رفتن به مطلب

رکورد اورکلاک CPU & Memory اعضای سایت

Maximus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

http://valid.canardp....php?id=2203434

ولتاژم رو نگا نکنید X_X

:دی

البته مربوط به اواسط ژانویه بود

ااااااااااااااوف فرجام جان رحم کن . CPU خیلی خوبی داری . 2 تا بیس بخوره می شه 5.6 :D

برادر می خوای ته CPU رو در بیاری ، اون کورها و تریدها رو ببند برادر !!! :huh:

1.6 ما زیر نیتروژن می دیم . :huh: البته شما واتر کول داری ولی اون لارک کولرت زیادم قوی نیستاااا .

2 کور بیا بالا و هایپر تریدینگ رو ببند . ببین چند می زنه . ترو خدا 1.6 نده . 1.6 رو ما برای 5660 می دیم . البته پردازنده با پردازنده فرق می کنه ولی اگه دمات بره بالا پردازنده دیگرید می کنه و هر بار دیگرید کردن معادل از دست دادن 10 تا 20 مگاهرتز !!!

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ااااااااااااااوف فرجام جان رحم کن . CPU خیلی خوبی داری . 2 تا بیس بخوره می شه 5.6 :D

1.6 ما زیر نیتروژن می دیم . :huh: البته شما واتر کول داری ولی اون لارک کولرت زیادم قوی نیستاااا .

2 کور بیا بالا و هایپر تریدینگ رو ببند . ببین چند می زنه . ترو خدا 1.6 نده . 1.6 رو ما برای 5660 می دیم . البته پردازنده با پردازنده فرق می کنه ولی اگه دمات بره بالا پردازنده دیگرید می کنه و هر بار دیگرید کردن معادل از دست دادن 10 تا 20 مگاهرتز !!!

پوریا جان طبق تجربه هایی که بنده از طرف دیگران دارم قضیه ی افزایش دما برای سندی بریج و 2600 فرق میکنه ... ولتاژ بالای 1.5 حتی اگه دما رو رو 50 هم نگه داره باعث سوختن سی پی یو میشه ... بدلیل معماری اون و حساسیت خاصی که داره تا حدی میشه بهش دما داد ... همینطور ممکنه چندین بار تو این حالت تست پاس کنه ولی مطمئن باشید تکرار مداومش باعث سوخته شدن سی پی یو میشه ...

این دوست ما که کلا" چشمشو بست واسه 560 تومن سی پی یو و 1.6 بهش ولتاژ داد ... ولی من کلی عرض کردم!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دما بالای 6 نمیومد اصلا :دی

بستن تریدها رو هم امشب اگه شد امتحان میکنم :دی

لینک به دیدگاه

تست فرکانس سندی بریج رو با 2 هسته انجام بدید دوست عزیز..... فشار بسیار کمتر میشه و راحت تر پیک فرکانس پردازندتون رو به دست میارید.

لینک به دیدگاه

حوالی 20 -25 درجه کاهش دما خواهید داشت . تست با هر 4 هسته و 8 ترد فقط باید زیر نیتروژن باشه چون فرایند دیگرید بسیار سریعتر اتفاق می افته وفتی هر 4 هسته باز باشند و دما ساب زیرو نباشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حوالی 20 -25 درجه کاهش دما خواهید داشت . تست با هر 4 هسته و 8 ترد فقط باید زیر نیتروژن باشه چون فرایند دیگرید بسیار سریعتر اتفاق می افته وفتی هر 4 هسته باز باشند و دما ساب زیرو نباشه.

آقا سالار ممنون از راهنماییتون

امشب رطوبت بالاست مگرنه همین امشب تست میکردم

دمای پردازندم در بیکاری بین 2-3 درجه هستش در 5400مگاهرتز

تا چه فرکانسی جا داره و چه ولتاژی؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تجربه شخصی من اینه که تا 1.6 هم رو ایر میشه ولت داد و برای تست فرکانس زیاد میشکلی نداره. سندی بریج اونقدرها هم ابکی نیست که زرتی بسوزه ^^ ولی فقط برای فرکانس !! اگر با ولتاژ 1.6 تست prime یا بنچمارک بگیرید و این کار رو ایر انجام بشه پردازنده خیلی به سرعت دیگیرید میکنه ! شما ممکنه بعد یک مدت فرکانس قبلیتم رو ایر نزنی ! شاید حتی بعد 4-5 تست سنگین با ولتاژ بالا رو ایرا این اتفاق بیافته. فقط برای فرکانس اون ولتاژ رو بدید و نه برای بنچمارک. بنچمارک فقط زیر نیتروژن !

