رفتن به مطلب

سوال: کدام SSD NVMe خوش قیمت بازار سال 1403 به نسبت سریعتر است؟ مقایسه بین MSI SPATIUM M450 و Klevv CRAS C910 و Teamgroup MP44 و WD Blue SN580 و PNY CS2230

Science
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر دوستان عزیز،

به دنبال تهیه یک SSD NVMe هستم که بالا بودن نسبت سرعت به قیمت برایم مهم است.
شرایط سیستم میزبان:
1. این SSD روی سیستمی نصب خواهد شد که عمدتا برای آزمایشگاه مجازی سازی(Virtualization) سیستم عامل و اجرای چند سیستم عامل به صورت همزمان قرار است مورد استفاده قرار بگیرد و نوشتن فایل های حجم مانند تدوین ویدئو و... به ندرت اتفاق خواهد افتاد. مادربرد از PCIe Gen4x4 پیشتیبانی می کند.
2. معمولا چند مرورگر روی سیستم در حال اجراست و روی هر کدام ده ها Tab باز است، در چنین شرایطی نرم افزار HWiNFO چند مگابایت بر ثانیه Write روی SSD نشان می دهد، در نرم افزار Speccy هم دیده می شود که بیش از 10 گیگابایت Virtual RAM توسط ویندوز 11 اختصاص داده شده.

طبق بررسی هایی که انجام دادم، نسبت سرعت به قیمت مناسبی دارند، آیا گزینه های بهتری وجود دارد؟ حجم مورد نظر حدود 500 گیگابایت یا 1 ترابایت خواهد بود.
* سوالاتی که در ذهن دارم:
1. برخی از SSDها ساختاری دارند که در بازه زمانی کوتاه سرعت بالایی را از خودشان نشان می دهند و به همین دلیل در Benchmarkهای کوتاه مدت امتیاز خوبی کسب می کنند ولی وقتی حجم انتقال فایل از حدی بیشتر شود، افت قابل توجهی دیده می شود. تحوه تشخیص این نوع SSDها چگونه است؟
2. طبق نتایج نرم افزار CystalDiskMark سرعت خواندن و نوشتن زمانی که فایل های تعداد زیادی داشته باشند اما سایز هرکدام کوچک باشد، به نسبت زمانی که فایل ها حجم باشد، به شکل قابل توجهی کمتر است. زمانی که سیستم عامل می خواهد از فضای SSD به عنوان Virtual RAM استفاده کند، کدام مورد عامل مهم تری است و چطور SSD مناسب برای این شرایط انتخاب کنیم؟

1. MSI SPATIUM M450 PCIe 4.0 NVMe M.2
https://www.msi.com/Storage/SPATIUM-M450-PCIe-4.0-NVMe-M.2

2. Klevv CRAS C910
https://www.klevv.com/ken/products_details/ssd/Klevv_Cras_C910

3. Teamgroup MP44
https://www.teamgroupinc.com/en/product-detail/ssd/TEAMGROUP/mp44/mp44-TM8FPW512G0C101/

4. WD Blue SN580
https://www.westerndigital.com/en-ie/products/internal-drives/wd-blue-sn580-nvme-ssd?sku=WDS500G3B0E

5. PNY CS2230
https://www.pny.com/cs2230-m2-nvme-ssd?sku=M280CS2230-500-RB

ممنون!

ویرایش شده توسط Science
افزودن توضیحات بیشتر
لینک به دیدگاه

توصیه اول

هر وقت بین انتخاب حجم ssd دچار سردرگمی شدید همیشه حجم بالاتر رو انتخاب کنید اگر بین 256 و 512 موندید 512 رو بردارید اگه بین 512 و یک ترا موندید یک ترا رو انتخاب کنید چون هم از لحاظ سرعت سرعت بالاتری میگیرید هم از لحاظ حجم قیمت پایینتری پرداخت میکنید و هم TBW بیشتری میگیرید و غیره و غیره

توصیه دوم

بیشتر افراد TBW رو به عنوان عمر اس اس دی در نظر میگیرند بنابراین از اس اس دی به عنوان ویرچوال مموری استفاده نکنید و pagefile و غیر رو غیر فعال کنید چون این کار باعث میشه که رید و رایت دائمی روی اس اس دی نداشته باشید در نتیجه عمر اس اس دی بالاتری خواهید داشت.

