رفتن به مطلب

چند پرسش در مورد اسمبل و صدای کیس و پارتیشن بندی و مشکلات مربوطه msi-p67a-c45

Sina123
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

ببخشید من سوالامو جمع کردم با اجازه یکجا میپرسم اگه لطف کنید یکجا جواب بدید ممنون میشم.

ببخشید کمی تا قسمتی مبتدیه ولی گفتن پرسیدن عیب نیست. ^_^

با قطعات زیر کیس رو بستم

main MSI p67 a-c45

cpu 2120

power green 530a-eu

plextor 890

vga cl3d 5750

این فایل فشرده حاوی دو تا فایل صوتی از صدای سیستم موقع روشن شدن هست :

http://1.2.3.img98.n..._msip67ac45.zip

حجم تقریبی : 300 کیلو بایت

لطفا دانلود کنید و گوش دهید. با عرض معذرت اگه کیفیت صدا پایینه --> صدای اسپیکر و باس رو یه کم باید زیاد کرد.

1- اولیش مربوط به درایو plextor هست که صدای شبیه آژیر داره!

2- دومی صدای روشن شدن fan هست که اول با شدت زیاد و صدای بالایی روشن میشه و دور میگیره و به مرور صداش کمتر میشه !!! عادیه؟ چرا ؟ (با مین asus بستم اینطوری نیست)

3 - سومی صدای بوقشه ولی سه تا بوق میزنه. این عادیه یا غیر عادی ؟

4 - رمها رو با ابزار خود مین تست کردم مشکلی نداشتن اما توی ستاپ مین سریال یکی از رمها رو میزنه ولی سریال اون یکی رو میزنه 0000000000 و هیچ کدوم هم پارت نامبرشون رو ننوشته ! یعنی چی ؟ adata 2g 1333

5- یک هارد یک ترا بایت رو چطور و به چه اندازه هایی پارتیشن بندی میکنند معمولا که بهتر باشه ؟ برای ویندوز چند گیگ فضا بزارم ؟ اندازه سکتور 512 برای اون پارتیشن کوچک که خود ویندوز میسازه (MBR؟) و اندازه 4KB برای پارتیشنهای بعدی خوبه ؟

خوبه : یک پارتیشن 100MB که خودش ایجاد میکنه برای boot + یک ویندوز داریم + درایو اضافه برای نصب برنامه + درایو آرشیو1 + درایو برای آرشیو 2+ درایو برای آرشیو 3+ درایو برای کارها + درایو برای محتوای موقتی

100M + 50GB + 50GB + 200G + 200G + 200G + 200G + 50GB

از لحاظ ترتیب درایوها آرشیوها بهتره آخر هارد باشن یا اول هارد ؟ درایوی که زیاد باش سر و کار داریم read/write داره بهتره اولای هارد باشه یا آخراش ؟

اولی و ویندوز و درایو بعدیش که برای نصب نرم افزار اضافیه primary و بقیه logical باشن خوبه ؟

6. روی main برای buzzer و اسپیکر داخلی که موقع boot بوق بزنه هر دو سوکت داره.

buzzer گرفتم منتها سوکتش طوری بود فقط میشد به speacker وصلش کرد و این کار رو کردم صدای بوق میده. حالا مشکلی ایجاد نمیشه ؟

اینطوریه :

*___ * ___ * ___ *

sp- ___ bz- ___ bz+ ___ sp+

--------------

برای آخرین سوال :

سیستمو بستم و ویندوز نصب کردم موقع نصب همه پارتیشنهایی که اجازه میداد برای primary ساختم بعد رفتم تو ویندوز دیسک منیجمنت بقیه درایوا رو بسازم پیام داد به dynamic تبدیل میشه منم حواسم نبود yes گفتم همه درایوا dynamic شد راه برگشت از خود ویندوز نبود حواسم نبود از همونجا با اکرونیس و... غیره تست بزنم رفتم با اکرونیس بوتیبل همه درایوا رو حذف کردم و هارد رو فرمت کردم بیسیک شد. بعد سیستمو روشن کردم فنها و چراقها روشن شد ولی تصویر نیامد و بوق هم نمیزد. گرافیک رو جدا کردم بوق زد دوبراه جا زدم مشکل پیش اومد. از rear دکمه clear cmos رو زدم باز مشکل ادامه داشت. باطری رو حواسم نبود جدا کنم. بعد رمها روی اسلاتها جابه جا کردم سیستم بالا اومد بوق زد و هنوز همونطور گذاشتم تا اینا سوالات رو بپرسم و بعد ویندوز نصب کنم و پارتیشن بندی کنم.

