رفتن به مطلب

كمك در مورد صداي هارد جديد

blue_rays
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان.

من تازه عضو شدم و يه سوال هم دارم.

دو روز پيش من يه هارد 500 گيگ مكستور 32 مگ بافر خريدم و بدون بيرون آوردن از پلاستيك تستش كردم و ويندوز نصب كردم و مشكل خاصي نديدم البته اون موقع حواسم به صداش نبود و هارد رو بيرون آوردم و نصبش كردم. بعد از روشن كردن سيستم صداي خفيفي موقع بالا اومدن سيستم شنيدم و چندبار تست كردم و باز هم اين صدا ميومد. سيستم رو صاف گذاشتم و روشن كردم و صداي خيلي شديدي مثل اينكه چيزي به فن گير كنه شنيدم و سريع سيستم رو خاموش كردم. و بعد از چند لحظه دوباره روشن كردم و از اون موقع دارم ازش استفاده ميكنم و موقع بالا اومدن سيستم صداي خفيفي مياد. همينطور در حين كار با سيستم هر از گاهي صدايي ازش مياد.

بعد از خريد خيلي با احتياط هارد رو آوردم. حالا الآن هم هر چند وقت يه بار يه صدايي شنيده ميشه البته خيلي شديد نيست و در واقع هر موقع ازش استفاده ميشه يه صداي تيك هم ميده. در ضمن الآن ويندوز روي هارد قبليم نصبه و تو ستاپ هارد قبليم رو تو اولويت اول قرار دادم.:D

حالا ميترسم از هارد جديد استفاده كنم و يه روز ببينم كه اطلاعاتم پريده و هارد مشكل پيدا كرده. با كلي شوق و ذوق يه هارد خريدم ولي حالا نميدونم ازش استفاده كنم يا ببرم گارانتي يا ببرم همونجايي كه خريدم يا چكارش كنم.(:cool:

تو برنامه Everest چك كردم ديدم بافرش رو نميشناسه و ميزنه Unknown.

حالا نميدونم چكار كنم. ميتونم عوضش كنم. فروشنده قبول ميكنه؟ گارانتي چطور؟

گارانتي اين هارد الماسه البته روش نوشته ويستا ولي ميگن همون الماسه و ساخت تايلند هم هست و 66 تومن گرفتمش.

به نظر شما بايد چكار كنم. هر پيشنهاد يا راهنمايي دارين بگين.:D

حتي اگه انتقادي هم دارين كه چرا اين هارد رو خريدم يا اينكه چرا از پلاستيك درش آوردم هم بگين.:D(

ممنون.

لینک به دیدگاه

درود :

دوست عزیز به نظر من این صدا به اختمال زیاد مال سیلندر هارد شما است که ممکن سیلندر هارد مشکل داشته

باشد .

البته صدای خفیف معمولی اما با توجه به صدای شدیدی که زمان خواباندن کیس شنیدید کمی شک برانگیز هست

حالا به نظر من بهتره که ببریش گارانتی تا یکدفعه مشکلی پیش نیاد.

ویرایش شده توسط Alireza_Pc
لینک به دیدگاه

درود

ببینید دوست عزیز به طور کلی بعضی از هارد ها هنگام کارکرد و بیشتر در حالت های پرفورمنس صدایی ازشون شنیده میشه که شبیه صدای خراش چیزی هست این قضیه توی هاردهای مکستور بیشتر دیده شده و در کل نمیشه گفت که هر هاردی که هر از گاهی صدایی ازش شنیده میشه حتما اشکال دارد هر چند که هارد بدون صدا کلا بهتر هست و اگر هاردتون بدون مشکل کار میکنه و سرعتش خوبه لزومی نداره که به گارنتی بفرستید و باز اختیار با شماست و شما با نرم افزار HD TUNE هم از سربرگ INFO میتونید بافر هاردتون رو مشاهده کنید همچنین منو های هلد و ارور اسکن تا حدی شما رو از سلامت هاردتون اگاه میکنه.برای اطلاع بیشتر از این برنامه به تاپیک زیر مراجعه کنید.

http://lioncomputer.ir/forum/showthread.php?p=16559#post16559

البته برای تست اولیه هاردتون هارد قبلیتون رو از سیستم جدا کنید و فقط با همین هاردی که تازگی تهیه کردید ویندوز نصب کنید و ببینید مشکلی دارید یا نه .

لینک به دیدگاه

از شما دوستان عزيز خيلي ممنونم.

من بافر هارد جديد و قبيلمو با برنامه EVEREST كه خيلي هم معروفه تست كردم. قبلي كه 160 گيگ هست 2 مگ بافر داره ولي جديدرو حتي در حالتي تكي هم ميزنه Unknown. ولي با اين برنامه كه شما معرفي كرديد هم حتمآ تست ميكنم. دماش هم در حات هاي مختلف چك كردم دور و بر 43 هستش.

هارد جديد رو به تنهايي تست كردم و روش ويندوز نصب كردم و آخري كه هارد رو تو كيس گذاشتم دوتا هارد رو باهم وصل كردم. از نظر كاركرد مشكلي نداره فقط همون صدايي كه گفتم نگرانم كرده والبته در مورد اينكه بافرش 32 باشه هم شك دارم. مدلش Maxtor Diamond 22 هست.

فكر مي كردم مشكلش از اينه كه شايد قبلآ ضربه خورده باشه و من هارد مشكل دار تحويل گرفتم.

به نظر شما صدا از هدش نيست. اگه صدا از هدش باشه چه مشكلي رو ممكنه ايجاد كنه و آيا اطلاعات از بين ميره و آيا قابل تعميره؟ چقدر هزينه برميداره؟

از كجا ميشه فهميد اشكال از هدشه يا نه؟

اگه چنين مشكلي داشته باشه شامل گارانتي ميشه يا نه؟

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

بازم سلام. شرمنده دوباره پست ميزنم ولي ايندفعه سوالمو خلاصه تر كردم.:D

چطور ميشه فهميد فاصله هد هارد بهم خورده و باعث سر و صدا شده؟

در مورد مشكل بالا آيا گارانتي قبولش ميكنه؟

اگه مشكل از هد باشه بعدآ چه مشكلي ممكنه پيش بياد.

اگه گارانتي اين مشكل رو شامل نشه چقدر هزينه براي تعميرش نيازه؟

:D

در ضمن من با برنامه hd tune كه دوست عزيز mr pc معرفي كردن هارد رو چك كردم ولي اين برنامه هم بافر هاردمو نميشناسه. در بخش health هم مشكلي نميزنه فقط دو قسمت رو زرد نشون ميشه ولي ميزنه ok. :D

در قسمت ارور اسكن هم بصورت quick چك كردم و مشكلي پيدا نشد. همش رو با رنگ سبز نشون داد.

ویرایش شده توسط blue_rays
لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

هارد یک ترابایت وسترن 64 مگ کش دارم

ولی بافر را n/a میزنه

میشه بگید مشکل کجاست

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

هارد یک ترابایت وسترن 64 مگ کش دارم

ولی بافر را n/a میزنه

میشه بگید مشکل کجاست

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...