رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درورد

کارت گرافیکی که برای نرم افزارهای گرافیکی و سه بعدی مناسب باشه و برای بازیها هم نه در سطح خیلی بالا ولی در حد خوبی مناسب باشه

چه کارت گرافیکی رو پیشنهاد می‌کنین؟

7950 ، 7970 ، 670 ، 660 یا ....

حدود قیمتش هم تا 1,100,000T و البته هر چه کمتر هم بشه بهتر

ممنون

لینک به دیدگاه

فکر می کنم 7970 راست کار شما است

در بازی عملکرد خوبی به نمایش میگذاره و پا به پای کارت گرافیک های هم رده انویدیا عمل می کنه و برای کارای رندر و گرافیکی هم خیلی بهتر و عالی تر از کارتای هم رده انویدیا عمل می کنه چون سری 600 انودیا فقط برای گیم بهینه شدن و توی کارای دیگه خیلی کم میارن ولی در سری 7000 ای ام دی مخصوصا 7970 این طور نیست - هم خوب بازی می کنی هم خوب رندر کار می کنی ولی اگه فقط به طور حرفه ای بازی می کنی بری سراغ 680 یا 670 از انویدیا خیلی خوبه

می تونی متناسب با بودجه ای که داری 7970 رو از برند سافایر تهیه کنید ( البته قیمت الانش رو ندارم ) اگه پولت به 7970 هم نرسید می تونی از 7950 از برند سافایر با قیمت 1 میلیون از فروشگاه لیون یا در شهر مورد نظر تهیه کنید

بدرود

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم شما اگر کار گرافیکی و همینطور بازی رو در کنار هم انجام میدید بهترین انتخاب ها برای شما خرید کارت های 7970 یا 7950 هست البته فکر کنم در اوضاع الان فقط بتونید 7950 رو بخرید چون قیمت 7970 در حدود 1300 شده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم کاملا با فرمایش دوستان موافق هستم من خودم nvidia دارم اما با پولی که شما بابت یک کارت گرافیک پرداخت میکنید کارت های AMD امکانات بهتری در اختیار شما قرار میدهند چون این شرکت مثل nvidia رو یک چیز مثل بازی متمرکز نشده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درورد

کارت گرافیکی که برای نرم افزارهای گرافیکی و سه بعدی مناسب باشه و برای بازیها هم نه در سطح خیلی بالا ولی در حد خوبی مناسب باشه

چه کارت گرافیکی رو پیشنهاد می‌کنین؟

7950 ، 7970 ، 670 ، 660 یا ....

حدود قیمتش هم تا 1,100,000T و البته هر چه کمتر هم بشه بهتر

ممنون

دوستان عزیز

باعرض سلام . من از اندسته اشخاصی هستم که از کارت کرافیک هم استفاده حرفه ای در کار

( یک مورد ان رندر نقشه های اصطلاحا 3D یا همان 3 Dimension نرم افزار اتوکد ) و

ادیگری استفاده ان در بازیهای کامپیوتری بدلیل علاقه وافر به اینگونه بازیها مینمایم.

دوستان عزیز اگر شما هم مانند بنده میخواهید از کارتتان بهمین منظور استفاده نمائید , بدون هیچ

تعللی من سری کارتهای AMD ویا ATI سابق را توصیه مینمایم . البته این توصیه را ابدا از روی

بنچمارکهای مختلف در سایتهای متعدد بشما عرض نمی نمایم بلکه دقیقا بارها و بارها کارتهای مختلف

این دو کمپانی را در یک پلتفرم با یکدیگر جهت باز نمودن تعدادی از نقشه های بسیار سنگین ایزومتریک

3D تست و مقایسه نموده ام . و به کررات پر قدرتتر بودن رندر کارتهای AMD برایم به اثبات رسیده است .

البته من با چند نرم افزار گرافیکی دیگر هم کار کرده ام مانند فتو شاپ ولی انها مثل اتو کد بقول معروف گریه

کارتها و سی پی یو را اصلا در نیاورده اند . شاید هم من از فتو شاپ بصورت حرفه ای بلد نیستم که استفا ده کرده

و مبتدی میباشم . البته سی پی یو من ( 2700K ) تا بحال که کم نیاورده و در ازمایشهای مختلف روسفیدمان کرده .