این سوئیچ clear cmos وقتی سیستم روشنه عمل میکنه یا وقتی خاموشه هم ریست میکنه تنظیمات رو ؟

سیستم وقتی میخواد بالا بیاد سه تا بوق میزنه و دیگه صدای بوق نمیده که در بالا فایل صوتی و شرح دادم. این عادیه؟

------------

ازین ستاپ مین msip6ac45 قسمت overclock هم زیاد چیزی سر در نیاوردم ولی علاقه مندم در موردش بدونم امکانش هست چنتا منبع خوب که روان توضیح داده باشه معرفی کنید ؟

ببخشید زیاد شد لطفا اینا رو جواب بدید دیگه ابهامی واسم نمونه

خیلی ممنون

ویرایش شده توسط Undefined
لینک به دیدگاه

یا خدا همه سوالات 1 سال اخیرت رو جمع کردی یکجا مطرح کردی ؟ خوب من الان یادم رفت اولش چی پرسیدی ، آخرش چی پرسیدی :lol:

من جواب همه سوالاتتون رو نمی دونم اما نظرم رو در رابطه با بعضی هاش عرض می کنم.

اول یک سوال فن CPU رو به سوکت CPU Fan زدید ؟ اگه زدید که OK هستش. صدایی که گذاشتید طبیعی هستش. دور فن پردازنده رو که به صورت PWM هستش برد تعیین می کنه. طراحی MSI شاید به این شکل بوده که ابتدا تند بچرخه بعد کند بشه. کاملاً طبیعی هستش. ممکن توی ASUS فرق کنه.

در رابطه با رم هاتون. حجم رم ها توی برنامه CPU-Z درسته ؟ آیا تا حالا Memory Diagnos اول ویندوز 7 رو پاس کردید ؟

در رابطه با پارتیشن بندی نظری ندارم ، ولی احساس می کنم هرچی پاتیشن هاتون کمتر باشه بهتره.

دکمه کلیر سیموس هم همیشه کار می کنه فقط من توصیه می کنم حتماً وقتی سیستم خاموشه استفاده کنید.

اما در رابطه با مورد آخر. دوست عزیز اگه قطعاتت رو دوست داری ، توی این گرونی قطعه خواهشاً سمت اورکلاک با مادربرد MSI P67 نرو ... 8-X

لینک به دیدگاه

سلام

ببخشید من سوالامو جمع کردم با اجازه یکجا میپرسم اگه لطف کنید یکجا جواب بدید ممنون میشم.

با قطعات زیر کیس رو بستم

main MSI p67 a-c45

cpu 2120

power green 530a-eu

plextor 890

vga cl3d 5750

5- یک هارد یک ترا بایت رو چطور و به چه اندازه هایی پارتیشن بندی میکنند معمولا که بهتر باشه ؟ برای ویندوز چند گیگ فضا بزارم ؟ اندازه سکتور 512 برای اون پارتیشن کوچک که خود ویندوز میسازه (MBR؟) و اندازه 4KB برای پارتیشنهای بعدی خوبه ؟

خوبه : یک پارتیشن 100MB که خودش ایجاد میکنه برای boot + یک ویندوز داریم + درایو اضافه برای نصب برنامه + درایو آرشیو1 + درایو برای آرشیو 2+ درایو برای آرشیو 3+ درایو برای کارها + درایو برای محتوای موقتی

سلام دوست عزيز،

در مورد سوال پنجم من پيشنهاد ميدم:

اولا اندازه سكتور پارتيشن رزرو بوت ويندوز سون رو خودش تعيين ميكنه. موقع نصب ويندوز بر روى هارد خام، شما اولين درايوى كه جداسازى ميكنى براى نصب ويندوز،‌ خود ويندوز7 اتوماتيك درايور رزرو بوت رو ميسازه - پس ذهنت رو مشقول اين قضيه سكتور اين درايو نكن.

