رفتن به مطلب

مشاوره در مورد این سیستم و پاسخگویی در مورد تعدادی از سوالات

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان گل سایت لیون کامپیوتر

من تازه عضو این سایت شدم و اینم اولین پست من توی این انجمن هست. یه کمی اماتور هستم البته فقط در قسمت سخت افزار :D

خب بریم سر اصل مطلب ، من این سیستم رو برای خرید بستم و فقط چند تا سوال دارم و این که سیستم مورد نظر خوبه یا نه ؟؟؟؟ | منتظرم یه کم قیمت ارز ثابت شه تا بعد بخرم چون الان به نظرم خرید کار اشتباهی هست و آدم ضرر می کنه خدایی

MotherBoard : Asus P8Z77-V DELUXE = 700 T

CPU : Intel Core I7 3770K = 700 T

VGA : Nvidia ( Gainward ) GTX 670 = 1.100 T

Ram : Gskill Ripjaws X 8GB 2x4GB DDR3 2133 = 250

HDD : Western Digital Cavier Black 1.0 TB = 300 T

PSU : Green GP1000B-GOLD 1000 = 350 T

Case : Green X9 = 250 T

اینم از سوالات :

1 : چقدر تفاوت بین 3570 و 3770 است؟؟ توی چند تا جا دیدم که نوشته بود سری ای وی بریج از سندی بریج بهترن ولی گرمای بیشتری نسبت به سندی دارند مخصوصا از گرمای 3770 زیاد شاکی بودن ، حالا می خوام بدونم اگه من همین 3770 رو بندازم روی سیستم بعدش یه کولر خوب در حد 200 تومان بگیرم و به اورکلاک هم حالا حالا فکر نکنم ( شاید 3 یا 4 سال دیگه که سیستم کمی ضعیف شد ) دیگه مشکلی نداره؟؟؟؟؟؟؟

2 : چقدر تفاوت بین فرکانس های مختلف در رم هست؟؟؟؟ مثلا الان فرکانس 2133 با 1866 چقدر میتونه توی سرعت سیستم تفاوت ایجاد کنه؟؟؟؟؟ این قضیه در مورد 1333 و 1600 هم صدق می کنه یا خیر؟؟؟؟ اینجوری چی ( 1333 و 2133 )

3 : مهم ترین تفاوت بین اون مادربرد بالا و مدل وی پرو ش چی هست که اختلاف قیمت نسبتا زیادی دارن؟؟؟؟؟؟

4 : من خودم کیس گرین X5 رو خیلی دوست دارم و از ظاهرش هم خیلی خوشم میاد ولی می ترسم برای اون سی پی یو مجبور شم کولر پردازنده بخرم بعدش توش جا نشه برای همون X9 رو در نظر گرفتم چون هم خنک کنندگی خیلی خوبی داره و هم فضای زیادی داره ولی راستش از ظاهرش اصلا خوشم نمیاد. چی کار کنم؟؟؟؟؟؟

5 : به نظرتون هارد یک ترا وردارم یا 2 ؟؟؟؟؟ تقریبا الان با این هارد 160 گیگیمون ، 50 گیگش کارتونه ، 20 گیگ بازی هست ، نرم افزار و کلا چیزایی رو که دانلود کردم 50 گیگ شده بقیشم شده موزیک و عکس و .... که کلا از فضای هارد 10 گیگ خالی دارم :p چی کار کنم؟؟؟؟؟

6 : سری گولد و گیمینگ پاور های گرین چه فرقی با هم میکنن؟؟؟؟؟ از همه لحاظ میگم از جمله کیفیت و بازده !

7 : مقدار مورد نیاز پاور برای این سیستم چقدره؟؟؟؟؟

8 : سری گرین و بلک هارد های وسترن فرقی دارن با هم که اختلاف قیمتششون زیاده؟ از همه لحاظ از جمله سرعت و کارایی میگم :D

9 : چه مقدار تفاوت بین GTX 670 و GTX 680 هست؟؟؟؟؟؟ میشه با کمی اور به کارایی 680 رسید یا GTX 680 کلا بهتره از 670؟؟؟؟؟؟

10 : این مانیتور رو چه جوره؟؟؟؟ LG E2260V تازه خریدم ، فول اچ دی هم هست. خوبه؟؟؟

تموم شد بالاخره :blink: :lol:

ببخشید که کمی طولانی شد ^_^

لازم به ذکره دارم برای گیم سیستم رو می بندم در درجه اول و بعدش کارای سه بعدی با 3 دی مکس و مایا در حد میانه و متوسط و آخرش هم که دیگه کارای معمولی مثله اینترنت ، فیلم دیدن ، موزیک و ....

