رفتن به مطلب

ویندوز اورجینال

mohsen110
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان.کسی میدونه ویندوز اورجینال از کجا میتونم بخرم ؟

سون 64 بیت میخوام.

مرسی.

لینک به دیدگاه

اگر تهران هستين،‌ پاسا‍ژ ايران پايين تر از ميدان وليعصر.

تو پاساژ پايتخت هم هستش سر ميرداماد از سمت وليعصر.

تو پاساژ رضا هم هستش، تقاطع انقلاب و وليعصر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

به نظرم اگه غیر از 8 میخوای بخری,دست نگه داری بهتره.

چون همین الان بخوای 7 اورجینال رو به 8 ارتقا بدی,باید یه مبلغی پول (البته به دلار :دی ) به مایکروسافت بدی تا 8 قانونی بهت بده.

اگه عجله نداری بذار 8 اورجینال که اومد همون بخر که بعدا از خدمات پشتیبانی مایکروسافت بهره مند بشی.

لینک به دیدگاه

درود، به نظرم اگه غیر از 8 میخوای بخری,دست نگه داری بهتره.

چون همین الان بخوای 7 اورجینال رو به 8 ارتقا بدی,باید یه مبلغی پول (البته به دلار :دی ) به مایکروسافت بدی تا 8 قانونی بهت بده. اگه عجله نداری بذار 8 اورجینال که اومد همون بخر که بعدا از خدمات پشتیبانی مایکروسافت بهره مند بشی.

با درود به دوست عزيز،

تا 8 اورجينال بياد تو ايران، ارزش پولى كه تو جيبت كنار گذاشتى براى خريد ويندوز اورجينال به يك دهم خودش كاهش پيدا ميكنه. اگر هرچى كه "ميخواى بخرى" و "ميتونى بخرى" همين الان - صحبت دقيقه و ثانيه هستش - اقدام براى خريدش نكنى فردا با اون پول ويندوز 98 كپى هم به شما نميدن.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود به دوست عزيز،

تا 8 اورجينال بياد تو ايران، ارزش پولى كه تو جيبت كنار گذاشتى براى خريد ويندوز اورجينال به يك دهم خودش كاهش پيدا ميكنه. اگر هرچى كه "ميخواى بخرى" و "ميتونى بخرى" همين الان - صحبت دقيقه و ثانيه هستش - اقدام براى خريدش نكنى فردا با اون پول ويندوز 98 كپى هم به شما نميدن.

درود آرمین جان

خوب درست میفرمائید دوست من. ولی من در نظر گرفتم که کسی که در ایران به عنوان کشوری که قانون کپی رایت رعایت نمیشه قصد داره ویندوز اورجینال بخره, زیاد از لحاظ مالی در فشار نیس که بخواد حساب دو دو تا چهار تا کنه! و دلار 5 تومنم بشه زیاد براش فرقی نداره. این حساب کتابا برا ماس (خودم ُ میگم :دی )

لینک به دیدگاه

درود آرمین جان، خوب درست میفرمائید دوست من. ولی من در نظر گرفتم که کسی که در ایران به عنوان کشوری که قانون کپی رایت رعایت نمیشه قصد داره ویندوز اورجینال بخره, زیاد از لحاظ مالی در فشار نیس که بخواد حساب دو دو تا چهار تا کنه! و دلار 5 تومنم بشه زیاد براش فرقی نداره. این حساب کتابا برا ماس (خودم ُ میگم :دی )

حق با شماست، اگر که درآمد یک نفر کفاف ضعف ارزش ريال رو بده - چرا که نه؟ ;)

من دیدم یکی دو شرکت ایرانی تو باکس اورجینال ویندوز 7 آلتیمیت 64 بیت رو بیرون دادن؛ که تو پاساژ ها میفروشن، ممکنه امیدی باشه که همچنان بتوان اون ها رو با همون قیمت سابق زیر 200 هزارتومن تهیه کرد. نمیدونم. واسه همین به صورت اخطاری پست دادم که زودتر اقدام کنند. امروز بهتر از فرداست.

لینک به دیدگاه

حالا واقعا اینهمه تفاوت داره که 200 هزار تومن پول بدیم جاش؟

نه عزیز. تقریبا هیچ تفاوتی ندارن. با این حال به نظر من اگر ویندوز اورجینال حول و حوش 50 تا 60 هزارتومان بود به نظرم ارزشش رو داشت که این هزینه رو بکنی و یک عمر راحت ازش استفاده کنی. ولی بالاتر از این یه جورایی پول رو دور ریختنه.

لینک به دیدگاه

پس چرا بعضی از دوستان اصراردارن ویندوز اورجینال بخرن؟

نمیدونم. سوال خوبیه. دلایل زیادی ممکنه داشته باشه.

- میخوان حلال باشه اون دنیا حق الناس گردنشون نیاد (البته تو این مورد فکر نکنم گناهی بکنیم چون تقصیر خود مایکروسافته که ایران رو تحریم کرده وگرنه ما همه دوست داریم پول مایکروسافت رو بدیم - مگه غیر از اینه دوستان؟ :Hee Hee: )

- میخوان از اصیل بودن سیستم خیالشون راحت باشه و آپدیت های ویندوز رو بدون شک و تردید نصب کنند!

