رفتن به مطلب

رکورد اورکلاک CPU & Memory اعضای سایت

Maximus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز!

بنده امروز عضو شدم و امیدوارم من مبتدی را در جمع اعضای انجمن بپذیرید.

این تاپیک رو دیدم گفتم من هم رکوردم رو بگذارم.

post-11642-0-32432600-1353678102_thumb.png

این رکورد رو با فن Transformer 3 به دست اوردم و محدودیت دمایی اجازه نداد ولتاژ را بیشتر کنم :unsure:

نظر دوستان چیست؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام خدمت دوستان عزیز!

بنده امروز عضو شدم و امیدوارم من مبتدی را در جمع اعضای انجمن بپذیرید.

این تاپیک رو دیدم گفتم من هم رکوردم رو بگذارم.

post-11642-0-32432600-1353678102_thumb.png

این رکورد رو با فن Transformer 3 به دست اوردم و محدودیت دمایی اجازه نداد ولتاژ را بیشتر کنم :unsure:

نظر دوستان چیست؟

به جمع دوستانه و صمیمی لیون خوش آمدید @};-

آفرین به همشهری خودم. :clapping:

فکر نمی کنم خیلی هم مبتدی باشید!

لینک به دیدگاه

متشکرم

به نظرتان مناسب هست یک سیستم بر پایه +AM3 با FX 8350 برای اورکلاک بگیرم؟ آیا از این سری قوی تر برای اورکلاک هم هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر کنار اور کارایی هم میخواهید که اصلا به نظر من خرید AM3+ ها حتی با بهبودهایی که در نسل جدید یعنی ویشرا ها داشتند منطقی نیست.ولی اگر برای ثبت در HWbot و رکورد گیری ماکس فرکانس زیر LN2 و یا ماکس فرکانس رم هستید پلتفورم خیلی خوبی هست...

لینک به دیدگاه

اگر کنار اور کارایی هم میخواهید که اصلا به نظر من خرید AM3+ ها حتی با بهبودهایی که در نسل جدید یعنی ویشرا ها داشتند منطقی نیست.ولی اگر برای ثبت در HWbot و رکورد گیری ماکس فرکانس زیر LN2 و یا ماکس فرکانس رم هستید پلتفورم خیلی خوبی هست...

بله فقط برای اورکلاک می خواهم. البته نه با نیتروژن مایع. شاید هم چرا!

یک سری سوال دارم در مورد شغل اورکلاکینگ و موارد این چنین. اگر موضوع تاپیک منحرف می شود می توانم درپ.خ مطرح کنم و یا هر تاپیک دیگری که شما می فرمایید. :unsure:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله فقط برای اورکلاک می خواهم. البته نه با نیتروژن مایع. شاید هم چرا!

یک سری سوال دارم در مورد شغل اورکلاکینگ و موارد این چنین. اگر موضوع تاپیک منحرف می شود می توانم درپ.خ مطرح کنم و یا هر تاپیک دیگری که شما می فرمایید. :unsure:

اور با نیتروژن تجهیزات و تجربه خاص خودش رو میطلبه.برای گرفتن ماکس فرکانس 24/7 پردازنده ای مثل 2600K یا 2700K خیلی مناسب ترند.چون با یک مین خوب و با کمی خوش شانسی در یافتن پردازنده با بچ خوب میتونید فرکانس حتی بالای 5 گیگاهرتز رو بصورت 24/7 داشته باشید که در نوع خودش کاربردی و تجربه خوبی از قدرت واقعی یک پردزانده خواهید داشت.

اورکلاک بیشتر هنر یا تفریح هست تا شغل.بله برای اینکه نظم تاپیک حفظ بشه میتونید پ خ بدید و یا یک تاپیک در صورت موجود نبودن تاپیک مربوطه ایجاد کنید

لینک به دیدگاه

یه کله به قصد 5000ghz رفتم تو بایوس :دی ( جا داره از دوست و استاد خوبم آقا محسن Alone_wolf تشکر کنم که خیلی بهم کمک کردن)

http://www.hwbot.org/submission/2331464_metall_hero_wprime_32m_pentium_4_d_945_31sec_964ms

لینک به دیدگاه

2 پله صعود نسبت به دفعه قبل با 100hz اضافه تر :دی

5100ghz رو ایر :دی

17th out of 48

http://www.hwbot.org/submission/2331940_metall_hero_wprime_32m_pentium_4_d_945_31sec_466ms

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میلاد جان ادامه بده دارم لذت می برم :دی

لینک به دیدگاه

میلاد جان ادامه بده دارم لذت می برم :دی

مرسی بهمن جان

از توجهت واقعا ممنونم هیچ کسی به submitهای ما که توجه نمیکنه!! مگر شما دوستان

از اون طرف پوریا میگه نکن این کارو با این سی پی یو جون نداره :دی - از طرفی شما میگی ادامه بده

ولی من که کم نمیارم :دی

دارم بالکونو آماده میکنم هوا هم سرد :دی

مادربرد یاری کنه بیس کلاک بزنه میریم جلوتر :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میلاد جان از رنج ولتاژ رو ایر برای این پردازنده خارج شدی ها!