فقط یه خواهشی هست ، به همین ترتیب شماره ای که دادم پاسخ بدید.

از همه دوستان سپاس فراوان دارم و ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

1 - 3770 دارای 4 هسته و 4 ترید هست . تو برنامه هایی که از این تعداد هسته و ترید پشتیبانی میکنن خیلی بهتر از 3570 که فقط 4 هسته داره عمل میکنه . ضمن اینکه امکان اورکلاک بهتری هم داره . ولی تو بازیها تفاوتشون محسوس نیست خیلی . توی اورکلاک گرما تولید میکنه . تو حالت عادی از سندی خنک تره . ولی اگر بخوای اورکلاک سنگین کنی گرمای بیشتری نسبت به سندی داره که نیاز به واترکولینگ و یا حتی نیتروژن مایع پیدا میکنه . تو حالت عادی و اورکلاک معمولی مشکلی نداره و با یک کولر مناسب میتونی اور کنی . اگر قصد اور نداشته باشی هم که کولر خودش جواب میده .

2 - تو اورکلاک و تست هایی که میگیرن این فرکانسها تفاوت دارن . ولی تو کارهای عادی و روزمره تفاوتشون خیلی کمه و اصلا به صرفه نیست . رم 1600 برای شما همون کاری رو که رم 2133 میکنه انجام میده . ولی اگر حجم بیشتری رم بگیرید تاثیر بیشتری داره .

3 - مهمترین تفاوتشون مدار تغذیه خیلی بهتر مدل دلوکس هست که برای اورکلاک سنگین ساخته شده . تفاوت خاص دیگه ای ندارن . به جز چند تا پورت و اسلات که فکر نمیکنم هیچ وقت نیاز بشن .

4 - بین این 2 تا کیس X7 هم هست که خودم دارم . خیلی کیس خوبیه . ضاهر بهتری هم داره .

5 - هارد 1 ترا بردار . ولی به نظر من یک هارد جامد 120 گیگی هم بگیر برای نصب سیستم عامل و نرم افزار . سرعت سیستم رو فوق العاده بالا میبره .

6 - سری گولد راندمان بالاتری داره . اتلاف انرژی کمتری داره . کلا پاور بهتریه و خوب گرونتر هم هست .

7 - یک پاور 700 تا 850 وات کفایت میکنه . اگر اورکلاک سنگین بخوای بکنی پاور بهتر بگیر .

8 - اگر هارد جامد میخوای بگیری سری بلک رو نگیر . خیلی قیمت بالایی داره . سری گرین سرعت کمتری داره . ولی برای آرشیو بهتره . سری بلک سریعتره ولی به پای هارد جامد نمیرسه .

9 - اصلا نمیشه مقایسه کرد . 680 خیلی قویتره . با اور نمیتونی از 670 به 680 برسی .

10 - مانیتور خوبیه . شانس آوردی که خریدی ، چون الان دیگه گیر نمیاد تو بازار . البته به نظر من Asus بهتره . ولی این هم خوبه و تصویر خوبی بهت میده .

لینک به دیدگاه

1 - 3770 دارای 4 هسته و 4 ترید هست . تو برنامه هایی که از این تعداد هسته و ترید پشتیبانی میکنن خیلی بهتر از 3570 که فقط 4 هسته داره عمل میکنه . ضمن اینکه امکان اورکلاک بهتری هم داره . ولی تو بازیها تفاوتشون محسوس نیست خیلی . توی اورکلاک گرما تولید میکنه . تو حالت عادی از سندی خنک تره . ولی اگر بخوای اورکلاک سنگین کنی گرمای بیشتری نسبت به سندی داره که نیاز به واترکولینگ و یا حتی نیتروژن مایع پیدا میکنه . تو حالت عادی و اورکلاک معمولی مشکلی نداره و با یک کولر مناسب میتونی اور کنی . اگر قصد اور نداشته باشی هم که کولر خودش جواب میده .

2 - تو اورکلاک و تست هایی که میگیرن این فرکانسها تفاوت دارن . ولی تو کارهای عادی و روزمره تفاوتشون خیلی کمه و اصلا به صرفه نیست . رم 1600 برای شما همون کاری رو که رم 2133 میکنه انجام میده . ولی اگر حجم بیشتری رم بگیرید تاثیر بیشتری داره .