اینه که تا چه فرکاسنی جا داره رو خیلی راحت خودتون میتونید در بیارید . فقط 2 تا هسته رو باز بزارید و اول وال مولتی رو به دست بیارید و برید BCLK تا تو لود ویندوز هنگ کنه یا اصلا بوت نشه. اون دیوار فرکانس شماست.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تجربه شخصی من اینه که تا 1.6 هم رو ایر میشه ولت داد و برای تست فرکانس زیاد میشکلی نداره. سندی بریج اونقدرها هم ابکی نیست که زرتی بسوزه ^^ ولی فقط برای فرکانس !! اگر با ولتاژ 1.6 تست prime یا بنچمارک بگیرید و این کار رو ایر انجام بشه پردازنده خیلی به سرعت دیگیرید میکنه ! شما ممکنه بعد یک مدت فرکانس قبلیتم رو ایر نزنی ! شاید حتی بعد 4-5 تست سنگین با ولتاژ بالا رو ایرا این اتفاق بیافته. فقط برای فرکانس اون ولتاژ رو بدید و نه برای بنچمارک. بنچمارک فقط زیر نیتروژن !

اینه که تا چه فرکاسنی جا داره رو خیلی راحت خودتون میتونید در بیارید . فقط 2 تا هسته رو باز بزارید و اول وال مولتی رو به دست بیارید و برید BCLK تا تو لود ویندوز هنگ کنه یا اصلا بوت نشه. اون دیوار فرکانس شماست.

فک کنم دوستان کم لطفی کردن به سالار جان منفی دادن

در هر صورت ایشون زحمت کشیدن راهنمایی کردن و تجربیاتشون رو با همه تقسیم کردن،

...

-_-

ویرایش شده توسط amin69r
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمالا کسی اشتباهی دستش خورده.من مثبت دادم به پستاشون.کار مثبت و سازنده نباید بدون قدردانی باشه و کمال تشکر رو از دوستان لیونی سالار و پوریا دارم که به شخصه تو خیلی از موارد حقیر رو راهنمایی کردن و کمکم کردن.

باتشکر

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سالار جان ممنون :D :x @};-

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

سلام خدمت دوستان

هفته پیش 1 کیت رم DDR2 خریدم ..

خواستم تست مختصری از این رمها برای شما عزیزان گذاشته باشم ....

این رمها فرکانس 900 مگا هرتز رو با زمان تاخیر 9-3-3-3 روی AIR بالا اومد ... @-)

البته دوستان فرکانسهای بالاتری روی CL3 زدن اما با LN2 .....

انشاالله اگه وقت شد تستهای روی CL 4 و CL 5 رو هم میزارم ...

راستی کسی کانتینر رم واسه LN2 اگه داره یه ندایی به ما بده .... @};-

با تشکر .... @};-

این هم ولید :

2275623.png

لینک به دیدگاه

رکوردتون با فن اسکوت خیلی عالیه ، ولی ولتاژتون مثل امین جان خیلی بالاست. وقتی نشه پردازنده رو خنک کرد برای استیبل شدن ولتاژ بیشتری می خوان . شما اینتل اسپید استپ رو غیر فعال کردی ؟ فرکانس توی ویندوز فیکس روی 3.4 وای می سته ؟ دوستانی که اینتل استفاده می کنند می تونید اسپید استپ رو فعال کنید تا فرکانس بکشه پایین و توی ویندوز توی idle دمای کمتر داشته باشید. بعد که CPU-Z باز کردید و خواستید ولید بگیرید ، روی دسکتاپ کلیک کنید و F5 رو نگه دارید تا یکم لود بندازه روی CPU و فرکانس بکشه بالا ، بعدش سریع روی CPU-Z کلیک کنید و ولید بگیرید.

اگه بتونید خنک کننده بهتری بگیرید حتماً با ولتاژ کمتر از این هم توی فرکانس بالاتر استیبل می شه. اون دیپ کول هم قطعاً از فن استک بهتره. دیگه نگذارید دمای پردازنده بالای 80 بره و دیگه روی ایر بهش 1.6 ندید.

ما زیر نیتروژن بعضی مواقع دیگه انتهای ولتاژی که یک برد می تونه بده رو تجربه می کنیم و رنگ قرمز رو هم توی همه موارد می بینیم ، ولی زیر نیتروژن.

اگر بیشتر توضیح خواستید یک عکس از تنظیمات بایوس بگذارید.

رکوردتون رو هم می تونید اینجا چک کنید با بقیه مقایسه کنید ، ببینید اونا چه ولتاژی دادند :

http://hwbot.org/ben...t=0#interval=50

@};-

سلام دوست عزیز

چون من می خوام سی پی یو را به طور مدام در حالت اور استفاده کنم ( البته چون گرافیک 550ti گرفتم و اگر اشتباه نکنم سی پی یو در مقابل گرافیک کم می آره گفتم فرکانس cpu را یه مقداری بالا ببرم.....)