دوم، هيچ قاعده خاصى براى پارتيشن بندى نيست، ولى بهتره پارتيشن ها كم و تقريبا سايزشون همه يكسان باشند. خوبه پارتيشن ويندوز و برنامه ها هم يكى باشه. پس به جاى دو تا پارتيشن 50 تاييى، يه پارتيشن 120 يا 100 تايى براى ويندوز و برنامه هاش بده.

پيشنهاد ميشه درايو ويندوز 7 رو بين 100 تا 120 گيگ بگذارى، بقيه درايو ها 200 تايى - اينطورى ميشه: 100 مگ درايو رزرو كه خود ويندوز ميسازه + 120 گيگ (122880) پارتيشن اصلى براى ويندوز 7 + 200 گيگ پارتيشن بعدى (204800) + 200 گيگ پارتيشن بعدى (204800) + 200 گيگ پارتيشن بعدى (204800) + و پارتيشن آخر يه كم بالاى 200 گيگ در مياد كه مهم نيست. ميتونه به عنوان يه مشخصه براى درايو خاص باشه مثلا فيلم ها رو اين تو بريز.

اندازه سكتور رو 4K يا ديفالت بگذار. ولى همه رو يه مدل بگذار.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

با قطعات زیر کیس رو بستم

main MSI p67 a-c45

cpu 2120

power green 530a-eu

plextor 890

vga cl3d 5750

این فایل فشرده حاوی دو تا فایل صوتی از صدای سیستم موقع روشن شدن هست :

لطفا دانلود کنید و گوش دهید. با عرض معذرت اگه کیفیت صدا پایینه --> صدای اسپیکر و باس رو یه کم باید زیاد کرد.

1- اولیش مربوط به درایو plextor هست که صدای شبیه آژیر داره!

2- دومی صدای روشن شدن fan هست که اول با شدت زیاد و صدای بالایی روشن میشه و دور میگیره و به مرور صداش کمتر میشه !!! عادیه؟ چرا ؟ (با مین asus بستم اینطوری نیست)

3 - سومی صدای بوقشه ولی سه تا بوق میزنه. این عادیه یا غیر عادی ؟ جدول نوع بوقهای MSI رو دارید ؟

4 - رمها رو با ابزار خود مین تست کردم مشکلی نداشتن اما توی ستاپ مین سریال یکی از رمها رو میزنه ولی سریال اون یکی رو میزنه 0000000000 و هیچ کدوم هم پارت نامبرشون رو ننوشته ! یعنی چی ؟ adata 2g 1333

از لحاظ ترتیب درایوها آرشیوها بهتره آخر هارد باشن یا اول هارد ؟ درایوی که زیاد باش سر و کار داریم read/write داره بهتره اولای هارد باشه یا آخراش ؟

اولی و ویندوز و درایو بعدیش که برای نصب نرم افزار اضافیه primary و بقیه logical باشن خوبه ؟

buzzer گرفتم منتها سوکتش طوری بود فقط میشد به speacker وصلش کرد و این کار رو کردم صدای بوق میده. حالا مشکلی ایجاد نمیشه ؟

اینطوریه :

*___ * ___ * ___ *

--------------

برای آخرین سوال :

سیستمو بستم و ویندوز نصب کردم موقع نصب همه پارتیشنهایی که اجازه میداد برای primary ساختم بعد رفتم تو ویندوز دیسک منیجمنت بقیه درایوا رو بسازم پیام داد به dynamic تبدیل میشه منم حواسم نبود yes گفتم همه درایوا dynamic شد راه برگشت از خود ویندوز نبود حواسم نبود از همونجا با اکرونیس و... غیره تست بزنم رفتم با اکرونیس بوتیبل همه درایوا رو حذف کردم و هارد رو فرمت کردم بیسیک شد. بعد سیستمو روشن کردم فنها و چراقها روشن شد ولی تصویر نیامد و بوق هم نمیزد. گرافیک رو جدا کردم بوق زد دوبراه جا زدم مشکل پیش اومد. از rear دکمه clear cmos رو زدم باز مشکل ادامه داشت. باطری رو حواسم نبود جدا کنم. بعد رمها روی اسلاتها جابه جا کردم سیستم بالا اومد بوق زد و هنوز همونطور گذاشتم تا اینا سوالات رو بپرسم و بعد ویندوز نصب کنم و پارتیشن بندی کنم.