3 - مهمترین تفاوتشون مدار تغذیه خیلی بهتر مدل دلوکس هست که برای اورکلاک سنگین ساخته شده . تفاوت خاص دیگه ای ندارن . به جز چند تا پورت و اسلات که فکر نمیکنم هیچ وقت نیاز بشن .

4 - بین این 2 تا کیس X7 هم هست که خودم دارم . خیلی کیس خوبیه . ضاهر بهتری هم داره .

5 - هارد 1 ترا بردار . ولی به نظر من یک هارد جامد 120 گیگی هم بگیر برای نصب سیستم عامل و نرم افزار . سرعت سیستم رو فوق العاده بالا میبره .

6 - سری گولد راندمان بالاتری داره . اتلاف انرژی کمتری داره . کلا پاور بهتریه و خوب گرونتر هم هست .

7 - یک پاور 700 تا 850 وات کفایت میکنه . اگر اورکلاک سنگین بخوای بکنی پاور بهتر بگیر .

8 - اگر هارد جامد میخوای بگیری سری بلک رو نگیر . خیلی قیمت بالایی داره . سری گرین سرعت کمتری داره . ولی برای آرشیو بهتره . سری بلک سریعتره ولی به پای هارد جامد نمیرسه .

9 - اصلا نمیشه مقایسه کرد . 680 خیلی قویتره . با اور نمیتونی از 670 به 680 برسی .

10 - مانیتور خوبیه . شانس آوردی که خریدی ، چون الان دیگه گیر نمیاد تو بازار . البته به نظر من Asus بهتره . ولی این هم خوبه و تصویر خوبی بهت میده .

بببخشید اینا رو که میگم شاید مضحک باشه ولی چون آمانورم توی سخت افزار میگم :unsure: :blink:

1 : منظور از 4 ترید یعنی 4 هسته مجازی ؟؟؟؟؟؟

2 : حالا حالا که فکر نکنم اور کنم حتی اور سبک شاید 3 یا 4 سال دیگه و زمانی که سیستم کمی کم اورد و ضعیف شد اون موقع اورش کنم ، نیتروژن مایع چیه؟؟؟؟؟؟؟ طرز استفادش چه جوره؟؟؟؟

3 : می خواستم 4 گیگ رم بگیرم ولی گفتم با مقداری آینده نگری 8 گیگ میگیرم بهتره - یعنی در مورد فرکانس بهتره 1600 یا 1866 بگیرم و 2133 بگیرم زیاد تفاوت نداره؟؟؟؟؟؟

4 : راستش از ظاهر X7 هم اصلا خوشم نمیاد. :D

5 : هارد جامد چیه؟؟؟؟؟ لازمه؟؟؟؟؟؟ قیمتش؟؟؟؟؟؟؟

6 : پس همون گولد رو میگیرم ، 1000 وات با قابلیت آینده نگری برای اور کلاک برای بعدا کافیه؟؟؟؟؟؟؟

7 : خب اونم همون متن شماره 6 میشه :D

8 : چند نفر گفتن سرعت بلک قابل مقایسه با گرین و بلو نیست ! بقیشم که شبیه سوال 5 هست

9 : توی چند تا مقاله خوندم که خیلی اور کلاک پذیری خوبی داره و راحت اور میشه و به نزدیکای 680 هم میرسه ولی بهش نمیرسه

10 : 1 ماهی هست این مانیتور رو خریدم تا از دست مانیتور CRT قرن بوقم راحت شم :p

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان گل سایت لیون کامپیوتر

من تازه عضو این سایت شدم و اینم اولین پست من توی این انجمن هست. یه کمی اماتور هستم البته فقط در قسمت سخت افزار :D

4 : من خودم کیس گرین X5 رو خیلی دوست دارم و از ظاهرش هم خیلی خوشم میاد ولی می ترسم برای اون سی پی یو مجبور شم کولر پردازنده بخرم بعدش توش جا نشه برای همون X9 رو در نظر گرفتم چون هم خنک کنندگی خیلی خوبی داره و هم فضای زیادی داره ولی راستش از ظاهرش اصلا خوشم نمیاد. چی کار کنم؟؟؟؟؟؟

5 : به نظرتون هارد یک ترا وردارم یا 2 ؟؟؟؟؟ تقریبا الان با این هارد 160 گیگیمون ، 50 گیگش کارتونه ، 20 گیگ بازی هست ، نرم افزار و کلا چیزایی رو که دانلود کردم 50 گیگ شده بقیشم شده موزیک و عکس و .... که کلا از فضای هارد 10 گیگ خالی دارم :p چی کار کنم؟؟؟؟؟

6 : سری گولد و گیمینگ پاور های گرین چه فرقی با هم میکنن؟؟؟؟؟ از همه لحاظ میگم از جمله کیفیت و بازده !