یک کولر 40 تومانی deepcool گرفتم که اختلاف دما 13-14درجه کاملا مشهود بود . سی پی یو هم تو فرکانس ها و ولتاژهای مختلف تست کردم .

تمامی ولتاژهای بایوس را تو کمترین حالت قرار دادم و ولتاژ cpu هم روی 1.425 و fsb=260 و فرکانس 12*260=3120 سیستم در تست یکساعت linpack کاملا پایدار بود دمان حدااکثر به 65-66 رسید در قسمت occt تنظیمات را روی حداکثر قرار دادم دما از 59 -60 بالاتر نرفت البته یک شات در ضمیمه پست قرار دادم. دیگه بیشتر از این باید ولتاژ بیشتری می دادم و در نتیجه گرمای بیشتری هم داشتم . و چون می خوام به صورت دائم روی این فرکانس باشه ادامه ندادم.

ممنون می شم راهنمایی بفرمایید هر جای کار مشکلی هست . یا نیازی هست تغییری بدم ....

در ضمن سعی میکنم یک شات هم از بایوس بذارم .

ممنون از زحمات شما

post-2117-0-65588100-1331097625_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

چون من می خوام سی پی یو را به طور مدام در حالت اور استفاده کنم ( البته چون گرافیک 550ti گرفتم و اگر اشتباه نکنم سی پی یو در مقابل گرافیک کم می آره گفتم فرکانس cpu را یه مقداری بالا ببرم.....)

یک کولر 40 تومانی deepcool گرفتم که اختلاف دما 13-14درجه کاملا مشهود بود . سی پی یو هم تو فرکانس ها و ولتاژهای مختلف تست کردم .

تمامی ولتاژهای بایوس را تو کمترین حالت قرار دادم و ولتاژ cpu هم روی 1.425 و fsb=260 و فرکانس 12*260=3120 سیستم در تست یکساعت linpack کاملا پایدار بود دمان حدااکثر به 65-66 رسید در قسمت occt تنظیمات را روی حداکثر قرار دادم دما از 59 -60 بالاتر نرفت البته یک شات در ضمیمه پست قرار دادم. دیگه بیشتر از این باید ولتاژ بیشتری می دادم و در نتیجه گرمای بیشتری هم داشتم . و چون می خوام به صورت دائم روی این فرکانس باشه ادامه ندادم.

ممنون می شم راهنمایی بفرمایید هر جای کار مشکلی هست . یا نیازی هست تغییری بدم ....

در ضمن سعی میکنم یک شات هم از بایوس بذارم .

ممنون از زحمات شما

درود . اور CPU خیلی عالی انجام شده ، دماتون هم برای کار 7/24 کاملاً مناسب با فرکانستون هستش. البته توجه کنید که لینک hwbot که من گذاشتم توی حالتی هستش که افراد هایپرتریدینگ و یک کور رو غیر فعال کردند و برای استیبل کردن برای کارهای روزانه و طولانی مدت بایستی ولتاژ بیشتری داد. توی اون لینک افراد برای 3.1 گیگاهرتز حدوداً 1.3 ولت دادند که نسبت به اونها ولتاژ 1.4 مناسب هستش. چون بیس کلاک هم دادید فرکانس رمتون هم بالا رفته قطعاً . ولتاژ رم ها ، تایمینگ و فرکانسشون رو هم ست کردید ؟

لینک به دیدگاه

درود . اور CPU خیلی عالی انجام شده ، دماتون هم برای کار 7/24 کاملاً مناسب با فرکانستون هستش. البته توجه کنید که لینک hwbot که من گذاشتم توی حالتی هستش که افراد هایپرتریدینگ و یک کور رو غیر فعال کردند و برای استیبل کردن برای کارهای روزانه و طولانی مدت بایستی ولتاژ بیشتری داد. توی اون لینک افراد برای 3.1 گیگاهرتز حدوداً 1.3 ولت دادند که نسبت به اونها ولتاژ 1.4 مناسب هستش. چون بیس کلاک هم دادید فرکانس رمتون هم بالا رفته قطعاً . ولتاژ رم ها ، تایمینگ و فرکانسشون رو هم ست کردید ؟

باز هم ممنونم از راهنمایی خوبتون

از تمام قسمتهایی که در بایوس تغییر دادم سه تا شات گرفتم وضمیمه کردم.

ولتاژ رم کمترین حالتش 1.8 بود که .04 من اضافه کردم البته چون فرکانس رم با افزایش بیس کلاک افزایش پیدا می کرد من کمش می کردم . به تایمینگ ها دست نزدم یک شات هم از cpuz قرار دادم.

