رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید کارت گرافیک

shahriyar8
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب خدمت تمام لیون کامپیوتری های عزیز بنده قصد خرید یک کارت گرافیک داشتم و میخواستم نظرات شما عزیزان رو بدونم _ پاور من 340 وات هستش و قصد تعویض پاور رو ندارم فعلا _ کارت فعلی rx 630  هست و بیشتر گیم هارو fps جالبی نمیده حتی در اورکلاک چون کارت ضعیفی هست _هزینه هم در حد 7 تومن میتونم هزینه کنم و اینکه نظرتون درباره  rx580 8 gb چیه_چون این گرافیک بیشتر استوک هست و زیاد نمیشه طرفش رفت

لینک به دیدگاه

47 دقیقه قبل، shahriyar8 گفته است:

سلام و عرض ادب خدمت تمام لیون کامپیوتری های عزیز بنده قصد خرید یک کارت گرافیک داشتم و میخواستم نظرات شما عزیزان رو بدونم _ پاور من 340 وات هستش و قصد تعویض پاور رو ندارم فعلا _ کارت فعلی rx 630  هست و بیشتر گیم هارو fps جالبی نمیده حتی در اورکلاک چون کارت ضعیفی هست _هزینه هم در حد 7 تومن میتونم هزینه کنم و اینکه نظرتون درباره  rx580 8 gb چیه_چون این گرافیک بیشتر استوک هست و زیاد نمیشه طرفش رفت

سلام.بهتره مشخصات بقیه قطعاتم بدی تا کارت با اونا مچ باشه.بعد از اون با پاوری که شما دارین هیچ گزینه ای که ارزش خرید داشته باشه برای سیستمت وجود نداره.

پیشنهاد من به شما با این بودجه خرید (اف اس پی مدل HYDRO PRO 600w ) این پاور که تو دیجی الان با قیمت زیر سه تمن میتونی تهیه کنی بعلاوه کارت rx 580 دست دوم

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، shahriyar8 گفته است:

درود

اگه پاور جدید و باکیفیته تنها کارتی که به ذهنم میرسه gtx 1050 ti 4gb هستش (نسخه بدون نیاز به کابل تغذیه) 

ولی توصیه نمیکنم چون بازم قوی نیست، بهتره بودجه رو افزایش بدید 

لینک به دیدگاه

سلام فقط کارت های بدون نیاز به برق اضافه بگیر ۵۸۰ نمیکشه با این پاور من نظرمه حتما پاور عوض کن اون احتمالا فرسوده شده دگه

لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است:

سلام فقط کارت های بدون نیاز به برق اضافه بگیر ۵۸۰ نمیکشه با این پاور من نظرمه حتما پاور عوض کن اون احتمالا فرسوده شده دگه

___پاور GP500A-UK Plus گرین 500 وات__ به نظر شما این پاور مناسبه؟_بعد یه فروشنده ای پیدا کردم گرافیک درحد نو هست (rx 580) پیچ پلمپ همراه با جعبه قیمت 2.600 چطوره؟ چون این گرافیک خیلی زیاده تو بازار و معلوم نیس چه بلاهایی سرشون اومده 

21 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

درود

اگه پاور جدید و باکیفیته تنها کارتی که به ذهنم میرسه gtx 1050 ti 4gb هستش (نسخه بدون نیاز به کابل تغذیه) 

ولی توصیه نمیکنم چون بازم قوی نیست، بهتره بودجه رو افزایش بدید 

نه پاور جدید نیست انگار باید تعویض کنم

لینک به دیدگاه

21 ساعت قبل، Grayli گفته است:

سلام.بهتره مشخصات بقیه قطعاتم بدی تا کارت با اونا مچ باشه.بعد از اون با پاوری که شما دارین هیچ گزینه ای که ارزش خرید داشته باشه برای سیستمت وجود نداره.

پیشنهاد من به شما با این بودجه خرید (اف اس پی مدل HYDRO PRO 600w ) این پاور که تو دیجی الان با قیمت زیر سه تمن میتونی تهیه کنی بعلاوه کارت rx 580 دست دوم

ram: 8gb

cpu: core2 q9550

motherbord: gigabyte ep41_3dl

نظرتون درباره پاور  گرین GP500A-UK Plus چیه

لینک به دیدگاه

52 دقیقه قبل، shahriyar8 گفته است:

ram: 8gb

cpu: core2 q9550

motherbord: gigabyte ep41_3dl

داداش شما کلا سیستم جدید ببند این سی پیو هم جواب نیست اصلا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
3 ساعت قبل، shahriyar8 گفته است:

___پاور GP500A-UK Plus گرین 500 وات__ به نظر شما این پاور مناسبه؟_بعد یه فروشنده ای پیدا کردم گرافیک درحد نو هست (rx 580) پیچ پلمپ همراه با جعبه قیمت 2.600 چطوره؟ چون این گرافیک خیلی زیاده تو بازار و معلوم نیس چه بلاهایی سرشون اومده 

نه پاور جدید نیست انگار باید تعویض کنم

پاور اوکیه

همه فروشنده ها میگن در حد نو ولی قیمتش خوبه با مهلت تست بخرید توی بازی تست کنید ترجیحا چندین بازی

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، shahriyar8 گفته است:

یکم قدیمی شده ولی برای سیستم شما جوابه.بازم قیمتش مشخص میکنه چقدر ارزش خرید داره.

