رفتن به مطلب

رکورد اورکلاک CPU & Memory اعضای سایت

Maximus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

شایان جان لطف می کنی بگی تو قسمت های زیر چه مقادیری دادی؟

NB Voltage = ?

SB Voltage = ?

Cpu Clock Scew = ?

NB Clock Scew = ?

من هرکاری کردم نتونستم از فرکانس 3200 رد بشم.تازه توی فرکانس 3200 هم سیستم پایدار نیست.

هر تابستون من این دردسر ها رو دارم :|(

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ببخشید یه سوال دیگه.

کس می دونه توی مینبرد Asus P5Q توی کدوم قسمت میشه میزان FSB به DRAM رو تغییر داد؟

من هرچقدر گشتم پیدا نکردم.

مثلا توی مینبرد Foxconn P35A-S قبلیم توی قسمت FSB:DRAM Ratio میشد این میزان رو تغییر داد.

الان سیستم رو اور می کنم به بار میزانش 2:3 یه بار 4:5 و ....

مداوم در حال تغییر هست.نمیشه به طور دستی از توی بایوس تنظیم کرد تا تغییر نکنه؟

5z4ikbp1cxb5m5us082.jpg

این شات مال موقعی هست که سیستم رو اور نکردم و در حالت عادی است.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز در بورد های ایسوس شما نمی تونید مستقیما این Divider رو انتخاب کنید...

با انتخاب فرکانس رمی که قابل دسترسی هست غیر مستقیم Divider رو هم انتخاب می کنید...

به طور مثال:

در FSB 300 اگر فرکانس 1200 رو برای رم انتخاب کنید در واقع نسبت 1:2 رو انتخاب کردید...

یا با فرکانس 900 برای رم نسبت 2:3 رو انتخاب می کنید...

ویرایش شده توسط Olesius
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

E5200 @ 4.0GHz Stable

VCore:1.31

Valid Link

دوستان اگر نیازی میبینند تست پایداری هم گرفته میشه!ان شاء الله سعی میکنم تست های بهتری هم بگیرم.

با تشکر:D

لینک به دیدگاه

شایان جان لطف می کنی بگی تو قسمت های زیر چه مقادیری دادی؟

NB Voltage = ?

SB Voltage = ?

Cpu Clock Scew = ?

NB Clock Scew = ?

من هرکاری کردم نتونستم از فرکانس 3200 رد بشم.تازه توی فرکانس 3200 هم سیستم پایدار نیست.

هر تابستون من این دردسر ها رو دارم :D(

من همه رو روی اتوماتیک گذاشتم مینبوردم بایواستار tp43 هستش

لینک به دیدگاه

e5200 @ 4.0ghz stable

vcore:1.31

valid link

دوستان اگر نیازی میبینند تست پایداری هم گرفته میشه!ان شاء الله سعی میکنم تست های بهتری هم بگیرم.

با تشکر:D

من با ولتاژ 1.26 تونستم به 3.6 به طور 100 در صد پایداره اما 4.0 کمتر 1.4 پایدار نبود و ارتوس ارور میده . مادربوردتون چیه؟

لینک به دیدگاه

من با ولتاژ 1.26 تونستم به 3.6 به طور 100 در صد پایداره اما 4.0 کمتر 1.4 پایدار نبود و ارتوس ارور میده . مادربوردتون چیه؟

با عرض سلام

البته این بخش فقط برای رکورد گذاشتن هست ولی پاسخ شما رو میدم شایان عزیز:

Mobo که TP43 HP هست.بنده برای پیدا کردن E5200 با Batch خوب خیلی بازار رو گشتم تا بالاخره چیزی رو که مد نظرم بود گیر آوردم.جالبه بدونید این پردازنده با ولتاژ پیش فرض به فرکانس 3.8GHz میرسه و تنها با اضافه کردن مقدار 0.085 به ولتاژ پیش فرض به 4.0GHz میرسه.دما هم حداکثر حدود 55-57 درجه در Prime95 هست.

ویرایش شده توسط Maximus
لینک به دیدگاه

با عرض سلام

البته این بخش فقط برای رکورد گذاشتن هست ولی پاسخ شما رو میدم شایان عزیز:

Mobo که tp43 hp هست.بنده برای پیدا کردن e5200 با batch خوب خیلی بازار رو گشتم تا بالاخره چیزی رو که مد نظرم بود گیر آوردم.جالبه بدونید این پردازنده با ولتاژ پایه به فرکانس 3.8ghz میرسه و تنها با اضافه کردن مقدار 0.085 به ولتاژ پایه به 4.0ghz میرسه.دما هم حداکثر حدود 55-57 درجه در prime95 هست.

