رفتن به مطلب

مشاوره برای ارتقاء سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان,

من با کلی ذوق و شوق به تازگی رفتم سراغ Alan Wake 2 که متوجه شدم سیستم دیگه زوری نداره و در حداقل ترین حالت ممکن هم نمیشه لذت برد از این بازی. روی تنظیمات HD و نه FULL HD, نهایتا 20 FPS میگیرم و کلی از دیالوگ ها هم یا دیلی داره یا کات میشه. 

میخواستم بدونم اگر بتونم پول یه 4060 رو جور کنم, کمترین خرجی که باید برای قطعات جدید بکنم تا یه چند وقتی بشه روی سیستم حساب کرد, به چه شکله؟ نیاز به مادربورد جدید و پاور و غیره دارم؟

ارزش داره صبر بشه برای سری 5 انویدیا؟ 

مشخصات سیستم:

Ryzen 5 2600

Main: Asus b450m-k

Asus Gtx 1050ti

Case x3 green

Power GP700 HP+ GREEN

Monitor 23500 Samsung 

2*16 corsair vengeance xmp 3200

SSD 250 Samsung 850 EVO

ویرایش شده توسط Lovely_killer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ ساعت قبل، Lovely_killer گفته است:

سلام دوستان,

من با کلی ذوق و شوق به تازگی رفتم سراغ Alan Wake 2 که متوجه شدم سیستم دیگه زوری نداره و در حداقل ترین حالت ممکن هم نمیشه لذت برد از این بازی. روی تنظیمات HD و نه FULL HD, نهایتا 20 FPS میگیرم و کلی از دیالوگ ها هم یا دیلی داره یا کات میشه. 

میخواستم بدونم اگر بتونم پول یه 4060 رو جور کنم, کمترین خرجی که باید برای قطعات جدید بکنم تا یه چند وقتی بشه روی سیستم حساب کرد, به چه شکله؟ نیاز به مادربورد جدید و پاور و غیره دارم؟

ارزش داره صبر بشه برای سری 5 انویدیا؟ 

مشخصات سیستم:

Ryzen 5 2600

Main: Asus b450m-k

Asus Gtx 1050ti

Case x3 green

Power GP700 HP+ GREEN

Monitor 23500 Samsung 

2*16 corsair vengeance xmp 3200

SSD 250 Samsung 850 EVO

درود 

۴۰۶۰ ارزش خرید نداره باز 4060 ti یه چیزی 

خوشبختانه am4 سی پیو های جدید زیادی داره، چک کنید اگه 5800X3D یا 5700X3D با مادربردتون سازگاره میتونید فقط با تعویض سی پیو تا چند سال دیگه استفاده کنید از همین سیستم. ولی پاور اگه خیلی قدیمی شده بهتره عوض شه. 

گرافیک هم 6600xt/6700xt میتونید ببندید.

سری ۵۰۰۰ انویدیا فعلا بالارده عرضه میکنه و تا برسه به میان و پایین رده چندین ماه طول می‌کشه.

لینک به دیدگاه

باتوجه به موجودی فروشگاه ها میتونی یه 5500gt بخری با یه کارت rx6700xt یا rtx3060 همون پاورتم میشه استفاده کرد.

همین کارتو راه میندازه بخوای دنبال کارت نسل 5000 باشی کلا یه بودجه برای سیستم جدید می طلبه یه چیزی بین 60-70 تومان.

لینک به دیدگاه

بنظر من هم فقط پردازنده و گرافیک رو عوض کنی مقرون بصرفه ترین حالته.گرافیک هم ۶۷۰۰ یا ۶۸۰۰ معمولی همین پاور جواب میده

البته تو این کیست گرافیک سه فن جا نمیشه در صورت ارتقا اونم باید عوض شه

ویرایش شده توسط Grayli
لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون دوستان

اگر بحث قیمت برای cpu نباشه. در صورت سازگاری با مادربورد, کدام یکی از این ها رو برای گیم پیشنهاد میدین؟ 

Ryzen 9 5900x

Ryzen 7 5800x
Ryzen 7 5700X3D

من از چند سال پیش یه مبلغی توی آمازون آمریکا به صورت گیفت کارت دارم و همینطور مونده. اگه بشه امسال, رو بزنم به یکی از فامیلا و CPU رو بخرم بفرستم براش اون برام بیاره. بلک فرایدی هم نزدیکه. توی آمازون نگاه کردم این مدل ها همه توی یک رنج قیمتی هستن حدودا. البته نمیدونم محدودیت واردات وجود داره یا نه. 

ویرایش شده توسط Lovely_killer
لینک به دیدگاه

38 دقیقه قبل، Lovely_killer گفته است:

اگر بحث قیمت برای cpu نباشه. در صورت سازگاری با مادربورد, کدام یکی از این ها رو برای گیم پیشنهاد میدین؟ 

Ryzen 9 5900x

Ryzen 7 5800x
Ryzen 7 5700X3D

من از چند سال پیش یه مبلغی توی آمازون آمریکا به صورت گیفت کارت دارم و همینطور مونده. اگه بشه امسال, رو بزنم به یکی از فامیلا و CPU رو بخرم بفرستم براش اون برام بیاره. بلک فرایدی هم نزدیکه. توی آمازون نگاه کردم این مدل ها همه توی یک رنج قیمتی هستن حدودا. البته نمیدونم محدودیت واردات وجود داره یا نه. 

اینا هزینه اضافه هست برای این سیستم ارزش ندارد ،مادربردتون هم مدار تغذیه ضعیفی داره خیلی بهش نمیشه فشار آورد .

پیشنهادی که داده شد نهایت بروزرسانی هست که میتونید برای سیستمتون انجام بدید.

1 ساعت قبل، Grayli گفته است:

البته تو این کیست گرافیک سه فن جا نمیشه در صورت ارتقا اونم باید عوض شه

کیج هارد دربیاد جا میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
59 دقیقه قبل، Lovely_killer گفته است:

Ryzen 9 5900x

Ryzen 7 5800x
Ryzen 7 5700X3D

بین اینا برا گیم x3d بهتره به شرط اینکه مادربرد بتونه تغذیش کنه به خوبی

واردات هم فک نکنم مشکلی پیش بیاد خصوصا اگه تری باشه

لینک به دیدگاه

ببین دوست عزیز همه چیز بر میگرده به بودجه و نوع خواست شما

اگر فقط کارت آکبند بخواهید بله توی یک بودجه محدود کارت 4060 ارزش داره

ولی اگر قرار هست و میتونید با این مورد که کارتی که میخرید به احتمال بسیار زیاد ماین شده هست و شیره کارت کشیده شده و گارانتی هم نداره کارت کنار بیاید خب برید سراغ کارت های دست دوم با قدرت بالاتر

نیازی نیست برای این برد خیلی برید بالا . همین سی پی یو هم کار رو راه میندازه ولی با بودجه حدود 4900 میتونید برید سراغ 4600g یا 4650g آکبند که حدود 30 درصدی قویتر هستند

ولی به غیر از کارت حتما سراغ تعویض مانیتور هم میرفتم

اصلا با اون مانیتور شما نصف تجربه بازی رو از دست میدید

زیاد هم در این دنیای پرسرعت پیشرفت صبر نکنید برای نسل بعدی چون همیشه جدیدتر با سرعت بهتر میاد

سرعت پیشرفت تکنولوژی خیلی بالا رفته و دیگه مثل قبل شما تضمین 2-3 ساله رو ندارید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...