تونستی حتما رمت رو به ۱۶ گیگ ارتقا بده

من اگر جای شما بودم اول باندل رو با یه 

I3 10100f 

Main h410

Ram 16

عوض میکردم

ویرایش شده توسط Grayli
لینک به دیدگاه

اگر با هزینه معقول تر باندل نسل دو تا 4 هم گیرت اومد اوکیه core i5 به بالا.با 16 گیگ رم، حتما دو چنله یعنی دوتا 8 گیگ. قطعا نباید توقع بازیهای روز را داشته باشی ولی این کانفینگ در حد ps4 pro میشه با کارت 580 و با قیمت خیلی معقول.ps4 pro هم بخاطر پردازنده اکثر بازیها را 30 فریم میداد. ولی من اگر جای شما بودم بازیهای درجه یک نسل 7 و 8 را گلچین میکردم با کیفیت الترا 60 فریم بازی میکردم.بازیهای انلاین هم اکثرا سبک هستن مثل دوتا دو. یه بازی مثل کرایسیس 1 زمانی عرضه قویترین کارت زمان به سختی روی اچ دی 30 فریم اجرا میکرده و اولین کارتی که بصورت پایدار تونسته فول اچدی 60 فریم بده کارت 780ti بوده، یعنی بعد چند سال تازه کسانی که پول همچین غولی را داشتن در زمان خودش میتونستن کرایسیس 1 را به معنای واقعی ببینن. حالا شما سال ها از اون زمان گذشته و با هزینه خیلی خیلی کم نسبت به هزینه های دیگه میتونید اون بازی را روی فول اچدی با 60 فریم بازی کنید. من به شخصه گرافیکش هم الان برام فوق العادست، بازیهای قدیمی دیگه هم همینطور، اگر کسی هستید که بخاطر سخت افزار و.. خیلی از بازیهای قبلی از دستتون در رفته من صد در صد پیشنهاد میدم حتی اگر 1 میلیارد هم پول داری به یه سیستم 8 یا 9 میلیونی با کارت 580 بسنده کنی و همه ی بازیهای نسل 7 یا 8 را با کیفیت بالا بازی کنی.از این بهتر بازدهی نمیشه گرفت. کارت 580 هم خیلی باهاش کشتی نگرفته باشن اوکیه، اگر جای معتبر باشه که ظاهر گول زننده بهت نده.

پردازنده core i7 2600 

1.2

مادربرد  1

رم دوتا 8  1

گرافیک 580 3

هارد 500 ssd sata 

2

پاور 500 وات کارکرده تمیز 1.5

کیس ساده 1.2

مجموع 10.9 ولی من یا بعضی قیمت ها را از روی نو گفتم یا میتونی مال خودت را برداری مثل هارد. و بقیه هم بالاتر گفتم.یعنی در مجموع حتی با 8 یا کمتر هم ردیفه این سیستم. و تو عمل چقدر بهت میتونه حال بده. خارج از ار جی بی و ظاهر و.. این لذت خالصی را که باید ببری بهت میده. با همون 7 تومن 90 درصد لذت گیرت میاد

لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، Ali-- گفته است:

اگر با هزینه معقول تر باندل نسل دو تا 4 هم گیرت اومد اوکیه core i5 به بالا.با 16 گیگ رم، حتما دو چنله یعنی دوتا 8 گیگ. قطعا نباید توقع بازیهای روز را داشته باشی ولی این کانفینگ در حد ps4 pro میشه با کارت 580 و با قیمت خیلی معقول.ps4 pro هم بخاطر پردازنده اکثر بازیها را 30 فریم میداد. ولی من اگر جای شما بودم بازیهای درجه یک نسل 7 و 8 را گلچین میکردم با کیفیت الترا 60 فریم بازی میکردم.بازیهای انلاین هم اکثرا سبک هستن مثل دوتا دو. یه بازی مثل کرایسیس 1 زمانی عرضه قویترین کارت زمان به سختی روی اچ دی 30 فریم اجرا میکرده و اولین کارتی که بصورت پایدار تونسته فول اچدی 60 فریم بده کارت 780ti بوده، یعنی بعد چند سال تازه کسانی که پول همچین غولی را داشتن در زمان خودش میتونستن کرایسیس 1 را به معنای واقعی ببینن. حالا شما سال ها از اون زمان گذشته و با هزینه خیلی خیلی کم نسبت به هزینه های دیگه میتونید اون بازی را روی فول اچدی با 60 فریم بازی کنید. من به شخصه گرافیکش هم الان برام فوق العادست، بازیهای قدیمی دیگه هم همینطور، اگر کسی هستید که بخاطر سخت افزار و.. خیلی از بازیهای قبلی از دستتون در رفته من صد در صد پیشنهاد میدم حتی اگر 1 میلیارد هم پول داری به یه سیستم 8 یا 9 میلیونی با کارت 580 بسنده کنی و همه ی بازیهای نسل 7 یا 8 را با کیفیت بالا بازی کنی.از این بهتر بازدهی نمیشه گرفت. کارت 580 هم خیلی باهاش کشتی نگرفته باشن اوکیه، اگر جای معتبر باشه که ظاهر گول زننده بهت نده.

