رفتن به مطلب

راهنمایی برای انتخاب کارت گرافیک

m!dn!ght
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان عزیزم

قصد خرید یک کارت گرافیک جدید دارم

در حال حاضر کارت 560 ti دارم می خوام کارت 7970 core edition بخرم و از 560ti برای فیزیکس استفاده کنم

به نظر شما این کار رو بکنم بهتره یا اینکه پول 560 رو هم بزارم روی بودجه و 680 بخرم ؟

پاورم 885 هست

CPU : core i7 3930K

MB: asus Sabertooth

Ram: Corsair XMS3 4GB x 4 1600

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز،

من جای شما بودم هدف رو میگذاشتم تا 680 رو بگیرم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز،

من جای شما بودم هدف رو میگذاشتم تا 680 رو بگیرم.

اگه دلیل انتخابتون رو بگید ممنون میشم

توی بنچمارک ها 7970 core edition و 680 تقریبا یکسان هستن بعضی جاها برتری با 7970 بعضی جاها با 680

اما توی ایران حدود 500 هزارتومن اختلاف قیمت دارن برای 7970 رو در نظر گرفتم

لینک به دیدگاه

اگه دلیل انتخابتون رو بگید ممنون میشم

توی بنچمارک ها 7970 core edition و 680 تقریبا یکسان هستن بعضی جاها برتری با 7970 بعضی جاها با 680

اما توی ایران حدود 500 هزارتومن اختلاف قیمت دارن برای 7970 رو در نظر گرفتم

چون شما فرمودین به فیزیکس نیاز دارین - کارت AMD فیزیکس نداره. بر همین اساس 680 ارجحیت داره.

وگرنه من یه تار موی AMD رو به nVidia نمیدم. چون هم از لحاظ قیمت AMD کارت های بهتری رو ارائه میده و هم اینکه از نظر من درایور هاش سازگاری بهتری با سیستم عامل دارند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا من هم با این که خودم حدود 2 سال هست بد جوری AMD زمین گیرم کرده و الان هم 6770 دارم بازم،

ولی با مشکلاتی که توی درایور و وضعیت برد و مدار تغذیه کارتهای انویدیا توی سری 500 دیدم میترسم به شما سری 600 رو توصیه کنم

به نظر من همون 7970 رو بگیرید بهتر هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا رمضانی جان چه مشکلی داشت؟! یه توضیح میدی برادر؟

چون ما الان یه 670 خریدیم هنوز نبستیم رو سیستم , الان این گفتی تو دلمون خالی شد :unsure:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حاجی من گفتم سری 500 نه 600

برای شما هم مبارک باشه ایشالله

در ضمن خودتون اگه یه سرچی توی نت در مورد مشکلات سری 500 انویدیا حتی به زبون فارسی هم کنید متوجه میشید

ایوول بالاخره سیستم رو گرفتید پس ؟؟؟

فن هاش براتون توربو کارکنه

عکس رو یادتون نره توی تاپیک مربوطه بزارید

این رو هم دقت کردید ارز گرامی همین جوری داره میره بالا هر روز بدتر از دیروز تا 3000 تومن همین هست که هست

8-X 8-X 8-X (((((((ملاقات با دلار 3 هزار تومنی))))))) 8-X 8-X 8-X

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آرمین عزیز من یک الان کارت nvidia 560ti دارم که می خوام در کنار کارت amd بزارمش که به عنوان کارت فیزیکس استفاده کنم

سوال من در حالت کلی این میشه که آیا AMD 7970 core edition + nvidia 560ti کارایی بهتری از 680 gtx خواهند داشت یا نه؟

قبلا هم 580 داشتم هم الان که 560ti دارم با هیچ کدوم مشکل خاصی نداشتم نمی دونم منظورتون از مشکل برد و مدار تغذیه چی هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز همونجور که خودتون میدونید میشه ولی هم برق مصرفی زیاد میشه و کلی مشکلات جانبی داره مثل درایور و ...