توصیه سوم

اگر میخواهید بدون وقفه با اس اس دی کار کنید پس وسواس رو کنار بزارید و نگران از دست رفتن سلامتی اس اس دی نباشید اس اس دی ها 5 سال گارانتی دارند و میتونن برای شما در بار کاری عادی روزانه تا دویست سیصد گیگ رایت مثل کره کار کنند و نهایت سلامتی که در طول 5 سال از دست میدید در این شرایط فقط و فقط 10 درصد هست که اصلا ارزش نداره به خاطرش خودتون رو درگیر وسواس اینکه فلان چیزو کپی کنم یا نکنم فلان بازی رو نصب کنم یا نکنم نکنید. نهایتش اینه که بعد 5 سال یه سه تومن به قیمت امروز خرج میکنید یه اس اس دی یک ترابایت دیگه میخرید. هر چند اس اس دی ها برای شما تا بالای ده سال هم عمر خواهند داد.

ویرایش شده توسط jj-191
لینک به دیدگاه

ممنونم از توصیه هایتان @jj-191:100_pray:
درباره DRAM و Cache برای SSD چه نکاتی باید در نظر بگیرم؟

لینک به دیدگاه

مدل PNY کلا خط بزن چون چیپست Nand اینا از QLC است.

مدل MSI کارایی آن به طور متوسط 9 درصد پایینتر از SN580 است.اینم نتیجه کارایی

https://tpucdn.com/review/msi-spatium-m450-1-tb/images/relative-performance.png

مدل klevv ناشناخته است ولی مشخصات دیدم که 1 ترابایتی میزان TBW=320 برای مدل SN580 میزان TBW=600 T طبق بررسی ریو ها مدل کلیو تا 240 گیگابایت کش پر میکنه و برای وسترن هم تا 341 گیگابایت. این اعداد از سایتهایی که این مدل بررسی کردند ، برداشته شده

حالا مدل Teamgroup MP44 این چند تا مدل ازش داره که باید حواست باشه یک مدل MP44Q است که تراشه QLC داره.

https://www.techpowerup.com/ssd-specs/#Teamgroup MP44

پس تنها دو مدل باقی می ماند مدل وسترن و  تیم گروپ، تیم گروپ تنها مزیتش بالا بودن TBW و سرعت بالاتر.

سایت tomshardware بررسی کرده :

https://www.tomshardware.com/reviews/teamgroup-mp44-ssd-review/2

https://www.tomshardware.com/reviews/wd-blue-sn580-ssd/2

البته اون مدل تیم گروپ 2 ترابایتی تست کرده است و ممکن است مدل 1 ترابایتی کارایی پایینتر باشد و اینکه مدل MP44 قیمتش خیلی بالاست.

لینک به دیدگاه

36 دقیقه قبل، BehrouzSedigh گفته است:

مدل PNY کلا خط بزن چون چیپست Nand اینا از QLC است.

مدل MSI کارایی آن به طور متوسط 9 درصد پایینتر از SN580 است.اینم نتیجه کارایی

https://tpucdn.com/review/msi-spatium-m450-1-tb/images/relative-performance.png

مدل klevv ناشناخته است ولی مشخصات دیدم که 1 ترابایتی میزان TBW=320 برای مدل SN580 میزان TBW=600 T طبق بررسی ریو ها مدل کلیو تا 240 گیگابایت کش پر میکنه و برای وسترن هم تا 341 گیگابایت. این اعداد از سایتهایی که این مدل بررسی کردند ، برداشته شده

حالا مدل Teamgroup MP44 این چند تا مدل ازش داره که باید حواست باشه یک مدل MP44Q است که تراشه QLC داره.

https://www.techpowerup.com/ssd-specs/#Teamgroup MP44

پس تنها دو مدل باقی می ماند مدل وسترن و  تیم گروپ، تیم گروپ تنها مزیتش بالا بودن TBW و سرعت بالاتر.

سایت tomshardware بررسی کرده :

https://www.tomshardware.com/reviews/teamgroup-mp44-ssd-review/2

https://www.tomshardware.com/reviews/wd-blue-sn580-ssd/2

البته اون مدل تیم گروپ 2 ترابایتی تست کرده است و ممکن است مدل 1 ترابایتی کارایی پایینتر باشد و اینکه مدل MP44 قیمتش خیلی بالاست.