7 : مقدار مورد نیاز پاور برای این سیستم چقدره؟؟؟؟؟

8 : سری گرین و بلک هارد های وسترن فرقی دارن با هم که اختلاف قیمتششون زیاده؟ از همه لحاظ از جمله سرعت و کارایی میگم :D

9 : چه مقدار تفاوت بین GTX 670 و GTX 680 هست؟؟؟؟؟؟ میشه با کمی اور به کارایی 680 رسید یا GTX 680 کلا بهتره از 670؟؟؟؟؟؟

10 : این مانیتور رو چه جوره؟؟؟؟ LG E2260V تازه خریدم ، فول اچ دی هم هست. خوبه؟؟؟

از همه دوستان سپاس فراوان دارم و ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز،

عضویتتون رو تبریک میگم.

در مورد سوال 4) پیشنهاد میکنم کیس کولر مستر Storm Trooper بگیرین - فول تاور هستش و بسیار زیبا و جادار.

در مورد سوال 5) هارد 1 ترا بگیرین - سرعتشون بهتره نسبت به 2 تراها. حالا یا باراکودا 7200 دور 64 مگ کش سیگیت بگیرین یا هارد وسترن خاویار بلک یک ترا 64 مگ کش.

در مورد سوال 6) پیشنهاد میکنم پاور کولر مستر 750 وات GX بردارین یا از سری گولد این برند 800/850 وات.

در مورد سوال 8) هارد وسترن گرین خیلی کنده. حتما بلک بگیرین یا اگر معمولیش رو خاستین از سری آبی (بولو) بگیرین.

لینک به دیدگاه

خواهشا اون چند تا سوال باقی مانده رو هم پاسخ بدید.

ممنون

لینک به دیدگاه

آقا هارد جامد اینه : ssd یه سرچ بزن دستت میاد

سرعت دسترسی بالا و رید و رایت بالا و سرعت خواندن تصادفی بالا که در نهایت باعث میشه ویندوز 5 ثانیه ای بیاد بالا

پیشنهاد من اینکه شما یه اس اس دی 120 گیگ بگیر ( حدود 300) و یه هارد سیگیت که هم قیمتش خوبه و هم سرعتش بگیر 150 واسه یه تراش

کیس هم خودت میدونی ولی ایکس نه ورژن دو فکر کنم بهتر از کولر مستر باشه به خاطر اینکه کولر مستر گرون تره و چیز خاصی هم نیست

رم بالای 1600 نگیر واست تفاوتی نمیکنه ولی 1333 با 1600 فرق داره ، 8 گیگ یا 16 بگیر

بی خیال نیتروژن و سوال های پیرامونش شو ، اگر میخوای متوجه شی چیه به عکس زیر نگاه کن

60225504748588672816.jpg

31249705750280810687.jpg

خوب حالا که بی خیال شدی به نظرم بهتره الان یه 3570 بگیری و با کولر خودش استفاده کنی

جاش پولشو بزار رو پول گرافیکت برو یه گینوارد فانتوم 680 بگیر یه کم هم اور کن

سه سال دیگه یه کولر نوکوچوا ( نمیدونم درست نوشتم!) یا وی ده کولر مستر بگیر بزار رو سی پی یوت و اور کن میشه 3770

دو سال بعدشم سیستمو به قیمت 600 تومن بفروش یه سیستم 2 تومنی جدید بردار

اینم از چشم انداز 20 ساله ی ما!

لینک به دیدگاه

آها پس همون اس اس دی خودمون رو میگین ، معنی و لفظ فارسیش کمی گنگ بود :D

نه ، اس اس دی نمی خوام ، فعلا همون وسترن 1 ترا خاویار بلک می گیرم تا بعدا ...

