رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید مادربورد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اساتیدعزیز دوسوال داشتم

اول من میخوام یه بوردباسوکتam2+بخرم .گیگارویشنهاد میکنید یاایسوس.گرافیک آنبوردباشه بهتره.بودجه 80تا100هزار

دوم چرابوردای ایسوس بدون گرافیک انبورد قیمتی نزدیک به بوردگیگاباگرافیک انبورددارن؟..ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز خوب هستید یک مین آنبورد خوب مین Abit AN78GS به شما پیشنهاد میشه که ساپورت فنوم هم هستش! و از گرافیک آنبورد 8200بر خوردار است ! مین خوبی هست که خود لیون هم عرضه می کند البته بگم مین شرکت الایت گروپ هم هست چیپ 780GM و آن هم مین خوبی هست مدل:ECS A780GM-A ! واقعآ از مین های با گرافیک آنبورد خوبی هم هست کلآ هرمینی از چیپ 7XX از گرافیک آنبورد خوبی بر خوردار هستنید! این دو مین که به شما معرفی کردم مین های خوبی هستند !

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

اساتیدعزیز دوسوال داشتم

اول من میخوام یه بوردباسوکتam2+بخرم .گیگارویشنهاد میکنید یاایسوس.گرافیک آنبوردباشه بهتره.بودجه 80تا100هزار

دوم چرابوردای ایسوس بدون گرافیک انبورد قیمتی نزدیک به بوردگیگاباگرافیک انبورددارن؟..ممنون

درود

دوست عزیز بنده شخصا ایسوس رو بهتون پیشنهاد میکنم و ایسوس تا الان کیفیت خودش رو در طول مدت عرضه در ایران ثابت کرده و با توجه به بودجه شما مینبورد ASUS M3N78-EH رو بهتون پیشنهاد میکنم که قیمتش هم 101 تومن هست

2102_l.jpg

http://www.lioncomputer.ir/index.php?product_id=134

که هم از سی پی یو های فنوم 4 هسته ای پشتیبانی میکنه و هم در صورت نصب پردازنده های سوکت +AM2 از رمهای DDR 2 با باس 1066 هم تا ظرفیت 8 گیگابایت پشتیبانی میکنه و شکاف پی سی آی اکسپرس دو را هم دارد و کارت گرافیک آنبورد جیفورس 8200 با قابلیت هایبرید اس ال آی و پشتیبانی از دایرکتکس 10 نیز دارد.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز بنده شخصا ایسوس رو بهتون پیشنهاد میکنم و ایسوس تا الان کیفیت خودش رو در طول مدت عرضه در ایران ثابت کرده و با توجه به بودجه شما مینبورد asus m3n78-eh رو بهتون پیشنهاد میکنم که قیمتش هم 101 تومن هست

2102_l.jpg

که هم از سی پی یو های فنوم 4 هسته ای پشتیبانی میکنه و هم در صورت نصب پردازنده های سوکت +am2 از رمهای ddr 2 با باس 1066 هم تا ظرفیت 8 گیگابایت پشتیبانی میکنه و شکاف پی سی آی اکسپرس دو را هم دارد و کارت گرافیک آنبورد جیفورس 8200 با قابلیت هایبرید اس ال آی و پشتیبانی از دایرکتکس 10 نیز دارد.

موفق باشید

استادممنونم .بااین بورد میتونم کراس هم ببندم؟(اگه بعدا یه گرفیک جدا نصب کردم)

درضمن این بورد نسبت به گیگامدل ma78g-ds3hچه مزایایی داره؟

لینک به دیدگاه

اساتیدعزیزضمن تشکرمن درجستجوی تصاویر مادربورد ایسوس (مدل فوق)درپانل پشتی آن رابط یاپورتی برای مانیتورندیدم.ودرسایت ایسوس به صراحت ازگرافیک آنبورد نامی نیامده است.آ

لینک به دیدگاه

استادممنونم .بااین بورد میتونم کراس هم ببندم؟(اگه بعدا یه گرفیک جدا نصب کردم)

درضمن این بورد نسبت به گیگامدل ma78g-ds3hچه مزایایی داره؟

درود

خیر دوست عزیز.این مینبورد فقط هایبرید اس ال آی ساپورت هست و اونم به این معنی هست که شما علاوه بر گرافیک آنبورد خود مینبورد میتونید از بعضی از کارتهای گرافیک ان وی دیا هم که در اونها قابلیت هایبرید اس ال ای فعال هست هم استفاده کنید و از قدرت هر دو به صورت همزمان استفاده کنید که شامل کارتهای زیر میشوند

