رفتن به مطلب

مشاوره براي خريد DVD Writer و ساير ادوات نوري

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سوالات خود را برای خرید درایورهای نوری در اینجا مطرح كنید.

لینک به دیدگاه

سوالات خود را برای خرید درایورهای نوری در اینجا مطرح كنید.

با سلام

تاپیکهای مفیدی زدی و روی من و پرسنل لیون حساب کنید

با تشکر

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دوست عزیز لطفاً اگه اطلاعات جامعی درمورد Odd های چاپ زن داری منتشر کن .

خیلی مایلم طرز کار این وسایل رو بدونم .

با تشکر

لینک به دیدگاه

با تشکر

با سلام

دوست خوبم این چاپ زنها نرم افزاری دارن که باید نصب بشه بعد از طریق اون نرم افزار شما میتونید عکس مورد نظرتون رو به صورت لیزری که بصورت سیاه و سفید هستش روی CD های مخصوص لایت اسکریپ که این خاصیت هک شدن و لیزری شدن رو دارن میتونید چاپ کنید . البته دقیق تر و تخصصی ترش جای بحث بیشتری داره .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

با سلام

بنده میخوام یک دیویدی رایتر بگیر به نظر شما چی بگیر و استفاده هم خونگی هست

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

با تشکر

سلام آقا علی عزیز

البته این نظر بنده هستش من دی وی دی رایتر های GIGABYTE رو خیلی تعرفیش رو شنیدم و دوستان بنده هم دارن واقعا عالی کار میکنه و بدون دردسر هستش دوستان دیگه ای هم هستن که LITEON رو پیشنهاد میدن و این دی وی دی رایتر هم خیلی خوب کار میکنه ولی GIGABYTE رو من دیدم خیلی خوب کار میکنه قیمتش هم فکر کنم حدود 38 الی 40 باشه البته دقیق نمیدونم حدودی میگم.

پیروز و موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام

با تشکر

درود

به نظر بنده ASUS - DRW1814BL بگیریدبا قیمت حدودی 33 الی 35 تومن و البته قابلت حک بر روی سی دی.

مشخصاتشو براتون قرار میدهم.

1600_l.jpg

1814tit.jpg

lightscribe.jpg

1814bd1.jpg

FlextraLink™ Buffer Underrun Errors Prevention Technology

flextralink.gif

مشخصات

Write Speed DVD-R:18X,16X, 14X,12X, 8X, 4X, 2X

DVD-RW:6X, 4X, 2X, 1X

DVD+R:18X, 16X,14X,12X, 8X, 4X

DVD+RW:8X, 6X, 4X, 2.4X

DVD+R(DL):8X,6X, 4X, 2.4X

DVD-R (DL):8X,6X, 4X, 2X

CD-R:48X,40X, 32X, 16X, 10X, 4X

CD-RW:32X,24X, 20X, 16X, 10X, 4X

DVD-RAM:14X

Read Speed DVD-ROM (Single):16X max. (CAV)

DVD-ROM (Dual):8X max. (CAV)

CD-ROM:48X max. (CAV)

DVD-RAM:12X

DVD+R (DL):8X

DVD-R(DL):8X

CD-RW:40X

Access time DVD: 140 ms and CD: 150 ms

Writing Mode DVD-R & DVD-R (DL): DAO, Incremental Recording (Multi-Border Recording)

DVD-RW: Restricted Overwriting, DAO, Incremental Recording (Multi-Border Recording)

DVD+R & DVD+R (DL): Sequential Recording (Multi-Session Recording)

DVD+RW: Random Recording

CD-R/RW: DAO, TAO, SAO, Packet Recording (Multi-Session Recording)

O/S Compatibility Windows XP/NT/2000

Vista compatible

Interface PATA

Data Buffer 2 MB

Bundle Software Latest Burning Software

Disc Formats WriteDVD+/-R, DVD+/-RW, CD-R, CD-RW ,DVD-RAM

ReadDVD-ROM, DVD±R/RW, Photo CD, Video CD, CD-DA, CD-Extra, CD-Text, CD-R, CD-RW, DVD-RAM

Disc Diameters 12 cm and 8 cm

MTBF 60,000 Power On Hours

Operating Duty Cycle (Read) 20% POH

Operating Duty Cycle (Write) 2% POH

MTTR 30 Minutes

Mounting Orientation Vertical and Horizontal (+5° ~ -5°)