سوال : برای شما اول بچتون چی حرفی یا عددی هست ( برای چه کشوری هست ) و کدوم سری ، سری a یا b

با تشکر

:D

لینک به دیدگاه

سوال : برای شما اول بچتون چی حرفی یا عددی هست ( برای چه کشوری هست ) و کدوم سری ، سری a یا b

با تشکر

:D

با سلام

ساخت کشور کاستاریکاست(عدد اول 3).سری a

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من بعد از فروختن سیستم قبلیم مدتی که یه سیستم Low End برای اتصال به نت تهیه کردم

راستش من خیلی اورکلاک رو دوست دارم و هر سیستمی که به دستم برسه یه تستی ازش میگیرم

من اصلا فکر نمیکردم که این سیستم تحمل اورکلاک رو هرچند محدود داشته باشه ولی....

خلاصه امروز دیگه طاقت نیاوردم و اون رو اورکلاک کردم که تقریبا میشه گفت دو سال کار کرده اما...

این لینک اورکلاک یه پردازنده Sempron مدل +3200 هستش که من با فن استوک خودش اون رو اورکلاک کردم

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=655816

امیدوارم که برای شما جالب باشه.

دوستدار شما بهزاد@};-

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=736682

4300%20cpuz.jpg

ویرایش شده توسط RezaGHM
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام ! اینم شروع ما :confused: ! با کولر جدیدم بنام ocz / vendetta که 33 تومن خریدم . :D

u5tu3ulrmp8616xd7xrj.jpg

لینک به دیدگاه

واقعا عالی بود فرامرز جان فکر کنم پردازنده شما بچ نامبر خیلی خوبی باشه چون واقعا عالی پیش رفتید و با ولتاژ نسبتا مناسبی تا اینجا پیش رفتید واقعا عالی بود =d>=d> ...

لینک به دیدگاه

واقعاً لذت میبرم و خوشحالم از اینکه به این نتایج بسیار عالی با همت و تلاش خودت رسیدی آقا فرامرز اون هم با این خنک کننده جای بسی تقدیر داره =d>

لینک به دیدگاه

سلام ! خب اینم یک رکورد دیگه ! حالا انشا ا... میخوام در روز های اینده کولر v10 رو سوار کنم و امیدوارم به فرکانس های بالاتر برسم .

اما جا داره همینجا از دوست و استاد خوبم ، وحید عزیز ! تشکر ویژه ای داشته باشم که هر چی یاد دارم و یاد بگیرم از ایشونه . وحید عزیز با صبر و حوصله فراوان اطلاعات و تجربیاتشو در اختیار من قرار داده و میدن و این بزرگترین دلخوشی منه . نه فقط در بحث یادگیری ، بلکه بیشتر روی حساب ازاده بودن ایشون ! ایشون بدون هیچ ترس و واهمه ای از شاخ شدن من در اینده ، انچه یاد دارن رو بی کمو کاست به من یاد میدن که این نشان از قلب فراخ ایشون داره . دمت گرم وحید جان .

البته بحث اورکلاک من خیلی قبل تر شروع شد ولی در گذشته من فقط به اورکلاک کاربردی فکر میکرم و فقط در این زمینه فعالیت داشتم ! اما اخیرا مجذوب یادگیری تنظیمات و گزینه های بایوس شدم و دوست داشتم بدونم کارایی شون چیه و به چه دردی میخورن و بالاخره فهمیدم بهترین را اینه که اورکلاک رکوردی رو یاد بگیرم و از طرفی هم شرایط طوری شد و یک اقبال اجباری به من رو کرد و قطعاتی دستم رسید یا بهتره بگم روی دستم موند که منو به قدم گذاردن در این راه ، کمک کردن .

خلاصه اینکه هدف من بیشتر یادگیریه تا رکورد و این حرفا ! امیدوارم بتونم اونقدر یاد بگیرم که روزی هم به دوستانم یاد بدم .

راستی یه سوال : دوستان میشه بفرمایید با ایر میشه تا چه حد به پردازنده ولتاز داد و سقف سیفش چقدره ؟

لینک ولیدیت

noylu4vwwe7xpqbwb12.jpg

لینک به دیدگاه

سلام فرامرز جان ... واقعا تبریک میگم بابت رکورد جدیدتون عالی بود=d>

و واقعا قبول دارم این آقا وحید از بچه های گل روزگاره و شخص واقعا دوست داشتنی هستن:D

راستی یه سوال : دوستان میشه بفرمایید با ایر میشه تا چه حد به پردازنده ولتاز داد و سقف سیفش چقدره ؟

در این مورد تا جایی که دما مناسب باشه نمیشه گفت سقفش چقدره ولی معمولا از 1.5 و 1.55 بیشتر با ایر نباید به پردازنده ولتاژ اعمال کنید چون بیشتر از این ایر نمیتونه جوابگوی دما باشه ... در کل دما رو هم چک کنید و واقعا عالی پیش رفتید انشاا... به فرکانسهای باالاتری هم دست پیدا کنی.

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

سلام ! چند تا از دوستان در مورد کولرم سوال داشتن که در ادامه عکس هایی از این کولر رو قرار خواهم داد .