ممنونم نکات و لینک های خوبی را به اشتراک گذاشتید:100_pray:،
در تصویر مدلی که 9 درصد بالاتر از MSI Spatium M450 بود، مدل WS Black SN850 هست. این مدل قیمش بالاتر از WD Blue SN580 هست که در لیست نام برده بودم.

با توجه به قیمت Teamgroup MP44، به نظرتان WD Blue SN580 گزینه ی مناسب تری هست؟ مدل دیگری هست که در بازه ی قیمتی WD Blue SN580 باشه و بهتر باشه و من جا انداخته باشم؟

ویرایش شده توسط Science
لینک به دیدگاه

شرمنده اشتباه ولی چک کردم دیدم تقریبا یکی است :

https://tpucdn.com/review/orico-o7000-2-tb/images/relative-performance.png

اگر قیمت در نظر بگیریم دیگه همین مدل بهترین است. از نظر قیمت به کارایی مقام دوم جهان

https://tpucdn.com/review/orico-o7000-2-tb/images/performance-per-dollar.png

لینک به دیدگاه

15 ساعت قبل، Science گفته است:

سلام بر دوستان عزیز،

به دنبال تهیه یک SSD NVMe هستم که بالا بودن نسبت سرعت به قیمت برایم مهم است.

یعنی بالاتر بودن سرعت مهمتر از قیمته.

990Pro و یا 980Pro سامسونگ تهیه کنید. نسخه 1 ترابایت.

1. این SSD روی سیستمی نصب خواهد شد که عمدتا برای آزمایشگاه مجازی سازی(Virtualization) سیستم عامل و اجرای چند سیستم عامل به صورت همزمان قرار است مورد استفاده قرار بگیرد و نوشتن فایل های حجم مانند تدوین ویدئو و... به ندرت اتفاق خواهد افتاد. مادربرد از PCIe Gen4x4 پیشتیبانی می کند.

2. معمولا چند مرورگر روی سیستم در حال اجراست و روی هر کدام ده ها Tab باز است، در چنین شرایطی نرم افزار HWiNFO چند مگابایت بر ثانیه Write روی SSD نشان می دهد، در نرم افزار Speccy هم دیده می شود که بیش از 10 گیگابایت Virtual RAM توسط ویندوز 11 اختصاص داده شده.

1. برخی از SSDها ساختاری دارند که در بازه زمانی کوتاه سرعت بالایی را از خودشان نشان می دهند و به همین دلیل در Benchmarkهای کوتاه مدت امتیاز خوبی کسب می کنند ولی وقتی حجم انتقال فایل از حدی بیشتر شود، افت قابل توجهی دیده می شود. تحوه تشخیص این نوع SSDها چگونه است؟

تشخیصش اینطوریه که هرچیزی غیر از سامسونگ 980Pro و 990Pro اینطوری میشه. پس 990Pro و یا 980Pro سامسونگ تهیه کنید.

2. طبق نتایج نرم افزار CystalDiskMark سرعت خواندن و نوشتن زمانی که فایل های تعداد زیادی داشته باشند اما سایز هرکدام کوچک باشد، به نسبت زمانی که فایل ها حجم باشد، به شکل قابل توجهی کمتر است. زمانی که سیستم عامل می خواهد از فضای SSD به عنوان Virtual RAM استفاده کند، کدام مورد عامل مهم تری است و چطور SSD مناسب برای این شرایط انتخاب کنیم؟

990Pro و یا 980Pro سامسونگ تهیه کنید.

ببنید شما عملیاتی که روی سیستم انجام میدین نیاز داره بهترین اس اس دی رو تهیه کنید، بنابراین انرژی خودتون رو هدر ندین و بودجه اتون رو با خرید اس اس دی هایی که نام بردین به سطل آشغال نریزید.

مستقیم برید اس اس دی بخرید که نیازتون رو برطرف میکنه، دوام مناسبی داره و در کلاس خودش بهترینه.

لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

تشخیصش اینطوریه که هرچیزی غیر از سامسونگ 980Pro و 990Pro اینطوری میشه.

