رفتن به مطلب

L.ion L.ogo

rur
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

میخوام تو چند جمله تمام ذهنهارو متمرکز کنم به این سمت و این تاپیک.

ما سایتهای زیادی رو داریم که لوگوهای منحصر به فرد دارن و این رو میدونیم که اکثریت هم بسیار موفق هستن.

این رابطه رو خوب به یاد داشته باشید که لوگوی یک سایت بیشتر از خود سایت اهمیت پیدا میکنه و این دو به هم بسیار وابسته هستن.

حالا هم این اتفاق اینجا افتاده که سایتی با لوگو ای مفهومی داریم .اما میخوام از شما دعوت کنم تا برای فراگیر شدن این سوال ، بیاید و درمورد سایت خودتون نظر بدید.

قرار نیست تاپیک رو بالا نگه داریم بلکه میخوام بدونیم طراح این لوگو چه منظوری رو میخواد برسونه و حدس شما راجع به این لوگو چیه. و فکر میکنید چقدر حرفه ای کار شده...

7mj24mdmkvfk5nf9wlz6.png

از جناب حسینی هم بابت اجازه ایجاد این تاپیک تشکر میشه .

مدیریت محترم اگر این بخش مناسب این تاپیک نیست لطفا انتقالش بدن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اولین چیز که من دیدم لیون و کامپیوتر هست... حالا یاد سریال انیمه ی فیری تیل افتادم که استاد به گروه یاد داده بود همه انگشتاشون رو به نشانه ی فکر کنم "من اینجام و به یادتم" یا یه همچین چیزایی بود :D بالا می بردن...!

یا مثلا برداشت می شه که اولین و برترین در زمینه کامپیوتر...

(اقا این ماه رو فکر کنم داره شلیک می کنه به سمت قله های پیروزی!!!)

اگه نه صبرکن یخوده بیشتر فکر کنم،... :-?

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من این لوگو به معنی ایده و یه فکر نو هستش و میشه از این لوگو جاهای دیگه هم استفاده کرد با کمی تغییرات اونم در صورت اجازه مالک لوگو یا شرکت اون نشانه.برخی لوگوها با طرح ساده هم موفق هستند مثل لوگوی لیون:سادگی و برازندگی

به این لوگو نگاه کنین چقدر ساده کار شده برای نهضت سواد آموزی که یعنی بیسوادی ممنوع

logo.JPG

ویرایش شده توسط eftekhar20
لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

بسیار خوشحالم که اخر یک روزی کسی به فکر فرو رفت در مورد لوگوی لیون نظر بخواد . البته خیلی از دوستان قبلا ازم پرسیدن و جوابشون رو گرفتن ولی اینجا فعلا جواب نمیدم و میخوام واقعا نظر و دید دوستان رو در این مورد بدونم .

این لوگو در سال 1384 بر طبق یک ایده و یک دیدگاه در یک رستوران پایه گذاری شد که دادم یکی از دوستان طراحیش کردن و اونجا واقعا بهش فکر کردم و هنوز بهش فکر میکنم چون توش یک ارزو نهفته هستش

:D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جناب حسینی حتما آرزوی خوبی هستش ...که این لوگو رو انتخاب کردین. لوگوی قشنگیه....و میشه کلی چیز از این لوگو استنباط کرد.

منتظر نظرات بقیه دوستان هستیم

لینک به دیدگاه

خب چیزی که من میبیم و بر اساس گفته های آقای حسینی:

اینها سر میز غذا منتظر بودن تا سفارششون آماده شده تازه خیلی هم گرسنه بودن. :-w

بعد این یکی به آون یکی میگه:"ای کاش میشد ...یعنی میشه؟!" :daydreaming:

آون یکی به این یکی میگه: =)) :-j

ای یکی به آون یکی میگه:"جدی گفتم بابا!" [-(

ویرایش شده توسط AghilFKR
لینک به دیدگاه

بعد آون یکی چند لحظه اینجوری میشه *dry# و به این یکی میگه:"آره، کاری نداره... فقط وقت میبره." :smug:

این یکی که داشت همینچوری با قاشق چنگال ور میرفت ییهویی به این نکته پی برد که :Idea: با گوشه دست چپش میتون حرف L رو نشون بده و در عالم هستی دنبال یک C بود که آون هم از ماه ایده گرفت کی میدونه؟ شاید آون شب ماه توی آسمون بوده :I Do not Know: و آون لحظه این لوگو تکمیل شده. ببین گرسنگی با آدم چیکارا که نمیکنه. :Hee Hee:

لینک به دیدگاه

شايد اون ماه نيست "C" مربوط به Computer هستش. اون دايره هم "O" و انگشت شصت هم به شكل "L"، انگشت اشاره "i" خلاصه ليون. :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من یه چیزی به ذهنم خطور کرد :

لوگوی لیون منو یاد این انگشت هایی که به سرآشپز که نشانه ی بهترین هست نشون میدن انداخت.مثلا سرآشپز میگه از کیفیت راضی هستید طرف با دست یه چیزی شبیه لوگوی لیون هست نشون میده و میگه اکسلنت ،یعنی اوج و نهایت موفقیت سرآشپز و رضایت مشتری.

