رفتن به مطلب

دعوت از مهندسین خنک سازی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام عرض میکنم خدمت همه اساتید، من اخیرا با این فروم آشنا شدم و در مورد خنک کردن هرچه بیشتر کیس هم مطالب مفیدی بدست آوردم.

اما به نظرم رسید تا تصاویری از داخل کیس خودم براتون قرار بدم تا دوستانی که در زمینه تهویه کیس مهارت دارند یه راه حلی جلوی پای من قرار بدند:

12-11-08_1208.jpg

12-11-08_1209.jpg

12-11-08_1225.jpg

12-11-08_1232.jpg

اما چند نکته:

-مشخصات سیستم: CPU: AMD Phenom 9550 - Main Board: Abit A-N78HD - Power: Cool Master 460W

-مشکل من اینه که دمای CPU خیلی بالا میره، مثلا اگه یه بازی مثل Call of duty 4 رو اجرا کنم ظرف 1 دقیقه دما تا 74 درجه میره بالا و سیستم هنگ میکنه!

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست خوبم شما اول از همه باید فن cpu رو چک بکنید و ببینید که آیا خوب و محکم سر جاش بسته شده و خمیر سیلیکون رو هم چک کنید .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

خوب هر کسی نظری داره و مبتدی ترین راهش اینه که هر جایی که بهش میشه فن اضافه کرد این کار رو انجام بدید مثلا توی عکس معلومه که پشت کیس میشه فن گذاشت و درب کیس عکسش نیست اگر جای فن داشته باشه فن بزارید .

مسئله بعدی میرسیم به دمای cpu شما که بعد از اضافه کردن فنهای کیس شاید این مسئله تاثیر کمی روی دمای cpu داشته باشه که بهترین راهش اینه که یک فن خوب جایگزین فن فعلیتون کنید

لینک به دیدگاه

درود

خوب ظاهرا شما فقط مشکلتون با دمای پردازندتون هست.همونطور که دوستان هم اشاره کردند حتما از فیکس شدن کف هیت سینک با سطح سی پی یو و محکم یودن مطمعن شوید و ببینید خمیر سیلیکون هم به کار برده شده یا خیر.اگر این موارد رعایت شده بود شما باید یک کولینگ مناسب برای پردازندتون به کار ببرید مثل HYPER 212 محصول کولر مستر که قیمتشم حدود 45 تومنه.

CMhyper212_front.jpg

img_0010.JPG

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از تمام دوستانی که راهنمایی فرمودند (ماشاا... چقدر هم سریع پاسخ میدید:D)، بله حق با شماست و به نظر خودم هم باید به فکر تعویض فن cpu باشم.

اما یکی از دوستانم به من یه پیشنهاد داد: گفت که برم دوتا فن مخصوص کولر مستر بگیرم که قیمت هر کدوم 5000 تومانه (حالا منظور از مخصوص نمیدونم دقیقا چیه؟!) یکیشو ببندم پشت کیس (زیر پاور) یکیشم ببندم جلوی کیس (جلوی هارد، پشت پنل) و میگفت که با این کار شاید نیازی به تعویض فن cpu هم نباشه.

نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از تمام دوستانی که راهنمایی فرمودند (ماشاا... چقدر هم سریع پاسخ میدید:D)، بله حق با شماست و به نظر خودم هم باید به فکر تعویض فن cpu باشم.

اما یکی از دوستانم به من یه پیشنهاد داد: گفت که برم دوتا فن مخصوص کولر مستر بگیرم که قیمت هر کدوم 5000 تومانه (حالا منظور از مخصوص نمیدونم دقیقا چیه؟!) یکیشو ببندم پشت کیس (زیر پاور) یکیشم ببندم جلوی کیس (جلوی هارد، پشت پنل) و میگفت که با این کار شاید نیازی به تعویض فن cpu هم نباشه.

نظر شما چیه؟

درود

درسته که شما با نصب فن در قسمت جلویی کیس که هوای بیرون رو به داخل هدایت میکنه و فن عقبی که هوای گرم کیس رو خارج میکنه تا حدی ممکنه از دمای پردازندتون کم میشه ولی شاید حداکثر تاثیرش حدود 4-5 درجه باشه و به نظر شخصی بنده احتمالش خیلی کمه که با این کار دمای پردازندتون به اندازه ای پایین بیاد که جوابگوی کار شما باشد

لینک به دیدگاه

خب حالا یه سوال کوچولوی دیگه!

ابعاد این فنی فرمودید چقدره؟ من احساس میکنم اگه نصب کنم گیر میکنه به این خنک کننده آبی رنگ Abit ... ایننطور نیست؟

لینک به دیدگاه

خب حالا یه سوال کوچولوی دیگه!

ابعاد این فنی فرمودید چقدره؟ من احساس میکنم اگه نصب کنم گیر میکنه به این خنک کننده آبی رنگ Abit ... ایننطور نیست؟

درود

دوست عزیز مشخصات و ابعاد این کولینگ به شرح زیر هست

3623.png

لینک به دیدگاه

این دو مدل هم موجوده :

46000 تومان

6c8985f2c97a35ae9ae20c13c729f21dzerotherm_cf900_ansicht.jpg

این هم 43000 تومان

b525f1a9cc1d1341e084a6487a926c4bZeroThermCf800.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام

اگر دمای CPU شما 74 درجه است حتما بغیر از فن جلو و عقب کیس به فکر یک کولر هم باش

میتونی از کولر zalman X10 preforma یاzalman X10 exterma استفده کنی قیمتش هم حدود 65000 تومان است

ارتفاعش هم 15 سانتی متر است

ضمنا عقیق رایانه هم این محصول را گارانتی یک ساله کرده

مدل های دیگری هم هست که با یه سرچ ساده می توانی انواع آن را پیدا کنی

لینک به دیدگاه

کاش یکی هم به طور حرفه ای روی کولینگ لپتاپ کار میکرد تا موقع بازی آدم عذاب وجدان نگیره D:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...