شما همون 680 رو بگیرید با خیال راحت استفاده کنید مطمئن باشید ضرر نمی کنید

اگه میخواهید هم 2 تا 660 رو SLI کنید اونوقت ببینید چی میشه الان خود لیون هم 660 رو وارد کرده توی لیست کالا هاش

لینک به دیدگاه

آرمین عزیز من یک الان کارت nvidia 560ti دارم که می خوام در کنار کارت amd بزارمش که به عنوان کارت فیزیکس استفاده کنم

سوال من در حالت کلی این میشه که آیا AMD 7970 core edition + nvidia 560ti کارایی بهتری از 680 gtx خواهند داشت یا نه؟

قبلا هم 580 داشتم هم الان که 560ti دارم با هیچ کدوم مشکل خاصی نداشتم نمی دونم منظورتون از مشکل برد و مدار تغذیه چی هست

با این 2تا کارت روی هم به طور قطع کارائی بهتری خواهی داشت. یه دونه 560 واسه فیزیکس که واویلا می شه مرد 8-X

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سری 600 انگار با دلار 4000 تومنی وارد شدن اصلا ارزش این قیمت رو ندارن

لینک به دیدگاه

شما یه 670 بگیری برات کافیه

اگر بودجت جواب میده 560 رو رد کن یه 680 بگیر چون تو فیزیک از 560 خیلی سرتره! ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حاجی من گفتم سری 500 نه 600

برای شما هم مبارک باشه ایشالله

در ضمن خودتون اگه یه سرچی توی نت در مورد مشکلات سری 500 انویدیا حتی به زبون فارسی هم کنید متوجه میشید

ایوول بالاخره سیستم رو گرفتید پس ؟؟؟

فن هاش براتون توربو کارکنه

عکس رو یادتون نره توی تاپیک مربوطه بزارید

این رو هم دقت کردید ارز گرامی همین جوری داره میره بالا هر روز بدتر از دیروز تا 3000 تومن همین هست که هست

8-X 8-X 8-X (((((((ملاقات با دلار 3 هزار تومنی))))))) 8-X 8-X 8-X

گفتی شاید 600 هم مث 500 باشه,برا همین پرسیدیم.

مرسی دادا هنوز سیستم کامل نشده,والا ما هم یه سری چیزاش خریدیم یه سری قطعه هنوز نخریدیم...همینجوریشم نمیشه سیستم بست قیمتا بالا و متغیرن.هنو دلار به 3 تومن نرسیده قیمتا روی دلار 3 تومن دارن فیکس میشن

ایشالا بقیه قطعات هم با حول و قوه الهی جور بشه رو چشم عکس هم میذاریم .

نوکرم

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم مطمئنا اگر برای ازی میخواهید بهتره از 680 استفاده کنید و در ضمن 560tiرو هم بفروشی و بذاری رو پولش چون 680 به اندازه کافی قدرت داره .

اگر هم کار گرافیکی انجام میدی 7979core editionمیتونه انتخاب خوبی باشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان مشکل من کافی بودن قدرت نیست چون همین الان 560ti تنهایی هم همه بازی های رو جواب میده

سوال اینه که میکس دو تا کارت 7970CE به عنوان کارت اصلی و 560ti به عنوان کارت فیزیکس کارایی بهتری از 1 دونه کارت gtx680 داره ؟ (بدون توجه به دما و مصرف)

لینک به دیدگاه

دوستان مشکل من کافی بودن قدرت نیست چون همین الان 560ti تنهایی هم همه بازی های رو جواب میده

سوال اینه که میکس دو تا کارت 7970CE به عنوان کارت اصلی و 560ti به عنوان کارت فیزیکس کارایی بهتری از 1 دونه کارت gtx680 داره ؟ (بدون توجه به دما و مصرف)

680 خیلی بهتره! اذیت هم نمیشی!

تو فزیکس هم افت ناگهانی فریم نداره! باگ بخاطر حالت دو کارتی نداری

مصرفش تو بیکاری هم اندازه 5450 میمونه

بازم خودت قضاوت کن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

680 خیلی بهتره! اذیت هم نمیشی!