از طرفی LC که همون اختصار لیون کامپیوتر هست و دست ال رو تشکیل داده و سز هم که کامپیوتر هست.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

این یجور تکنیک عکاسی هست. مثلاً یچیزی مثل یه ساختمان گنده رو از دور میزارن توی Background بعد بهش تکیه میدن. آون کسی که با دستش توی لوگو حرف L رو درست کرده در این صحنه داشته ماه رو سوسک میدیه و

میگفته:"بیــــــــــــا! C رو هم پیدا کردم!" :huh:

لینک به دیدگاه

من فلسفه کلی رو می دونم :D

.

.

.

.

چی کار کنم آقای حسینی ؟ لو بدم ؟

.

.

.

.

طراح این لوگو واقعاً زیرکانه و هوشمندانه عمل کرده . این لوگو از چندین جهت معنا و مفهوم داره. که آرمین جان به یکی از معانیش اشاره کردند.

1) ترکیب حروف L و C که مخفف لیون کامپیوتر هستش.

2) نماد دستی که می بینید نشان دهنده اول بودن و اولین و در معنای جامع تر به بهترین اشاره داره.

3) اگه مو شکافانه تر نگاه کنید لگو شبیه به کلمه "علی" هستش. :lol: این یکی رو هیچ کس دیگه نمی دونه ، می خوام لو بدم ، دوستان صمیمی آقای سعید حسینی ایشون رو با نام مستعار "علی" هم صدا می کنند. اگه بخوایم با دیدگاه ایدئولوژی هم بهش نگاه کنیم حضرت علی رو شیر خدا هم می خوانند که اینجا علی ایهام داره نسبت به لیون .

حالا فهمیدید که طراح چقدر حرفه ای بوده ؟ :D

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

یه جاهایش رو پوریا اشاره کرد ولی بعضیهاش اشتباه گفته و اصلا مضمون مذهبی نداره دوستان گلم

پوریا جان شرمندم منتظر میمونم تا ببینم دیگر دوستان چی میگن

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستانی که نظر دادن.

یادتون نره طراح لوگو همیشه یک مفهوم مخفی تو لوگوش طراحی میکنه که غیر از اون ممکنه کس دیگه ای بهش پی نبره.

گاهی اوقات طراح بعد از طراحی متوجه میشه غیر از چیزی که انتظار داشته . مفاهیم دیگه ای هم تو لوگو هست. البته این مورد شانسیه و تو اغلب موارد طراح هست که تایین میکنه چی رو انعکاس بده .

لطفا بیشتر رو این شکل تمرکز کنید.

لینک به دیدگاه

شايد اون ماه نيست "C" مربوط به Computer هستش. اون دايره هم "O" و انگشت شصت هم به شكل "L"، انگشت اشاره "i" خلاصه ليون. :-?

په نه په! C مخفف ماه هست :huh: منم میدونم منظور کامپیوتر بوده واسه همین گفتم دنبال C میگشت.

لینک به دیدگاه

خوب دوستان گلم اگر نظری ندارید من کاملا فلسفه بوجود اومدن این لوگو رو به همراه یک خاطره تعریف میکنم براتون :

ما کارمون رو از سال 1374 شروع کردیم اون موقع هنوز کامپیوتر عمومیت پیدا نکرده بود یه کارت گرافیک به اندازه یه کشتیه تایتانیک بود . بگذاریم . ولی در سال 1383 ما لیون کامپیوتر رو به این نام راه اندازی کردیم و چند وقت به دنبال لوگو و طرحی برای این مجموعه بودیم .

یکی از اعتقادات شخصیه بنده بر این مبناست که انسان توانایی هر کاری رو داره و شانس و اقبال هیچ ربطی به موفقیت انسان نداره ( نظر شخصی ) .

یک روز بسیار زیبا به اتفاق دوستان در یکی از رستورانهای رشت بودیم که ایده ای به ذهنم رسید و چند تا معنی برای من داشت . اول اینکه میخواستم ایدم به گونه ای باشه که حروف لیون کامپیوتر توش نمایش داده بشه و بعد اینکه اون اعتقاد همیشگیه من درش نهفته باشه .

علامت دست همون L لیون هستش و اون ماه هم حرف C کامپیوتر هستش.

به دست اوردن ارزوها همیشه شدنیه ولی اول باید این رو باور داشته باشیم . شاید باور اینکه انسان ماه رو یک روز به تسخیر خودش در میاره سخت باشه ولی یادمون باشه که انسان نخستین هیچ وقت به iphon , galaxy فکر نکرده و نمیکرد . اگر دیدمون رو باز کنیم فقط با یک نگاه و تغییر دیدگاه میشه ماه رو در دست خودمون بگیریم چه برسه به هدفها و ارزوهای کوچیکمون . اینها شعار نیستن اینها واقعیتی هستن که بنده در زندگی بهش رسیدم و لمسشون کردم و بهتون قول میدم برای موفقیت اول ارزو کنید و بهش فکر کنید و بعد براش تلاش کنید . مطمئن باشید که بهش میرسید اگر بهش نرسیدید مطمئنم که نمیخواستید و یا انجام ندادید .

با تشکر از دوست خوبم که این تاپیک رو ایجاد کرد

لینک به دیدگاه

واقعا صحبتهای جناب حسینی به آدم امید میده ...

من که لذت بردم :)

لینک به دیدگاه

خب من اصلاً از این چیزا خبر نداشتم ولی خیلیش و درست گفتم. آون قضیه آرزو و سوسک دیدن ماه رو میگم ها :p ولی احتمالاً این لوگو بعد از صرف غذا طراحی شده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...