کولر من بنام VENDETTA هستش ، البته OCZ با این نام دو مدل کولر داره که یکی همین مدل VENDETTA که من دارم و یکی هم مدل VENDETTA 2 هستش ! مدل VENDETTA 2 از نظر تیپ مشابه مدل کولر منه ولی از نظر اندازه ، تقریبا دو برابرش حجم داره . فن مدل کولر من 8 سانتیه ولی فن مدل VENDETTA 2 دوازده سانتیه . همونطور که در تصاویر مشاهده میکنید کولر من حتی از VANQUASHER هم کوچیکتره و از نظر جثه در مقابل برادر بزرگتره خود کاملا کوچیکتره . البته این تصاویر رو من شخصا نگرفته و از اینترنت گرفتم شون .

تصاویر از چپ به راست :

VANQUASHER

VENDETTA

VENDETTA2

.

l98j5nfc0lpub4nddd.jpg

ozplt481a3zhipwpbx3e.jpg

لینک به دیدگاه

=d>=d>=d>=d>

فرامرز جان خیلی عالیه تبریک میگم(دست آقا وحید هم درد نکنه که راهنماییتون کردند).ان شاء الله همیشه همه ی دوستان اطلاعاتشون رو بدون هیچ چشم داشتی در اختیار دیگر عزیزان قرار بدند تا همه استفاده کنند.

سربلند باشید.

لینک به دیدگاه

سلام ! متاسفانه برنامه cpuz من خراب شده و ولیدیت نمیکنه . اگه خدا بخواد تا شب اینو هم ولیدیت میکنم .

راستی دوستان ! بنظر شما اگه قطعات رو از داخل کیس در بیارم اوضاع بهتر میشه ؟ یعنی اونقدر تاثیر داره که ارزش دراوردن شون رو داشته باشه ؟ اخه یکی از دوستان میگفت خیلی تاثیر داره !

این برنامه های cpuz من هر دو نسخه 64 و 32 بیتی ولیدیت نمیکنن ! چیکار شون کنم ؟

vdo27kcqlaibqlvlv7r.jpg

از همراهی و تشویق تون ، یک دنیا ممنونم ! دم همگی تون گرم !

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام فرامرز عزیز......:confused:

رکورد جالب و خوبی زدید مطمعنا با تلاش بیشتر و مسلط تر شدن میتونین بالاتر هم بزنید

احتمال میدم از طریق دکمه فرمان Validate در پایین صفحه اقدام به ثبت رکورد میکنین

یک راه دیگر هم هست که نیاز به انلاین شدن در هنگام اور بودن سیستم نداره

ار طریق پنل About دکمه Validation رو انتخاب کنید تا وارد این قسمت بشین

image-777A_4AD81CD6.jpg

تمام جزئیات رو وارد کنین بعد Save Validate File رو بزنین

حال هر وقت خواستین به این ادرس برین و فایل ذخیره شده مرحله قبل و مشخصات رو وارد کنین تا رکوردتون ثبت بشه.

اگه کیس تهویه خوبی داره نیاز نیست حتما قطعات رو از کیس خارج کنین اما به عنوان یک توصیه در FSB های بالا و کلا اورهای سخت PCB برد مخصوصا پشت مدار تغذیه و پل شمالی رو با فن خنک کنین چون واقعا حرارت بالایی پیدا میکنن

مخصوصا اور با ایر کولر.....

با تشکر....:D

لینک به دیدگاه

سلام ! این همه زحمت کشیدم اخرشم هیچ ! اقا من سیو کردم ولی این ارور رو میده#-o :

File size bigger than size limit (10000 bytes)

چیکارش کنم ؟:(

ck69n0bhrcdefwy4yfw4.jpg

لینک به دیدگاه

فرامرز عزیز وقتی سیستم استیبل بطور کامل نباشه و این رکورد رو لحظه ای بتونی بزنی فایل ولید خراب میشه و راهی برای درست کردنش نیست

در تلاشهای بعدی میتونید بیشتر از این مقدار هم برسید البته نیاز به ولتاژ بالاتر داری برادر نترس تا 1.5 رو با ایر میتونی بری:(

کارت بسیار عالی بود=d>

لینک به دیدگاه

سلام ! وحید جان مشکل من اینه که در حال عادی و جدای اور هم همین مشکل رو دارم ، ربطی به اورکلاک نداره . کلا بعد از سیو نمیتونم ولیدیت کنم . در ضمن اون قسمت ای دی رو حتما باهاس پر کنم ؟ از کجا ای دی بیارم ؟

لینک به دیدگاه

سلام ! وحید جان مشکل من اینه که در حال عادی و جدای اور هم همین مشکل رو دارم ، ربطی به اورکلاک نداره . کلا بعد از سیو نمیتونم ولیدیت کنم . در ضمن اون قسمت ای دی رو حتما باهاس پر کنم ؟ از کجا ای دی بیارم ؟

از وحید عزیز عذر می خوام! که من به جا ایشون جواب می دم!!:(

فرامرز جان چجوری فایل CVF رو ذخیره (Save) می کنی؟ با دکمه F7 یا اینکه همون گزینه Save validation file...؟؟

F7 خیلی بهتره...

در عرض 2 ثانیه فایل رو ذخیره می کنه و بعدا می تونی ولید کنی...

----

اون ID هم لازم نیست...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...