تو فزیکس هم افت ناگهانی فریم نداره! باگ بخاطر حالت دو کارتی نداری

مصرفش تو بیکاری هم اندازه 5450 میمونه

بازم خودت قضاوت کن

درسته اما باگ و مصرف این مسائل به کنار

می خوام اینو بدونم که یک دونه کارت 680 از اون 2 تا کارت قوی تر عمل می کنه؟

مسئله فقط در مورد کارایی هست نمی خوام هزینه الکی کنم وقتی بتونم با 500 هزارتومن کمتر کارایی بالاتری از 680 بگیرم چرا هزینه اضافی بدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته اما باگ و مصرف این مسائل به کنار

می خوام اینو بدونم که یک دونه کارت 680 از اون 2 تا کارت قوی تر عمل می کنه؟

مسئله فقط در مورد کارایی هست نمی خوام هزینه الکی کنم وقتی بتونم با 500 هزارتومن کمتر کارایی بالاتری از 680 بگیرم چرا هزینه اضافی بدم

دوست عزیز وگرامی

اگه منظورت از فیزیکس PhysX هستش که بله این مختص انوادیا ست و AMD

فاقد اون هستش که البته بگم این PhysX کلا یک چیز کاملا مسخره ای هستش که

اگه کل مسئله رو که باست میخوام توضیح بدم بهش توجه کنی کلی خندت میگیره و اصلا

دلت نمیاد اینهمه پول که واقعا بی خودیه بابتش خرج کنی .

ببین دوست عزیز در سال یکی دو تا گیم شاید تولید میشه مثل بازی الیس ویا مترو 2033

این گیمها مجهز به سیستم PhysX میباشند که مختص کارتهای انوایدیا میباشد !!!

و کل این بازیهای ساخته شده طبق امار سایت جی فورس کلا 21 مورد میباشد !!!

http://www.geforce.c...lications/physx

وشما برای این منظور مطمئن باشید که یک کارت GTS 250

ویا چیزی دراین حد براحتی کار PhysX شما را بخوبی راه خواهد انداخت

که دست دوم تمیز انرا با قیمتی بسیار نازل ترمیتوانید تهیه نمایید .

(واقعا که اینهمه هیاهو و دادو قال فقط به خاطر 21 گیم که 2-3 تاش بیشتر بدرد نمیخوره )

ولی اگر منظور از فیزیکس Physics یا اصطلاحا مکانیک حرکت اجسام ( شاخه ای از مکانیک - سیالات)

ویاپویایی شناسی ویا قابلیت شبیه سازی برخورد اجسام بطور مثال وقتی که ( پس این دو را باهم معمولااشتباه نگیریم)

شما گلوله ای را به پنجره ای شلیک میکنی براثر برخورد گلوله با جداره شیشه

جسم مربوطه دچار شکستگی وخرد شدگی میگردد و قطعات ان به اطراف پرتاب

و پرا کنده میگردند و هر چه این سیستم قوی تر باشد که به فاکتورهای متعددی بستگی دارد صحنه ماجرا بصورت واقعی

تر و زیبا تری اجرا خواهد شد وبازی نیزجذاب تر. بایستی خدمتتان بگویم که کارتهای AMD فعلی و

یا ATI گذشته ( البته تایک مقطعی) این قابلیت را دارا بوده و بهتر بگویم که خیلی خیلی

خوبش را هم دارا میباشند که از کارت انوایدیا بهتر نباشد بدترنیست و من چونکه به شخصه با نرم افزارهای

اتوکد و مایا در حال کار میباشم مکررا برایم پر قدرت تربودن کارتهای AMDوATI نسبت به انوایدیا در

زمینه قدرت "رندر نمودن " نقشه های ایزومتریک سنگین باثبات رسیده است . تازه هر موقع

هم به سایت انوایدیا یا جی فورس مراجعه میکنی با این جمله لعنتی مواجه میشی

Access Denied که برای وارد شدن نیاز به ف-ی-ل-ت-ر شکن داری . فکرکردندکی هستند؟!

