رفتن به مطلب

مشکل داغ شدن سریع CPU

Zagrozz
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز

در سیستمی که مشخصاتش رو در انتها می‌نویسم با مشکل داغ شدن سریع CPU مواجه شدم، به طوری که دما در کمتر از یک دقیقه به بالای ۹۰ درجه میرسه، حتی وقتی روی بایوس هم هستم دما تا ۹۰ بالا میاد.

اول خمیر سیلیکون رو عوض کردم چند بار هم اتصالات مختلف رو چک کردم و از سفت بودن پمپ روی CPU و حجم خمیر هم مطمئن شدم ولی مشکل حل نشد، به فرض معیوب بودن کولر یک کولر نو از نوع Deepcool LE520 هم روی سیستم نصب کردم و مراحل بالا رو چک کردم اما مشکل همچنان پابرجاست!

در اطلاعات بایوس هم پمپ و فن با دور بالای ۲۲۰۰ در حال کار هستن، ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل از کجا می‌تونه باشه و مهمتر اینکه بزای رفعش چه راه حل هایی دارم ( تا قبل از اینکه نیاز به بردن به تعمیرکار باشه ). اگر نیاز به عکس از قسمت خاصی از بایوس یا سیستم هست بفرمایید بگذارم.

مشخصات :

Motherboard asus z370 e

CPU 9700k

Cooler Deepcool LE520

Power 700 hp+ green

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
11 ساعت قبل، Zagrozz گفته است:

سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز

در سیستمی که مشخصاتش رو در انتها می‌نویسم با مشکل داغ شدن سریع CPU مواجه شدم، به طوری که دما در کمتر از یک دقیقه به بالای ۹۰ درجه میرسه، حتی وقتی روی بایوس هم هستم دما تا ۹۰ بالا میاد.

اول خمیر سیلیکون رو عوض کردم چند بار هم اتصالات مختلف رو چک کردم و از سفت بودن پمپ روی CPU و حجم خمیر هم مطمئن شدم ولی مشکل حل نشد، به فرض معیوب بودن کولر یک کولر نو از نوع Deepcool LE520 هم روی سیستم نصب کردم و مراحل بالا رو چک کردم اما مشکل همچنان پابرجاست!

در اطلاعات بایوس هم پمپ و فن با دور بالای ۲۲۰۰ در حال کار هستن، ممنون میشم راهنمایی کنید مشکل از کجا می‌تونه باشه و مهمتر اینکه بزای رفعش چه راه حل هایی دارم ( تا قبل از اینکه نیاز به بردن به تعمیرکار باشه ). اگر نیاز به عکس از قسمت خاصی از بایوس یا سیستم هست بفرمایید بگذارم.

مشخصات :

Motherboard asus z370 e

CPU 9700k

Cooler Deepcool LE520

Power 700 hp+ green

درود

عکس از دمای هسته ها تو hwinfo بدید ممکنه TIM داخلی ضعیف شده باشه

لینک به دیدگاه

با سلام و وقت بخیر.

اول مین برد رو توسط کلید سخت افزاری ریست کامل کنید. بایوس رو اپدیت و فلش کنید و با تنظیمات دیفالت بالا بیارید.

اگر مشکل پابرجا بود سی پی یو رو با سیستمی که الان بی مشکل داره کار میکنه تست کنید یا سی پی یو که مطمعن هستید از سالم بودنش رو نصب کنید روی مین خودتون و تست کنید.

با توجه به اینکه کولر رو تست کردید و بی مشکل بوده مین و سی پی یو باید تست بشن.

موفق باشیم.

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، zexer2020 گفته است:

درود

عکس از دمای هسته ها تو hwinfo بدید ممکنه TIM داخلی ضعیف شده باشه

عکس رو گذاشتم، شرمنده اگر با کیفیت نیست چون سیستم خیلی زود خاموش می کنه
با توجه به عکس ها به نظر شما مشکل از سی پی یو هست یا امکان داره نقص از سنسور دما باشه ؟

3 ساعت قبل، masooyan گفته است:

زحمت بکشید با یه ایرکولر هم تست کنید.

متاسفانه دسترسی به ایرکولر ندارم ☹️

13 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است:

با سلام و وقت بخیر.

اول مین برد رو توسط کلید سخت افزاری ریست کامل کنید. بایوس رو اپدیت و فلش کنید و با تنظیمات دیفالت بالا بیارید.

اگر مشکل پابرجا بود سی پی یو رو با سیستمی که الان بی مشکل داره کار میکنه تست کنید یا سی پی یو که مطمعن هستید از سالم بودنش رو نصب کنید روی مین خودتون و تست کنید.

با توجه به اینکه کولر رو تست کردید و بی مشکل بوده مین و سی پی یو باید تست بشن.

موفق باشیم.

سی پی یو یا مادربرد دیگه ای ندارم متاسفانه

فرمودید بایوس، چقدر احتمال داره مشکل از بایوس باشه؟ تنظیمات خاصی برای پایین اوردن توان سی پی یو در بایوس میشه انجام داد برای تست قبل از فلش کردن ؟

1.jpg

2.jpg

3.jpg

لینک به دیدگاه

بنظر میرسه مشکل در انتقال دما از پردازنده به واتر بلاک هستش.شما واتر بلاک بردار دستتو بزار رو سی پی یو و بعد سیستم روشن کن ببین چقدر گرم میشه و در حدی هست که دستت بسوزه این پروسه کلا چند ثانیه بیشتر نباید طول بکشه. و بعد چند ثانیه کلید پشت پاور بزن تا سیستم خاموش بشه.

شما پردازنده تری خریداری کردی؟

ویرایش شده توسط masooyan
لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، masooyan گفته است:

بنظر میرسه مشکل در انتقال دما از پردازنده به واتر بلاک هستش.شما واتر بلاک بردار دستتو بزار رو سی پی یو و بعد سیستم روشن کن ببین چقدر گرم میشه و در حدی هست که دستت بسوزه این پروسه کلا چند ثانیه بیشتر نباید طول بکشه. و بعد چند ثانیه کلید پشت پاور بزن تا سیستم خاموش بشه.

شما پردازنده تری خریداری کردی؟

بله تری خریدم ولی بیش از ۴ ساله داره کار می کنه مشکلی نبود

در مورد روشی که فرمودید، ریسکش بالا نیست ؟

لینک به دیدگاه

12 ساعت قبل، Zagrozz گفته است:

بله تری خریدم ولی بیش از ۴ ساله داره کار می کنه مشکلی نبود

در مورد روشی که فرمودید، ریسکش بالا نیست ؟

در هر صورت الان خنک کننده شما پردازنده خنک نمیکنه و طبق تست هایی که قرار دادید تا 100 درجه هم دما میره. 

برا چند ثانیه نه ریسکی نداره الان سیستم شما مثل زمانی هست که هیچ هخنک کننده ای نداره.

میتونید یه هیت سینک بدون فن هم  بزارید روی پردازنده و سیستم روشن کنید  ببینید انتقال دما به هیت سینک صورت میگیره یا خیر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...