رفتن به مطلب

مشاوره خرید محافظ برق برای کامپیوتر

Recommended Posts

۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است:

محافظ عموما ولتاژ 175 و 250 قطع میکنه دیگه پایینتر و بالاتر از این سیستم میترکه ، 175 هم به نظرم خیلی پایینه باید رو 190 میذاشتن و ولتاژ بالا 240

نوسان برق پدر پاور در میاره ، محافظ کاری نمیکنه یه تاخیر 30 ثانیه (یکم این ور اونور) یه قطعی توی محدوده ولتاژ تعیین شده میکنه اونم اگه درست عمل کنه !

من همون طبق گفته شما ی ولت متر میارم ببینم ولتاژ چقدر افت میکنه تو اون لحظه استارت کولر، اگه کم باشه فک کنم همون محافظ خوب با پاور درجه یک کافی باشه اما اگه افت زیاد بود یا همینجوری بی کولر نوسان و افت ولتاژ دیده شد باید 5 تومن پیاده شم

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، Najm گفته است:

سلام. شما اگر پاور از برند معتبر با گارانتی طولانی مدت تهیه کنید لازم نیست دیگر ذهن خود را این قدر درگیر این موضوع کنید. طبق تجربه شخصی، محافط ولتاژ از برند خیام الکتریک تهیه کنید و پیشنهاد می کنم که سراغ محافظ دیجیتال نروید.

درود

گفتین گارانتی، اومدیم و پاور 8 تومنی بنده بدلیل نوسانات مکرر ولتاژ خراب شد و بردم گارانتی ایرانی گفتن دلیلش نوساناته و به ما مربوط نمیشه. اونوقت من میمونم و ی پاور خراب. گارانتی تو ایران متاسفانه واقعا دل خوشی الکیه(حالا گرین شاید اذیت نکنه استثنائا)

دیجیتال چه مشکلی داره مگه؟ همون سیستمه فقط نمایشگر اضافه شده دیگه درسته؟

لینک به دیدگاه

هم اکنون، zexer2020 گفته است:

درود

گفتین گارانتی، اومدیم و پاور 8 تومنی بنده بدلیل نوسانات مکرر ولتاژ خراب شد و بردم گارانتی ایرانی گفتن دلیلش نوساناته و به ما مربوط نمیشه. اونوقت من میمونم و ی پاور خراب. گارانتی تو ایران متاسفانه واقعا دل خوشی الکیه(حالا گرین شاید اذیت نکنه استثنائا)

دیجیتال چه مشکلی داره مگه؟ همون سیستمه فقط نمایشگر اضافه شده دیگه درسته؟

قضیه به همین سادگی که شما فکر می کنید نیست. پاور از سیستم های حفاظتی بسیار پیچیده ای برخوردار است. به همین دلیل تاکید کردم که از برند معتبری خریداری کنید. عملکرد شرکت های گارانتی در ایران چندان هم بد نیست و بهتر است این ذهنیت بد را از خود دور کنید. تا همین زمان که این متن را می نویسم با شرکت های گارانتی متفاوتی برخورد داشتم که بسیار مودبانه و سریع در اسرع وقت به بهترین شکل خدمات داده اند. من تجربه خرید چندین محافظ دیجیتال از برندهای متفاوت را داشته ام و متاسفانه هر کدام از آن ها مشکلات عجیبی داشتند. به عنوان مثال برق دار بودن خروجی های محافظ در زمان عدم گذشت زمان تاخیر که برای فروشنده هم بسیار جالب بود! و یک سری خطاها که در کارکرد محافظ اختلال ایجاد می کرد. من به شما محافظ کامپیوتر خیام الکتریک را نیز پیشنهاد می کنم. موفق باشید.

لینک به دیدگاه

از محافظ گرین لاین استفاده میکنم اگه با مشخصاتش مشکلی نداری چیز خوبیه و تأییدش میکنم، یکی دوبار صاعقه زده کامپیوتر هم روشن بوده و این سریع قطع کرده نمایشگر ولتاژ هم داره که ولتاژ رو درست نشون میده .

لینک به دیدگاه

یک چیز مهم. توانایی محافظ در قطعی زیر یک ثانیه ای. یک موقع برق برای زیر یک ثانیه قطع وصل میشه این محافظ باید توانایی داشته باشه که بتونه برق برای یک ثانیه جبران کنه. یک محافظ دارم چک کردم چون خازن بزرگ نداره نمیتونه جبران کنه برای همین ریست میشه.

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است:

یک چیز مهم. توانایی محافظ در قطعی زیر یک ثانیه ای. یک موقع برق برای زیر یک ثانیه قطع وصل میشه این محافظ باید توانایی داشته باشه که بتونه برق برای یک ثانیه جبران کنه. یک محافظ دارم چک کردم چون خازن بزرگ نداره نمیتونه جبران کنه برای همین ریست میشه.

چطوری میشه بررسی کرد محافظ این قابلیت رو داره یا نه؟ کدوم مشخصاتش میشه

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

چطوری میشه بررسی کرد محافظ این قابلیت رو داره یا نه؟ کدوم مشخصاتش میشه

تا آنجاییکه من بررسی کردم ،متاسفانه من چنین محافظی پیدا نکردم علتش گفتم اینکه من قبلا پاور گرین 1200 وات داشتم تو کامپیوترم بود و مصرف کیس کامپیوترم بیشتر از 150 وات نمیرفت ( یعنی وات متر داشتم نشون میداد ) بعد ناگهان برق برای مدت کمتر یک ثانیه قطع و وصل شد یعنی چیزی در حدود مثلا 200 میلی ثانیه ( از طریق چراغ اتاق متوجه شدم ) ، دیدم مانیتور نزدیک بود خاموش شود اما به حالت عادی برگشت تعجبم این بود که ویندوز هم ریست نشد . این نتیجه گرفتم که پاور برای جبران افت توان کیس ( نه مانیتور ) از خازن فوق استفاده کرده.

حالا نمیدانم که آیا خازن در پاور در حالت بیکاری همیشه فول شارژ هستن یا نه. حدس میزنم این پاور ها این قابلیت رو دارند. مسلما فکر میکنم مهندسان و طراحان برای اینکار چنین فکری کردند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...