- میخوان برن خارج از کشور (در مورد لپ تاپ ها) از اعمال قانون کپی رایت نگران هستند

- دوست دارن به مایکروسافت حال بدن

- کلا تو زندگیشون با اورجینال ها حال میکنند

- برای افه بین فک و فامیل و دوستان

- برای گرفتن حال DAZ که طی این سالها این همه زحمت کشید ویندوز 7 رو هک کنه

- مادربردشون UEFI هستش و ویندوز 7 با بوت UEFI و حالت GPT نصب کردن. واسه همین کرک کار نمیکنه و یا نمیخوان یا بلد نیستند سیستم رو به حالت سابق (MBR) نصب کنند، ناچارن با خرید ویندوز اورجینال به صورت واقعی ویندوز رو اکتیو کنند.

:o)

لینک به دیدگاه

- مادربردشون UEFI هستش و ویندوز 7 با بوت UEFI و حالت GPT نصب کردن. واسه همین کرک کار نمیکنه و یا نمیخوان یا بلد نیستند سیستم رو به حالت سابق (MBR) نصب کنند، ناچارن با خرید ویندوز اورجینال به صورت واقعی ویندوز رو اکتیو کنند.

این مورد رو اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدید چی هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه عزیز. تقریبا هیچ تفاوتی ندارن. با این حال به نظر من اگر ویندوز اورجینال حول و حوش 50 تا 60 هزارتومان بود به نظرم ارزشش رو داشت که این هزینه رو بکنی و یک عمر راحت ازش استفاده کنی. ولی بالاتر از این یه جورایی پول رو دور ریختنه.

تفاوت وحشتناکی داره :دی

بستگی داره یوزر کی باشه اگر یوزر برای تماشای فیلم و مدیا و بازی و کار های سطحی استفاده کنه تفاوتی جز اینکه از آپدیتهای آنی محروم میشه که اون هم زیاد مهم نیست برای این یوزر نداره.

خود ویندوز مایکزوسافت زیر سوال هست از نظر امنیتی حالا در نظر بگیر شما با کرک ویندوز یک سوراخ باز کنی برای .... و از آپدیتها هم محروم باشید به نوعی این یک معضل هست حتی برای

کسانی که مثلا کار تراکنش بانکی آنلاین دارند یا مثلا بانک اطلاعاتی رو سیستم نصب دارند یا اینکه سیستمشون اطلاعات مهمی داره و آنلاین هست و و و ....

اینها جدای از دردسر های ساپورت نشدن و مواردی که اسم بردید مثل حروم و حلال و .... هست.

هر کرک که نصب میکنیم ( برای نرم افزار های مختلف) احتمال اینکه یک سوراخ امنیتی باز کنیم یا اینکه اصلا دزد و خرابکار رو تو خونه راه بدیم داره.

یک ویندوز نصب میکنیم ( بالاترین نسخه) اوکی هست ( ما تحریم هستیم) :دی از فروشگاه که نمیتونیم بخریم یک آنتی ویروس دزدی هم نصب میکنیم روش ( آخرین و کاملترین) بازهم تو ذهنمون اوکی هست. 100 تا نرم افزار دیگه از بهترین ها اوکی هست و الی ماشا الله .... خلاصه چیزی کم نمیزاریم واسه سیستم از این نظر ولی لعنتی نمیدونم چرا باز سیستم بهم میریزه یا مشکل داریم ... :دی

ما ایرانی ها گویا ذاتا کمال طلب هستیم یعنی ویندوز که میخواهیم باید نسخه Ultimate یا Enterprise نصب کنیم حالا اینکه تفاوت مثلا Pro با Enterprise چی هست رو هم شاید ندونیم و اصلا به کار ما نیاد.

آنتی ویروس ؟ رایگان ؟ نه نه نه باید یک انتی ویروس نامبر 1 نصب کنم و همیشه برای آپ دیت درگیر باشم.

نرم افزار ویرایش تصویر؟ رایگان؟ نه نه نه من باید فتوشاپ آخرین نسخه فلان رو نصب کنم لعنتی افکتهایی میزنه به تصویر که هیشکی نمیتونه بزنه :دی

پخش کننده مدیا؟ رایگان ؟ نه نه نه من باید .......

......

داستانش طولانی هست.

امیدوارم روزی برسه که هم فرهنگش جا بیوفته هم اینکه از نظر درآمد مثل بیشتر کشور ها که با یک دهم درآمد سیستم عامل و نرم افزار های اولیه مورد نیاز رو خریداری میکنند باشیم.

لینک به دیدگاه

این مورد رو اگه میشه یکم بیشتر توضیح بدید چی هست؟

والا من خودم به این مورد عملی برخورد کردم. خیلی تئوری اون رو نمیدونم. ولی چیزی که خودم دریافتم اینه که یک حالتیه اگر اشتباه نکنم به اسم Hybrid بوت که فقط در هنگام نصب ویندوز 7 و یا 8 در مادربردهایی که بایوس UEFI دارند فعال میشه/یا میشه فعالش کرد. یک درایوی با فرمت خاصی ایجاد میشه که ک . ر. ک دیگه روش نمیتونه اعمال بشه. در این حالت شما نمیتوانید به هیچ عنوان به درایو بوت دسترسی داشته باشین و هارد دیسک به صورت GPT در سیستم ایفای نقش میکنه.

سابق بر این سیستم هارد دیسک ها به شکل MBR = Master Boot Record در سیستم بودند که محدودیت هایی در ایجاد تعداد پارتیشن و غیرو داشتند ولی با افزایش حجم هارد دیسک ها به بیش از 2 ترابایت سیستم جدیدی برای هارد دیسک تعریف کردند که حجم های بالاتر و تعدد بیشتر پارتیشن رو هم بهتر ساپورت کنه به نام GPT = GUID Partition Table که در این حالت فقط ویندوز 7 و 8 میتونند بر روی هارد دیسک نصب و اجرا شوند. این حالت رو هم به لطف UEFI ایجاد کردند.