این سوئیچ clear cmos وقتی سیستم روشنه عمل میکنه یا وقتی خاموشه هم ریست میکنه تنظیمات رو ؟

سیستم وقتی میخواد بالا بیاد سه تا بوق میزنه و دیگه صدای بوق نمیده که در بالا فایل صوتی و شرح دادم. این عادیه؟

------------

ازین ستاپ مین msip6ac45 قسمت overclock هم زیاد چیزی سر در نیاوردم ولی علاقه مندم در موردش بدونم امکانش هست چنتا منبع خوب که روان توضیح داده باشه معرفی کنید ؟

خیلی ممنون

درود

درستش همینه که همه سوالات رو یکجا در تاپیکی که خودتون ایجاد کردید بپرسید.نه اینکه چندتا تاپیک جدا ایجاد کنید و یا در تاپیک دیگران پست بدید برای حل مشکلتون.

1-تمامی درایوهای نوری به هنگام روشن شدن سیستم صدا میدن.اگر این صدا رو غیر متعارف و ناهنجار میدونید و اگر مدل دقیق دستگاهتون 890SA هست احتمال داره با اپدیت فیرم ور کمی اوضاع بهتر بشه.که میتونید از لینک زیر دانلود کنید.

http://www.goplextor.com/asia/index.php/download?task=view.download&cid=152

برای آپدیت فریم ور حتما دستگاه شما خالی از CD یا DVD باشه و هیچ برنامه ای در حال اجرا نباشه.

2-در مین های MSI مدیریت دور فن بعد از اولین بوق و چک شدن بایوس فعال میشه پس جای نگرانی نداره برای تنظیم دقیق این دور کنترل باید وار د بایوس بشید و در قسمت هاردور مانیتور اونرو به دلخواه تنظیم کنید.

3-بستگی داره این سه تا بوق به چه صورت زده بشه.متوالی،جداجدا و ...

4-برای تست رمها در داخل ویندوز از MEMtest استفاده کنید.احتمالا عدم تطابق رم با مین رو دارید که با اپدیت بایوس مین برد به احتمال 90 درصد این مشکل حل میشه.

فعلا این کارها رو انجام بده تا بریم سربقیه موارد.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام این فایل دقیقا شامل دو تا صدای بوقی هست که میشنوم به همراه صدای fan که به سوکت cpu fan متصل شده و صدای plextor890sa هم اولش شنیده میشه :

وقتی کلید power زده میشه cpu fan یه نیم دور میزنه توقف میکنه بعد از مدتی دوباره به کار میافته و دورش از حداکثر به حالت متعادل میرسه و سیستم بوق میزنه.

ویندوز رو پاک کردم همه هارد رو فرمت کردم منتظر بودم جواب سوالا رو کامل بگیرم ولی رمها رو در ویندوز یا با برنامه های ویندوزی تست نکردم. یه Hiren Boot 2.0 DVD دارم که مجموعه ای از برنامه هایی مثل acronic disk director home یا برنامه های داس هم داره برای کار کردن با هارد و قطعات و تست حافظه و ریکاوری و...

اون موقع که با دکمه پاور هم سیستم خاموش نمیشد

دکمه کلیر سیموس رو زدم خاموش شد!! پس این کار رو نباید میکردم!!!!

خوب پس من ویندوزش رو نصب میکنم و رمها رو هم بعدا دوباره تست میکنم فقط این دو مورد رو مشخص کنید لطفا :

1. صدای بوقش رو آپلود کردم در بالا گذاشتم لطفا گوش بدید این عادیه یا نقص ؟

2.

