رفتن به مطلب

خراب شدن مدام ویندوز

sadeghdota
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من کامپیوترم رو از لیون خریدم و الان خراب شده لطفا کمکم کنید مشکل رو حل کنم

مشکلات:

ویندوز پس از مدتی کاملا خراب میشه(هم 7 و هم 8 رو نصب کردم)

اول سرعتش میاد پایین بعد آنتی ویروس از کار میوفته(هم بیت دفندر و هم نود32 رو نصب کردم)

بیش از 10 ویندوز در 4 ماه اخیر عوض کردم و قبل از نصب ویندوز هارد ssd رو فرمت میکنم ولی حجم ویندوز 7که الان روش هست در همون اول و بدون نصب هیچ برنامه ای 18 گیگ هست ولی به خوبی یادمه روی کامپیوتر قبلیم 11 گیگ بود

و بعد از مدتی دیگه ویندوز بالا نمیاد

سرعت ssd خیلی پاییین است و با نصب جدید ترین درایور intel rapid tecnology سرعت کپی به 80 مگابایت در ثانیه میرسه که در ابتدا که لیون برام اسمبل کرده بود و ویندوز نصب کرده بود بیش از 200 مگابایت در ثانیه بود

usb 3.0 های کامپیوترم به خوبی کار نمیکنن و بعضی وقتها یک دستگاه رو میشناسن و بعضی وقتها هم نمیشناسن

نمیدونم مشکلم سخت افزاری هست یا نرم افزاری

مادربورد من

Maximus IV Extreme

الان بایوسم رو آپدیت کردم و آخرین ورژن هست

ویندوز من سون 64 بیتی هست

ssd:

ssd corsir sata2 هست که روش نوشته nova و کنارش نوشته C60G11500646

CSSD-V60GB2 ATA Device

HDD500 gb:

WDC WD500AADS-00S9B0 ATA Device

عکس هایی از تنظیمات بایسم رو در پست بعدی میذارم

پ.ن: در تاپیک دیگری مشکلم رو پراکنده مطرح کرده بودم ولی حل نشد چون خیلی پراکنده بود یک تاپیک جدید زدم

لینک به دیدگاه

• ارسال 65
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

من فقط همینو میتونم بگم که ایراد از بایوس مادربرد شما ست شما بقیه قطعات رو رویه یه مادربرد دیگه مثل msi giga asrock یا هر مادربرد دیگه که دم دستت بود تست کن ببین ایا مشکل دارن بقیه قطعات یا نه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اول سرعتش میاد پایین بعد آنتی ویروس از کار میوفته(هم بیت دفندر و هم نود32 رو نصب کردم)

درود

شما به صورت همزمان از دو انتی ویروس نود و بیتدفندر استفاده میکنید؟

لینک به دیدگاه

درود

شما به صورت همزمان از دو انتی ویروس نود و بیتدفندر استفاده میکنید؟

البته که نه

بیت دفندر نصب کردم ویندوز و آنتی ویروس خراب شد

فکر کردم شاید از یه ویروس خیلی وحشتناک هست

واسه همین ویندوز رو عوض کردم و نود32 نصب کردم با آخرین آپدیتش

ولی بازم خراب شد

لینک به دیدگاه

من فقط همینو میتونم بگم که ایراد از بایوس مادربرد شما ست شما بقیه قطعات رو رویه یه مادربرد دیگه مثل msi giga asrock یا هر مادربرد دیگه که دم دستت بود تست کن ببین ایا مشکل دارن بقیه قطعات یا نه

ممنون از راهنماییتون

400 هزار تومن پول مادربوردمه آخه مخصوص آورکلاکه...و چند نفر حرفه ای این مادربودرد رو بهم پینهاد کردن که بخرم

اما اگه مشکلم حل نش و نظر جمع عوض کردن مادربورد بود چاره ای نیست باید عوضش کرد

و msi خرید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز،

DVD ويندوز شما آيا ورژن MSDS هستش؟

با نرم افزار HDTunes وضعيت كابل ها و SSD رو چك بفرمايين ببينين ارور ميده يا خير.