تو بایوس UEFI مادربرد ASUS وقتی به صورت دستی عکس درایو های قابل بوت شدن رو میگذاره، مثلا اگر دو تا درایو برای انتخاب داشته باشین، یک درایو سومی هم نشونتون میده به اسم UEFI بوت که سیستم به اون شکل بوت میشه و بالا میاد.

بدبختی اینه که ک . ر . ک رو همچین سیستمی اجرا نمیشه. و به راحتی هم نمیشه مثل قبل سیستم رو MBR کرد. برای ک ر ک ویندوز روی همچین سیستمی باید ویندوز رو از DVD بدون کمک UEFI بوت بالا اورد و کلا مجددا هارد دیسک رو به شکل MBR به سیستم معرفی کرد و دوباره از اول ویندوز ریخت.

From your BIOS select to boot the Windows DVD without UEFI, go to the repair options, select command prompt and then enter this:

diskpart
list disk
select disk 0
clean
convert mbr
create partition primary
select partition 1
format fs=ntsf quick

Boot the Windows DVD the same way you did the first time and then continue with the installation of Windows. Once complete you can install the loader

لینک به دیدگاه

تفاوت وحشتناکی داره :دی

بستگی داره یوزر کی باشه اگر یوزر برای تماشای فیلم و مدیا و بازی و کار های سطحی استفاده کنه تفاوتی جز اینکه از آپدیتهای آنی محروم میشه که اون هم زیاد مهم نیست برای این یوزر نداره. خود ویندوز مایکزوسافت زیر سوال هست از نظر امنیتی حالا در نظر بگیر شما با کرک ویندوز یک سوراخ باز کنی برای .... و از آپدیتها هم محروم باشید به نوعی این یک معضل هست حتی برای کسانی که مثلا کار تراکنش بانکی آنلاین دارند یا مثلا بانک اطلاعاتی رو سیستم نصب دارند یا اینکه سیستمشون اطلاعات مهمی داره و آنلاین هست و و و .... اینها جدای از دردسر های ساپورت نشدن و مواردی که اسم بردید مثل حروم و حلال و .... هست.

ولی با ک . ر . ک های خوبی که هست، شما درسته هسته ویندوز رو به قولی سوراخ میکنید ولی از آپدیت ها محروم نمیشین. من ویندوز MSDS خودم رو با ک ر ک Daz اکتیو کردم و تا الان هر سه شنبه به سه شنبه همه ی آپدیت های مایکروسافت رو به راحتی میگیرم و روی سیستم نصب میکنم.

هر کرک که نصب میکنیم ( برای نرم افزار های مختلف) احتمال اینکه یک سوراخ امنیتی باز کنیم یا اینکه اصلا دزد و خرابکار رو تو خونه راه بدیم داره.

من معتقدم حتی اگه ویندوز کپی داریم باید سیستم مجهز به آخرین آپدیت ها + یک ضد ویروس و ضد هک مناسب و به روز باشه تا امنیتش تضمین بشه.

یک ویندوز نصب میکنیم ( بالاترین نسخه) اوکی هست ( ما تحریم هستیم) :دی از فروشگاه که نمیتونیم بخریم یک آنتی ویروس دزدی هم نصب میکنیم روش ( آخرین و کاملترین) بازهم تو ذهنمون اوکی هست. 100 تا نرم افزار دیگه از بهترین ها اوکی هست و الی ماشا الله .... خلاصه چیزی کم نمیزاریم واسه سیستم از این نظر ولی لعنتی نمیدونم چرا باز سیستم بهم میریزه یا مشکل داریم ... :دی

به تجربه دیدم اغلب مشکلات ویندوز ایرانی ها بیشتر به خاطر:

1) پس و پیش نصب کردن درایورها (مثلا اول از همه باید نرم افزار مربوط به چیپست رو نصب کرد و بعدا درایور های مربوطه و کارتهای نصب شده بر روی مادربرد - خیلی ها هنوز ویندوز دست چپ و راست خودش رو نشناخته میان درایور کارت گرافیکی رو میریزن یا لن و یا چیزهای دیگه رو نصب میکنند بدون اینکه بدونن اول از همه ویندوز بدبخت باید بفهمه رو کدوم پلتفورم با چه امکاناتی نصب شده بعدا بیاد ببینه چه چیزهایی به پلتفرم اضافه شده).

2) جمع درایور های قدیم و جدید (درایور چیپست مال سال 2010 هستش، میاد درایور گرافیک یا کارت صدای آنبرد رو آخرین ورژن 2012 میزاره. یکی نیست بگه بابا تو که آپدیت میکنی همه رو آپدیت کن نمیشه موتور پیکان باشه، سیستم صوتی 2020 با 3 تا ساب بهش ببندی)

3) عدم آپدیت بایوس (بایوس چیه؟ سخته ولش کن)

4) نصب نرم افزارهای نا همخوان (2000 مدل نرم افزار پلییر MP3 و ویدئو میریزیم که خیلی هاشون با هم ذاتا ناسازگار هستند - اغلب پلاگین هاشون با هم درگیری پیدا میکنند) + مصیبت نصب نرم افزارهای قدیم و جدید با هم