کیس رو هم از نزدیک ببینم بعد می خرم ، گزینه اول x9 بعدش x5 :)

پس با این تفاسیری که گفتین در مورد فرکانس رم همون 1866 8 گیگ ( 2x4 ) رو بر می دارم

اه این چه وضعشه، چی کیس مسخره و زشتی شده با نیتروژن :angry:

سی پی یو همون 3770k باشه ، نمی خوام با 3570 عوض کنم ، اون برام بهتره

اگه پولم رسید که GTX 680 رو می گیرم و گرنه همون GTX 670

3-4 سال دیگه هم که ضعیف شد اور می کنم تا بازم بتونه جواب بده و 2-1 سال بعد هم یه سیستم 2 یا 3 میلیونی جدید میگیرم ( اگه تا اون موقع دلار نشه 100 هزار تومن ) :wacko:

راستی اگه خواستم GTX 670 یا 680 وردارم از کدوم برند بردارم؟؟؟؟ من نظرم روی گین وارد بود و دیدیم قیمتاش مناسبه بعضی ها هم گفتن ایسوس بهتره ولی قیمتاش خیلی نسبت به بقیه فضایی هست... چی کار کنم؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

bitfenix prodigy

4d422c2f_BitFenix_Prodigy.jpeg

350x700px-LL-b7db50ff_10-1.jpeg

کیس جالبیه هم کوچیکه هم جا دار بزرگترین کولرها و بزرگترین گرافیکها توش جا میشه فقط باید وارد کنی فکر نکنم تو بازار ایران باشه برای وارد کردن هم بعضی از دوستان هستن که کارشون وارد کردن همچین قطعاد نایابیه

اینم مین برد مناسب این کیس

P8Z77-I DELUXE/WD

bitfenix-computex-2012-3.jpg

لینک به دیدگاه

نه بابا

نمی خوام دردسرم زیاد شه ، ولی به عنوان یه پیشنهاد ، نظر جالبی بود

ممنون

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم

ولی به نظرم این کیس با این حجم کم و زیبا ارزش یکم دردسر رو داره من خودم که یه چند وقته دارم براش نقشه میکشم :D

ببین حتی واتر کولینگ هم توش جا میشه یه غوغای کرده این کیس میتونی یه سرچ بزنی تو نت تو فرومهای خارجی کلی غوغا کرده

img0579h.jpg

500x1000px-LL-c7f801b7_DSC_2175.jpegwatercooled-bit-fenix-prodigy-799x442.png7966292636_37f9c3d269.jpg

ویرایش شده توسط Hurmuz
لینک به دیدگاه

آها پس همون اس اس دی خودمون رو میگین ، معنی و لفظ فارسیش کمی گنگ بود :D

نه ، اس اس دی نمی خوام ، فعلا همون وسترن 1 ترا خاویار بلک می گیرم تا بعدا ...

کیس رو هم از نزدیک ببینم بعد می خرم ، گزینه اول x9 بعدش x5 :)

پس با این تفاسیری که گفتین در مورد فرکانس رم همون 1866 8 گیگ ( 2x4 ) رو بر می دارم

اه این چه وضعشه، چی کیس مسخره و زشتی شده با نیتروژن :angry:

سی پی یو همون 3770k باشه ، نمی خوام با 3570 عوض کنم ، اون برام بهتره

اگه پولم رسید که GTX 680 رو می گیرم و گرنه همون GTX 670

3-4 سال دیگه هم که ضعیف شد اور می کنم تا بازم بتونه جواب بده و 2-1 سال بعد هم یه سیستم 2 یا 3 میلیونی جدید میگیرم ( اگه تا اون موقع دلار نشه 100 هزار تومن ) :wacko:

راستی اگه خواستم GTX 670 یا 680 وردارم از کدوم برند بردارم؟؟؟؟ من نظرم روی گین وارد بود و دیدیم قیمتاش مناسبه بعضی ها هم گفتن ایسوس بهتره ولی قیمتاش خیلی نسبت به بقیه فضایی هست... چی کار کنم؟؟؟؟؟؟

یک نفر هم این سوالات رو پاسخ بده و ما دیگه از حضور دوستان رفع زحمت کنیم و مزاحم نشیم

:D

:wub:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزجان جسارتا قیمت کیس x9 و سی پی یو 3770k قیمت جدیده؟ چون من الان کف کردم! :دی

راستی این مادربرد اگه نمیخوای اور سنگین کنی,میتونی مدل ارزون تر برداری .در مورد VGA هم برای گیم تفاوت زیادی بین 670 و 680 نیست.حدود 15 درصد 680 بهتره.از طرفی هیچ بازی نیست الان که روی رز 1080p با 670 به مشکل بخوری.شاید فقط مترو 2033 فکر کنم.میتونی بقیه پولت پس انداز کنی برای خرید اکسسوری حرفه ای

لینک به دیدگاه

یک نفر هم این سوالات رو پاسخ بده و ما دیگه از حضور دوستان رفع زحمت کنیم و مزاحم نشیم

:D

:wub:

کجا میری آقا؟ نمیشه که مشاوره سیستم بگیری بعدش شما بری ما نتیجه ی این مشاوره رو نبینیم. ;)

ایشالا سیستم رو بستی حتما یکسری عکس ازش بگیر تو تاپیک عکس سیستم ها قرار بده حداقل نتیجه کار رو ببینیم.