رم ها رو هم تست كنيد. ممكنه ارورى در رمها باشه كه هنگام نصب ويندوز اين مشكل در رم منتهى به نصب غلط ويندوز بشه.

DVD رايتر شما درست كار ميكنه؟ كابل ساتاى اين بنده خدا رو هم عوض كنيد.

در نهايت اگر مشكل حل نشد - SSD رو از سيستم حذف و ويندوز رو بر روى هارد ديسك نصب كنيد ببينيد بازم مشكل دارين يا خير.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

به نظر من اگر خواستید متدربرد عوض کنید اول از سیستم آزمون و خطا استفاده کنید.

ابتدا سیستم رو به بیرون کیس منتقل کنید(مثلا روی میز چوبی اسمبل کنید) تا جداسازی و وصل قطعات به سهولت انجام بشه.

یه ویندوز روی هاردتون نصب کنید و باهاش کار کنید و اگر مشکل پا برجا بود یکبار هم این کار رو با SSD امتحان کنید.

سپس تمامی قطعات اضافی رو از سیستم جدا کنید.(فقط قطعاتی باشه که سیستم بالا بیاد )مثلا دی وی دی رایتر،کارتهای اسلات PCI،تی وی USB ،دستگاههای اضافی USB و ... .بعد یکی یکی قطعات را اضافه کنید تا به قطعه ناسازگار برسید.

قبل از خرید مادربرد جدید SSd رو با یک سیستم دیگه تست کنید و ببینید بازهم سرعت پایین هست.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون

400 هزار تومن پول مادربوردمه آخه مخصوص آورکلاکه...و چند نفر حرفه ای این مادربودرد رو بهم پینهاد کردن که بخرم

اما اگه مشکلم حل نش و نظر جمع عوض کردن مادربورد بود چاره ای نیست باید عوضش کرد

و msi خرید

همین الانشم من اگه بخوام پیشنهاد بدم همین مادربرد رو پیشنهاد می دم. حالا چرا MSI ؟ من این یکی رو توصیه نمی کنم. مخصوصاً سری P67 و Z68 ...

شما به هیچ عنوان مشکل سخت افزاری ندارید (مگر فقط کابل SATA مشکل داشته باشه).

ورژن بایوس مادربردتون چیه ؟ آیا آپدیتش کردید ؟ سی دی ویندوزتون رو عوض کردید ؟ 64 بیتی هستش یا 32 ؟ آیا فریم ور هارد و SSD تون رو آپدیت کردید ؟ آیا سیستم رو فرمت کامل کردید و بدون اینکه آنتی ویروس بریزید با سیستم کار کردید ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز،

با نرم افزار HDTunes وضعيت كابل ها و SSD رو چك بفرمايين ببينين ارور ميده يا خير.

رم ها رو هم تست كنيد. ممكنه ارورى در رمها باشه كه هنگام نصب ويندوز اين مشكل در رم منتهى به نصب غلط ويندوز بشه.

DVD رايتر شما درست كار ميكنه؟ كابل ساتاى اين بنده خدا رو هم عوض كنيد.

در نهايت اگر مشكل حل نشد - SSD رو از سيستم حذف و ويندوز رو بر روى هارد ديسك نصب كنيد ببينيد بازم مشكل دارين يا خير.

منظور شما رو نفهمیدم

msds نمیدونم چیه اما DVD RW من plexor هست

لینک به دیدگاه

منظور شما رو نفهمیدم

msds نمیدونم چیه اما DVD RW من plexor هست

منظورم از ورژن MSDS ويندوزى هستش كه مايكروسافت بيرون داده و دست نخورده هستش. ويندوز هاى ايرانى اغلب در اونها دست برده شده و تغييراتى دادن. ولى نسخه MSDS نسخه اصلى و دست نخورده ويندوز 7 هستش كه كاملترين و از لحاظ تست سيستم معتبرترين نسخه ويندوز هستش.