بگذریم حالا اینها همه حاشیه است . اقاجون شما میخواهی 680 بگیری . 680 به

اندازه کافی غول هست که هر کاری رو باست انجام بده بدون اینکه به هیچ چیز دیگه ای

اصلا کوچکترین نیازی داشته باشه . پاورت هم باسش مناسبه . الان هم که گفتی یک

560 TI داری . به نظر من کارت فعلیت برای گیم کارت واقعا خوب و مناسبیه . ببین این

PhysX لعنتی رو که ترفند انوادیا است اصلا بی خیالش شو چونکه فقط عشقش الکی ادمو میگیره و کلی

از لحاظ پولی پیاده میکنه و بعدشم حسابی پشیمون میشی میگی نه امتحان کن . مگه اینکه وضع مالیت توپ

توپ باشه که این دیگه یه بحث دیگه است . کارتتو نگه دار چونکه هم تا حد اقل یکی دو

سال دیکه تمام بازی هارو درست جواب خواهد داد هم اگه یک پول هنگفت بدی و یک کارت

گردن کلفت بگیری حکایت 295 GTXمیشه . ببین چشم یهم بزنی سیستم های جدیدتر و نرم

افزار های جدیدتر ببازار میان اون وقت اون کارت گردن کلفت تو دیگه از ارزشش حسابی

میوفته مثلا فکر کن الان رفتی 690 گرفتی . دوروز دیگه دایرکت ایکس مثال 12 و

حافظه های GDDR6 و اپن جی ال 5 و ... خب بلطبع بازیهای جدید هم از اونا پشتیبانی

میکنند . پس اون 690 برای کارهای خاص و افراد خاصی ساخته شده . پس نباید تب کاذب

ناگهانی یک چیز خاصی بیکباره ادمی رو بگیره و بعدا حسابی پشیمون و افسردمون وکلی هم مقروضمون کنه .

قبل از انجام هر کاری بایستی حسابی فکر کرد . البته این نظر منه . برای گیم کارت

فعلیت کاملا مناسبه مگر اینکه از لحاظ مالی بسیار در ازدیاد فراوان باشی .

با تشکر

ویرایش شده توسط MEHRAN 2012
لینک به دیدگاه

در مورد اون فیزیکی که انویدیا کلی روش مانور میده برو تو یو.تو.ب فیلمهاش هست. خودت ببین که وجود این فیزیک چقدر تو واقعی تر شدن صحنه ها تاثیر داره.

من خودم دموی مافیا رو تست کردم خیلی جاها احساس کردم اصلا اگر این فیزیک رو کلا خاموش کنم صحنه واقعی تر میشه!! تیر میزنی به شیشه ماشین یهو کل صحنه رو خورده شیشه بر میداره انگار اومدی وسط کارخونه شیشه واستادی!! میزنی جعبه چوبی رو میترکونی احساس میکنی درختای جنگل آمازون رو دارن تو صحنه تیکه تیکه میکنن

البته برداشت و احساس هر فرد ممکنه متفاوت باشه. مثلا یه فیلم دیدم در مورد نحوه تکون خوردن لباس آدم ها وقتی در حال راه رفتن یا دویدن هستن. خصوصا لبه های کت و پالتو افراد که تو هوا معلق بود. با کارت انویدیا خیلی فشنگ تر و واقعی تر بود اما خب باید دید اولا این صحنه ها چقدر در کل بازی به چشم میاد و دوما چقدر بازی ها هستن که چنین تفاوتی رو بشه توش دید.

لینک به دیدگاه

حالا که این بحث داغه من سوالم اینجا میپورسم و تاپیک جدا نمیزنم (البته با اجازه صاحب تاپیک) امیدوارم بحث داغ تر بشه

سوال اینه آیا قابلیت cuda کارت های انویدیا ارزش دادن پول بیشتر بابت خرید اونها رو توجیح میکنند مثال هم همین خرید 7970 یا 680 ؟

ویرایش شده توسط amin_eshgh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون قابلیت کودا کور قبلا در سری 500 بود که انودیا روش مانور میداد الان در سری 600 استفاده ازین قابلیت افت شدیدی داشته(به طوری که انودیا گفته سری 600 مخصوص گیم ساخته شده نه نرم افزارهای سه بعدی ) ولی بالعکس اون در سری 7000 amd نه تنها قابلیت gpgpu بسیار پیشرفت کرده که کارت 7970 در برخی ازین نرم افزار ها کارت qadro6000 جی فورس با قیمت 9000000 تومنی رو به زانو در میاره اگه خواستی تا منبعشم برای شمامیزارم