همه SSD های مدرن SLC Cach رو دارند از جمله سامسونگ (منبع)
معمولا هم چیزی در حدود 10 تا 20 درصد از ظرفیت SSD هست

البته موافقم که 990pro بهترین گزینه برای ایشون هست ولی 980 pro رو موافق نیستم

ویرایش شده توسط lucky luke
لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

یعنی بالاتر بودن سرعت مهمتر از قیمته.

ممنونم آرمین، البت منظورم بهینه بودم Price/Speed ratio بود، با وجود اینکه Samsung 990Pro عملکرد خیلی خوبی داره ولی 2 برابر بودن برابر سایر برندها فکر می کنم این نسبت سرعت به قیمت رو بهم زده، دنبال چیزی هستم که با حفظ سرعت، قیمت اقتصادی داشته باشه، نظر شما در این باره چیه؟

ویرایش شده توسط Science
لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، lucky luke گفته است:

همه SSD های مدرن SLC Cach رو دارند از جمله سامسونگ (منبع)
معمولا هم چیزی در حدود 10 تا 20 درصد از ظرفیت SSD هست
البته موافقم که 990pro بهترین گزینه برای ایشون هست ولی 980 pro رو موافق نیستم

کش SLC اهمیتی نداره. کش DRAM مهمه.

1 ساعت قبل، Science گفته است:

ممنونم آرمین، البت منظورم بهینه بودم Price/Speed ratio بود، با وجود اینکه Samsung 990Pro عملکرد خیلی خوبی داره ولی 2 برابر بودن برابر سایر برندها فکر می کنم این نسبت سرعت به قیمت رو بهم زده، دنبال چیزی هستم که با حفظ سرعت، قیمت اقتصادی داشته باشه، نظر شما در این باره چیه؟

برای نوع کاربری شما - نظری غیر از سامسونگ ندارم. نمیتونم چیز دیگه ای پیشنهاد بدم.

لینک به دیدگاه

هیچکدام

وقتی یک برند مثل سامسونگ که حافظه های اس اس دی آن ثابت شده هستند، نباید به برندهای دیگر فکر کرد حتی یک لحظه!

ویرایش شده توسط Najm
لینک به دیدگاه

چه جالب اتفاقا چند روز پیش در حال تحقیق برای خرید یک مدل همین جوری دم دستی بودم که اکبند بذارمش کنار شاید استفاده م شد چون اساسا خیلی حافظه دوست دارم

بین مدل های ارزان قیمت SN580 بهترینه به PS5 هم می خوره مدل یک تراش توی برخی تست ها از 980 پرو هم بهتر عمل کرده قیمتش توی ایرانم خیلی مناسبه این مدل SLC کش 340 گیگی داره که یعنی برای اکثریت کاربرها سرعت رایت همیشه 4000 گیگ بر ثانیه هست به علاوه عمر اس اس دی هم همچین کش بزرگی خیلی بیشتر می کنه

MSI M450 خیلی چیز خوبیه اما بعد از نقدهاش ناندش رو عوض کرد به شدت سری های جدیدش افتضاح شدن اصلا سمتش نرید اما اون مدل نقدش خیلی چیز خوبی بود

تجربه شخصی من هم برای گیم می گه بهترین های PCIE 3.0 فرقی با نسخه 4 توی گیم ندارن نهایت یکم سرعت لود بهتر بشه اما توی لگ یا اجرای بازی تاثیری نداره

در مورد کش DRAM هم بستگی داره طبیعتا داشتنش برای رایت سرعت خیلی بهبود می ده اما هستن مدل هایی که کش رم ندارن اما از رم دارها سریع تر هستن اما چون اکثرا گیمر هستن برای خواندن چندان تاثیری نداره و بدون رم هم بخرید بازم اوکی هست اما نصب بازی یا رایت فایل های حجیم می تونه مشکل ساز بشه که باید برید سمت SLC کش های سایز بزرگ

البته همین مدل 580 بعد از کش هم سرعتش زیر 500 نمیاد 990 EVO هم زیر 1 گیگ نمیاد که بازم گزینه های خوبی هستن اما اون MSI M450 سری جدید تا 70 80 مگ پایین میاد