5) نصب نرم افزارهای ایرانی (اینجور که من فهمیدم تو خارج اینطوریه که شرکتی که میخواد نرم افزار بر پایه ویندوز بسازه برای گرفتن تاییدیه سازگاری میاد نرم افزار رو در اختیار مایکروسافت قرار میده و مایکروسافت هم کدهای مورد نیاز اجرای مطلوب اون نرم افزار رو در اختیار تولید کننده نرم افزار قرار میده و خلاصه بعد از تایید مایکروسافت برای صحت اجرای اون نرم افزار بر روی پلتفورم ویندوز، امضای دیجیتالی مایکروسافت پای اون نرم افزار میاد تا هنگام نصب، ویندوز با خواندن اون امضا، به راحتی اجازه نصب اون نرم افزار رو میده - در حالیکه نرم افزار های ایرانی روی هوا ساخته میشن و به دلیل عدم دسترسی به کد های مورد نیاز با آزمون و خطا ایراداتشون گرفته میشه و اون امضا هم هرگز به نرمافزار داده نمیشه برای همین ویندوز از همون ابتدا به یک همچین نرم افرازی به حالت تدافعی برخورد میکنه و خلاصه هنگام نصب انواع ارورهای ضد و نقیض رو میده. کاربر از همه جا بی خبر هم اولین فکری که میکنه اینه که ویندوز مشکل داره که با نرم افزار سازگاری نداره! )

6) تداخل پلاگین های جدید و قدیم نرم افزار های مختلف

7) عدم دیفراگ مرتب سیستم

8) نصب هزار و یک مدل Toolbar بی مصرف - زشت - و اکسپلورر خراب کن!

9) (سندرم دخترانه) نصب 2000 مدل نرم افزار تولید Smily تو نرم افزار های چت - که کل سیستم رو میفرسته رو هوا - وقتی به دختره میگی اینا رو نصب نکن سیستم میره رو هوا فقط با اخم و دلخوری جوابت رو میدن (بدبختی دلت هم نمیاد این موجودات نازنین رو ناراحت کنی.)

10) (سندرم پسرانه) دانلود و نصب/اجرای Trainer های 2000 مدل بازی از سایت های نا معتبر و پر از بد افزار و ویروس.

11) عدم آشنایی جناب مدیر یا آبدارچی ایشون با شیئی به اسم کامپیوتر- بابا کامپیوتر رو از برق نمیکشن - باید حوصله کنی از داخل سیستم شات داوون کنی

12) عدم نصب آپدیت های هفتگی مایکروسافت (به دلایل مختلف - عدم آگاهی، حوصله نداشتن، عدم دسترسی به اینترنت پر سرعت، داشتن ویندوز ایرانی یا چینی نا معتبر یا داشتن ک . ر . ک ویندوز نامعتبر، عدم توانایی در درک این مسئله که به روز بودن سیستم باعث امنیت و کارایی بهتر سیستم میشه)

13) عدم داشتن فایروال و ضد ویروس درست و حسابی و به روز (نداشتن هزینه خریدن اورجینال این نرم افزار)

14) داشتن دوست صمیمی یا دوستانی صمیمی با سیستم های آلوده به ویروس اتوران (من خودم پارسال با دو نفر کات کردم سر همین قضیه)

15) خفه کردن دسکتاپ از هزار و یک مدل فولدر و فایل حجیم بلا استفاده (ظاهرا دسکتاپ حکم انباری رو براشون بازی میکنه یا اینکه میترسن اگر فایلی رو تو Document بریزن گم میشه)

16) پر کردن بی مورد درایو مربوط به ویندوز با فیلم و بازی و غیرو طوری که کم کم ویندوز برای اجرا با مشکل پراکندگی و از هم گسسستگی فایل های سیستمی در بین فایل های چرت و پرت رو به رو میشه.

17) نصب و از روی نصب برداشتن مکرر نرم افزارها

18) نصب 14000 مدل فونت - که تا آخر عمرش فقط از 2 تاشون استفاده میکنه (نمیکنه اون 2 تا رو جایی ذخیره کنه دفعه ی بعد که ویندوز ریخت فقط همون 2 تا رو نصب کنه!!! نه - سخته، وقتی میتونیم 14000 تا فونت بریزیم - چرا نریزیم؟)

اگر کاربران از این موارد دوری کنند، حتی اگر ویندوز MSDS ک . ر. ک شده داشته باشن، قول میدم سیستم فقط حداکثر سالی یک بار بیشتر نیاز به نصب مجدد نداشته باشه. وگرنه اگر حتی ویندوز اورجینال داشته باشی و از این کارها بکنیم بازم باید هر دو سه هفته یکبار سیستم بریزیم.

ما ایرانی ها گویا ذاتا کمال طلب هستیم یعنی ویندوز که میخواهیم باید نسخه Ultimate یا Enterprise نصب کنیم حالا اینکه تفاوت مثلا Pro با Enterprise چی هست رو هم شاید ندونیم و اصلا به کار ما نیاد. آنتی ویروس ؟ رایگان ؟ نه نه نه باید یک انتی ویروس نامبر 1 نصب کنم و همیشه برای آپ دیت درگیر باشم. نرم افزار ویرایش تصویر؟ رایگان؟ نه نه نه من باید فتوشاپ آخرین نسخه فلان رو نصب کنم لعنتی افکتهایی میزنه به تصویر که هیشکی نمیتونه بزنه :دی پخش کننده مدیا؟ رایگان ؟ نه نه نه من باید ....... داستانش طولانی هست. امیدوارم روزی برسه که هم فرهنگش جا بیوفته هم اینکه از نظر درآمد مثل بیشتر کشور ها که با یک دهم درآمد سیستم عامل و نرم افزار های اولیه مورد نیاز رو خریداری میکنند باشیم.