لینک به دیدگاه

همین الانشم من اگه بخوام پیشنهاد بدم همین مادربرد رو پیشنهاد می دم. حالا چرا MSI ؟ من این یکی رو توصیه نمی کنم. مخصوصاً سری P67 و Z68 ...

شما به هیچ عنوان مشکل سخت افزاری ندارید (مگر فقط کابل SATA مشکل داشته باشه).

ورژن بایوس مادربردتون چیه ؟ آیا آپدیتش کردید ؟ سی دی ویندوزتون رو عوض کردید ؟ 64 بیتی هستش یا 32 ؟ آیا فریم ور هارد و SSD تون رو آپدیت کردید ؟ آیا سیستم رو فرمت کامل کردید و بدون اینکه آنتی ویروس بریزید با سیستم کار کردید ؟

ورژن بایوس مادربردتون چیه ؟

-الان 3211 هست-آخرینش هست از سایت ایسوز گرفتمش

سی دی ویندوزتون رو عوض کردید ؟

-اره با ویندوز 8 هم همین مشکل رو داشتم .ویندوز 8 من کرک نشده بود و 90 روز لاینسیس داشت.

64

بیتی هستش یا 32 ؟

64- بیتی .سی پی من 2500k هست

آیا فریم ور هارد و SSD تون رو آپدیت کردید ؟

-ssd من nova هست و سری nova فریم ورش اورجینال هست

بدون اینکه آنتی ویروس بریزید با سیستم کار کردید ؟

-بله الان دیگه آنتی ویروس نصب نکردم .این ویندوزم 4 روزه داره کار میکنه .سرعتش نسبتا پایینه.بعضی وقتا usdb 3.0 ها کار نمیکنن

سرعت بوت کامپیوترم هم پایینه

آیا سیستم رو فرمت کامل کردید

-در موقع نصب ویندوز ssd رو فرمت میکنم ولی بعد از این که ویندوز 7 نصب میکنم بدون نصب درایورها و برنامه های اضافی 18 گیگ فضا میگیره.(ولی فکر کنم عادیش اینه که 10-11 گیگ فضا بگیره)

به هر حال یک بار دیگه ویندوز عوض میکنم و روی هارد نصب میکنم ببینم باز usd 3.0 ها کار میکنن و حجمش چقدره

با تشکر

لینک به دیدگاه

منظورم از ورژن MSDS ويندوزى هستش كه مايكروسافت بيرون داده و دست نخورده هستش. ويندوز هاى ايرانى اغلب در اونها دست برده شده و تغييراتى دادن. ولى نسخه MSDS نسخه اصلى و دست نخورده ويندوز 7 هستش كه كاملترين و از لحاظ تست سيستم معتبرترين نسخه ويندوز هستش.

ممکنه ویندوز 7 دست کاری شده باشه

اما ویندوز 8 رو دوستم مستقیم از سایت ماکروسافت گرفته که کرک هم نشده و 90 روز لاینسیس داره

ولی ویندوز 8 هم کار نکرد

لینک به دیدگاه

تنظیمات بایوس من که در صفحا ی اول همین تاپیک عکش رو گذاشتم درست هست؟

نیاز به تغییر نداره؟

لینک به دیدگاه

شما بهتره بایوس مادربورد را آپدیت کنید به یک ورژن پایدار (بتا نباشه). فکر میکنم مشکلتون حل بشه...

