رفتن به مطلب

لطفا در مورد این نرم افزار راهنمائی کنید

Cyrus-the-great
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به یه نرم افزار احتیاج دارم که بتونه زیرنویس فیلم را به صورت یه فایل از فیلم dvd جدا کنه و بعد نرم افزاری باشه که اون زیر نویس را ترجمه کنه. این موضوع خیلی واسم حیاتی هست. :(

ممنون از راهنمائیتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از نرم افزار هایی مثل این یا این نرم افزار برای ریپ کردن زیرنویس DVD ها میتونی استفاده کنی راهنما

روش های زیادی هست که بسته به فرمت باید از امکان OCR استفاده کنی تا یه متن قابل ویرایش و ... برای ترجمه داشته باشی.

نظر من در این مورد این هست که در صورتی که فرمت جوری باشه که نیاز به OCR داشته باشی تو نت جستجو کنی و در صورت وجود فایل srt انگلیسی DVD مورد نظر از اون استفاده کنی.

برای ترجمه که قسمت مشکل کار هست مترجم های ماشینی از جمله مترجم های آنلاین مثل گوگل وجود دارند که ترجمه واقعا ضعیفی هست و شاید ارزش اتلاف وقت رو نداشته باشند.

چند نرم افزار ایرانی برای ترجمه فارسی هست که اونها هم شاید کمی بهتر از مترجم های آنلاین مثل گوگل ترجمه کنند ( تو نت جستجو کن).

در کل ترجمه ماشینی اصلا قابل اطمینان نیست.

لینک به دیدگاه

از نرم افزار هایی مثل این یا این نرم افزار برای ریپ کردن زیرنویس DVD ها میتونی استفاده کنی راهنما

روش های زیادی هست که بسته به فرمت باید از امکان OCR استفاده کنی تا یه متن قابل ویرایش و ... برای ترجمه داشته باشی.

نظر من در این مورد این هست که در صورتی که فرمت جوری باشه که نیاز به OCR داشته باشی تو نت جستجو کنی و در صورت وجود فایل srt انگلیسی DVD مورد نظر از اون استفاده کنی.

برای ترجمه که قسمت مشکل کار هست مترجم های ماشینی از جمله مترجم های آنلاین مثل گوگل وجود دارند که ترجمه واقعا ضعیفی هست و شاید ارزش اتلاف وقت رو نداشته باشند.

چند نرم افزار ایرانی برای ترجمه فارسی هست که اونها هم شاید کمی بهتر از مترجم های آنلاین مثل گوگل ترجمه کنند ( تو نت جستجو کن).

در کل ترجمه ماشینی اصلا قابل اطمینان نیست.

خیلای ممنونم از راهنمائیت دوست عزیز زیرنویسش آلمانی هست نمی دونم چیکارش باید بکنم مجبور دست به دامن همین مترجمای ماشینی بشم.

لینک به دیدگاه

شما از روی دی وی دی میخوای برداری یا اینکه فایل ویدئوییه که زیرنویسش رو نمیشه موقع دیدن حذف کرد ؟

بهترین راه اینه که فایل زیرنویسش رو بگیری . مطمئنا فایل زیرنویس انگلیسیش توی نت هست . زیرنویس فارسی هم ممکنه باشه . اسم فیلم رو برام بفرست تا اگر بود زیرنویسش رو پیدا کنم .

لینک به دیدگاه

شما از روی دی وی دی میخوای برداری یا اینکه فایل ویدئوییه که زیرنویسش رو نمیشه موقع دیدن حذف کرد ؟

بهترین راه اینه که فایل زیرنویسش رو بگیری . مطمئنا فایل زیرنویس انگلیسیش توی نت هست . زیرنویس فارسی هم ممکنه باشه . اسم فیلم رو برام بفرست تا اگر بود زیرنویسش رو پیدا کنم .

من یه فیلم مصاحبه دارم دارم که زیر نویسش پیدا نمی شه زیرنویس به زبان آلمانی هست. یه dvd بوده که کپیش کردم روی هارد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر زیر نویس انگلیسی روی دی وی دی نباشه یا گیر نیاد برای OCR آلمانی اکثر حروف مشابه انگلیسی هست بجز مثلا ü و ß و ...

جدای از ترجمه OCR کردن خودش داستانی هست.

باید بری طبق پست قبلی من درگیر کار بشی ببینی ارزش زمان گذاشتن رو داره یا خیر.

لینک به دیدگاه

اگر زیر نویس انگلیسی روی دی وی دی نباشه یا گیر نیاد برای OCR آلمانی اکثر حروف مشابه انگلیسی هست بجز مثلا ü و ß و ...

جدای از ترجمه OCR کردن خودش داستانی هست.

باید بری طبق پست قبلی من درگیر کار بشی ببینی ارزش زمان گذاشتن رو داره یا خیر.

ممنون دوستان ارزشش را که داره هر چقدر هم زمان ببره ارزش داره واسم.

بازم اگر کسی نظری داره بگه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...