Dimension(WxHxD) 148.5x42.6x173 mm

Weight 800 g

Power Requirements DC +5V ± 5%, DC +12V ± 10%

Temperature Operating: 5℃ to 45℃

Storage: -20℃ to 60℃

Humidity Operating: 5% ~ 85% (Non-condensing)

Storage: 5% ~ 90% (Non-condensing)

Vibration Operating: 0.2 G peak (at 10~500 Hz)

Storage: 1.5 G peak (at 10~500 Hz)

لینک به دیدگاه

با تشکر

Light Scribe یک تکنولوژی جدید برای ضبط کننده های دیسک های نوری است که امکان ایجاد برچسب(Label) هایی به صورت متنی یا گرافیکی را بر روی دیسک ها مهیا میکند. در واقع این برچسب توسط لیزر به صورت یک عکس خاکستری بر روی سطح خارجی دیسک ها نگاشته می شود. این قابلیت توسط شرکت HP طراحی شده است و هم اکنون بر روی ضبط کننده های تولید این شرکت وجود دارد.

هدف تکنولوژی LightScribe حک کردن یک برچسب توسط کاربر بر روی دیسک است که نیاز به چسباندن برچسب های کاغذی را بر سطح خارجی آن ها رفع خواهد کرد. برای چنین کاری باید از دیسک هایی که از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند استفاده شود به گونه ای که بعد از ذخیره کردن اطلاعات در سطح داخلی دیسک، برای چسباندن بر چسب باید دیسک از طرف سطح خارجی آن درون witer قرار گیرد که لیزر بر اساس طرح یا عکسی که به آن داده می شود برچسب را بر روی دیسک حک می کند.

نمونه ای از این دیسک های برچسب گذاری شده را می توانید در زیر ببینید.

LightScribe.gifLightScribe-DVD.jpg

سطح دیسک های LightScribe از نوعی رنگ که در برابر حد مشخصی از نور یا اشعه، از خود واکنش نشان می دهد پوشانده شده است. این رنگ با جذب 780nm از اشعه مادون قرمز تابیده شده توسط لیزر، تغییر رنگ پیدا می کند.

در ابتدا دیسک های LightScribe فقط به صورت تگ رنگ عمل می کردند یعنی برچسب ها فقط با رنگ خاکستری نگاشته می شد ولی از سال 2006 به بعد این نوع دیسک ها در رنگ های مختلفی در دسترس قرار گرفتند. در واقع هم اکنون نیز عمل قرار دادن برچسب به صورت تک رنگ صورت می گیرد اما زمینه دیسک ها با رنگ های مختلفی تولید می شود که باعث رنگی جلوه دادن برچسب ها می گردد.

در حال حاضر امکان write مجدد یک برچسب بر روی دیسک ها فراهم نیست اما می توان بر روی برچسب فعلی دیسک، متن یا عکس دیگری را اضافه کرد.

منبع :irpcn

لینک به دیدگاه

با سلام

امروز مقاله *تكنولوژي LabelFlash چيست؟* در همین تاپیک قرار دادم که دیدم دوست گرامی YeMojuD قبلا این مقاله رو قرار داده که من هم این مقاله رو از این تاپیک حذف کردم و لینک این مقاله رو قرار میدم

تكنولوژي LabelFlash چيست؟

برای اطلاعات بیشتر برای Label Flash :

Label Flash

برای اطلاعات بیشتر برای Label Scribe :.

Label Scribe

مقایسه این دو :

labelflash_vs_lightscribe_dvd

لینک به دیدگاه

خوب دوستان از بحث اصلی یعنی مشاوره قافل نباید شد .

لطفا پیشنهاد بدین چی بگیرم

لینک به دیدگاه

خوب دوستان از بحث اصلی یعنی مشاوره قافل نباید شد .

لطفا پیشنهاد بدین چی بگیرم

با سلام

علیرضا جان من فردا برندها و مدلاهیی که موجوده و میشه روشو ن کمی حساب کرد رو اینجا براتون معرفی میکنم .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام

سعید جان از شما تشکر میکنم

چون مین من تنها ATA رو داره لطفا این مدلها و به علاوه ابنکه lightscribe داشته باشه

و دیگه اینکه آیا تبدیل IDEبه SATA هست یا نه

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

خوب دوستان مثل اینکه نمیخوان به ما مشاوره بدن خوب حداقل یه نظر بدین Asus - Drw1814bl خوب هست یا نه .

لینک به دیدگاه

با سلام

خوب دوستان مثل اینکه نمیخوان به ما مشاوره بدن خوب حداقل یه نظر بدین Asus - Drw1814bl خوب هست یا نه .