از لحاظ ترتیب درایوها

آرشیوها بهتره آخر هارد باشن یا اول هارد ؟

درایوی که زیاد باش سر و کار داریم read/write داره بهتره اولای هارد باشه یا آخراش ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینطوریه :

*___ * ___ * ___ *

--------------

برای آخرین سوال :

------------

خیلی ممنون

بریم سراغ فاز بعدی سوال هاتون :

5-به نظر من نهایت درایو مناسب حداکثر 4 تا درایو هست.اون قسمت که پوریا جان گفتن "هرچی درایوها کمتر باشه بهتره" میشه یه مصداق براش آورد اونم اکثر لپتاپ هاست.لپتاپ سونی و اسوس با 750 گیگ هارد 2 تا 3 تا درایو دارند.

دلیل برای حرف خودم.ویندوز 7 در هنگام نصب اجازه ساختن بیشتر از 3 درایو رو نمیده مگر با پاک کردن اون 100 مگ آن الوکیت که میشه چهارتا درایو درست کنید ولی توصیه نمیشه.در دیسک منیجمنت بیشتر از 3 درایو لوجیکال میشه و از حالت پریمری در میاد.برای جلو گیری از تبدیل به دینامیک یادتون باشه حتما در قسمت نصب ویندوز(درایوها) 3 یا کمتر درایو پرمری بسازید تا بتونید در ویندوز چندتا درایو لاجیکال بسازید.

تفاوت سرعتی محسوسی در خواندن بین نقاط مختلف موجود روی هارد وجود نداره.

به نظر من میتونید از 4 تا درایو استفاده کنید.

درایو C ویندوز 50 گیگ که بسته به نیازتون میتونید مقدار اون رو تغییر بدید.بعضی از افراد عادت دارند برنامه های زیادی روی درایو ویندوز نصب کنند یا حتی چند تا بازی که زیاد توصیه نمیشه چون باعث پر و سنگین شدن درایو C میشه و شاید تاثیر کمی روی بوتتون بذاره.ویندوز سون سرویس پک 1 در اخرین ویرایش به همراه تمامی آپدیت ها تا ماه چولای 2012 حدود 21.5 گیگ فضا اشغال میکنه.

برای بقیه درایوها هم بسته به نیازتون یک حجمی رو براشون انتخاب کنید.

برای اندازه سکتور هم بذارید روی دیفالت.میتونید از داخل مرحله نصب ویندوز 7 هم درایوهاتون رو فرمت کنید که من خودم این روش رو میپسندم و به کار میبندم.

6-برای اسپیکر یا بازر هم فرقی نداره و مشکلی نیست.

و جواب سوال آخرتون :

رمها رو حتما در اسلاتهای آبی قرار بدید.

بهتره برای کیلر سی موس کامپیوتر خاموش باشه :

avoid clearing cmos while the system is on;it will damage to mainboard

اجتناب کنید از پک کردن بایوس هنگامی که سیستم روشن هست؛این به مادربرد شما آسیب خواهد رساند.

این جمله ای هست که داخل دفترچه مینبردهای MSI نوشته.

برای کیلر سی موس من ترجیح میدم سیستم خاموش باشه و از برق هم جدا باشه.سپس باطری رو در بیارید و قطب مثبت و منفی رو 10 ثانیه به هم متصل کنید همزمان میتونید از دکمه یا جامپر کیلر سی موس استفاده کنید.سپس باطری رو سرجاش بذارید و...

توصیه من :

قبل از انجام هرکاری بایوس رو به آخرین ورژن آپدیت کنید.

نحوه کارهم خیلی ساده هست.فایل رو از سایت MSI و این قسمت دانلود کنید.

http://www.msi.com/product/mb/P67A-C45.html#/?div=BIOS

سپس از حالت فشرده خارج کرده و فایل را بر روی فلشی که هیچ اطلاعات دیگه ای روی اون نیست بریزید.سپس سیستم را ریست کرده .با دکمه Delete وارد بایوس شوید و در منوی M-flash فایل مربوطه را بیابید و با زدن اینتر بر روی ان شروع به اپدیت بایوس میکنه.

لحظه ای صبر کنید تا عملیات به پایان برسه و خود سیستم ری استارت میشه.

و نسخه بایوس آپدیت شده در داخل بایوس قابل رویت هست.

نکات :

-توصیه میشه حتما بعد از آپدیت بایوس اونرو به ریقی که بالاتر توضیح دادم کیلر سیموس کنید.

