رفتن به مطلب

مشکل از کار افتادن NVME در هنگام استفاده

SnwMan
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

وقتتون بخیر دوستان امیدوارم خوب و سلامت باشید .

دوستان مدتی هست که با یک مشکل عجیب روبرو شدم و متاسفانه هنوز راه حلی پیدا نکردم لذا این تاپیک رو ایجاد کردم تا شاید عزیزانی که تجربه مشابه یی داشتند بتونن برای رفع این مشکل بنده رو یاری کنن .

شرح مشکل : مدتی هست که در حین استفاده از NVME یکباره NVME تقریبا غیر قابل شناسایی میشه ! یعنی نصف بیشتر محتویاتش خوانده نمیشه و بیغام خطایی مبنی بر اینکه دیوایس شناسایی نمیشه دریافت میکنم . اگر سیستم رو ریستارت کنم دیگه کلا درایو NVME شناسایی نمیشه ! حتی در بایوس ! اما بعد از خاموش روشن کردن ، NVME مجدد شناسایی میشه و برای مدت کوتاهی بدون مشکل کار میکنه تا مجدد این لوپ تکرار بشه !

لازم به ذکر هست 3 تا SSD ساتا و بقیه قسمت های کامپیوتر بدون مشکل کار میکنن .

میرسیم به راه هایی که تا الان انجام دادم :

1 - NVME رو عوض کردم و مشکل پابرجاست
2 - برق های مصرفی اضافی مثل LED ها و فن ها و فن هاب ها رو کامل از سیستم حذف کردم ولی مشکل حل نشد .

3- تعویض سیستم عامل مشکل رو حل نکرد

4 - فرمت کامل NVME ها و به کل ریست کردنشون مشکل رو حل نکرده .
5 - در هر 3 اسلات مشکل یکسان هست . پس تعویض اسلات NVME هم مشکل رو حل نکرد .

لازم به ذکر هست که قبلا کل سیستم AMD بود و همین مشکل رو تجربه کرده بودم اما یادم نیست دقیق یکی از راه های بالا مشکل رو حل کرده بود تا چند ماهی میشه روی Intel مجدد مشکل بوجود آمده .
تنها قسمت های یکسان بین هر 2 سیستم کیس و پاور و بعضی از LED ها و واترکولر هست . 
مشخصات سیستم :

13600K

B760 TUF

Corsair 850i

3080ti

Water Cooler deepcool 260

پیشاپیش ممنون .

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، SnwMan گفته است:

وقتتون بخیر دوستان امیدوارم خوب و سلامت باشید .

دوستان مدتی هست که با یک مشکل عجیب روبرو شدم و متاسفانه هنوز راه حلی پیدا نکردم لذا این تاپیک رو ایجاد کردم تا شاید عزیزانی که تجربه مشابه یی داشتند بتونن برای رفع این مشکل بنده رو یاری کنن .

شرح مشکل : مدتی هست که در حین استفاده از NVME یکباره NVME تقریبا غیر قابل شناسایی میشه ! یعنی نصف بیشتر محتویاتش خوانده نمیشه و بیغام خطایی مبنی بر اینکه دیوایس شناسایی نمیشه دریافت میکنم . اگر سیستم رو ریستارت کنم دیگه کلا درایو NVME شناسایی نمیشه ! حتی در بایوس ! اما بعد از خاموش روشن کردن ، NVME مجدد شناسایی میشه و برای مدت کوتاهی بدون مشکل کار میکنه تا مجدد این لوپ تکرار بشه !

لازم به ذکر هست 3 تا SSD ساتا و بقیه قسمت های کامپیوتر بدون مشکل کار میکنن .

میرسیم به راه هایی که تا الان انجام دادم :

1 - NVME رو عوض کردم و مشکل پابرجاست
2 - برق های مصرفی اضافی مثل LED ها و فن ها و فن هاب ها رو کامل از سیستم حذف کردم ولی مشکل حل نشد .

3- تعویض سیستم عامل مشکل رو حل نکرد

4 - فرمت کامل NVME ها و به کل ریست کردنشون مشکل رو حل نکرده .
5 - در هر 3 اسلات مشکل یکسان هست . پس تعویض اسلات NVME هم مشکل رو حل نکرد .

لازم به ذکر هست که قبلا کل سیستم AMD بود و همین مشکل رو تجربه کرده بودم اما یادم نیست دقیق یکی از راه های بالا مشکل رو حل کرده بود تا چند ماهی میشه روی Intel مجدد مشکل بوجود آمده .
تنها قسمت های یکسان بین هر 2 سیستم کیس و پاور و بعضی از LED ها و واترکولر هست . 
مشخصات سیستم :

13600K

B760 TUF

Corsair 850i

3080ti

Water Cooler deepcool 260

پیشاپیش ممنون .

درایورهای مربوط به مادربورد به ویژه درایور Chipset را از چه طریق نصب می کنید؟ مستقیم از سایت سازنده مادربورد دریافت کنید. بایوس آپدیت است؟

ویرایش شده توسط Najm
لینک به دیدگاه

دقیقا برای منم همین اتفاق افتاد، بعد یک مدت دیگه حتی بعد از قطع کردن کامل برق سیستم هم شناسایی نمیشه، جالب اینجاست که اون موقع که اینطوری میشد هروقت که بالا میومد SSD و تست میگرفتم توی نرم افزار ها، SSD سالم نشون میداد. 

مدل SSD: XPG SX8200 Pro هست. من حس میکنم شاید قطعی های برق خراب کردن، بنظر شما محتمله؟ و  اینکه گارانتی نمیدونم قبول میکنه یا نه

لینک به دیدگاه

37 دقیقه قبل، Najm گفته است:

درایورهای مربوط به مادربورد به ویژه درایور Chipset را از چه طریق نصب می کنید؟ مستقیم از سایت سازنده مادربورد دریافت کنید. بایوس آپدیت است؟

سلام . بله آپدیت هستن از سایت سازنده مادربورد

هم اکنون، rewiecs گفته است:

دقیقا برای منم همین اتفاق افتاد، بعد یک مدت دیگه حتی بعد از قطع کردن کامل برق سیستم هم شناسایی نمیشه، جالب اینجاست که اون موقع که اینطوری میشد هروقت که بالا میومد SSD و تست میگرفتم توی نرم افزار ها، SSD سالم نشون میداد. 

مدل SSD: XPG SX8200 Pro هست. من حس میکنم شاید قطعی های برق خراب کردن، بنظر شما محتمله؟ و  اینکه گارانتی نمیدونم قبول میکنه یا نه

سلام . متاسفانه مشکل شایعی هست یک سرچ کنید میتونید مقیاس مشکل رو مشاهده کنید و البته متاسفانه ظاهرا هیچ جواب و راه حلی برای مشکل که قطعی باشه وجود نداره

ویرایش شده توسط SnwMan
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...