رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید یه چاپگر همه فن حریف

central_core
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت عزیزان

یک پرینتر میخوام بخرم که تقریبا کار های روزمره رو به نحو احسنت انجام بده.

الان یه سه کاره اچ پی جوهر افشان دارم. با اینکه زیاد ازش کار میکشم ولی کارتریج هاش زیاد ادا درمیاره و 4-5 بار کارتریج عوض کردم براش.

و اما نیاز های اصلی من:

1- چاپ عکس های دوربین و موبایل در حد معقول بر روی کاغذ گلاسه(براق) ماهی حدود 20 تا عکس.

2-چاپ جزوات درسی و دانشگاهی اکثرا سیاه سفید حدودا ماهی 500 برگ

یه چیزم هست مثلا دو ماه پرینتر روشن نمیشه! تو این مدت مثلا خشک نشه

الان به نظر شما یه پرینتر 300 تومنی لیزری کار منو راه میندازه حداقل برای 1-2 سال بی دردسر؟

عمر این پرینتر ها چقدره و هزینه شارژشون چند میشه؟ میشه آدم خودش مثل جوهر افشان، لیزری ها رو هم شارژ کنه؟ قیمت پودر؟!شون چند میشه؟ برای 4 رنگ

کیفیت چاپشون چطوره؟ میتونید مثال بزنید و یا مقایسه با جوهر افشان (رنگی برای عکس میخوام)

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

پرینتر های جوهر افشان برای عکس مناسب هستن . ولی اگر ازشون استفاده نکنی جوهرشون خشک میشه . هزینه پرینتشون هم بالاست . چون جوهر گرونی دارن . البته میتونی با گذاشتن تانک جوهر این هزینه رو خیلی کم کنی .

پرینتر های لیزری برای چاپ عکس مناسب نیستن و نمیتونن با کیفیت خوبی عکس رو پرینت کنن . برای متن و کارهای روزمره خوب هستن .

اگر کارتریج پرینترهای لیزری رنگی رو بخوای شارژ کنی حداقل هر رنگ 20 تومان هزینه داره . 4 رنگ داره میشه 80 تومان . ولی تعداد زیادی پریند میگیره . البته کار غیر استانداردیه و بعد از 1-2 بار شارژ باید کارتریج رو عوض کنی که ممکنه 80 تا 100 تومانی بشه هر کدوم .

به نظر من یک پرینتر تک کاره جوهرافشان برای چاپ عکس و یک تک کاره لیزری تک رنگ برای چاپ متن بگیر . فقط با پرینتر جوهر افشان هفته ای یک بار نازل چک بگیر تا خشک نشه .

لینک به دیدگاه

خب حامد جان من الان یک جوهر افشان دارم و میتونم یه کارتریج جدید بگیرم براش و چاپ رو ادامه بدم

ولی خیلی اذیت میکنه. گاها یه رنگش نمیزنه. خط میندازه. درست کالیبره نمیشه. شارژ کردنش دست رو کثیف میکنه و ...

پس کیفیت چاپ عکس رنگی این مدل مثلا خیلی کمه؟

http://lioncomputer.ir/product/730/%20Samsung%20CLP-320%20%20Colour%20Laser%20Printer/

آیا قیمت این پرینتر به روز هست؟

لینک به دیدگاه

کارتیج های اچ پی بدیشون اینه که شارژ کردنشون ریسکه . گاهی اوقات جواب میده و گاهی اوقات نه . باید کارتریج بخری براش دوباره . هد چاپ اچ پی روی کارتریجه . برای همین کارتریج هاش گرونه . مخزن هم نمیشه زد بهش . کیت شارژ داره . ولی 1-2 بار بیشتر شارژ جواب نمیده . همون هم ممکنه خوب در نیاد .

این پرینتر سامونگ رو من برای یکی از آشناهام گرفته بودم . برای اینکه قابل شارژ بشه همون اول 80 تومان هزینه کرد . بعد از اون هر بار شارژش 20 تومان هزینه میشد .برای هر رنگ البته . 3-4 بار هم که شارژ کرد درام کارتریج مشکیش خراب شد و مجبور شد کارتریج نو بخره . حدود 70 تومان . البته این قیمتها مال اردیبهشته . بعد گذاشتش کنار و براش پرینتر P50 اپسون گرفتم و مخزن زد روش . الان داره استفاده میکنه . 60 تومان مخزن . 400 توامن پرینتر . 10 توامن نصب مخزن . 40 تومان 6 رنگ جوهر. ولی این جوهر ها 3 بار مخزن رو پر میکنن . مخزن 30 سی سی جا داره . جوهر ها 100 سی سی هستن . کارتریج اورجینال 7 سی سی هست که هر رنگش 8 تومانه .

کیفیت چاپ عکس پرینتر لیزری زیاد خوب نیست . اگر عکس خوب میخوای به درد نمیخوره . ولی برای اینکه فقط پرینت بگیری و نگه داری بد نیست . برای چاپ روی کاغذ عکس به درد نمیخوره . چون جوهر نداره و پودره . پودر هم نمیتونه ترکیب رنگی مثل جوهر ایجاد کنه . قیمتش فکر نمیکنم به روز باشه .

لینک به دیدگاه

پس با این حساب یه کارتریج جدید بگیرم بهتر و کم هزینه تر انگار:D

چون هر کارتریج 2000 صفحه رو با 10 بار شارژ میره. (البته 10 بار رو با 100 دوز کلک بارش میکنم:دی)

خیلی ممنون بابت اطلاعاتت:x

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...