-در آپدیت بایوس از داخل بایوس و گزینه ی M-Flash هیچ تهدیدی برای ایجاد مشکل وجود نداره الا رفتن برق درست زمانی که بایوس در حال آپدیت و پروگرمینگ هست.

قسمت اورکلاک این مین ساده هست ولی پردازنده شما قابلیت اور نداره مگر اینکه بخواهید با 2-3 مگاهرتز بیس کلاک اور کنید که توصیه نمیشه.

موفق و موید باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد بوق هم دانلود کردم و گوش دادم.صدای درایو نوری پلسکتور هم طبیعی هست.

اگر بازر شما از نوع زیر میباشد و سالم هست این صدا غیر طبیعی هست و نباید اینطوری سه تا بوق پشت هم بزنه.

post-7048-0-47985700-1347362311_thumb.jpg

با توجه به بایوستون که AMI هست :

3بوق کوتا بیانگر توقف آزمایش حافظه به علت وجود خطا در آن است.

راه آزمون :

اون رمی رو که مشکل داشت و در بایوس پارت نامبرش 0000000 نشون میداد در بیارید و دوباره سیستم رو روشن کنید

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

سلام

رمها رو یکی یک تست کردم بعد هم دو تا رم سالم از یه سیستم دیگه زدم به این باز تست کردم باز همین سه تا بوق رو میزنه! جالبه که پارت نامر همه این رمها رو در بخش overclock - cpu-z خالی گذاشته و سریال نامبر رمهای جدید رو هم میزنه 000000000

اگه واقعا این سه بوق مشکل هست ، از کارت گرافیک میتونه باشه ؟ club3d 5750 d5 اصلا میشه این گرافیک مشکل دار باشه به خاطرش بوق بزنه و از ابتدا تا اخر نصب ویندوز هم تصویر بده ؟

چرا حتما رمها روی اسلاتهای آبی باشه ؟ اسلاتهای مشکی چه فرقی دارند ؟

همین الان کارت گرافیکو با یه گرافیک دیگه عوض کردم باز سیستم موقع روشن شدن سه تا بوق پشت سر هم میزنه و با یه وقفه کوتاه یه بوق دیگه میزنه..

لطفا تصویر ضمیمه رو مشاهده بفرمایید و بعد به سوالات زیر در صورت امکان پاسخ بدید :

post-9497-0-15203200-1347388066_thumb.jpg

این اسلات کارت گرافیک تو مینهای MSI با ASUS فرق میکنه ؟ اون ASUS دیدم حالتباز و بسته شدنش مثل اسلاتهای رم بود اون ضامنش بالا و پایین میشد ولی MSI یه کم فشار دادم دیدم نزدیکه بشکنه یه کم به طرفین کجش کردم تا کارت گرافیک رو خارج کنم. (شکل 2)

بعد این گرافیکه خیلی زود داغ میکنه. این برق اضافیش رو هم اینطوری وصل کردم یکی زیاد آورده : درسته : (شکل 3)

به این پورت یا باید کیبرد وصل باشه یا ماوس ؟ (شکل 4)

FP POWER SLP به کجا باید وصل بشه ؟ (شکل 1)

خیلی ممنون :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد رم که گفتم باید بایوس رو اپدیت کنید .چون این مین برد مشکلات زیادی با تطبیق با رمهای مختلف داشته و در هیستوری بایوسش معلوم هست.

سه بوق کوتاه نمیتونه مشکل گرافیک باشه.کارتی هم که مشکل داشته باشه معمولا تصویر نمیده.

خود MSI توصیه کرده در User manual(دفترچه مادربرد) که در اسلاتهای آبی قرار بدید رمها رو.

نه اسلات فرق نمیکنه و فقط نحوه جداسازی قسمت انتهایی به واسطه ی اون چفت فرق میکنه.داغ کردن سری 5000 طبیعی هست.برق هم درست وصل شده.

موس یا کیبرد فرق نمیکنه هر کدوم وصل کنید شناخته میشه.