البته رم هام هم 2 تا یک گیگ corssair است .

post-2117-0-72916700-1331100136_thumb.jpg

post-2117-0-77601100-1331100152_thumb.jpg

post-2117-0-30899300-1331100164_thumb.jpg

post-2117-0-47231100-1331100203_thumb.jpg

post-2117-0-31487600-1331100215_thumb.jpg

ویرایش شده توسط bird13
لینک به دیدگاه

تنظیماتتون واقعاً بدون نقص هستش. فقط اگر بشه کامندریت رم ها رو از 2T بیارید روی 1T تاثیر چشمگیری رو روی عملکرد سیستمتون شاهد خواهید بود. @};-

لینک به دیدگاه

تنظیماتتون واقعاً بدون نقص هستش. فقط اگر بشه کامندریت رم ها رو از 2T بیارید روی 1T تاثیر چشمگیری رو روی عملکرد سیستمتون شاهد خواهید بود. @};-

ببخشید زیاد سوال می کنم :

1- اون 7/24 را تو پست اول اصلا متوجه نشدم چی هست !!!

2- چجوری می شه هایپرتریدینگ و یک کور را غیر فعال کرد؟

3- واقعیت این command rate هم جریانش را نمی دونم !!!!

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

من در سال گدشته که مسابقه ASUS1156 برگزار میشد و یکی از دوستان ایرانی برنده اون شد ، به دلیل اینکه cpu سوکت 1366 داشتم در قسمت آزاد شرکت کردم و تونستم در حالت پایداری کامل فرکانس corei7-920 رو از 2.66 به 4.53 برسونم که تصویر سایت top10hardware رو در ادامه قرار میدم و فرکانس و رتبه در اون موجوده .راستش بعد از تعویض cpu به دلیل نامرغوب بودن خمیر حرارتی فعلا امکان اوکلاک زیاد رو ندارم .

post-8879-0-00880900-1331137001_thumb.png

ویرایش شده توسط Hamid_5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید زیاد سوال می کنم :

1- اون 7/24 را تو پست اول اصلا متوجه نشدم چی هست !!!

2- چجوری می شه هایپرتریدینگ و یک کور را غیر فعال کرد؟

3- واقعیت این command rate هم جریانش را نمی دونم !!!!

با اجازه بزرگترا :

1-منظور کامپیوتری هست که دایما بخواد روشن باشه.24 ساعت روز و هفت روز هفته.

2-این امر از داخل بایوس قابل دسترسی هست و باید بگردید تا گزینه هاش رو پیدا کنید ولی اگر نبود احتمالا مین بورد شما این قابلیت تو بایوسش نیست.

3-کامند ریت که بیشتر جاها با CR نوشته میشه باید تو تنظیمات رمتون تو بایوس باشه.به شاتی که خودتون از CPU_Z و از قیمت رم گرفتید توجه کنید.گزینه آخر هست و باید به 1t تغییر پیدا کنه.چون سرعت بصورت محسوسی بهتر میشه.البته وقتی CR رو حالت 1t باشه پایداری کمتر هست نسبت به 2t که بامقدار خیلی اندکی افزایش ولتاژ کاملا پایدار میشه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

پوریا جان برای رمهای DDR2 میشه کامندریت رو روی 1T تنظیم کرد .؟

لینک به دیدگاه

ولی این گزینه command rate تو بایوس مادربورد من اصلا وجود نداشت . (ASUS P5Q)

با نرم افزار MEMSET هم این گزینه روی 2T بود و زمانیکه 1T را انتخاب می کردم دوباره 2T انتخاب می شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست من DRAM Timing Control رو باید از حالت AUTO در بیارید.من حدس میزنم داخل اون منو باشه.

لینک به دیدگاه

درود

دوست من DRAM Timing Control رو باید از حالت AUTO در بیارید.من حدس میزنم داخل اون منو باشه.

سلام دوست عزیز

دقیقا این کارها را هم کردم اما چیزی پیدا نکردم تو گوگل هم سرچ زدم به نظر می رسه تو بایوس P5Q این گزینه وجود نداره... :excl: :excl: :excl:

اگر نیاز هست می تونم یک شات از قسمت تایمینگ رم ها بذارم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر نیست که دیگه بیخیالش بشید.چون اکثر رمها این گزینه رو روی 1T دارند به غیر از رمهای با فرکانس بالا و اکثر رمهای شرکت G.skill که وقتی از شرکت میاد بیرون روی خود رمها نوشته 2N که همون 2T خودمون هست و خیلی راحت هم میشه به 1N تغییرش داد.فکر کنم بخاطر اورکلاک رفته رو 2T تا پایداریش از بین نره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره مرتضی جان می شه .

سلام پوریا جان

میشه روش تغییر رو بفرمائید ....

واسه من توی بایوس command rate چهار تا گزینه داره (0 و 1 و 2 و 3 ) اما روی هر کدوم میزارم بازم 2T نشون میده .... :-?

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...