس دارم. بابت همین بودجه کلی زحمت کشیدم یک بخشی اش هم قرضه.
فک نکنم الان دست دوم بتونم بخرم. البته اینکه گارانتیش مونده یعنی اعتبار خوبی داره اما خب من تجربه و تخصص زیادی ندارم. بازم ممنون.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...