لینک به دیدگاه

اون قابلیت کودا کور قبلا در سری 500 بود که انودیا روش مانور میداد الان در سری 600 استفاده ازین قابلیت افت شدیدی داشته(به طوری که انودیا گفته سری 600 مخصوص گیم ساخته شده نه نرم افزارهای سه بعدی ) ولی بالعکس اون در سری 7000 amd نه تنها قابلیت gpgpu بسیار پیشرفت کرده که کارت 7970 در برخی ازین نرم افزار ها کارت qadro6000 جی فورس با قیمت 9000000 تومنی رو به زانو در میاره اگه خواستی تا منبعشم برای شمامیزارم

ممنون میشم اگه بیشتر توضیح بدید آخه چند جنبه داره که هنوز برام واضح نیست..1)سری 600 در کمترین حالت 1384 تا اگه اشتباه نکنم کودا کور داره پس واسه چی این همه زیاد شده اگه قرار نیست ازشون استفاده بشه؟ 2)سری 7000 جدید amd چطور توانسته کارت های انویدیا رو در این زمینه پشت سر بگزاره آیا amd هم سراغ کودا اومده یا قابلیت جدیدی در کارتهایش گنجانده 3)این همه انویدیا روی کودا مانور میده ولی من الان 560 گرفتم در کانورت ویدئو فقط 20 درصد افزایش سرعت دیدم، در سایت انویدیا دیدم که در نرمافزار مهندسی آباکوس کودا باعث افزایش سرعت 1.5 تا 2.5 برابری میشه و در یک مقاله در سایت گوگل سورس دیدم که در حملات شکستن قفل فایل ها مانند شکستن قفل فایل های Rar نرمافزار با استفاده از 560ti سرعت پردازشش 20 برابر شده

من باید چی کار کنم تا این قابلیت رو ما هم حس کنیم

یا پولمونو ریختیم دور؟ کسی خواهشا اگه کار کرده و یا هر نوع اطلاعاتی داره بگه ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت 560ti شده 800 تومن! فکر کنم نگه اش دارم چند ماه دیگه می تونم بفروشمش یه آپارتمان بخرم

منکه منصرف شدم از خرید کارت جدید قیمت ها اصلا عادلانه نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون میشم اگه بیشتر توضیح بدید آخه چند جنبه داره که هنوز برام واضح نیست..1)سری 600 در کمترین حالت 1384 تا اگه اشتباه نکنم کودا کور داره پس واسه چی این همه زیاد شده اگه قرار نیست ازشون استفاده بشه؟ 2)سری 7000 جدید amd چطور توانسته کارت های انویدیا رو در این زمینه پشت سر بگزاره آیا amd هم سراغ کودا اومده یا قابلیت جدیدی در کارتهایش گنجانده 3)این همه انویدیا روی کودا مانور میده ولی من الان 560 گرفتم در کانورت ویدئو فقط 20 درصد افزایش سرعت دیدم، در سایت انویدیا دیدم که در نرمافزار مهندسی آباکوس کودا باعث افزایش سرعت 1.5 تا 2.5 برابری میشه و در یک مقاله در سایت گوگل سورس دیدم که در حملات شکستن قفل فایل ها مانند شکستن قفل فایل های Rar نرمافزار با استفاده از 560ti سرعت پردازشش 20 برابر شده

من باید چی کار کنم تا این قابلیت رو ما هم حس کنیم

یا پولمونو ریختیم دور؟ کسی خواهشا اگه کار کرده و یا هر نوع اطلاعاتی داره بگه ممنون

سلام

جواب سوالاتتون:(البته بعضی از مطالبی که میخونید، نظر شخصی منه)