این قسمت رو کاملا موافقم با شما.

لینک به دیدگاه

من تنها فرقی که در اورجینال بودن یا نبودن ویندوز دیدم سرعت بیشتر بوت ویندوز ارجینال هستش به نظر من کرک ها تا حدودی سرعتو کم می کنن

من 6 ماه ویندوزم با سریال اکتیو بود و این تفاوت ها رو احساس کردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ولی با ک . ر . ک های خوبی که هست، شما درسته هسته ویندوز رو به قولی سوراخ میکنید ولی از آپدیت ها محروم نمیشین. من ویندوز MSDS خودم رو با ک ر ک Daz اکتیو کردم و تا الان هر سه شنبه به سه شنبه همه ی آپدیت های مایکروسافت رو به راحتی میگیرم و روی سیستم نصب میکنم.

Daz رو از فروم mydigitallife میشناسم چیز دیگه ایی نمیدونم و از اکتیویتورش هم استفاده نکردم.

اینکه اکتیویتور Daz سالم هست یا خیر من تست نکردم اما داستان این هست که میگه :

Simply turn off your anti-virus while running the program

به همین سادگی.

همینطور بیشتر کرک هایی که استفاده میشه الارم انتی ویروس ها رو دارن بله در مورد false-positive میدونم اما کی هست که تراکنش اینها رو روی VM لاگ کنه و ببینه چیکار دارن میکنند.

حتی وقتی که پرمیشن یک فایل تغییر کنه کافی هست تا به اون فایل و فعالیت هاش اعتماد نکنبم.

در هر صورت به صورت پیش فرض وقتی انتی رو غیر فعال میکنی یا به فایل به هر نحوی اجازه فعالیت میدی یعنی به منبع فایل اطمینان باید داشته باشی.

این مطلب رو که مینویسم از دید خودم هست که چند سال کار مهندسی معکوس یا به قولی کرک انجام دادم:

بیشتر کرک هایی که شما میبینید (80 درصد) آنتی ها الارم میدن به خاطر پکر (packer) فایل هست چون کرکر نمیخواسته متوجه بشند که روی فایل اصلی چه تغییرلتی اعمال شده یا به اصطلاح کجا ها پچ شدند. ناشر نرم افزار کافی هست یک گزارش به آنتی ها بده و اون فایل بره تو لیست سیاه یا اینکه بصورت ذاتی بیشتر پکر ها رو آنتی ها الارم میدن .

حالا برسیم به اون 20 درصد شما باید آتپک کنید فایل رو ببرید تو یه دیباگر و محتوی فایل رو برسی کنید که نیاز به تخصص بالا تو مهندسی معکوس و آشنایی به زبان ماشین داره.

یا اینکه تراکنش های فایل رو روی یک VM ثبت کنید و برسی کنید. مورد هایی بوده که من ماه ها زیر نظر داشتم ویروس های خوب تراکنش هاشون کد شده هست و دیکدینگ تراکنش ها یک کار تیمی رو نیاز داره بعضی ها هوشمند هستند و منتظر فعالیت های خاص میشند و ممکن هست تو اون مدت که فعالیت هاشون رو لاگ میکنید اتفاق خاصی صورت نگیره.

این بحثها یک لول بالاتر از مطلبی هست که تو این تاپیک مورد بحث هست و از حوصله شاید خارج باشه.

موضوع این هست که غیر فعال کردن آنتی کل داستان رو زیر سوال میبره حتی امکانش هست که مسیر آپدیت ها یا نحوه آپدیتهای ویندوز تغییر کنه.

در کل همونطور که نوشتم موضوع بستگی به یوزر داره.

18 موردی که نوشتید بیشتر برای زمانی هست که خودمون باعث بوجود اومدن ایراد بشیم صورت مسئله این هست که وقتی انتی رو غیر فعال میکنی موارد دیگه معنا ندارند.

و در خلاصه یوزری که تو پست قبلم نوشتم این داستانها براش مهم نیست و انتی رو هر وقت که نیاز شد غیر فعال میکنه به همین سادگی.

لینک به دیدگاه

دوستان در مورد ویندوز 7، میتونید نسخه ارجینال رو از توزیع کننده معتبر Digital River دانلود کنید بصورت فایل ISO (البته 30 روزه است و باید لایسنس وارد بشه و آنلاین اکتیو بشه) و بعد تو همین انجمن ها اگه دنبال بگردید، کسانی هستن که فقط لایسنس OEM میفروشن. ازشون بخرید و با خیال راحت از ویندوز ارجینال لذت ببرید. من همین کار رو کردم و بهتون قول میدم که ویندوز لایسنس دار، کمی سرعت و پایداری بیشتر نسبت به ویندوز کرک شده داره.

لینک به دیدگاه

Daz رو از فروم mydigitallife میشناسم چیز دیگه ایی نمیدونم و از اکتیویتورش هم استفاده نکردم.

اینکه اکتیویتور Daz سالم هست یا خیر من تست نکردم اما داستان این هست که میگه : به همین سادگی. همینطور بیشتر کرک هایی که استفاده میشه الارم انتی ویروس ها رو دارن

دوست عزیز، به عنوان پیشنهاد شما یک تست بفرمایید با ضد ویروس روشن. چون تا به حال من ضد ویروس را (Nod, Norton, Avira) هنگام اجرای اکتیواتور Daz خاموش نکردم و مشکلی هم پیش نیامده و هیچ اخطاری هم دریافت نکردم. البته غیر از تنها ضد ویروسی که به عالم و آدم گیر میدهد - ضد ویروس کسپراسکای. البته این ضد ویروس به خودش هم مشکوک هستش.