افت سرعت اس اس دی هم برای همه ی مدل ها از جمله سامسونگ اتفاق می افته بستگی به خیلی عوامل هم داره اما بارها سامسونگی داشتم که با اینکه استفاده ش کمتر از بقیه بوده اما افت سرعتش بیشتر بوده اگرم خیلی اختلاف زیاد شد یک بار S.E کنید درست می شه

برای های اند PHISON E18 با 990 پرو پیشنهاد می شه اگرم اصلا قیمت مهم نیست مدل های PCIE 5.0 بخرید

قفل یک برند خاص نشید همه ی برندها روزهای خوب و بد دارن و مدل های خوب و بد به فرض 990 EVO حقیقتا چیز خوبی به نسبت قیمت نیست یا 980 پرو دیگه هیچ حرفی جلوی مدل های جدید نداره برید نقدهاشون بخونید به نسبت کاری که دارید و جیبتون تصمیم بگیرید متاسفانه یک سری برندها هم اصلا توی ایران نمیان مشابه P41 KC3000 FIRECUDA 530 که اینا هم عالین

لینک به دیدگاه

23 دقیقه قبل، Slash_Slash گفته است:

تجربه شخصی من هم برای گیم می گه بهترین های PCIE 3.0 فرقی با نسخه 4 توی گیم ندارن نهایت یکم سرعت لود بهتر بشه اما توی لگ یا اجرای بازی تاثیری نداره

این فعلا درسته ولی با توجه به استفاده بیشتر direct storage تو بازی ها و نرمال شدنش بنظرم نسل ۴ منطقی تره مثل همین sn580 چون تفاوت قیمتی زیادی با sn570 نسل ۳ نداره

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

این فعلا درسته ولی با توجه به استفاده بیشتر direct storage تو بازی ها و نرمال شدنش بنظرم نسل ۴ منطقی تره مثل همین sn580 چون تفاوت قیمتی زیادی با sn570 نسل ۳ نداره

خوب نکته ش اینکه نسل 3 هم دایرکت پشتیبانی می کنه و توی بازی دایرکت دار هم تست کردم تفاوتی ندیدم یعنی محسوس نیست اما خوب NVME 1.4 هم کم چیزی نیست خیلی بهتر از نسخه قبلیش شده در کل 580 می زنه چیز خیلی خوبی به نسبت قیمتش هست حیف که با گارانتی 5 ساله ش در ایران نیست چون اصلیش 5 ساله هست

یک خوبی دیگه هم داره که فعلا با یک مشخصات در بازار هست اکثر مدل ها طی زمان کنترلر یا ناند عوض می کنن هر چند WD اگرم عوض کنه یک کدی چیزی بهش اضافه می کنه

عین WD SATA که با کد SA510 گند زد به پرفورمنسش از بهترین به بدترین سقوط کرد کلا کش DRAM ش حذف کرد بردشم عوض شد رفت ته جدول

لینک به دیدگاه

بنظر منم SSD ارزش ریسک رو نداره حتی اگر بعضیا بد سامسونگ رو بگن بهترین گزینه 990pro هست.

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، HesamHa گفته است:

بنظر منم SSD ارزش ریسک رو نداره حتی اگر بعضیا بد سامسونگ رو بگن بهترین گزینه 990pro هست.

کسی بد 990 پرو نمی گه خودمم دارمش اما همه پول این مدل ندارن که بخرن اگه بحث پول نباشه که اصلا M570 MSI همه می خریدن نسل 5 هست

یا خیلی ها اس اس دی دوم یا دم دستی می خوان قطعا 990 پرو نمی خرن

بعدشم مدل های دیگه بعضا حتی از سامسونگ هم بیشتر عمر می کنن یا حتی کیفیت ساخت بهتری دارن ریسک چی دقیقا؟

حرف من اینکه برند پرست نباشید نقدها رو بخونید قیمت هم چک کنید بعد بخرید بعضی مدل ها توی ایران الکی گرون هستن

ویرایش شده توسط Slash_Slash
لینک به دیدگاه

990 EVO PLUS هم معرفی شد سرعت رید 7250 با نوشتن 6300 اما متاسفانه بازم DRAM نداره

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

کسی بد 990 پرو نمی گه خودمم دارمش اما همه پول این مدل ندارن که بخرن اگه بحث پول نباشه که اصلا M570 MSI همه می خریدن نسل 5 هست

