رفتن به مطلب

مشاوره برای فروش و خرید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

امید وارم دوستان همگی خوب باشین.

دوستان سیستم با مشخصات زیر چند ماه پیش خریداری شد و سیستم عامل سیستم توی این چند ماه 32 بیتی بود و تنها استفاده ای که از این سیستم شد یک بازی کامپیوتری و فقط رایت با این سیستم انجام میشد. این سیستم برای کار های 3 بعدی خریده شد که دیگه انجام نگرفت و این سیستم بیهوده هزینه شد. در حال حاضر به پولش نیاز دارم ،حالا این سیستم رو به نظرتون الان بفروشم و 7-8 ماه دیگه بخوام یک سیستم دیگه مثل این کمی قویتر بگیرم کار درستی هست یا نه؟ چون 7-8 ماه دیگه به این سیستم احتیاج پیدا میکنم.

مشخصات سیستم:

CPU: Intel Core i7 2600K

CPU Cooler: TT Tower 120 Extreme

M.B: ASUS P8Z68-V PRO

RAM: Corsair Vengeance® Low Profile Blue DDR3 1600 16GB

VGA: MSI GTX 580 Lightning Xtreme Edition

SSD: AData S511 60Gb

HDD: Seagate Barracuda XT 3TB First SATA 6Gb/s

DVD RW: 2X Plextor PX-L890SA

Power: Green GP1000b-gold

Case: Green X-9

Monitor: Asus MS 228H

با تشکر

ویرایش شده توسط pclord
لینک به دیدگاه

7-8 ماه بعد معلوم نیست که چی پیش میاد:

اولا: معلوم نیست که چه قطعات جدیدی میاد . دوما اگر هم اومد با این قطعات فعلی شما چقدر تفاوت خواهد داشت؟

دوما: وضعیت ارز در کشور اصلا معلوم نیست! مثل باد سر کش هر جهتی خواست وزیدن میکنه :D انگار یکی اون بالا سکه شانس رو میندازه توی گوی شانس، هر چی شد همون میشه قیمت :D

ممکنه این سیستم رو الان بفروشید و 8 ماه دیگه حتی پاورش رو هم نتونید بخرید :p

ثالثا: سیستم الانی تون سیستم توپیه و حداقل تا 2 سال جوابگوی نیازهاتون خواهد بود. پس مثل چسب رازی بچسب بهش و ولش نکن ;)

این نظر من بود.

البته راه دومی هست که معقول هم هستش. قبل فروش این سیستم یک لپ تاپ ارزون و یا سیستم ارزون بگیرید و این سیستم رو الان بفروشید و پولش رو جای مطمئنی سرمایه گذاری کنید تا 8 ماه دیگه. (مثلا خرید طلا یا د.ل.ا.ر) اگه اونا ارزون شدن که سیستم هم ارزون میشه. اگه اونا گرون شدن شما نیز کالای به روزی دارید که با قیمت بالا خواهید فروخت و اون سیستم گرون رو خواهید خرید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

7-8 ماه بعد معلوم نیست که چی پیش میاد:

اولا: معلوم نیست که چه قطعات جدیدی میاد . دوما اگر هم اومد با این قطعات فعلی شما چقدر تفاوت خواهد داشت؟

دوما: وضعیت ارز در کشور اصلا معلوم نیست! مثل باد سر کش هر جهتی خواست وزیدن میکنه :D انگار یکی اون بالا سکه شانس رو میندازه توی گوی شانس، هر چی شد همون میشه قیمت :D

ممکنه این سیستم رو الان بفروشید و 8 ماه دیگه حتی پاورش رو هم نتونید بخرید :p

ثالثا: سیستم الانی تون سیستم توپیه و حداقل تا 2 سال جوابگوی نیازهاتون خواهد بود. پس مثل چسب رازی بچسب بهش و ولش نکن ;)

این نظر من بود.

البته راه دومی هست که معقول هم هستش. قبل فروش این سیستم یک لپ تاپ ارزون و یا سیستم ارزون بگیرید و این سیستم رو الان بفروشید و پولش رو جای مطمئنی سرمایه گذاری کنید تا 8 ماه دیگه. (مثلا خرید طلا یا د.ل.ا.ر) اگه اونا ارزون شدن که سیستم هم ارزون میشه. اگه اونا گرون شدن شما نیز کالای به روزی دارید که با قیمت بالا خواهید فروخت و اون سیستم گرون رو خواهید خرید.

درود بر شما من هم با نظرات درست و کامل شما موافق هستم

لینک به دیدگاه

سلام . دوستمون کاملا درست میگه . فروش این سیستم یعنی عملا دور ریختن پول . چون هیچ تضمینی نیست که 7-8 ماه دیگه بازار چطوری میشه . هر چی داری نگه دار . سعی کن آخرین راه فروش باشه . علاوه بر ضرری که بابت کسر قیمت دست دوم میکنی ، بابت خرید مجددا هم خیلی بیشتر ضرر خواهی کرد .

لینک به دیدگاه

آقا سیستمو دو دستی به چسب چون واقعا معوم نیست چی پیش بیاد

الان اخبار و شایعات میگن واردات قطعات و نوت بوک مشکل پیدا کرده

از طرفی وضع دلار یه کلاف سر در گم هست و نمیشه فهمید چه اتفاقی خواهد افتاد

اگر الان اینو بفروشی ممکنه دلار از اینم بد تر بشه و چند ماه دیگه بگه عجب اشتباهی کردم

یا ممکنه الان بفروشی اون موقع دلار بیاد پایین ولی خوب چه قدر قراره بیاد؟ شما الان عملا 30 درصد پول سیستمتون رو دور میریزید پس دلار اگر 50 درصد هم بیاد پایین سودی نمیکنید چون هر چی جنس تو این چند ماه تو بازار بوده باید فروش بره تا قیمتا بیاد پایین

ولی خوب کم شدن قیمت دلار دور از انتظاره به این دلیل که در حقیقت این فرت طلایی برای تولید کننده و کشاورزی هست که تولید و صادرات با قیمت کم ( مثلا پرتقال کیلویی 1 دلار در مقایسه با قبل که دو دلار باید صادر میشد) بازارو به دست بگیره البته اگر بخار تولید در وجود ما روشن بشه! اون موقع هست که ممکلت متوجه میشه این وضع دلار کمک میکنه و اونو ثابت نگه میداره

لینک به دیدگاه

از همگی دوستان تشکر میکنم.

قیمت این سیستم الان بخوام بفروشم چند هست، یعنی چند میخرن؟

لینک به دیدگاه

دقیق نمیشه گفت . ولی حدودا شاید 3 میلیون تومان بشه به مصرف کننده داد . به شرطی که سالم باشن کاملا . البته این قیمتی که گفتم حدودیه . باید قیمت آکبندشون رو از بازار گرفت و بعد گفت . ممکنه بالاتر یا پایینتر ارزش داشته باشه . ولی نفروشی بهتره . خیلی ضرر میکنی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همه سیستم حرفه ای میبندن برای ایندشون اونوقت شما سیستم به این توپی داری میگی شاید 7-8 ماه دیگه لازمم بیاد

این سیستم تا 10 سال دیگه برات بازیها رو مثل اب خوردن اجرا میکنه البت غیر بازی هم حساب کنی نرم افزار های حرفه ای رو هم جوابگو هست و...

این کار شما مثل این میمونه که یه کارت سوخت با هزار لیتر بنزین 400 تومنی داشته باشی بگی الان که گرونه میفروشم ولی بعد که فروختی باید بری بنزین ازاد لیتر 700 تومن واسه خودت بخری تا کارتو راه بندازه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...