رفتن به مطلب

مشکل مادربرد asus h610 m k d4

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من مادربرد گرفتم مدل asus h610 mk d4 بعد از اینکه دکمه‌ی روشن شدن میزنم وقتی میخواد تصویر بایوس یا همون ارم برند ایسوز بیا قبلش یک تصویر پیکسلی که انگار یک پنجره ای رنگش ابی هست دورش بنفش رنگهای دیگه میاد ولی نمی دونم چرا این تور میشه قبل از اسمبل به شکل تست با گرافیک انبرد تست کردم اینتوری نشود کارت که انداختم اینتوری شده کارت کاملا سالم هست rx580 xfx 

cpu i3 12100 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مشکل به مادربرد برنمیگرده

بلکه کارت شما رو درست ساپورت نکنه

در صورت امکان بایوس رو اپدیت کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام منم مادربورد msi h610m-e d4 گرفتم همین مشکل رو دارم اول روشن شدن سیستم یک تصویر ابی یا سبز میاد که دورش شطرنجیه بعدش میاد بالا 

لینک به دیدگاه

مشکلی که با کارت گرافیک و مادربردت داری (نشون دادن تصویر پیکسلی عجیب قبل از بوت) معمولاً به یکی از این چند دلیل هست:

1. درایورهای کارت گرافیک: شاید کارت گرافیکت درایور مناسب نداره. برو سایت AMD و آخرین نسخه درایور RX 580 رو دانلود کن و نصب کن. این یه قدم مهمه چون کارت‌های گرافیک بدون درایور درست ممکنه تصویر بد بدن.

2. تنظیمات BIOS: وارد تنظیمات BIOS شو و مطمئن شو که کارت گرافیک از اسلات PCIe درست شناسایی شده. اگه BIOS قدیمیه، آپدیت کن. این کار خیلی مواقع مشکلات تصویری رو حل می‌کنه.

3. کابل و مانیتور: شاید مشکل از کابله یا مانیتور. یه کابل دیگه امتحان کن یا اگه می‌تونی با یه مانیتور دیگه تست بزن. اگه با اینا مشکل حل شد، پس مشکل از کابل یا مانیتور بوده.

4. جایگذاری کارت گرافیک: کارت رو یه بار از اسلات PCIe دربیار و دوباره محکم جا بزن. بعضی وقتا اگه درست جا نخورده باشه، همچین مشکلاتی ایجاد میشه.

5. تست کارت گرافیک دیگه: اگه کارت گرافیک دیگه داری یا می‌تونی قرض بگیری، بذار روی مادربرد و تست کن. اینجوری مطمئن می‌شی که مشکل از کارت گرافیکه یا مادربرده.

لینک به دیدگاه

بایوس ابدیت کردم آخرین نسخه حل نشد 

قفل کولر cpu انقدر نزدیکه که نمی زاره که کارت بالاتر این داخل سوکت pci بره 

17259962944242739962569022149049.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سیستم شما مشکلی نداره 

همین الان یک کارت دیگه بزارین به غیر از کارت ۵۸۰ شما این مشکل رو نمیبینید 

و حتی کارت ۵۸۰ رو بزار رو یک سیستم نسل ۷ به پایین بازم این مشکل رو نمیبینید 

کارت ۵۸۰ کلا کارت مقداری مشکل دار هست 

روی بعضی از مادربردها بزارین اصلا نمیتونید برید تو بایوس حتما باید از یک کارت دیگه یا انبرد سیستم استفاده بشه تا بره تو بایوس 

در نهایت سخت نگیر 

لینک به دیدگاه

من rx580 روی سیستم نسل ۴ قدیمی کار می‌کردم مشکلی نداشت 

لینک به دیدگاه

درود 

تا جایی ک میدونم این مورد بخاطر قدیمی بودن بایوس 580 هست (و بعضی موارد کارت بایوس خورده باشه)

گاها هم حتی با یه سری سیستم ها بخاطر همین بایوس ممکنه تصویر نده 

در کل مشکل خاصی نیست استفاده کن  

لینک به دیدگاه

سلام همه ی ‌کارا که گفتید کردم مشکل حل شد  خیلی ازتون ممنونم واقعا تشکر میکنم 

لینک به دیدگاه

سلام ‌. این قضیه بر میگرده به uefi بودن بایوس کارت گرافیک . یعنی کارت های ۵۸۰ که بایوس uefi دارن اینجوری هستن و مشکل و عیب نیست چندین بار هم تو تاپیک ها اعلام کردم که بایوس های uefi کارتای ۵۸۰ یا ۵۹۰ اینجورین باز بعضیا میان راهنمایی غلط میکنن !!

شما باید یا کلا بایوس لگاسی بزنین به کارت یا برین تو تنظیمات بایوس مادربورد تو قصمت بوت گزینه csm یا csm support رو فعال کنیم تا دگه نیاد

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...