رفتن به مطلب

سازگاری مادربرد i5 13400 + TUF B760 + رم 5200 مگاهرتز؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱۴۰۳/۸/۲ در 14:38، Tempel گفته است:

دوستان تقریبا تصمیم نهایی را برای مادربرد و پردازنده گرفتم:

CPU: i5 13500
MotherBoard: Asus TUF GAMING B760-PLUS WIFI DDR5
و
 رَم: رم دسکتاپ DDR5 دو کاناله 5200 مگاهرتز CL40 کورسیر مدل VENGEANCE RGB ظرفیت 32 گیگابایت

برای انتخاب پردازنده اینکه Midpoorya به قضیه دما و هزینه خنک سازی اشاره کردند به نظر درسته ، بعلاوه آنکه چیپست z برای عملکرد بهتر k هم لازم میشه و خودبخود قضیه تغییر میکنه :) (میخوام دو سیستم ببندم ولی بعدی رو با کمی تغییرات. باهاتون مشورت میکنم)

دوستان لطفا راهنمایی کنید رم رو DDR5 ببندم؟ اختلاف سرعت و پرفورمنس DDR5 با DDR4 زیاده و همون DDR4 کفایت میکنه (باتوجه به تغییر ساپورت مادربورد که باید اونهم مدل D4 بگیرم )؟

همچنین برای انتخاب گرافیک و یک مدل « مقرون به صرفه برای گرافیک باتوجه به کانفیگ کنونی » راهنمایی کنید باتشکر از همه دوستان لطفا همه نظر بدید.

دوست عزیز من الان 13400 رو روی z690 و رم 6600 دارم. کار رندر زیاد انجام میدم در واقعیت فرقی بین رم 3000 و 6000 نمیبینم. فکر نکنید مثلاً اگه رم 5000 بستید پرفومنس کامپیوتر به چشم میاد. غیر اینکه داخل تسک منیجر Speed:    6600 MT/s میزنه در عمل هیچ فرقی نداره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...