رفتن به مطلب

حذف شدن و نیاز به نصب مجدد درایور کارت گرافیک RX 580 amd بعد از هربار روشن شدن کامپیوتر

FAmd
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

هم اکنون، FAmd گفته است:

IMG_20240830_091150.thumb.jpg.f696b7418fe831015bb8ae4add5fd4d0.jpgIMG_20240830_091156.thumb.jpg.752bdbd04eb0c61e92d13247df4989a0.jpg

سلام دوستان

آقا این درایورهای کارت گرافیک amd پدر منو درآورده! آخرین ورژن ویندوز 10 رو دارم استفاده میکنم، درایور کارت گرافیکو هم رفتم از خود سایت amd دانلود کردم و بدون مشکل هم نصب کردم ولی همین که کامپیوترو ری استارت میکنم یا خاموش میکنمو بعدا که روشنش میکنم، با این صحنه مواجه میشم! بعد مجبور میشم دوباره حذفش کنم و دوباره نصبش کنم ولی باز همون آشو همون کاسه‌اس! آنتی ویروس خاموشه و تقریبا 90 درصد راهکار هایی که تو سایت ها هستو امتحان کردم ولی این مشکل برطرف نمیشه! خواهش میکنم یه راهکاری بدین دوستان🙏🙏

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز  درایور 24.1.1 رو امتحان کن بسته به مدل rx 580  مموری 2000 و کلاک 1366 mhz برای گیمینگه ببین روی بایوس ماینینگ نباشه

ویرایش شده توسط DLawyer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این مشکل بخاطر خراب بودن یه سری dll ها هست، بهتره مجدد ویندوز نصب کنید. یا اینکه جزئیات ارور رو دنبال کنید تا اون فایل ها رو اصلاح کنید.

لینک به دیدگاه

سلام . این کار هایی که میگم رو انجام بده باید درست بشه

ویندوز رو عوض میکنی و بعد از اپدیت ویندوز با برنامه wub اپدیت رو میبندی 

بعد با برنامه ddu میری درایور amd رو حذف میکنی . 

بعد سیستم رو ریست میکنی و میری تو تنظیمات بایوس و csm یا csm support رو فعال میکنی .

بعد میری درایور قدیمی تر رو نصب میکنی مثل ۲۲ یا ۲۳ . چون این کارتا مال ۷ سال پیشن دگه ممکنه درایورای ۲۰۲۴ به خوبی ساپورت نشن . دکمه بایوس هم باید سمت ۸ پین برق باشه و تو gpuz چک کنی کلاک چیپ ۱۳۶۶ و مموری ۲۰۰۰ باشه . 

اگه این کار ها رو انجام دادی و باز نتیجه نداد کارت ایراد داره

1 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

وقتی گرافیک ماینی با قیمت ارزون میخرید 

همه میخرن و راضین . کارتای ۵۸۰ چون بایوس باز هستن یکم بد بایوس و درایورن یکم این چیزا طبیعیه حتی رو کارت اکبند هم ازیت میکنه به نظرم نسنجیده چیزی نگیم بهتره 🙏🙏

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

چه ربطی داره؟

ترو خدا چیزی که اطلاعات نداری به بیراهه نکشون

مشخص هستش ایراد نرم افزاری هست

خداوکیلی خودت کلاهت رو قاضی کن ببین حرف درستی زدی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

استارتر عزیز چیزی که آقایان نظری و بهرامن گفتن درست هستش

انجام بدین و انشالا که درست بشه

در ضمن یه نگاهی هم به تاریخ و ساعت ویندوز بندازین ببینین دقیق هست یا نه

مورد مهمی هستش.

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز از نظر بنده این مشکل بر میگرده به بایوس کارت گرافیک و شایدم مشکل جزیی در بعضی قطعات یا سنسورهای کارت به علت کارکرد بالا . چون قدیمی هست با بایوس مادربرد هم خوانی ندارد و گهگاهی دور فن روی 100 میره و با بالا اومدن درایور در ویندوز مشکل حل میشه و گهگاهی کارت غیر فعال یا دیسیبل میشه. راه حل اون مشکلی که شما دارید حذف و نصب درایور و یا نصب مجدد ویندوز نیست. فقط باید برید توی بخش دیواس منجر در کنترل پنل ویندوز و دیسپلی آداپتور رو که یا دیسیبل شده یا روی اخطار زرد رنگ هست رو دوبار دیسیبل و انیبل کنید. دقت کنید حتما باید دوبار باشه چون دفعه اول جواب نمیده و دفعه دوم کارت فعال میشه. فقط صفحه یک بار میره و دوباره میاد مثل نصب درایور کارت.

