رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید کارت گرافیک و سی پی یو

4li
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

این مشخصات سیستم منه:

.........

هنگام کار با فایل های بزرگ در فتوشاپ سرعت خیلی پایین هست، فعلا هم قصد خرید یک سیستم جدید ندارم.

با 300 هزار تومن می تونم کارت گرافیک و سی پی یوی بهتری بگیرم؟

ویرایش شده توسط 4li
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سی پی یو شما خوب هست اما میتونید از core2 duo E7500 نیز استفاده کنید

کارت گرافیک هم از AMD اطلاعات کافی ندارم چون کار نکردم ولی از کارت های nvidia ارزون تر هست اما از کارت های nvidia اگر سی پی یو را عوض کردید 450 بگیرید

اگر سی پی یو را عوض نکردید 460 یا 550ti بگیرید

که فکر میکنم کمی از 300 تومن بیشتر بشه

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

ممنون بخاطر راهنماییتون

ویرایش شده توسط 4li
لینک به دیدگاه

دوست عزیز کارت گرافیک نقش زیادی در سرعت اجرای فتوشاپ نداره . بیشترین سرعت رو اول پردازنده ، دوم رم و سوم هارددیسک داره . شما ممکنه ظرفیت درایوی که فتوشاپ برای کش استفاه میکنه رو پر کرده باشی . توی تنظیمات فتوشاپ درایو های مورد استفاده رو از روی درایو ویندوز بردار و بقیه درایوها رو فعال کن . اینطوری از حجم همه درایوها استفاده میکنه . سرعت پردازنده و مقدار رم شما خوبه . من با سیستم ضعیفتر از این هم کار میکردم . ضمنا ورژن فتوشاپ مورد استفاده هم مهمه . ورژن های جدید نیاز به رم . پردازنده قویتر و همینطور کارت گرافیک دارن . اما قدیمی ها نیازی به کارت گرافیک ندارن . به نظر من اول تنظیمات فتوشاپ رو درست کن . بعد هزینه کن . شما با تغییر پردازنده چیز زیادی به دست نمیاری . چون باز هم از همون سوکت 775 میخوای بگیری . رم هم که 6 گیگ داری . گرافیک هم برای فتوشاپ مناسبه. با 300 توامن شما تغییرات مفید نمیتونی تو سیستم بدی .

لینک به دیدگاه

درایو کش فتوشاپ 200 گیگ خالیه و از فتوشاپ cs6 64bit استفاده می کنم. در حالت عادی مشکلی ندارم ولی هنگام کار با فایل های حجیم کل سیستم کند میشه

لینک به دیدگاه

ویندوز 64 بیت داری پس . رم ها به چه صورت هستن ؟ 1 رم 4 گیگ و 1 رم 2 گیگ یا 3 تا رم 2 گیگ ؟ اگر 3 تا 2 گیگ هستن ، یکی دیگه اضافه کن . اگر 1 رم 4 داری ، رم 2 رو کنار بذار و یک 4 دیگه براش بذار . من برای فتوشاپ CS5 و ویندوز 64 بیتی 8 گیگ رم دارم . هارد چی داری ؟کش رو از روی درایو ویندوز بردار .

لینک به دیدگاه

رم دو تا 1 گیگ و دو تا 2 گیگ که دو به دو کیت دوال هستند و 800

هارد هم دو تا 500 دارم وسترن و سامسونگ که روی یکی ویندوز و نرم افزارها نصبه و از دیگری برای نگهداری فایل ها و کش فتوشاپ استفاده می کنم

لینک به دیدگاه

همه چیز رو رعایت کردی . اگر بخوای حجم رم رو زیاد کنی ضرر میکنی . شاید هم به اون اندازه ای که میخوای جواب نده . معمولا تو چه حجم فایلی مشکل ایجاد میشه ؟ سایز کار چقدر باشه کند میشه ؟ این مقدار کندی رو میتونی تعریف کنی . مثلا 2 تا فایل با ابعاد و حجم متفاوت رو مقایسه کن . فایل کوچکتر سرعتش تو مقیاس 1 تا 10 چقدره ؟ 10 سریعتر و 1 کند تر . فایل بزرگتر چقدر ؟

لینک به دیدگاه

این چیزهایی که گفتی با شرایطی که داری خیلی هم بد نیست . بیشترین مشکل شما روی کمبود رم هست . شما مرورگر رو ببندی کلی فضای رم خالی میشه . سرعت هم میره بالا . ولی اگر میخوای وضعیت بهتر بشه ، اول از همه رم رو باید اضافه کنی . اگر میخوای باز هم بهتر بشه باید پردازنده رو تو مرحله دوم عوض کنی . برای اینکار بهتره که کلا پردازنده و مادربورد رو عوض کنی. یعنی بری روی سوکت 1155 . چون پردازنده های سوکت 775 خیلی وضعیت رو تغییر نمیدن . تو مرحله بعدی میتونی گرافیک رو هم ارتقاء بدی .البته همه این کارها هزینه داره و برای اینکه ارزش تغییر داشته باشه هزینه زیادی هم باید بکنی . با 300 تومان بهتره که فقط روی رم فکر کنی . البته هزینه کمتری میشه .میتونی دست دوم بگیری . یا اینکه گرافیک دست دوم هم گیر بیاری که البته تاثیرش خیلی نیست .

لینک به دیدگاه

ممنون بابت راهنمایی ها

با این اوصاف صبر می کنم تا چند ماه دیگه کلا یه سیستم مناسب بگیرم. حتما برای مشاوره خرید سیستم جدید دوباره مزاحم شما می شم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم از کروم استفاده میکردم گاهی اوقات 5 یا 7 تا تب باز میکردم سی پی یو من(پارسال که intel pentium dual core E5700 داشتم) تا 70 درصد هم میرفت که دیگه نمیشد یرنامه سنگینی مثل photoshop رو باز کنم

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...