"FP POWER SLP به کجا باید وصل بشه ؟ (شکل 1)"

این دقیقا کجا هست ؟

لینک به دیدگاه

در مورد رم که گفتم باید بایوس رو اپدیت کنی

چشم. ای کاش موقع خرید که داشتم تحقیق میکردم ، اینو متوجه میشدم.

برای اپدیت BIOS آخرین ورژن رو میگیرم نصب میکنم خوبه ابزار بکاپ از BIOS فعلی رو داره!

سه بوق کوتاه نمیتونه مشکل گرافیک باشه

حالا که دقت کردم سه بوق کوتاه میزنه یه مکث میکنه یه بوق کوتاه دیگه میزنه. فرکانس آخری فرق میکنه ظاهرا!

"FP POWER SLP به کجا باید وصل بشه ؟ (شکل 1)"

این دقیقا کجا هست ؟

روی برد هست کنارش محل اتصال سوئیچ پاور و ریست هست.

خود MSI توصیه کرده در User manual(دفترچه مادربرد) که در اسلاتهای آبی قرار بدید رمها رو.

post-9497-0-33628500-1347393036_thumb.jpg

این DIMM1 از سمت CPU شروع میشه ؟

post-9497-0-24431600-1347393323_thumb.jpg

ممنون بابت جوابهای خوب شما

لینک به دیدگاه

راستی از اینجا :

http://www.msi.com/product/mb/P67A-C45--B3-.html

کدوم آپدیت رو باید دانلود کنم ؟

Type Award BIOS

Type AMI BIOS

AMI ؟

دومی رو ؟

این ؟ ->

Description - Improved gaming keyboard compatibility.

- Support Startech PCI adapter card.

Version 1.J

Type AMI BIOS Release Date 2012-08-01

Download 7673v1J.zip File Size 4.23 MB

Note About how to flash the BIOS, please refer to BIOS flash SOP

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آپدیت بایوس خیلی ساده هست و نگران نباشید برای ناسازگاری رمهاتون.حتی با آپدیت بایوس شاید این مسئله پابرجا بمونه ولی مشکل ساز خیلی مشکل ساز نخواهد بود.

اول از همه در سربرگ سوم برنامه CPU-z ورژن بایوس خودتون رو ببینید.

درصورت بروز نبودن از روشی که گفتم اقدام کنید.

بکاپ هم با خود برنامه M-flash میتونید بگیرید روی فلشتون.

اون بوق آخری طبیعی هست صداش و اون سه تا اولی یکم نا متعارف هست که انشاا... با آپدیت بایوس رفع میشه.

من روی بردتون اون عکسی رو که انداختید ندیدم.(شاید خوابم میاد :lol: )رو عکس زیر مشخص کنید کجاست :

five_pictures1_2228_20101222104253.jpg

بله 1 اولی هست.که نزدیک پردازنده هست و برای اینکه دوال باشید باید رم دوم رو داخل 3 که همون آبی رنگ هست بذارید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما 1.H رو دانلود و نصب کن همون که برای 2012-01-13 هست.

اگر کارت راه نیفتاد بریم سراغ ورژنهای جدیدترش.

ورژنهای جدیدتر از اون یه توضیحاتی داره که اگر اجازه بدی بخونم ببینم چی هست اصلا.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

سمت چپ - پایین سوکت JFP1

تو دفترچه نوشته power led ولی توی دفترچه روی سوکت JFP2 پایه 5 و 1 هم زده power led ولی روی مین دو تا جامپر بود وصل میشد به این سوکتا روش اینا رو نوشته بود. حالا مگه چنتا POWER LED لازمه!! من که گیج شدم!

خوب این مهم نیست.

مهم اینه که چه ورژنی از آپدیت رو بگیرم اینا آخرین ورژنشون در برگیرنده تمام آپدیتهای قبلی هم هست دیگه.

ورژن bios فعلی اینه :

E7673IMS V1.11

Build date : 2011/14/04

تو سایت هم آپدیت این تاریخ رو نوشته 1.B

post-9497-0-39333100-1347398671_thumb.jpg

مثلا اگه ورژن آخر آپدیت نوع ami با مشخصات زیر نصب کنم مشکلی نداره؟ :

Version : 1.J - Type : AMI BIOS - Release Date : 2012-08-01

چشم لطف میکنید. منتظر میمونم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب مطالب رو خوندم.