B)مهندس اینجا ایرانه!! هر چیزی تو هر دورهای یک ویزگه ای داره! این یعنی ماها که وارد کننده نیستیم ببینیم الان جنسی که تو بازاره از کدوم شرکته (واقعا) و با چه کیفیتی سفارش داده شده!! چیزیم که تو ایران مهم نیست خدمات پس از فروشه! من خودم بش خصه چیزو انتخاب می کنم که بیشترین دوره گارانتی معتبر رو داشته باشه!

چون احتمال اینکه یک ماه بعد اتمام گارانتی خراب بشه زیاده( خودم 5-6 بار تجربه داشتم)!!!:D

لینک به دیدگاه

با سلام

سلام علی آقای گل

مارک خوبیه و کارآیی خوبی هم داره به نظر بنده که دستگاه خوبیه نسبت به قیمتی که داره.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام

با سلام

علیرضا جان dvd rw خوبیه و خرابی کم داره . ولی یه مدل ساتا داره که بهتر بوده که مدلش 1814BLT هستش یه تحقیقی بکیند و ببنید میتونه خوب باشه یا نه .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

با سلام

سعید جان بالا اشاره کردم که مادربرد بنده ataساپورت هست و sata ساپورت نمیکنه . در واقع نظر بنده روی توضیح بیشتر PIONEER - DVR-A12FXُِِِD1 بود که تنها به خاطر اینکه lightscribe نداره بخیالش شدم

لینک به دیدگاه

با سلام

سعید جان بالا اشاره کردم که مادربرد بنده ataساپورت هست و sata ساپورت نمیکنه . در واقع نظر بنده روی توضیح بیشتر PIONEER - DVR-A12FXُِِِD1 بود که تنها به خاطر اینکه lightscribe نداره بخیالش شدم

با سلام

ببخشید من متوجه نشدم که مادربوردتون پاتا ساپورته . خوب در این صورت ایسوس مدل Asus - Drw1814bl انتخاب خوبیه .

لینک به دیدگاه

با سلام

آیا PIONEER با پشتیبانی از ightscribe هست یا نه کسی نمیدونه .

درود

من تا به حال لایت اسکریب PIONEER توی بازار ندیدم .

لینک به دیدگاه

• 9 ماه بعد...

دروود

دی وی دی رایترهای 22x ساتا،سامسونگ،چطوراست؟در بررسیها که خود راخوب نشان داده است،اما مثل اینکه درکارکرد عملی اینگونه نیست!!!

لینک به دیدگاه

دروود

دی وی دی رایترهای 22x ساتا،سامسونگ،چطوراست؟در بررسیها که خود راخوب نشان داده است،اما مثل اینکه درکارکرد عملی اینگونه نیست!!!

خوب هعر کالایی مشکلات خودشو داره و در بعضی مواقع خوب جواب داده و در بعضی مواقع کابر رو اذیت کرده .

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...
دروود

من داشتم سامسونگ يه مشکلات عجيب و غريب بر مي خوري که به عقل هيچ آدميزادي نمي رسه

آخرش هم يکي از دوستان گفت کلا سامسونگ رايترش با چيپ مين بوردها سازگاري نداره و اين مشکلات عجيب و غريب از اونجا نشأت مي گرفت

مثلا يک ديسک مي زاشتي اصلا نمي تونست بخونه رايت نمي کرد

بعد از نيم ساعت که مي گذشت برات مثل آب خوردن رايت مي زد بعد دوباره ده تارايت مي زدي ديگه هيچي نمي تونست بخونه

يعني هر ديسکي شما مي زاشتي نمي تونست بخونه يعني انقدر چراغ اش تيک مي زد که کلافه کننده بود

راحت بگم براي هر ديسکي که مي زاشتي يه ادا و اصولي برات در مي آورد که اصلا نميشه از روي تجربه هم بفهمي که مشکل از کجاست اخرش هم فرستادم تهران و يکي ديگه فرستادند که فروختم اش رفت

لینک به دیدگاه

اصلا فکر سام سونگ رو نکن...سامسونگ برند خوبیه ولی نه تو این جنس...اگه 80 تومن داری plexstor و اگه43 pionier دقت کن پنل جلوش آلومینیومی باشه...محدوده ی 30تومن هم lite on

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

ال جی رایتر خوبیه gh22 - و گارانتی خوب تری هم داره

بردم گارانتی 15 دقیقه هم نشد که یکدونه نو و با پلمپ دادند

رایتری بدون صدا هست که نسبت به سایر رایترها که مورد واقعا عالیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...