از این صفحه میتونید بایوس دانلود کنید

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_1155/Maximus_IV_Extreme/#download

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم قبلا مادربرد ایسوز p8z68-v le داشتم و داخل همین انجمن مشکلم رو مطرح کردم ولی به جوابی نرسیدم چون اخر سر فهمیدم ورژن جدید بایوس که ایسوز برای دانلود گزاشته بود مشکل سوئیچ کردن بین دوتا هارد رو داشت من هم هارد مکانیکی دارم هم هارد ssd و مشکل من هم مثل همین دوستمون به همین منوال بود که من ویندوزی رو که تازه عوض کرده بودم با تمام نرم افزارهای کاربردی و انتی ویروس سیستم رو که خاموش یا ریستارت میکردم موقع بالا اومدن یا هنگ میکرد یا میرفت به قسمت ریکاوری فایل ویندوز اونقدر این کار تکرار میشد که اعصابم رو حسابی بهم میریخت این مشکل رو من در سایت hotoverclock خدابیامرز هم مطرح کردم ولی به جوابی نرسیدم تا اینکه رفتم به فروم ایسوز وثبت نام کردم و مشکلم رو با یکی از دوستانم که انگلیسیش کمی خوبه دستو پاشکسته مطرح کردم و مدیر فروم بعد از چند روز یه لینک از یه قسمت دیگه فروم ایسوز داد و اونجا رو که نگاه کردم شاید 100 نفر کامنت داده بودن که همین مشکل منو دارن و گفته بود که با مدیران شرکت ایسوز مکاتبه میکنه و جوابشو میده ومنم هر چی منتظر شدم هیچ جوابی ندیدم و در اخر سر خیلی از دوستان همین فروم که میگفتن که هارد دیسک ssd مشکل داره ویا هارد مکانیکی بدسکتور گرفته و ازین حرفها خودم به این نتیجه رسیدم که مشکل ازین حرفها نیست و مربوط به خود مادربرد هست و مادربرد که تعویض شد به MSI-Z77A-GD65 همون قطعات داره بدون کوچکترین دستکاری مثل بچه ادم کار میکنه ویندوزم رو 4 ماهه که تعویض هم نکردم و مشکلی هم تا حالا پیدا نکرده

من حاضرم سر همین قضیه با دوستان شرط ببندم که با تعویض مادربرد با یک برند دیگه مشکل ایشون به راحتی حل خواهد شد

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم قبلا مادربرد ایسوز p8z68-v le داشتم و داخل همین انجمن مشکلم رو مطرح کردم ولی به جوابی نرسیدم چون اخر سر فهمیدم ورژن جدید بایوس که ایسوز برای دانلود گزاشته بود مشکل سوئیچ کردن بین دوتا هارد رو داشت من هم هارد مکانیکی دارم هم هارد ssd و مشکل من هم مثل همین دوستمون به همین منوال بود که من ویندوزی رو که تازه عوض کرده بودم با تمام نرم افزارهای کاربردی و انتی ویروس سیستم رو که خاموش یا ریستارت میکردم موقع بالا اومدن یا هنگ میکرد یا میرفت به قسمت ریکاوری فایل ویندوز اونقدر این کار تکرار میشد که اعصابم رو حسابی بهم میریخت این مشکل رو من در سایت hotoverclock خدابیامرز هم مطرح کردم ولی به جوابی نرسیدم تا اینکه رفتم به فروم ایسوز وثبت نام کردم و مشکلم رو با یکی از دوستانم که انگلیسیش کمی خوبه دستو پاشکسته مطرح کردم و مدیر فروم بعد از چند روز یه لینک از یه قسمت دیگه فروم ایسوز داد و اونجا رو که نگاه کردم شاید 100 نفر کامنت داده بودن که همین مشکل منو دارن و گفته بود که با مدیران شرکت ایسوز مکاتبه میکنه و جوابشو میده ومنم هر چی منتظر شدم هیچ جوابی ندیدم و در اخر سر خیلی از دوستان همین فروم که میگفتن که هارد دیسک ssd مشکل داره ویا هارد مکانیکی بدسکتور گرفته و ازین حرفها خودم به این نتیجه رسیدم که مشکل ازین حرفها نیست و مربوط به خود مادربرد هست و مادربرد که تعویض شد به MSI-Z77A-GD65 همون قطعات داره بدون کوچکترین دستکاری مثل بچه ادم کار میکنه ویندوزم رو 4 ماهه که تعویض هم نکردم و مشکلی هم تا حالا پیدا نکرده