من اگر جای شما باشم از برند ایسوز کارت گرافیک رو برمیدارم از سری Direct CUII که دوتا فن دارن. EVGA هم از بهترین هاست ولی فکر کنم مثل ایسوز گرون باشه. گینوارد رو در مرتبه سوم قرار میدم.

لینک به دیدگاه

عزیزجان جسارتا قیمت کیس x9 و سی پی یو 3770k قیمت جدیده؟ چون من الان کف کردم! :دی

راستی این مادربرد اگه نمیخوای اور سنگین کنی,میتونی مدل ارزون تر برداری .در مورد VGA هم برای گیم تفاوت زیادی بین 670 و 680 نیست.حدود 15 درصد 680 بهتره.از طرفی هیچ بازی نیست الان که روی رز 1080p با 670 به مشکل بخوری.شاید فقط مترو 2033 فکر کنم.میتونی بقیه پولت پس انداز کنی برای خرید اکسسوری حرفه ای

منم مثله شما از قیمت های جدید بی خبرم و این قیمتا رو از توی میهن مارکت به صورت میانگین در اوردم :D

نه بابا جیبم دیگه خالیه و ته دیگ هم نداره همون 670 رو برمیدارم :p

منظورتون از این کلمه چیه؟؟؟؟؟؟؟ اکسسوری

بابا یه کم هم اماتوری صحبت کنید تا مبتدی ها هم بفهمند یا حالت عامیانه ، زیر دیپلم حرف بزنید :wacko: :D

لینک به دیدگاه

کجا میری آقا؟ نمیشه که مشاوره سیستم بگیری بعدش شما بری ما نتیجه ی این مشاوره رو نبینیم. ;)

ایشالا سیستم رو بستی حتما یکسری عکس ازش بگیر تو تاپیک عکس سیستم ها قرار بده حداقل نتیجه کار رو ببینیم.

من اگر جای شما باشم از برند ایسوز کارت گرافیک رو برمیدارم از سری Direct CUII که دوتا فن دارن. EVGA هم از بهترین هاست ولی فکر کنم مثل ایسوز گرون باشه. گینوارد رو در مرتبه سوم قرار میدم.

ممنون ، شما لطف دارین

خب اولا که این کارت گرافیک هنوز توی مشهد نیست ، امروز مجتمع تک بودم ( بزرگترین و بهترین پاساژ کامپیوتری مشهد ) دیدم هنوز نیاوردن گفتن چند روز دیگه یا چند هفته دیگه میرسه و هنوز کسی توی اون مجتمع نداشت

یکی از دوستان این سایتو معرفی کرد و اومدیم و عضو شدیم و الان هم که در مزاحم همتون هستم :D

به احتمال 90 % 670 رو از همین سایت میگیرم ، بعدش یه چیز دیگه :

این ایسوس چرا قیمتاش نسبت به بقیه برند ها این قدر بالایه ،مثلا ایسوس 670 ، 1.400 بود ولی گینوارد 670 ، 1.100 بود ، آخه 300 تومن اختلاف قیمت داره عمو!!!!

EVGA که اصلا این مدلش توی لیون نبود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منظور accessories بود همون لوازم جانبی مثل موس حرفه ای یا کیبورد حرفه ای و ...

من که قیمتت دیدم حال کردم و امید به زندگی در من افزایش یافت :دی

هر دو قلم که گفتم هر کدام 100 تومن گرونتر شدن.