بله در مورد false-positive میدونم اما کی هست که تراکنش اینها رو روی VM لاگ کنه و ببینه چیکار دارن میکنند. حتی وقتی که پرمیشن یک فایل تغییر کنه کافی هست تا به اون فایل و فعالیت هاش اعتماد نکنبم. در هر صورت به صورت پیش فرض وقتی انتی رو غیر فعال میکنی یا به فایل به هر نحوی اجازه فعالیت میدی یعنی به منبع فایل اطمینان باید داشته باشی. این مطلب رو که مینویسم از دید خودم هست که چند سال کار مهندسی معکوس یا به قولی کرک انجام دادم: بیشتر کرک هایی که شما میبینید (80 درصد) آنتی ها الارم میدن به خاطر پکر (packer) فایل هست چون کرکر نمیخواسته متوجه بشند که روی فایل اصلی چه تغییرلتی اعمال شده یا به اصطلاح کجا ها پچ شدند. ناشر نرم افزار کافی هست یک گزارش به آنتی ها بده و اون فایل بره تو لیست سیاه یا اینکه بصورت ذاتی بیشتر پکر ها رو آنتی ها الارم میدن. حالا برسیم به اون 20 درصد شما باید آتپک کنید فایل رو ببرید تو یه دیباگر و محتوی فایل رو برسی کنید که نیاز به تخصص بالا تو مهندسی معکوس و آشنایی به زبان ماشین داره. یا اینکه تراکنش های فایل رو روی یک VM ثبت کنید و برسی کنید. مورد هایی بوده که من ماه ها زیر نظر داشتم ویروس های خوب تراکنش هاشون کد شده هست و دیکدینگ تراکنش ها یک کار تیمی رو نیاز داره بعضی ها هوشمند هستند و منتظر فعالیت های خاص میشند و ممکن هست تو اون مدت که فعالیت هاشون رو لاگ میکنید اتفاق خاصی صورت نگیره. این بحثها یک لول بالاتر از مطلبی هست که تو این تاپیک مورد بحث هست و از حوصله شاید خارج باشه. موضوع این هست که غیر فعال کردن آنتی کل داستان رو زیر سوال میبره حتی امکانش هست که مسیر آپدیت ها یا نحوه آپدیتهای ویندوز تغییر کنه. در کل همونطور که نوشتم موضوع بستگی به یوزر داره. 18 موردی که نوشتید بیشتر برای زمانی هست که خودمون باعث بوجود اومدن ایراد بشیم صورت مسئله این هست که وقتی انتی رو غیر فعال میکنی موارد دیگه معنا ندارند. و در خلاصه یوزری که تو پست قبلم نوشتم این داستانها براش مهم نیست و انتی رو هر وقت که نیاز شد غیر فعال میکنه به همین سادگی.

شما استاد بنده هستین، صحبت شما حرفه ای هستش. ولی بحث من در سطح بسیار پایینتری - در حد استفاده روزمره - از ویندوز هستش و کاربری که آنقدر بودجه کافی برای ویندوز اورجینال نداره. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Windows_Loader_v2.1.7.zip با یک آنتی ویروس رایگان چک کردم فایل Windows loader.exe آلارم Malware@#dafcdtyrwybb میده.

این هم گزارش ویروس توتال هست که 16 تا انتی ویروس آلارم دادن.

حالا روی پکر فایل الارم میدن یا جزو بلک لیست آنتی ها هست یا غیره چک نکردم.

آنتی ویروس ها امروزه هوشمند شدن تا حدودی یعنی چی؟:

قبلا از روی Signature فایلها یک دیتا بیس به روز میکردن یعنی همون دیتا بیسی که روی سیستم شما آپدیت میشه و از روی اون فایلهای مشکوک و آلوده رو شناسایی میکردن.

امروزه روی رفتار فایلها زوم میکنند یعنی رفتار یک فایل رو زیر نظر دارند که چه فعالیتهایی روی سیستم انجام میده و از روی فعالیت هایی که از فایل میبینند موارد مشکوک رو شناسایی میکنند.

این روش باعث میشه که ویروس ها و بد افزار هایی که 0 روزه و ناشناخته هستند تا حدودی قابل شناسایی باشند.

البته نگران نباشید مطلب بالا و گزارش توتال ویروس سند قطعی برای اینکه فایل مورد نظر آلوده هست یا خیر نیست همونطور که تو پست قبلی نوشتم ممکن هست روی پکر فایل دارن آلارم میدند یا اینکه

مایکروسافت فایل رو گزارش کرده به آنتی ها.

به قول خارجی ها انتخاب با شماست و بسته به لول کاربری تصمیم بگیرید :

Simply turn off your anti-virus while running the program

و باز هم مطلب کلی همون هست که تو پست قبلی خودم نوشتم.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

من معتقدم حتی اگه ویندوز کپی داریم باید سیستم مجهز به آخرین آپدیت ها + یک ضد ویروس و ضد هک مناسب و به روز باشه تا امنیتش تضمین بشه.