با توجه به اینکه پردازنده شما ایوی بریج نیست همون 1.J رو شما نصب کنید.

نحوه بایوس زدن با M-Flash در تاپیک زیر توضیح داده شده.

http://www.msi.com/service/biosupdate/

(از وسط صفحه هست)

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام

از ورژن 1.11 به 1.19 آپدیت شد. اون سه چار بار بوق حذف شد و به جاش یه بوق شنیده میشه نمیدونم این بوق سالم بودنه یا بوق خرابی! صداش رو ضبط کردم لطفا از لینک زیر دانلود کنید گوش بدید عادی شده :

‎128‎.zip

173 کیلو بایت

wave

این رو هم از تو نت پیدا کردم :

يك بوق : اشكال از DRAM ميباشد . بنابراين مشكلي در حافظه سيستم به وجود امده و يا motherboard.

AMI (long+short beeps)

1x short DRAM refresh failure

2x short Parity circuit failure

3x short Base 64K RAM failure

4x short System timer failure

5x short Process failure

6x short Keyboard controller Gate A20 error

7x short Virtual mode exception error

8x short Display memory Read/Write test failure

9x short ROM BIOS checksum failure

10x short CMOS shutdown Read/Write error

11x short Cache Memory error

1x long, 3x short Conventional/Extended memory failure

1x long, 8x short Display/Retrace test failed

اون رمها رو هم که میگفتم سریال یکیشون رو فقط میزد و بقیه رو 0000000 میزد و هیچ کدوم هم پارت نامرشون رو نمینویسه در عکس زیر مشخصه :

post-9497-0-32141600-1347477882_thumb.jpg

اسم کارخونه هم نزده نه توی رمهای kingmax نه رمهای adata که میگفتن تایوانی هست!

در عکس بالا فقط یکی از رمهای کینگ مکس رو گذاشتم رو سیستم.

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

این رو هم از تو نت پیدا کردم :

1-يك بوق : اشكال از DRAM ميباشد . بنابراين مشكلي در حافظه سيستم به وجود امده و يا motherboard.

2-اون رمها رو هم که میگفتم سریال یکیشون رو فقط میزد و بقیه رو 0000000 میزد و هیچ کدوم هم پارت نامرشون رو نمینویسه در عکس زیر مشخصه :

post-9497-0-32141600-1347477882_thumb.jpg

3-اسم کارخونه هم نزده نه توی رمهای kingmax نه رمهای adata که میگفتن تایوانی هست!

در عکس بالا فقط یکی از رمهای کینگ مکس رو گذاشتم رو سیستم.

4-یه سوال مبتدی (قول بدید نخندین) : این مین بردهای asus مثلا p8p67 هم bios ami دارند ؟ و AWARD و PHOENIX تو چی استفاده میشه ؟

خیلی ممنون مهندس

درود

1-یک بوق طبیعی هست و مشکلی نیست و تمام سیستم ها بعد از فراخوانی سخت افزار به وسیله بایوس یک تک بوق میزنن.درست یا ن تک بوق نشانه تاییدیه بر سخت افزار سالم هست.

2-چک کردم رمهای خودم هم به همین صورت در بایوس خونده نمیشن و همین طور 00000 هستند.برای خوندن پارت نامبر یا مدل رمها داخل برنامه CPU-z در سربرگ SPD دنبال این اطلاعات باشید.

3-به کیفیت رمهای Adata شک نداشته باشید.دو ماژول رم شما چی هستند؟مشخصات کامل؟باس ؟تاخیر؟ولتاژ؟

4-در گذشته بایوس ها برای شرکتهایی مثل فونیکس بود ولی الان اکثر بایوسهایی که دیدم برای شرکتهای مختلف برای شرکت AMI هستند.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

ویندوز نصب کردم تا الان همه چیز خوب بوده و حالا باید با اون برنامه هایی که گفتین یه سری تست بگیرم و اطلاع بدم.

البته من به این تک بوق به خاطر این شک کردم که که کم طولانی تر از تکبوقهای سیتمهای دیگه بود مثل p8p67 که بوقش دو یا سه برابر کوتاه تره!

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...