بعدشم مدل های دیگه بعضا حتی از سامسونگ هم بیشتر عمر می کنن یا حتی کیفیت ساخت بهتری دارن ریسک چی دقیقا؟

حرف من اینکه برند پرست نباشید نقدها رو بخونید قیمت هم چک کنید بعد بخرید بعضی مدل ها توی ایران الکی گرون هستن

موضوع نسل 4 یا 5 نیست مساله اینه که خیلیا بابت گرون بودن SSD های سامسونگ میگن که پول برندش رو میخوره و فلان که نمونه ش خط آخر شما در حالی که هیچ گرونی بی حکمت نیس  نمونه ش همین MSI SPATIUM M450 PCIe 4.0 وقتی شما دو نوع SSD رو مقایسه میکنید متوجه کیفیت زیاد همین 990 پرو میشید

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، HesamHa گفته است:

موضوع نسل 4 یا 5 نیست مساله اینه که خیلیا بابت گرون بودن SSD های سامسونگ میگن که پول برندش رو میخوره و فلان که نمونه ش خط آخر شما در حالی که هیچ گرونی بی حکمت نیس  نمونه ش همین MSI SPATIUM M450 PCIe 4.0 وقتی شما دو نوع SSD رو مقایسه میکنید متوجه کیفیت زیاد همین 990 پرو میشید

داداش کدوم گرون شما یکم تحقیق کن 990 پرو الان 4 تراش دارن 290 دلار می دن بقیه مدل های های اند بالای 300 دلارن رقیب هاش

الان 990 پرو هم قیمت 4 ترا برند فاخر fanxiang S880  هست😁

توی ایران مغز کاربر ایرانی با برند شست و شو می دن همین می شه که طرف برای 13 پرو مکس می ره 150 میلیون پول می ده بعدم میاد می گه سامسونگی ها چون پولش ندارن می گن اپل بده اما طرف نمی دونه که اینا جفتشون یک قیمت هستن حتی گاهی سامسونگ الترا 100 دلارم گرون تر بوده

این دقیقا مصداق حرف شماست 

بعدشم این چه ضرب المثل چزتیه اخه که هیچ گرونی بی حکمت نیست با این حساب 206 یک میلیاردی ابر بی کیفیت هم با کیفیت محسوب می شه درستش اینکه بگیدپنیر مفت فقط در تله موش پیدا می شه چون یک عده فقط دنبال جنس مفت و الکی ارزون هستن جنس باید به قیمت باشه درستش اینه

همین 990 پرو یک زمانی یک تراش افر زده بودن 80 دلار می فروختنش که فرقش با 580 کلا 20 دلار می شد اما اختلافش توی ایران همیشه نسبت دو برابری بوده

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، HesamHa گفته است:

دقیقا صحبت شما درسته، هیچ گرونی بی حکمت نیست. همه جای دنیا کاربران حرفه ای برای اس اس دی اول از همه سراغ سامسونگ میرن، بعد سراغ بقیه برندها.

برای این کاربر با این نوع از کاربری فقط سامسونگ پیشنهاد میشه ولاغیر.

6 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

کسی بد 990 پرو نمی گه خودمم دارمش

رطب خورده، منع رطب کی کند. چون شما دارید بقیه نباید داشته باشن؟

لینک به دیدگاه

این رفتار اینکه سامسونگ تهیه کنید باید برای همیشه کنار گذاشته شود شدیدا بوی فن بویسم و تعصب کورکورانه می دهد. من فقط تمامی مزایا و معایب برای نمونه ذکر شده ارائه کردم چون طرف میخواست علاوه بر اینکه محصول کارایی خوبی داشته باشد قیمت مناسبی هم داشته باشد پس چرا برندی را معرفی می کنید که اصلا در کلاس خودش نیست؟

لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است:

این رفتار اینکه سامسونگ تهیه کنید باید برای همیشه کنار گذاشته شود شدیدا بوی فن بویسم و تعصب کورکورانه می دهد. من فقط تمامی مزایا و معایب برای نمونه ذکر شده ارائه کردم چون طرف میخواست علاوه بر اینکه محصول کارایی خوبی داشته باشد قیمت مناسبی هم داشته باشد پس چرا برندی را معرفی می کنید که اصلا در کلاس خودش نیست؟

من همیشه میگم که کاربران بسته به نیازی که دارن پول بدن و وسیله الکترونیکی بخرن. این جدای انتخاب هایی هست که مجبور هستیم. یعنی اینکه اگر مثلا قراره از اس اس دی 24 ساعته کار بکشیم شاید همین سامسونگه هم برای شما کار نده و برید اس اس دی های مخصوص سرورها و دیتاسنترها رو تهیه کنید که برای 24 ساعت کار طراحی شدن.

