رفتن به مطلب

سوال در رابطه با Wi-Fi

ace
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

می خواستم بدونم آیا راهی یا نرم افزاری هست که بفهمم چند نفر از وای فای من استفاده می کنند؟

خودم نرم افزار whos on my wifi رو استفاده کردم چیز دندون گیری نسیبم نشد دوستان اگه راهی بلدن ممنون می شم راهنمایی کنند.

با تشکر

لینک به دیدگاه

بر حسب نوع مودمتون داخل تنظیمات مودم برید و attached device یا acces list رو پیدا کنید. اونجا کل وسایلی که به مودم و وایرلس وصل هستن رو نشون میده به همراه نام دستگاه و مک آدرس و ...

لینک به دیدگاه

نداره همچین چیزی اخوی

این صفحه تنظیمات مودم قسمت وایرلس هست چیزی من باب فرمایش شما پیدا نکردم

post-7706-0-33465600-1349130572_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو همون صفحه که هستی برو تو Status و Wireless رو چک کن لیست دیوایس های کانکت شده اونجاست.

مطلب دوستمون تو پست دوم درست هست یعنی کلا تو attached device یا acces list میتونی لیست دیوایس های کانکت شده رو ببینی حالا برای مودم و

دیوایس های مختلف آدرس پیج ممکن هست متفاوت باشه.

لینک به دیدگاه

من پیدا نکردم

شرمنده دوستان - ناواردیه دیگه کاریش نمی شه کرد

post-7706-0-58244700-1349131829_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برو تو LOG و Status رو نگاه کن

یا تو Client DHCP چک کن.

من روتر Dlink ندارم که چک کنم ولی اصولا باید داشته یاشی.

همونطور که نوشتم آدرس پیج ها تو دیوایس های مختلف متفاوت هست.

لینک به دیدگاه

دوستان در مورد روش مشخص کردن کسانی که به مودم کانکت هستند، توضیح دادند.

اما برای جلوگیری از استفاده دیگران.

1: حتما پسورد خفن و طولانی استفاده کنید.

2: در داخل منوی تنظیمات مودم ، یک قسمتی هست که الان اسمش یادم نیست. در اونجا شما میتونه تنظیمات رو به نحوی انتخاب کنی که فقط به تجهزات وایرلس که mac aییress آنها در منوی مودم add شده است، سرویس بده. با این حساب شما فقط کافیه یکبار این mac address ها رو برای دستگاه هایی مثل موبایل و لپ تاپ و تلویزیون ، به مودم وارد کنی و از استفاده دیگران جلوگیری کنید. ب

لینک به دیدگاه

به علاوه توضیحات دوستان شما می تونید محدودیت در تعداد کلاینت ها رو هم تعریف کنید. که مثلاً اکسس پوینتت فقط به یک دستگاه وایرلس سرویس بده و نفر دومی که اومد کانکت بشه اجازه نده. اگه تعداد رو بگذاری روی 6 تا نفر هفتم دیگه نمی تونه وارد بشه.

لینک به دیدگاه

به همه گزینه ها سرک بکشید. d-link داشتم و این قابلیت رو داشت. منتهی یادم نمونده از کجا بود :(

لینک به دیدگاه

ممنون دیگه بیخیالش شدم و کلا صورت مساله رو پاک کردم

پسورد رو عوض کردم یه پسورد 54 حرفی متشکل از حروف و عدد!

لینک به دیدگاه

نداره همچین چیزی اخوی

این صفحه تنظیمات مودم قسمت وایرلس هست چیزی من باب فرمایش شما پیدا نکردم

دوست خوبم،

طبق عکس شما، نحوه ی کد گذاری (Security) پسورد شما بر روی WEP هستش. این نوع کد گذاری قدیمیه و به راحتی شکسته میشه. ترجیحا از WPA یا از همه بهتر WPA2 استفاده بفرمایید که از کد گذاری پیشرفته تری نسبت به WEP برخوردار هستند.

البته طبق این تصویر مودم شما WPA2 رو نداره. ولی WPA رو ساپورت میکنه. حتما تنظیم رو بر روی WPA قرار بدین. البته امیدوارم دستگاه گیرنده هم از WPA ساپورت کنه وگرنه ناچار هستین برگردونین بر روی WEP قرار بدین. (باید تست کنین تا متوجه بشین ساپورت میکنه یا نه)

در کل WEP به هیچ عنوان - حتی اگه 10000 حرف پسورد بزارین - قابل اطمینان نیست و راحت هک میشه. WPA گزینه مناسبتر و امن تریه.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...