رفتن به مطلب

pci-e to sata3 adapter

ace
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من دنبال تبدیل pci-e به sata3 هستم.

اصلا این جور چیزی وجود داره و اگه هست قیمتش چقدر و از کجا باید تهیه کنم .

آیا مارک معتبری هم براش وجود داره و آیا کلا استفاده از این جور تبدیل ها برای طولانی مدت توصیه می شه؟ برای هارد SSD می خوام استفاده کنم به صورت 24/7

لینک به دیدگاه

قبلا یه مدل ASUS U3S6 تو بازار بود که خوب جواب میداد . الان فکر نکنم گیر بیاد .

لینک به دیدگاه

ممنون آقا رضا

دقیقا همون چیزی هست که من نیاز دارم.

دوستان کسی سراغ داره این مدل رو ؟

لینک به دیدگاه

سلام دادا،

ببخشيد فضولى ميكنم. ميگم SSD رو ساتا 2 هم عالى جواب ميده ها. يك دوستى تو همين فروم همين مدل ASUS رو گرفته بود 100 هزارتومن (با قسمت ارز 2000 تومن). حالا گيرم شما اين كيت رو هم پيدا كنى آيا واقعا ارزشش رو داره كه بالاى 100 تومن پول بدى ساتا 3 بخرى؟ فقط براى تقريبا 30 درصد افزايش پرفورمنس نسبت به ساتا 2؟؟

من الان يه SSD براى يك سيستم ساتا 2 گذاشتم اينقدر خوب شد اصلا فرقى با ساتا 3 تو انجام كارهاى عادى حس نكردم.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

100هزار تومن!!!

یا اباالفضل!

الان که فکر می کنم حق کاملا با شماس!

آقا رضا این مدل های بد چیه معرفی میکنی می خوای بچه مردم رو از راه به در کنی!

ولی حالا جدای از شوخی من اونطوری که فهمیدم پورت ساتا 2 حداکثر سرعتی که پشتیبانی می کنه 300 مگابایت بر ثانیه هستش این در حالیه که اکثر اس اس دی های موجود ساتا 3 به عنوان مثال

http://lioncomputer.ir/product/1217/Corsair%20Force%203%20120GB%20SATA3%20SSD/ سرعت خواندن و نوشتنشون بالای 500 مگابایت بر ثانیه هستش .

آیا این تاثیری روی کارایی اس اس دی نمی زاره ؟

dp5hprtrhdv3q993q5t.jpg

لینک به دیدگاه

100هزار تومن!!!

یا اباالفضل!

الان که فکر می کنم حق کاملا با شماس!

آقا رضا این مدل های بد چیه معرفی میکنی می خوای بچه مردم رو از راه به در کنی!

ولی حالا جدای از شوخی من اونطوری که فهمیدم پورت ساتا 2 حداکثر سرعتی که پشتیبانی می کنه 300 مگابایت بر ثانیه هستش این در حالیه که اکثر اس اس دی های موجود ساتا 3 به عنوان مثال

http://lioncomputer....0GB SATA3 SSD/ سرعت خواندن و نوشتنشون بالای 500 مگابایت بر ثانیه هستش .

آیا این تاثیری روی کارایی اس اس دی نمی زاره ؟

dp5hprtrhdv3q993q5t.jpg

بله درسته ولى اين اعداد بر روى كاغذ اينطوريه. در واقعيت هرگز به چنين سرعتى نميرسه. سرعت USB3 هم همينطوريه. رو كاغذ و تبليغات زياده ولى در واقعيت هرگز به چنان سرعتى نميرسه.

سرعت SSD اگر 500 هم باشه در واقعيت تو ساتا 3 بين 350 تا 450 خواهد بود حالا بسته به نوع SSD متفاوته. ساتا 3 سرعت رو بهتر ميكنه ولى معجزه نخواهد كرد. شما با ساتا 2 هم سرعت بسيار بالايى رو تجربه خواهى كرد. مشكلى براى SSD پيش نمياره.

لینک به دیدگاه

ممنونم واسه جواب

اگه چیزی که شما گفتین درست باشه با این حساب اس اس دی های ساتا 2 هم همینطور عمل می کنند یعنی مثلا یه اس اس دی یاتا 2 با سرعت 300 مگابایت بر ثانیه با سرعتی کمتر از این بسته به نوع و مدلش عمل می کنه،

حالا به شرطی که اطلاعات بالا مفروض باشه! سوال من اینه که :

مطلوب است !: اگه یه اس اس دی ساتا 3 رو به پورت ساتا 2 وصل کنیم میشه این انتظار رو داشت که پورت ساتا 2 همیشه با حد اکثر سرعت ممکن برای یک پورت ساتا 2 فعالیت کنه ؟با ذکر مثال توضیح دهید.! 2.75 نمره

ویرایش شده توسط ace
لینک به دیدگاه

ممنونم واسه جواب اگه چیزی که شما گفتین درست باشه با این حساب اس اس دی های ساتا 2 هم همینطور عمل می کنند یعنی مثلا یه اس اس دی یاتا 2 با سرعت 300 مگابایت بر ثانیه با سرعتی کمتر از این بسته به نوع و مدلش عمل می کنه،

بله مسلمه همينطوره. مثال رو تو اين لينك به وضوح ميشه ديد. سرعت SSD 510 هستش ولى بر روى ساتا 2 اعداد زير 200 هستند.

حالا به شرطی که اطلاعات بالا مفروض باشه! سوال من اینه که :

مطلوب است !: اگه یه اس اس دی ساتا 3 رو به پورت ساتا 2 وصل کنیم میشه این انتظار رو داشت که پورت ساتا 2 همیشه با حد اکثر سرعت ممکن برای یک پورت ساتا 2 فعالیت کنه ؟با ذکر مثال توضیح دهید.! 2.75 نمره

مثال رو دربالا آوردم. حالا من از شما سوال ميكنم:

مفروض است: من مادربرد ساتا 2 دارم. به دلايلى نميتونم عوضش كنم يا براش ساتا 3 بگيريم.

حالا با توجه به قدرت SSD‌ نسبت به هارد ديسك حتى در درگاه ساتا 2 كه باعث افزايش سه تا چهار برابرى سرعت سيستم ميشه:

الف ) آيا بهتر است چون من ساتا 2 دارم خودم رو از فوايد SSD بي بهره بگذارم؟؟؟

ب) يا اينكه بهتر است من با يك آينده نگرى SSD ساتا 3 بگيرم و فعلا از فوايدش بهره ببرم (افزايش سرعت سه تا چهاربرابرى روى ساتا 2) تا زمانى كه بتونم به پلتفورم بهترى نقل مكان كنم و در آينده سرعت ساتا 3 رو هم تجربه كنم؟

لینک به دیدگاه

شرمنده امتیاز مثبت هام تموم شده !

مثبت لازم نيست داداش، صفاى خودت رو عشقه ;)

موفق باشى دوست عزيز. @};-

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...