دوستان عزیز این موارد را من به شخصه بطور عملی بارها امتحان کرده ام مثلا هم اکنون بروی پلتفرم من کارت 6990

سافایر نصب میباشد که در سایت تامز هارد ویر این دو کارت(GTX590 )را هم ردیف هم دانسته است . ولی تستی که من بروی

این دو کارت بمنظور رندر نمودن و باز کردن تعدادی از نقشه های بسیار سنگین انجام دادم , کم اوردن و ضعف

قدرت کارت GTX590 کاملا واضح بود . در صورتی که کارت 6990 مورد را با مقداری فشاربخود باتمام رسانیده

و انرا در مدت زمان نسبتا کوتاهی تحویل داد ولی کارت 590 ام اس ای برای تحویل دادن مورد مذکور در حال پا..... کردن

خود بود . درست است که بالاخره 590 به هر ضرب و زوری موفق به تحویل کار مربوطه خود گردید ولی دمای ان بزودی از 100 درجه

سلیسیوس عبور کرد!! حتی بین این کارتها من قدرت رندر کارت 7970 با همین 590 مقایسه کردم باور کنید 590 انطوری

که در بنچمارکها امده خیلی قویتر نبود . البته نه انکه ان سایتها و بنچمارکهای مربوطه شان علط باشد ولی معیار های انها

بسیا مختلف و متعدد میباشد و هر سایتی معیارهایی مخصوص بخود را دارد. من فقط در این زمینه خاص راکه خود امتحان نموده ام خدمتتان میگویم .

در مورد برند محصولات من بدون شک کارخانه HIS را با محصولات فی الواقع بی نظیر TURBO ICE Qکه تقریبا همانند

سردخانه ای کوچک توسط مهندسین سیستم های برودتی انشرکت طراحی و سایر برند ها را در اینزمینه کلی با فاصله کنار گذارده

اند حتی گیگا بایت با طراحی محصول ANTI TURBULANCE در امر COOLING نتوانست در اینزمینه خودرا

به HIS با اینسری از محصولاتش نزدیک نماید !!! وجالبتر اینکه محصولات HISدر ایران اصلا ( بغیر از گروهی خاص)

شناخته شده و دارای طرفدار نمیباشد !! همانند بقیه چیز های برعکس در این مملکت !!! البته این فقط در اثر مطالعه و رشته کاری

من در اینزمینه ( Cooling)حاصل کردیده است و درست یا غلت انرا از هیچ منبعی نقل قول نمی کنم .

( بهترین انتخاب در بین گزینه های فوق از دیدگاه اینجانب: )

http://www.hisdigita...duct2-726.shtml

http://www.hisdigita...duct2-730.shtml

اما در خصوص بازیها قضیه تا حدودی فرق میکند . در بععی از بازیها که دارای سیستم PhysiX میباشند و فقط انوایدیا از ان

پشتیبانی مینماید و درست است که ای ام دی فاقد این سیستم میباشد ولی اکثرا افراد انرا با Physics اشتباه گرفته و فکر میکنند که

کارتهای AMD فاقد این نوع فیزیکس هم میباشند که اینهم نوعی ترفند دیگر از طرف کمپانی انوایدیا میباشد و من در پستی دیگر

در این خصوص بطور مشروح تری موضوع را شرح داده ام . رجوع شود به :

http://lioncomputer....pic=14269&st=10

ناگفته نماند که در معدود بازیهایی مثل کرایسیس انجام بازی با کارت انوایدیا روانتر و دلچسب تر البته در کارتهای پر قدرت

اندکی محسوس انجام میگرفت .

در رابطه با مدلهای فوق الذکر به الطبع مدلهای بالاتر خب بهتر میباشند و در رابطه با قیمت کارتها , در این روزها اصلا قیمت

به تومان معنا ندارد . خب دوستان عزیز با وجود تایپ فارسی روانی که دارم فکر میکنم مواردی را دارم غلط غلوط مینویسم که ببزرگی

خودتان می بخشید .