10623.png

اون برد گیگابیات که مد نظر شماست بهتر از این برد ایسوس هست چون شمافرمودید 100 تومن بودجه دارید بنده اونو معرفی کردم و این برد گیگا که حدود 129 تومن هست از این برد ایسوس از لحاظ حجم ساپورت رم و تا حدی پل شمالی و جنوبی و همچنین امکان نصب دو کارت گرافیک و قابلیت کراس فایر ایکس بهتر از برد ایسوس هست و اونم کارت گرافیک آنبورد رادون 3200 رو داره و قابلیت هایبرید کراس فایر داره و اگر قصد کراس فایر دارید باید از این برد استفاده کنید.

motherboard_productimage_ga-ma78g-ds3h_big.jpg

اساتیدعزیزضمن تشکرمن درجستجوی تصاویر مادربورد ایسوس (مدل فوق)درپانل پشتی آن رابط یاپورتی برای مانیتورندیدم.ودرسایت ایسوس به صراحت ازگرافیک آنبورد نامی نیامده است.آ

در این مورد حق با شماست و چون بنده طبق اطلاعات سایت شرکت اطلاعات رو خدمتتون عرض کردن اگر به لینک این محصول در سایت شرکت مراجعه بفرمایید هر دو پورت وی جی ا و دی وی آی برای نصب مانیتور به گرافیک آنبورد این مینبورد وجود داره و احتمالا باید مدلی که موجود هست این پورتها رو داشته باشه که اون رو باید از جناب حسینی مدیریت سایت جویا شوید

94506152d1f283d6b0b46b760119d34funtitled.JPG

پیروز باشید

لینک به دیدگاه

درود

خیر دوست عزیز.این مینبورد فقط هایبرید اس ال آی ساپورت هست و اونم به این معنی هست که شما علاوه بر گرافیک آنبورد خود مینبورد میتونید از بعضی از کارتهای گرافیک ان وی دیا هم که در اونها قابلیت هایبرید اس ال ای فعال هست هم استفاده کنید و از قدرت هر دو به صورت همزمان استفاده کنید که شامل کارتهای زیر میشوند

10623.png

اون برد گیگابیات که مد نظر شماست بهتر از این برد ایسوس هست چون شمافرمودید 100 تومن بودجه دارید بنده اونو معرفی کردم و این برد گیگا که حدود 129 تومن هست از این برد ایسوس از لحاظ حجم ساپورت رم و تا حدی پل شمالی و جنوبی و همچنین امکان نصب دو کارت گرافیک و قابلیت کراس فایر ایکس بهتر از برد ایسوس هست و اونم کارت گرافیک آنبورد رادون 3200 رو داره و قابلیت هایبرید کراس فایر داره و اگر قصد کراس فایر دارید باید از این برد استفاده کنید.

motherboard_productimage_ga-ma78g-ds3h_big.jpg

استادسلام ممنونم اگه بورد گیگاga78g-ds3hروبردارم وبعدابخواهم ازیه کارت گرافیک دیگه هم استفاده کنم میشه لطفابفرمایید چه کارتهایی با گرافیک خودبورد(رادون3200)همخوانی داره؟

دیگه اینکه شمابرندگیگاروتایید میفرمایین؟

ممنو ن.موفق باشید

در این مورد حق با شماست و چون بنده طبق اطلاعات سایت شرکت اطلاعات رو خدمتتون عرض کردن اگر به لینک این محصول در سایت شرکت مراجعه بفرمایید هر دو پورت وی جی ا و دی وی آی برای نصب مانیتور به گرافیک آنبورد این مینبورد وجود داره و احتمالا باید مدلی که موجود هست این پورتها رو داشته باشه که اون رو باید از جناب حسینی مدیریت سایت جویا شوید

94506152d1f283d6b0b46b760119d34funtitled.JPG

پیروز باشید

ممنون استاد

لینک به دیدگاه

استادسلام ممنونم اگه بورد گیگاga78g-ds3hروبردارم وبعدابخواهم ازیه کارت گرافیک دیگه هم استفاده کنم میشه لطفابفرمایید چه کارتهایی با گرافیک خودبورد(رادون3200)همخوانی داره؟

ممنو ن.موفق باشیدB)

لینک به دیدگاه

ممنو ن.موفق باشیدB)

درود

دوست عزیز تا اونجایی که بنده اطلاع دارم برای چیپستهای AMD780 G قابلیت هایبرید اس ال ای برای کارتهای سری 3000 و مخصوصا رده 3400 وجود داره.