میهن مارکت قیمتاش بیخوده! فروشنده میاد یه قیمت عجیب میذاره که زنگ خور داشته باشه فقط.فروشگاه لیون الان از همه آنلاین ها آپدیت تره تقریبا

ایسوس بیشتر نون اسمش میخوره.ولی تو بازی ها بیشتر از مدل های رقیب فریم میده(اختلاف خیلی جزئی) اگه مدل رفرتس بگیری فرق خاصی بین گینوارد و msi و ایسوس نیس

لینک به دیدگاه

ممنون ، شما لطف دارین

خب اولا که این کارت گرافیک هنوز توی مشهد نیست ، امروز مجتمع تک بودم ( بزرگترین و بهترین پاساژ کامپیوتری مشهد ) دیدم هنوز نیاوردن گفتن چند روز دیگه یا چند هفته دیگه میرسه و هنوز کسی توی اون مجتمع نداشت

یکی از دوستان این سایتو معرفی کرد و اومدیم و عضو شدیم و الان هم که در مزاحم همتون هستم :D

به احتمال 90 % 670 رو از همین سایت میگیرم ، بعدش یه چیز دیگه :

این ایسوس چرا قیمتاش نسبت به بقیه برند ها این قدر بالایه ،مثلا ایسوس 670 ، 1.400 بود ولی گینوارد 670 ، 1.100 بود ، آخه 300 تومن اختلاف قیمت داره عمو!!!!

EVGA که اصلا این مدلش توی لیون نبود

خواهش میکنم شما هم مثل همه ی ما از اعضای این سایت هستین دوست عزیز،

مدل ASUS GTX670 TOP 2GB GDDR5 گرونتر هستش چون نسبت به 670 های معمولی هم سرعتش بیشتره چون اوورکلاک شده هست + و هم اینکه با داشتن 2 فن و یک سینک خنک کننده عالی قابلیت اوورکلاک فوق العاده ای داره. درحالیکه مدل Gainward GTX 670 2GB DDR5 یک مدل معمولی 670 هستش با یک فن و قدرت کمتر اوورکلاک. شما اگه اهل اوورکلاک باشی مسلما مدل ایسوز رو انتخاب میکنی که هم خنک تر کار میکنه، و هم به صورت پیشفرض تو کارخونه اوورکلاک شده، و همچنین قابلیت اوورکلاک پذیری بیشتری نسبت به مدل های رفرنس تک فنه 670 داره. پس از هر لحاظ ایسوز سر تره.

لینک به دیدگاه

شما اگر مادربورد رو V-Pro بگیری ، رم رو 1600 برداری ، هارد رو سیگیت ، گرافیک رو 670 و پاور رو 850 وات ، کلی هزینه هات کمتر میشه . میتونی SSD رو هم بگیری . یک کولر هم برای پردازنده میتونی برداری . تو گرفتن SSD شک نکن . تاثیری که روی سیستم داره خیلی بیشتر از اون چیزیه که فکر میکنی . کارت 670 با 680 اختلاف قیمت زیادی دارن که به نظر من نمیارزه . همون 670 کفایت میکنه . فقط سعی کن از مدلهای رفرنس نگیری . چون قصد داری اورکلاک کنی بهتره که مدلی بگیری که کولر خوبی داشته باشه . مثلا سری فانتوم گینوارد یا دایرکت سی یو ایسوس . برای این سیستم کیس X5 نگیر . حیفه . یا همون X9 رو بردار و یا اینکه از برند دیگه تو همون رده ها بگیر . کولر مستر CM690 II Advance هم خوبه .

لینک به دیدگاه

.... کولر مستر CM690 II Advance هم خوبه .

به به، میبینم که حامد جان یه چیزی از کولر مستر رو هم تو پیشنهاداتشون مورد تفقد قرار دادن. مشعوف شدیم. ^_^ ^_^

لینک به دیدگاه

سلام دوباره دوستان ، بازم اومدم :D

اینم شد سیستم نهایی : فقط باید ببینم کی این دلار ـــــــــــ > بوووووووووووق ، میاد پایین :p

MotherBoard : Asus P8Z77-V DELUXE = 750 T

CPU : Intel Core I7 3770K = 800 T

( VGA : ???????????? = ( 1.500

Ram : Gskill Ripjaws X 8GB 2x4GB DDR3 2133 = 255

HDD : Western Digital Cavier Black 1.0 TB 64 MB CACHE 7200 = 277 T

439 = PSU : Green GP1000B-OC

CASE : GREEN X9 = 154 T

خب حالا چند تا چیز رو بگم

1 : روی کارت گرافیکم موندم باز ، نمی دونم بین این مدل هایی که زیر نوشتم کدومو وردارم !!