1-درسته که تعداد هسته کودا در این سری نسبت به قبل خیلی زیادتر شده. اما دقیقا نمیشه گفت، که این هسته های جدید و اون هسته های قدیم توانایی یکسانی دارند. مثلا با 3 برابر شدن تعدادشون آیا کاریشون حداقل در گیم 3 برابر شد؟ .. نکته بعد هم این هست که این تعداد هسته در گیم کارایی خوبی از خودشون نشون دادن و نوع معماری این سری به گونه ای بوده که با استفاده از رابط کوچکتر و مصرف و نویز کمتر میشه به کارایی بهتری در گیم رسید. اینکه چرا این کارتها در کارهایی گرافیکی به اندازه گیم جواب نمیدن، من فکر میکنم سیاست انودیا هست، چون اگه قرار بود با افزایش هسته کودا تا 1536 عدد به همون اندازه کارایی بالا میرفت، دیگه کسی از سری کوادرو خرید نمی کرد. در واقع انودیا در معماری کارتهای گیمینگ یکسری روابط خاص رو که برای پرفرمنس مناسب در محاسبات و کارهای گرافیکی بودن رو حذف کرد و بایوس ویژه هم مخصوص گیم طراحی کرده که حداکثر کارایی برای گیم باشه. اما همین کارتها با کمی تغییر و بایوس مخصوص برای سری کوادرو و تسلا استفاده میشه و به قیمت خیلی بالاتر بفروش میرسه.

2-سری AMD 7000 رو اولا باید ببینید که چه مشخصاتی دارن. رابط 384 بیت و تعداد 2048 هسته شیدر و فرکانس ها بالاتر و مصرف بالاتر. مثلا GTX680 رو اگه مقایسه کنین: از رابط 256 بیت استفاده میکنه و تعداد هسته 1536 عدد و فرکانس های پایینتر و کلا چیپ کوچکتر و در واقع رقیب نابرابری هستند. حالا چرا این 2 تو گیم رقیب هستن، نشان دهنده برتری معماری GTX680 هست ولی حالا چرا تو کارهای گرافیکی مثلا 7970 بهتر عمل میکنه. اولا اینکه تو تمام کارهای گرافیکی به این صورت نیست. بستگی به نرم افرارش داره. بطور کلی در نرم افزارهای میکس و مونتاژ که از تعداد هسته های بیتسری پشتیبانی میکنن، بطور معمول کارایی کارتهای AMD بهتر بوده، چون معمولا AMD تعداد هسته بیتشری در چیپ هاش میگنجونه. اما در نرم افزارهای 3 بعدی مثل 3DSmax ، که انحصارا با چیپ های کودا بهینه شده ، کارایی اجبارا به نفع GTX680 خواهد بود. در ضمن AMD هسته کودا نداره.

3- در جواب سوال دومتون تا حدود زیادی جوابش رو دادم. اما اگه بخوایم ریز بشیم:

کارت GTX560 میدونید چند هسته کودا داره؟ 336 تا. حالا همین تعداد رو با تعداد هسته های کارت همرده 6870 مقایسه کنیم(1120 عدد) می بینیم که تعداد 4 برابر اون باعث افزایش کارایی حداقل 2 برابر خواهد شد. اما همین کارت GTX560 چون هسته کودا داره، در نرم افزارهای انحصاری که برای کودا انحصاری بهینه کار میکنن، تفاوت کارایی قابل توجهی می بینیم.

بسیار خوب!

شما کارتی رو تهیه کردین که در یکسری کارها خوب عمل میکنه و در یکسری کارها زیاد خوب عمل نمیکنه. اینکه این کارت نیازتون رو برطرف میکنه یا نه بستگی به خودتون و تحقیقاتتون قبل از خرید داشته.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مکانیزم کار کودا یا کلا GPGPU پردازش موازی هست.مثال ساده این میشه که اگر یک دیوار داریم که یک کارگر با سرعت بالا داره اون رو میسازه همین دیوار رو 10 تا کارگر با سرعت معمولی خیلی سریعتر میسازند.این یعنی پردازش های سنگین که برای پردازنده خیلی مشکل هست با استفاده از هسته های کودا و پردازش موازی خیلی سریعتر انجام میشه.مثلا برنامه افتر افکت CS6 از هسته های کودا پشتیبانی میکنه.

لازم به ذکر هست خیل عظیمی از برنامه های به سمت استفاده از هسته های کودا روانه هستند.مثل پرازنده های ریپ و کانورت.

ضمنا برتری AMD در GPGPU بصورت نسبی هست و خلاف اون نیز در موارد مختلف وجود داره :

0102%20NQueen.png

کمترین تعداد هسته های کودا در خانواده کپلرها مربوط به 640 و 650 هست که 384 عدد میباشد.(کارتهای مثل 620 ,610 از همون خانواده فرمی ها هستند)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...