ویرایش شده توسط blooder
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، behy گفته است:

استارتر عزیز چیزی که آقایان نظری و بهرامن گفتن درست هستش

انجام بدین و انشالا که درست بشه

در ضمن یه نگاهی هم به تاریخ و ساعت ویندوز بندازین ببینین دقیق هست یا نه

مورد مهمی هستش.

سلام، راستش من مدام از سرویس کاهش پینگ استفاده میکنم که ریجنو ساعت سیستممو تغییر میده. بنظرتون ممکنه بخاطر اون باشه؟ آخه موضوع اینه که من الان یه ساله که این کارت گرافیکو استفاده میکنم ولی جدیدا اینجوری شده

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

درود

این مشکل بخاطر خراب بودن یه سری dll ها هست، بهتره مجدد ویندوز نصب کنید. یا اینکه جزئیات ارور رو دنبال کنید تا اون فایل ها رو اصلاح کنید.

سلام، ببخشید چجوری باید جزئیات ارور رو دنبال کنمو اون فایل هارو اصلاح کنم؟ میشه توضیح بدین خواهشا🙏🙏

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، blooder گفته است:

سلام

دوست عزیز از نظر بنده این مشکل بر میگرده به بایوس کارت گرافیک و شایدم مشکل جزیی در بعضی قطعات یا سنسورهای کارت به علت کارکرد بالا . چون قدیمی هست با بایوس مادربرد هم خوانی ندارد و گهگاهی دور فن روی 100 میره و با بالا اومدن درایور در ویندوز مشکل حل میشه و گهگاهی کارت غیر فعال یا دیسیبل میشه. راه حل اون مشکلی که شما دارید حذف و نصب درایور و یا نصب مجدد ویندوز نیست. فقط باید برید توی بخش دیواس منجر در کنترل پنل ویندوز و دیسپلی آداپتور رو که یا دیسیبل شده یا روی اخطار زرد رنگ هست رو دوبار دیسیبل و انیبل کنید. دقت کنید حتما باید دوبار باشه چون دفعه اول جواب نمیده و دفعه دوم کارت فعال میشه. فقط صفحه یک بار میره و دوباره میاد مثل نصب درایور کارت.

سلام، دیسپلی آداپتور رو چک کردمو نه اخطاری داشت و نه دیسیبل بود...راستش نسخه 24 رو هم نصب کرده بودم ولی اونم همینجوری بود و بعد از هربار روشن و خاموش کردن این پیغام برا اونم میومد؛ یه بار هم ویندوز و عوض کردمو مثل همیشه آپدیت خودکارشو هم به همراه آنتی ویروس غیر فعال کردم ولی باز حل نشد

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

دوست عزیز خب منم از خدامه که یه کارت گرافیک نو و آکبند با کیفیت و با قدرت بالا بخرم ولی پولشو ندارم که به اجبار رفتم سراغ این کارت ها... خواهشا اگه درکی از این موضوع ندارین، نظر ندین چون به اندازه کافی مشغله ذهنی داریم عزیز🙏

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، DLawyer گفته است:

درود دوست عزیز  درایور 24.1.1 رو امتحان کن بسته به مدل rx 580  مموری 2000 و کلاک 1366 mhz برای گیمینگه ببین روی بایوس ماینینگ نباشه

سلام، امتحان کردم ولی اونم همین مشکلو داشت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
7 ساعت قبل، FAmd گفته است:

سلام، ببخشید چجوری باید جزئیات ارور رو دنبال کنمو اون فایل هارو اصلاح کنم؟ میشه توضیح بدین خواهشا🙏🙏

وقتی ارور رو داد، get more details رو بزنید و ببینید مشکل کجاست، ولی توصیه من تعویض ویندوز هست.

لینک به دیدگاه

5 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است:

وقتی ارور رو داد، get more details رو بزنید و ببینید مشکل کجاست، ولی توصیه من تعویض ویندوز هست.

میگه برو از سایت آخرین ورژنشو دانلود کن و نصب کن تا درست بشه ولی من ده بار اینکارو کردم و نشده! ویندوز رو هم عوض میکنم، یکی دو روز اول اوکیه ولی بعد از دو سه روز دوباره همین ارور رو میده وقتیکه روشن میکنم کامپیوترو

لینک به دیدگاه

دوستان یک مشکلی که وجود داره اینه که ظاهرا درایورهای amd ممکنه در مواقعی که شما برای نام کاربری ویندوز زبانی غیر از زبان انگلیسی استفاده کنید با همچین مشکلی مواجه بشید.

حالا نمیدونم دوستمون این کار رو کرده یا نه ولی اگر موقع نصب ویندوز از نام کاربری فارسی استفاده میکنید دیگه این کار رو نکنید. یا اگر فارسی هست نام کاربری به انگلیسی تغییرش بدید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...