ولی مثلا یه نفر مثل من که هدفم استفاده آرشیو از اس اس دی هست رفتم و اس اس دی یک ترای برند klevv رو از یکی از دوستان 2.5 تومن دادم خریدم.شاید بیان بگن چه کاریه یه هارد یک ترا میخریدی یک تومن ولی این ها خبر ندارن که من چون  با بزرگی و وزن هاردهای ساتا و اکسترنال و مشکلات برقی و حساسیت به ضربه و غیره دارن مشکل دارم تصمیم به این کار گرفتم. خب برای من چه نیازه سامسونگ بخرم؟ هاردهای ساتا هم که به درد من نمیخورد پس جزو انتخاب هام نیست.

به نظر من خود کاربر باید به نتیجه برسه که چه انتخابی کنه. شما که خبر ندارید بلکه کاربر توانایی مالی تهیه اس اس دی شش میلیونی نداره ولی نمیخواد روی سرعت اعصاب خرد کن هاردهای ساتا هم بمونه. حالا جنس هایی که در بازار هست که پنج سال گارانتی دارن. اگه به خرابیه که بهترین جنسا هم خرابی دارن ندارن؟ شاید کمتر شاید بیشتر.

کسی هم که واسش 5/6 تومن پول خرده بره اصلا اس اس دی 10 تومنی بخره. 

ویرایش شده توسط jj-191
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، ARMIN گفته است:

رطب خورده، منع رطب کی کند. چون شما دارید بقیه نباید داشته باشن؟

ارمین جان شما فن سامسونگی برند خوبیم هست

اما زمانی فن نبودن ادم زمانی مشخص می شه که داشته باشی اما پیشنهادش نکنی

من برای کاربری عادی یا کسی که بودجه ش محدوده خوب 990 پرو گران قیمت پیشنهاد نمی کنم کسی که 24 ساعته رندر می گیره زمان هم براش مهمه حرفت درسته اما برای گیمرهای اقتصادی یا کسایی که مشابه من دارنش اس اس دی چندم برای گیم های عادی می خوان خوب 990 پرو فقط پول اضافی دادنه

تازه بازم برای رندرینگ دیگه الان 990 پرو بهترین نیست T700 یا نسل 5 های مشابه به شرط کولینگ خوب گزینه های بهتری هستن اگر قیمت ملاک نباشه

از برندهای چینی که بگذریم برندهای تایوانی معتبر که کنترلر خوب با ناند خوب TLC دارن همیشه برای گیمرها جوابه حتی سنگین ترین گیم ها

بازم می گم 990 پرو جز بهترین هاس و پارسال جوایز درو کرد اما دیگه امسال بهترین نیست و سامسونگ همیشه با تاخیر نسل جدیدش می ده اما اکثرا چیز خوبی می ده به جز 980 پرو که هم مشکل فریمور داشت اولش هم اون چیزی که باید نبود 

به فرض الان 990 پرو قیمتش بدک نیست توی ایران قیمت 980 پرو چرته قیمت 970 پرته یعنی بازنده اصلی کسی هست که 8.5 می ده پای 2 ترا 970 یا 5 می ده برای 1 تراش

یا قیمت 870 EVO حقیقتا چرت ترین قیمت داره 2 تراش هم قیمت 990 پرو هست 4 تراش 17 میلیونه که با پولش بهترین های نسل 4 بازم می شه خرید دقیقا هم نمی دونم چرا پارسال تابستان 10.500 می دادنش الان شده 17

ویرایش شده توسط Slash_Slash
لینک به دیدگاه

22 ساعت قبل، Slash_Slash گفته است:

آیاذقیمت های سامسونگ نسبت بع دلار بالاتر است یا نه مندچند روز پیش یه مدل 580 sb wd گرفتم هتوز ارسال نکردند 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...