به تجربه دیدم اغلب مشکلات ویندوز ایرانی ها بیشتر به خاطر:

1) پس و پیش نصب کردن درایورها (مثلا اول از همه باید نرم افزار مربوط به چیپست رو نصب کرد و بعدا درایور های مربوطه و کارتهای نصب شده بر روی مادربرد - خیلی ها هنوز ویندوز دست چپ و راست خودش رو نشناخته میان درایور کارت گرافیکی رو میریزن یا لن و یا چیزهای دیگه رو نصب میکنند بدون اینکه بدونن اول از همه ویندوز بدبخت باید بفهمه رو کدوم پلتفورم با چه امکاناتی نصب شده بعدا بیاد ببینه چه چیزهایی به پلتفرم اضافه شده).

2) جمع درایور های قدیم و جدید (درایور چیپست مال سال 2010 هستش، میاد درایور گرافیک یا کارت صدای آنبرد رو آخرین ورژن 2012 میزاره. یکی نیست بگه بابا تو که آپدیت میکنی همه رو آپدیت کن نمیشه موتور پیکان باشه، سیستم صوتی 2020 با 3 تا ساب بهش ببندی)

3) عدم آپدیت بایوس (بایوس چیه؟ سخته ولش کن)

4) نصب نرم افزارهای نا همخوان (2000 مدل نرم افزار پلییر MP3 و ویدئو میریزیم که خیلی هاشون با هم ذاتا ناسازگار هستند - اغلب پلاگین هاشون با هم درگیری پیدا میکنند) + مصیبت نصب نرم افزارهای قدیم و جدید با هم

5) نصب نرم افزارهای ایرانی (اینجور که من فهمیدم تو خارج اینطوریه که شرکتی که میخواد نرم افزار بر پایه ویندوز بسازه برای گرفتن تاییدیه سازگاری میاد نرم افزار رو در اختیار مایکروسافت قرار میده و مایکروسافت هم کدهای مورد نیاز اجرای مطلوب اون نرم افزار رو در اختیار تولید کننده نرم افزار قرار میده و خلاصه بعد از تایید مایکروسافت برای صحت اجرای اون نرم افزار بر روی پلتفورم ویندوز، امضای دیجیتالی مایکروسافت پای اون نرم افزار میاد تا هنگام نصب، ویندوز با خواندن اون امضا، به راحتی اجازه نصب اون نرم افزار رو میده - در حالیکه نرم افزار های ایرانی روی هوا ساخته میشن و به دلیل عدم دسترسی به کد های مورد نیاز با آزمون و خطا ایراداتشون گرفته میشه و اون امضا هم هرگز به نرمافزار داده نمیشه برای همین ویندوز از همون ابتدا به یک همچین نرم افرازی به حالت تدافعی برخورد میکنه و خلاصه هنگام نصب انواع ارورهای ضد و نقیض رو میده. کاربر از همه جا بی خبر هم اولین فکری که میکنه اینه که ویندوز مشکل داره که با نرم افزار سازگاری نداره! )

6) تداخل پلاگین های جدید و قدیم نرم افزار های مختلف

7) عدم دیفراگ مرتب سیستم

8) نصب هزار و یک مدل Toolbar بی مصرف - زشت - و اکسپلورر خراب کن!

9) (سندرم دخترانه) نصب 2000 مدل نرم افزار تولید Smily تو نرم افزار های چت - که کل سیستم رو میفرسته رو هوا - وقتی به دختره میگی اینا رو نصب نکن سیستم میره رو هوا فقط با اخم و دلخوری جوابت رو میدن (بدبختی دلت هم نمیاد این موجودات نازنین رو ناراحت کنی.)

10) (سندرم پسرانه) دانلود و نصب/اجرای Trainer های 2000 مدل بازی از سایت های نا معتبر و پر از بد افزار و ویروس.

11) عدم آشنایی جناب مدیر یا آبدارچی ایشون با شیئی به اسم کامپیوتر- بابا کامپیوتر رو از برق نمیکشن - باید حوصله کنی از داخل سیستم شات داوون کنی

12) عدم نصب آپدیت های هفتگی مایکروسافت (به دلایل مختلف - عدم آگاهی، حوصله نداشتن، عدم دسترسی به اینترنت پر سرعت، داشتن ویندوز ایرانی یا چینی نا معتبر یا داشتن ک . ر . ک ویندوز نامعتبر، عدم توانایی در درک این مسئله که به روز بودن سیستم باعث امنیت و کارایی بهتر سیستم میشه)

13) عدم داشتن فایروال و ضد ویروس درست و حسابی و به روز (نداشتن هزینه خریدن اورجینال این نرم افزار)

14) داشتن دوست صمیمی یا دوستانی صمیمی با سیستم های آلوده به ویروس اتوران (من خودم پارسال با دو نفر کات کردم سر همین قضیه)

15) خفه کردن دسکتاپ از هزار و یک مدل فولدر و فایل حجیم بلا استفاده (ظاهرا دسکتاپ حکم انباری رو براشون بازی میکنه یا اینکه میترسن اگر فایلی رو تو Document بریزن گم میشه)

16) پر کردن بی مورد درایو مربوط به ویندوز با فیلم و بازی و غیرو طوری که کم کم ویندوز برای اجرا با مشکل پراکندگی و از هم گسسستگی فایل های سیستمی در بین فایل های چرت و پرت رو به رو میشه.

17) نصب و از روی نصب برداشتن مکرر نرم افزارها

18) نصب 14000 مدل فونت - که تا آخر عمرش فقط از 2 تاشون استفاده میکنه (نمیکنه اون 2 تا رو جایی ذخیره کنه دفعه ی بعد که ویندوز ریخت فقط همون 2 تا رو نصب کنه!!! نه - سخته، وقتی میتونیم 14000 تا فونت بریزیم - چرا نریزیم؟)

اگر کاربران از این موارد دوری کنند، حتی اگر ویندوز MSDS ک . ر. ک شده داشته باشن، قول میدم سیستم فقط حداکثر سالی یک بار بیشتر نیاز به نصب مجدد نداشته باشه. وگرنه اگر حتی ویندوز اورجینال داشته باشی و از این کارها بکنیم بازم باید هر دو سه هفته یکبار سیستم بریزیم.