راستی این داشت یادم میرف بگم که شما اگر دو تا کارت هم قیمت از این دو شرکت خریداری کنید مطمئن باشید که کارت AMD به

مراتب بهتر از کارت انوایدیاست و اینهم بگم که اینتل و انوادیا با گرون فروختن محصولاتشون واقعا دارن ظلم میکنند .

باتشکر مهران

post-11245-0-19833500-1349367614_thumb.jpg

post-11245-0-39389200-1349377538_thumb.jpg

post-11245-0-37650200-1349378934_thumb.jpg

ویرایش شده توسط MEHRAN 2012
لینک به دیدگاه

680 واقعا قرار نبود 680 باشه. از نظر من هم به نسبت پولی که می دی 7970 بهتره. انویدیا توی 680 کم فروشی کرده :دی کارتی که 150 دلار پاش در می آد رو می ده 500 دلار. از نظر کارشناسی هم دوستان نظرات خوبی دادن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ماشاالله راهنمایی که شد :D

فقط یه مورد میمونه آن هم این است که شما پاور هم در نظر گرفته اید یا خیر؟

لینک به دیدگاه

680 واقعا قرار نبود 680 باشه. از نظر من هم به نسبت پولی که می دی 7970 بهتره. انویدیا توی 680 کم فروشی کرده :دی کارتی که 150 دلار پاش در می آد رو می ده 500 دلار. از نظر کارشناسی هم دوستان نظرات خوبی دادن

درود

من با نظر سعید عزیز موافقم انویدیا در کارت ها سری جدید خودش در کار های گرافیکی کاملا از amd عقب میماند .

به طور کلی با بحث کم فروشی انویدکاملا موافقم .

از بین 680 و 7970 مطمئنا 7970 بهتره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزانی که نحوه انتخاب پاور را هنوز نمی دانند !!

به سایت مربوطه کارت مورد نظر رجوع کرده و در قسمت HD 7970 System Requirement نوع پاور برای مثلا 7970

انتخابی را توسط کارخانه سازنده کارت مشخص مینماییم !!! اگر نحوه انتخاب پیچ ومهره های کیس را هم نمیدانید

انرا هم خدمتتان عرض نمایم؟!!!!!!!!

دوست عزیزم به سخره گرفتن تازه واردان حرکت شایسته ای نمیباشد . خواهشمندم رعایت حال تازه واردین را بفرمایید .

با عرض معذرت از بقیه دوستان و سروران و اساتید گرامی .

• PCI Express ® based PC is required with one X16 lane graphics slot with 2 slots space available on the motherboard
  • 500W (or greater) power supply with two 150W 8-pin PCI Express power connectors recommended
  • Certified power supplies are recommended. Refer to http://ati.amd.com/certifiedPSU for a list of Certified products
  • Minimum 1GB of system memory
  • Installation software requires CD-ROM drive, a keyboard, a mouse, and a display
  • DVD playback requires DVD drive
  • Blu-ray™ playback requires Blu-ray drive

http://www.hisdigita...duct2-730.shtml

ویرایش شده توسط MEHRAN 2012
لینک به دیدگاه

ممنون از همه‌ی دوستان برای راهنمایی‌هاشون

پاور من هم Silent Pro M700 هست

البته توی این لینک هم میشه توان مصرفی کل سیستم رو حساب کرد

روز شنبه که تاپیک رو زدم شاید می‌تونستم 7970 بگیرم ولی بدبختانه الآن دیگه قیمت‌ها گرونتر شد :( و مدل پایینتری باید بگیرم

ویرایش شده توسط Auction
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر در نرم افزارهایی که استفاده میکنید از open cl استفاده میکنه کارت7970 بدون شک بهترین گزینه برای استفاده در این نرم افزارهاست

http://www.tomshardware.com/reviews/firepro-w8000-w9000-benchmark,3265-20.html

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...