رفتن به مطلب

Hd 5870

vandal
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

من یه اطلاعاتی در مورد آخرین کارتهای AMD دارم و دوست دارم اگر کسی اطلاعات بیشتری در مورد

HD5870 یا HD5870 x2 دیده بذاره تا همه استفاده کنن.

این اطلاعات رو من از سایتهای خارجی گرفتم که تاریخ این اخبار روز 11 نوامبر 2008 هست.

این کارت از پردازنده RV870 استفاده می کنه که از فناوری 40nm در طراحی آن بهره گرفته شده.

تعداد سایه زنهای این پردازنده ها گرافیکی(RV870 )ش25درصد بیشتر از پردازنده گرافیکی RV770 می باشد.

اندازه GPU ها به مقدار قابل توجهی کاهش یافته.برای RV870 205 mm² و برای RV770 256 mm² در حالی که کارت مشابه NVIDIA یعنی GTX 280 کمی بزرگتر از 576میلی متر مربع می باشد.

این GPU ها از DirectX11 پشتیبانی میکنند.آخرین اخبار حاکی از این بود که DirectX11 میانه های 2009 ارائه میشه و بازیهای بر مبنای آن در سه ماهه ی سوم 2009 روانه بازار میشه.

از دیگر ویژگی این کارتها می توان به استفاده از حافظه های DDR5 و رابط 512 بیتی نام برد.که به گفته ی hardspell میتونه پهنای باند رو به 150 الی 160 گیگا بایت بر ثانیه برسونه.

زمانه ارائه این کارتها به بازار میانه های 2009 اعلام شده.

اون چیزی که مسلمه با پیشرفت فناوری GPU های ATI از55 نانومتری در سری4xxx به 40 نانومتری در 5xxx سه تا اتفاق رو میشه پیش بینی کرد:

1_ارزانتر تمام شدن هزینه تولید که منجر به کاهش قیمت تمام شده ی کارتها میشه

2_مصرف کمتر انرژی(صرفه جویی در انرژی)

3_کمتر شدن دمای تولید شده توسط کارتها که در کارتهای سری 4xxx به یک موذل تبدیل شده بود(در حالت LOAD در بازیهایی مثل کرایسیس به نزدیکی 100 سانتیگراد میرسید که سازندگان رو به فکر استفاده از خنک کننده های قوی انداخت.)

دو تا سوال هم دارم که اگه کسی جواب بده ممنون میشم.

1_چرا َATI اول سری قویتر یا Hiend و گرونقیمت رو معرفی میکنه و بعد سری پائین ترو

2_computing horsepower چیه که ATI تونسته از 1TFlops به 1.5TFlops بر ثانیه ارتقا بده.

لینک به دیدگاه

درود

من یه اطلاعاتی در مورد آخرین کارتهای amd دارم و دوست دارم اگر کسی اطلاعات بیشتری در مورد

hd5870 یا hd5870 x2 دیده بذاره تا همه استفاده کنن.

این اطلاعات رو من از سایتهای خارجی گرفتم که تاریخ این اخبار روز 11 نوامبر 2008 هست.

این کارت از پردازنده rv870 استفاده می کنه که از فناوری 40nm در طراحی آن بهره گرفته شده.

تعداد سایه زنهای این پردازنده ها گرافیکی(rv870 )ش25درصد بیشتر از پردازنده گرافیکی rv770 می باشد.

اندازه gpu ها به مقدار قابل توجهی کاهش یافته.برای rv870 205 mm² و برای rv770 256 mm² در حالی که کارت مشابه nvidia یعنی gtx 280 کمی بزرگتر از 576میلی متر مربع می باشد.

این gpu ها از directx11 پشتیبانی میکنند.آخرین اخبار حاکی از این بود که directx11 میانه های 2009 ارائه میشه و بازیهای بر مبنای آن در سه ماهه ی سوم 2009 روانه بازار میشه.

از دیگر ویژگی این کارتها می توان به استفاده از حافظه های ddr5 و رابط 512 بیتی نام برد.که به گفته ی hardspell میتونه پهنای باند رو به 150 الی 160 گیگا بایت بر ثانیه برسونه.

زمانه ارائه این کارتها به بازار میانه های 2009 اعلام شده.

اون چیزی که مسلمه با پیشرفت فناوری gpu های ati از55 نانومتری در سری4xxx به 40 نانومتری در 5xxx سه تا اتفاق رو میشه پیش بینی کرد:

1_ارزانتر تمام شدن هزینه تولید که منجر به کاهش قیمت تمام شده ی کارتها میشه

2_مصرف کمتر انرژی(صرفه جویی در انرژی)

3_کمتر شدن دمای تولید شده توسط کارتها که در کارتهای سری 4xxx به یک موذل تبدیل شده بود(در حالت load در بازیهایی مثل کرایسیس به نزدیکی 100 سانتیگراد میرسید که سازندگان رو به فکر استفاده از خنک کننده های قوی انداخت.)

1_چرا َati اول سری قویتر یا hiend و گرونقیمت رو معرفی میکنه و بعد سری پائین ترو

2_computing horsepower چیه که ati تونسته از 1tflops به 1.5tflops بر ثانیه ارتقا بده.

سلام

مقدار حافظه اش - سرعت هسته و سرعت حافظه رو هم بگی که عالی میشه

لینک به دیدگاه

1_چرا َati اول سری قویتر یا hiend و گرونقیمت رو معرفی میکنه و بعد سری پائین ترو

2_computing horsepower چیه که ati تونسته از 1tflops به 1.5tflops بر ثانیه ارتقا بده.

درود

در مورد سوال اولتون شاید بتوان گفت که این موضوع یک روش و استراتژی خاص ای ام دی هست که ترجیح میده سری های جدید کارتهای گرافیک خودش را با مدلهای قدرتمند تر عرضه کنه تا هم به نوعی نمایشی از قدرت سری جدید برای خریداران باشه و هم در فاصله زمانی عرضه محصول رقیب قسمتی از سهم فروش بازار رو بیشتر به سوی محصولات جدید ش جلب کنه و در حقیقت نوعی استراتژی مارکتینگ مخصوص خودش رو داره.

در مورد سوال دومتون در حقیقیت واژه graphic computing horsepower مخفف توان پردازش محاسباتی موازی گرافیکی هست که در حقیقت بر عهده هسته گرافیکی هست و با واحد ترافلوپ در اینجا سنجیده شده که هر ترافلوپ برابر با 1000 بیلیون فلوپ هست و فلوپ نیز که استاندارد اندازه گیری توان پردازشی محاسباتی عملیات هست به معنای اندازه توان محاسبه در عملیات اعداد اعشاری بر ثانیه هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...