این قسمت رو کاملا موافقم با شما.

یه سوال

الان میشه ویندوز هشت رو دانلود و به صورت آپدیت رو ویندوز سون نصب کرد تا برنامه ها از بین نرن یا باید اینو فرمت و اونو نصب کنیم؟

سوال بعد اینکه سریال او ای ام چنده ؟

سوال بعدم اینکه اگر میدونستم داز چیه ماهی 3 گیگ ویندوز دانلود نمیکردم!!!!!

چی هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای اینکه وین 8 رو روی 7 آپدیت کنید و نرم اقزار های روی 7 مشکلی نداشته باشند روی 8 یه آپشن هست موقع نصب :

'Keep everything'

دنبال کنید ادامه اون رو اسکن میکنه اگر برنامه ایی با 8 مشکل داشته باشه اطلاع میده که آن اینستال کنید و بعد وین رو آپدیت میکنه.

سریال oem بیشتر برای لپ تاپ ها هست تو ایران که گویا جداگانه میفروشن تو بازار باید تماس بگیرید با جاهایی مثل تکتو تو بازار رضا.

DAZ یه کرک هست برای وین فقط وین رو اکتیو میکنه که بعدش بتونید patch ها رو دانلود کنید و محدودیت زمانی هم نداشته باشید.

لینک به دیدگاه

برای اینکه وین 8 رو روی 7 آپدیت کنید و نرم اقزار های روی 7 مشکلی نداشته باشند روی 8 یه آپشن هست موقع نصب :

'Keep everything'

دنبال کنید ادامه اون رو اسکن میکنه اگر برنامه ایی با 8 مشکل داشته باشه اطلاع میده که آن اینستال کنید و بعد وین رو آپدیت میکنه.

سریال oem بیشتر برای لپ تاپ ها هست تو ایران که گویا جداگانه میفروشن تو بازار باید تماس بگیرید با جاهایی مثل تکتو تو بازار رضا.

DAZ یه کرک هست برای وین فقط وین رو اکتیو میکنه که بعدش بتونید patch ها رو دانلود کنید و محدودیت زمانی هم نداشته باشید.

شما نظرتون در مورد سریالهای اصلی ویندوز که به قیمت 20 هزار تومن فروخته میشه چیه؟

منشا این سریال ها با این قیمت از کجاست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سریال اصلی اگر منظورت بدون دیسک و برچسب هست تا جایی که اطلاع دارم یک سری افراد زمانی که بیزپارک مایکروسافت تازه شروع به کار کرده بود ثبت نام کرده بودند و کنترل خاصی وجود نداشت که اینها کی هستند و استفادشون چی هست.

اون موقع برای هر یوزر 15 تا لایسنس وین در نظر گرفته بودند اینها احتمالا هر لایسنس رو به چند نفر میفروشند چون مدیا و برچسبی وجود نداره معمولا تا چند یوزر مشکلی نیست برای اکتیو کردن.

الان تاییدیه و محدودیت های اعمال شده که جلوی این افراد رو بگیرند.

یک احتمال دیگه این که لایسنس VL دارند حالا منبعشون سرقتی هست یا خیر نمیدونم تهمت نمیشه زد.

اگر یک لایسنس رو به نفرات زیادی بفروشند معمولا میره جزو بلک لیست ها و با آپدیت بعدی و یا آنی بلاک میشه در غیر این صورت اگر اکتیو کردید مشکلی نباید باشه.

لینک به دیدگاه

سریال اصلی اگر منظورت بدون دیسک و برچسب هست تا جایی که اطلاع دارم یک سری افراد زمانی که بیزپارک مایکروسافت تازه شروع به کار کرده بود ثبت نام کرده بودند و کنترل خاصی وجود نداشت که اینها کی هستند و استفادشون چی هست.

اون موقع برای هر یوزر 15 تا لایسنس وین در نظر گرفته بودند اینها احتمالا هر لایسنس رو به چند نفر میفروشند چون مدیا و برچسبی وجود نداره معمولا تا چند یوزر مشکلی نیست برای اکتیو کردن.

الان تاییدیه و محدودیت های اعمال شده که جلوی این افراد رو بگیرند.

یک احتمال دیگه این که لایسنس VL دارند حالا منبعشون سرقتی هست یا خیر نمیدونم تهمت نمیشه زد.

اگر یک لایسنس رو به نفرات زیادی بفروشند معمولا میره جزو بلک لیست ها و با آپدیت بعدی و یا آنی بلاک میشه در غیر این صورت اگر اکتیو کردید مشکلی نباید باشه.

ممنون از پاسختون

مورد دوم میشه واضح تر توضیح بدید؟ VL یعنی چه؟آخه من ویندوز هشتی که دانلود کردم نسخه Pro VL هستش

تو پرشین تولز و بعضی سایت های دیگه سریال ویندوز به صورت آنلاین اکتیو مشه با قیمت 20 تومن می فروشن به نظر شما صلاح هست بخرم یا نه؟

دو سال پیش برای ویندوز 7 خریدم و کمتر از 6 ماه کار کرد و بلاک شد و فروشنده پولو پس داد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...