GHz Edition 7970

7970

680

670

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

کاربرد ها و انتظاراتم رو هم از گرافیک میگم تا راحت تر بشه راهنمایی کرد

1 : این از همه مهمتره = بازی کردن ، بازی های روز دنیا روی رزولوشن 1920x1080 یا همون فول اچ دی با بهترین کیفیت و تنظیمات و بعد از این که چند سالی گذشت و قدیمی شد روی فریم مناسب و قابل قبول اجرا کنه

2 : کار با 3 دی مکس و مایا در حد میانه و متوسط و کار با فتوشاپ در حد نسبتا حرفه ای

3 : تماشای فیلم های بلوری و فول اچ دی با کیفیت اصلی و واقعی و بدون هیچ گونه مشکلی

4 : هسته های کودا و فیزیکس که توی کارت های انویدیا وجود داره هر کدومش برای چه کاربرد هایی استفاده میشه؟؟؟؟؟ چه مزیت و معایبی داره؟؟؟؟؟؟؟ توی چه سری هایی این هسته ها وجود داره؟؟؟؟؟؟ توی همه سری GTX هست؟؟؟؟؟؟؟؟

5 : سری 600 انویدیا شنیده بودم فقط برای بازی بهینه شده ، یعنی توی کارای دیگه مثله 3 دی مکس نمی تونم استفاده کنم؟؟؟؟؟

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

2 : میزان پاوری که بالا نوشتم مناسبه یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه بخوام بعدا هم اور کلاک کنم ( در حدی که خیلی فشار به قطعات نیاد ( معمولی ) یا نسبتا سنگین ) کافیه یا بالاتر بردارم؟؟؟؟؟

3 : یک خمیر سیسلیکون مناسب و عالی ( قیمت مهم نیست فقط اصلی و با کیفیت باشه )

4 : یک کولر پردازنده خوب و عالی ( در حد 150 الی 200 تومن ) برای این سیستم پیشنهاد بدید تا دیگه سی پی یو کاملا خنک باشه و کاراییش رو حفط کنه.

5 : فکر می کنم اکثر قطعات از جمله سی پی یو و مادربرد و ... قابلیت اور کلاک نسبتا زیادی دارن ، الانا اورشون نمی کنم شاید 4 سال دیگه. کلا برای اور هم مناسبه دیگه؟؟؟؟ :D

لینک به دیدگاه

راستی دوستان

بی زحمت اسم شرکت های گارانتی کننده اون قطعات رو هم بنویسید ، اگه هم هر برند بیشتر از یک شرکت گارانتی داشت اون رو هم بنویسید

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام من تازه عضو شدم یه سوالاتی داشتم .من خیلی مبتدی هستم البته در مورد سخت افزاراین سوالاتمه :

من یه سیستم 2 میلیونی میخوام بخرم بدون مانیتور.

چون دارم مهندسی کامپیوترنرم افزار میخونم باید برنامه بنویسم و کارهایی مثل این که مربوط به رشتم هست کار کنم.

یه سیستمی باشه که بعد از کارهام بتونم بازی کنم میخوام بازی های روز رو بکشه نمیخوام مثل این سیستمم که خریدم بعد از 6 ماه بازی ها رو نکشه.

لازم به ذکره دارم برای گیم سیستم رو می بندم در درجه اول و بعدش کارای مهندسیم .آخرشم کارهای معمولی مثل اینرنت ، موزیک ، فیلم .

فقط ، کار من با اینترنت هم هست من باید از 11 شب تا 9 صبح تو اینترنت باشم به خاطر کارم سیستمی بگید که داغ نکنه .سیستم هایی که خودم دیدم فقط مارکاشو میکنم شما بکید چه مدلی بخرم :

مادربورد ای سوز

سی پی یو اینتل ای 7 موندم سندی بگیرم یا ایوی بریج

رم 8 گیگ

هارد 1 ترا

کارت گرافیک ای سوز ولی نمیدونم کدومشو بخرم

کیسم گرین ایکس 3 رو دیدم

پاور نمیدونم

کیبورو و موسم بگید

فقط یه مودمم بر اینترنت بگید .هر چی توی لیستم کم هست رو بهش اضافه کنید و بگید .

شرمنده نوشته هام زیاد شد فقط یه جوری بگید منم بفهمم.ممنون از لطفتون.

ویرایش شده توسط hosseintopp
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

عضویت تون رو تبریک میگم.

بهتره برای پاسخگویی اساتید و دریافت نتیجه بهتر ، تاپیک جدیدی در قسمت مشاوره برای انتخاب قطعات سیستم ایجاد کنید

موفق و پیروز باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...