پردازنده core i7 2600 

1.2

مادربرد  1

رم دوتا 8  1

گرافیک 580 3

هارد 500 ssd sata 

2

کیس ساده 1.2

مجموع 10.9 ولی من یا بعضی قیمت ها را از روی نو گفتم یا میتونی مال خودت را برداری مثل هارد. و بقیه هم بالاتر گفتم.یعنی در مجموع حتی با 8 یا کمتر هم ردیفه این سیستم. و تو عمل چقدر بهت میتونه حال بده. خارج از ار جی بی و ظاهر و.. این لذت خالصی را که باید ببری بهت میده. با همون 7 تومن 90 درصد لذت گیرت میاد

ممنون از نظرتون 

اگر میشه مشخصات دقیق مادربرد،رم، و پاور رو بفرمایید ممنون میشم 

17 ساعت قبل، Grayli گفته است:

یکم قدیمی شده ولی برای سیستم شما جوابه.بازم قیمتش مشخص میکنه چقدر ارزش خرید داره.

تونستی حتما رمت رو به ۱۶ گیگ ارتقا بده

من اگر جای شما بودم اول باندل رو با یه 

I3 10100f 

Main h410

Ram 16

عوض میکردم

خیلی ممنون بله تصمیم گرفتم سیستم جدید ببندم 

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، Ali-- گفته است:

پردازنده core i7 2600 

1.2

مادربرد  1

رم دوتا 8  1

گرافیک 580 3

هارد 500 ssd sata 

2

کیس ساده 1.2

پردازنده مرکزی اینتل Skylake مدل Core i5-6600 یا  پردازنده اینتل Core i3 9100F Intel Processor
مادربرد MSI H61m-p31
کیس گرین Green HIWA PLUS
گرافیک rx 580 8 GB
رم  هاینیکس DDR3 1333MHz ظرفیت ۸ گیگابایت(2x)

پاور 500 وات 
من یه همچین سیستمی جمع کردم مجموعا 10.5 دراومد که میتونم کیس رو حذف کنم و روی کیس خودم ببندم  نظر؟

لینک به دیدگاه

الان چیزی که بالا گفتی مادربرد و رم بهش نمیخوره ، هر نسل تقریبا مادربرد خودش را میخواد و مادربردی که گفتی بهشون نمیخوره، در مورد رم هم دو مدل پردازنده که گفتی ddr4 میخوان. در کل من یه دید کلی خواستم بدم بهت،سیستم نسل 2 تا 7 سری core i5 به بالا و نسل 8 به بعد هم نسل core i3 راحت تغذیه میکنن 580 را.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، shahriyar8 گفته است:

پردازنده مرکزی اینتل Skylake مدل Core i5-6600 یا  پردازنده اینتل Core i3 9100F Intel Processor
مادربرد MSI H61m-p31
کیس گرین Green HIWA PLUS
گرافیک rx 580 8 GB
رم  هاینیکس DDR3 1333MHz ظرفیت ۸ گیگابایت(2x)

پاور 500 وات 
من یه همچین سیستمی جمع کردم مجموعا 10.5 دراومد که میتونم کیس رو حذف کنم و روی کیس خودم ببندم  نظر؟

اینارو نو میخوای ببندی؟

نسل 6 و 7 رو چیپ های سری 200 کار میکنن و نسل 8 و 9 رو سری 300  که مادربرد انتخابی هیچکدوم رو ساپورت نمیکنه اگه قصدت همین 9100f هست باید h310 فرضا h310mk بندازی که از نظر من  تو سال 2024 خرید نسل 9 نو اشتباه محضه

رم انتخابیت ddr3 هست که باید ddr4 اش کنی برند گیگابایت دو تا رم 8 با 2666 و cl16 مورد بهتر هم بخوای کورسیر 3200 CL 16

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، Kiarash گفته است:

اینارو نو میخوای ببندی؟

نسل 6 و 7 رو چیپ های سری 200 کار میکنن و نسل 8 و 9 رو سری 300  که مادربرد انتخابی هیچکدوم رو ساپورت نمیکنه اگه قصدت همین 9100f هست باید h310 فرضا h310mk بندازی که از نظر من  تو سال 2024 خرید نسل 9 نو اشتباه محضه

رم انتخابیت ddr3 هست که باید ddr4 اش کنی برند گیگابایت دو تا رم 8 با 2666 و cl16 مورد بهتر هم بخوای کورسیر 3200 CL 16

داداش بیزحمت آیدی تلگرام بده اونجا حرف بزنیم یه سیستم جمع کنم 

مرسی

هم اکنون، shahriyar8 گفته است:

داداش بیزحمت آیدی تلگرام بده اونجا حرف بزنیم یه سیستم جمع کنم 

مرسی

نه اکثرا کارکرده تمیز

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...