10619.png

hybrid_technology.jpg

در مورد گیگابایت کلا زیاد نظر مساعدی در موردش ندارم هر چند که گارانتی خوبی هم در ایران داره و این یک نظر شخصیه

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

سلام بچه ها

خسته نباشید

میشه یه مادربرد به من معرفی کنید که قابلیت کراس فایرو داشته باشه گرافیک هم phire hd 467 ddr4

سی پی یو اینتل دو هسته 5200 روش بخوره

رم دی دی ار 2 باس 800 بپذیره

راستشو بخوای برای گیم نت میخوام هر چه ارزون تر بهتر

حداکثر 80 یا 90 تومن پیدا میشه؟

یه سوال هم برام پیش امده مادربرد هایی که دوتا گرافیک روشون سوار میشه من دیدیم که یکیش سرعتش 16 و دیگری 4 هست اینجوری سرعتش پایین نمیاد نباید دوتاشون 16 ایک باشن؟

یا همشون اینجوریه؟

ممنون بچه ها

لینک به دیدگاه

مادربوردهایی که با 16x

کراس فایر می شه بالای 100 تومن هست .

زیر 100 تومان اگر هم باشه سایر قابلیت هاش ضعیف هست.

نظر سایر دوستان رو هم بینید.

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها

خسته نباشید

میشه یه مادربرد به من معرفی کنید که قابلیت کراس فایرو داشته باشه گرافیک هم phire hd 467 ddr4

یه سوال هم برام پیش امده مادربرد هایی که دوتا گرافیک روشون سوار میشه من دیدیم که یکیش سرعتش 16 و دیگری 4 هست اینجوری سرعتش پایین نمیاد نباید دوتاشون 16 ایک باشن؟

یا همشون اینجوریه؟

ممنون بچه ها

با سلام

دوست عزیز شما مادربرد کراس فایر می خواید برای گیم نت - زیاده روی میکنید.

گرافیکم هم فکر کنم منظورتون SAPPHIRE 4670 باشه که کراس کردن اون رو اصلا به شما توصیه نمیکنم - چون اصلا ارزش تحمل مشکلات کراس فایر رو نداره و پرفورمنس بالایی هم نمیده.

در ضمن با این قیمت یعنی 80 یا 90 هم اصلا مادربرد بدرد بخوری وجود نداره - تعداد محدودی با این قیمت وجود داره که من پیشنهاد نمیکنم.

مثل:

FOXCONN - P35AX-S با قیمت 84/000 تومان

200710040410360974_P35AX-S_big.jpg

تو خود سایت نوشته هر دو پورت 16X ولی با تحقیقاتی که من کردم و همونطور که در شکل معلوم هست چون رنگ اسلات دوم مشکیه و با رنگ اسلات اول فرق میکنه - اولی 16X و دومی 8X میباشد.

در مورد سوال آخر هم بله درست مثل این مادبرد که یکی ازاسلات هاش 16X و دیگری 8X می باشد اسلات دوم نمیتونه از تمام توانایی کارت استفاده کنه ولی اسلات اول به طور کامل از تمام توانایی کارت استفاده میکنه.

شما برای خرید مادربردی دارای کراس فایر با دو اسلات 16X باید بیشتر هزینه کنید که به نظر من اصلا برای گیم نت به صرفه نیست.

در کل اگر میخواید سیستم برای گیم نت تهیه کنید نگاهی به این تاپیک بندازید که من یک سیستم با پرفورمنس بالا و قطعات خوب پیشنهاد دادم که خیلی بدرد شما میخوره.

در آخر هم اصلا دنبال کراس فایر با مشکلات زیادش اون هم با کارت 4670 نرو تازه برای گیم نت که دیگه هیچی.

با تشکر :);):cool:

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

برای اون دوستی که دنبال مینبرد ای ام دی بود مینبرد MSI K9A2 CF با چیپ 790X رو توصیه می کنم که قیمت هم زیر 95 تومن هسته و تو این رنج به مظر من بهترین انتخاب می تونه باشه.

برای اون دوستی هم که می خواد کراس فایر ببنده توصیه می کنم به جای 4670 دو تا MSI RX3850 OC Edition ببنده. قیمت هم فکر کنم 73 تومن بود. (نظر شخصی)

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها

خسته نباشید

یا همشون اینجوریه؟

ممنون بچه ها

سلام..

دوستمون steres عزیز توضیحات لازم رو به شما دادند و بهتره به جای اینکه دوتا 4670 رو کراس کنید یه کارت بهتر از 4670 بردارید مثل 4850 یا بهتر از 4850 اون gtx 260 core 216 در ضمن کراس چیز زیاد جالبی نیست به دلیل مشکلاتی که پیش میاد از جمله گرمایی که ایجاد میکنه و ....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...