من حاضرم سر همین قضیه با دوستان شرط ببندم که با تعویض مادربرد با یک برند دیگه مشکل ایشون به راحتی حل خواهد شد

منم موافقم

استارتر شما اهل تهران هستید؟/

اگه هستید یه مادربرد بدم تست بزن

لینک به دیدگاه

alan tuye windows 8 hastam nokteye jaleb ine ke namitunam beram be khate badi :D shyad site ba internet explorer 10 sazegar nist...man 4 ta driver vase windows 8 nasb kardam.dar site asus aslan driver vase usb 3.0 dar window 8 vojud nadare . alanam usb 3.0 man kar namikone.yeki az barname haye janebi vase windows 8 "FastBoot_1.00.09"hast ke vaghti nasbesh kardam mige bios motherbordeto update kon dar hali ke mother borde man akharin update hast :| yani 3211 aksesham tu hamun safheye aval topic gozashtam.alan usb 2.0 haee ke ruye case green x7 hast dare kar mikone amma usb 3.0 ha ke poshte motherbordan kar namikonan... flash usb2.0 ham namishnasan va harde external usb 3.0 ham shenakhte namishe magar in ke dar usb.2.0 case x7 bezanamesh unvaght shenakhte mishe...darbareye kharab shodan windows ham alan namitunam nazari bedam chon sari kharab namishe mamulan bad az 1-2 hafte kharab mishe.alan chi kar konam? ba tashakor

post-10397-0-54939000-1349103471_thumb.gif

لینک به دیدگاه

liste driver haee ke nasb kardam :*1-Intel_Chipset_V9.3.0.1019_Win8_WHQL *2-Realtek_Audio_V6.0.1.6657_Win8_WHQL *3-JMicron_V117631_Win8_beta *4-FastBoot_1.00.09

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من درایور USB3 رو پیدا نکردم برای ویندوز 8.

لینک به دیدگاه

شما بهتره بایوس مادربورد را آپدیت کنید به یک ورژن پایدار (بتا نباشه). فکر میکنم مشکلتون حل بشه...

از این صفحه میتونید بایوس دانلود کنید

http://www.asus.com/...treme/#download

veseion bios beta nist jaee neveshete nashode beta"

Version - icon-copy_13.gif Copy Link Description 8GB DRAM QVL List File Size 46,33 (KBytes) 2011.08.31 update Download from Global

[/url] Version - icon-copy_13.gif Copy Link Description Maximus IV Extreme QVL list File Size 151,58 (KBytes) 2011.01.25 update Download from Global

Your download list have

2 items, total size is 856.79 KB

BIOS (14)

[/url] Version 3211 <a class="word-darkblue-12" href="javascript:void(0);" id="DownloadContent1_Repeater1_Repeater2_1_DownloadUnit_0_CopyLink1_0_a_copy_link_0"> Copy Link Description Maximus IV Extreme BIOS 3211

1.Improve system stability.

2.Enhance compatibility with some USB devices.

*Due to rom size limitation, the bios version does not support UEFI EZ mode in order to support new CPUs. File Size 3,1 (MBytes) 2012.08.01 update Download from Global

لینک به دیدگاه

alan tuye windows 8 hastam nokteye jaleb ine ke namitunam beram be khate badi :D shyad site ba internet explorer 10 sazegar nist...

این مشکل ویندوز 8 رو که نمیشه با اینتر زدن بری خط بعدی منم دارم. فکر کنم همه دست به گریبانش هستند.

لینک به دیدگاه

من درایور USB3 رو پیدا نکردم برای ویندوز 8.

معین جان، شاید من اشتباه میکنم ولی مگه قرار نبود ویندوز 8 به صورت Native یو ای بی 3 رو ساپورت کنه؟

ویندوز 8 درایور USB3 لازم نداره?! یا داره؟ :-?

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...