اگر LN2 داری برو برای ولتاژ بیشتر و در غیر اینصورت بیخیالش شو !گناه داره! این پردازنده یک زمان برای خودش یلی بود...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با خرید یک عدد 8150 جدید تصمیم گرفتم برای کار دائمی و 24/7 اورکلاکش کنم :دی

ولتاژ دیفالت این پردازنده برای فرکانس 3.6 حدود 1.38 بود

که فرکانس 4600 با ولتاژ پایینتر از دیفالت مادربورد و پردازنده یعنی 1.32 به دست اومد در حالت کاملا استیبل و بدون هیچ مشکلی دمایی(تست در دمای اتاق حدود 25 درجه) و رمها هم ست شده روی 2400 مگاهرتز با تایمینگهای زیر با ولتاژ 1.69

البته در همین حالت 8 هسته فعال با فرکانس 4.9 وارد ویندوز هم شدم اما وقت نکردم تست بگیرم دمای خونه هم بالا بود :دی

مشخصات سیستم و فرکانس و ولتاژ:

w73v1cdr0fymm4ohjfy_thumb.jpg

و بنچمارک ویندوز

h635qrahfqml19rv595o_thumb.jpg

نمره 7.8 برای پردازنده و 7.9 برای رمها

ببخشید دیگه گرافیک از این قدرتمند تر نداشتم DDR2 :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم نتیجه تست فرکانس رم Corsair Diminator 1866 cl7

روی سیستم amd

فرکانس 2492

با تایمینگ مشابه رمهای 2400 مگاهرتز

ولتاژ هم فقط به خود رم و پردازنده اعمال شده بود و تغییر دیگه ای انجام نشد فرکانس nb هم روی 2492

البته این رمها برای ماکس فرکانس نیستند و بیشتر تایمینگ خور هستن و اینکه سیستم هم am3+ بوده و درسته که همه رکوردهای رم با این پلتفرم زده میشه اما روی ایر رسیدن به فرکانس های بالاتر بدون تغییرات ولتاژی ریز امکان پذیر نیست

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2604527

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ماکس فرکانس 8150 در حالت 8 هسته فعال زیر واتر و تنها با ولتاژ ناچیز 1.45 فرکانس 5117 مگاهرتز(این فرکانس بوت شده و در ویندوز تغییری اعمال نشده)

حداکثر دما در حالت آیدل هم حدود 40 درجه

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2605216

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داشتم رمهایی رو که برای فروش گذاشتم تست میکردم که نتایج جالبی به دست اومد گفتم با دیگران به اشتراک بذارمشون

نتیجه تست رمهای G.skill pi 1600 روی سیستم مبتنی بر am3+

ماکس فرکانس

2528 با تایمینگ مشابه رمهای Tridentx 2400

یعنی 31-12-12-10

http://valid.canardp....php?id=2610068

تست تایمینگ در فرکانس 2172 مگاهرتز

6-9-6-24

که تایمینگ بسیار خوبی هستش

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2610104

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرجام جان به همان دلیلی که اون دفعه صحبت کردیم ولید های پشت سر هم تکراری ثبت میشه و باید مابین فاصله زمانی باشد و یا اینکه ip سیستم تغییر پیدا کند :)

الان هر دو ولیدی که گذاشتید یکی هست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصلاح شد :دی البته فکر کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرجام جان دوتا سوال :

1-در مورد باند ویز ایجاد شده توسط مموری در این فرکانس ها به وسیله برنامه آیدا و همینطور مکس مم چطور هست!؟فکر می کنم 20-30درصد کمتر از اینتل های سندی و آیوی باشه.

2-تاثیر بالا بردن فرکانس NB در بلدوزر چطوره!؟آیا بالا بردن این فرکانس در کاهش تایمینگ و یا افزایش پهنای باند مثل فنوم دو ها تاثیر شگرفی داره؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1.تستهایی که با maxmem و Aida و بقیه دوستان(:دی) انجام دادم چیزی بیشتر از اختلاف 30 درصدی رو نشون میده مخصوصا" در فرکانس دیفالت این پردازنده

2. در کارایی بنچمارکها و بالا رفتن پهنای باند مموری تاثیر همون سری قبل رو داره و بالا رفتنش هم متعاقبا" تایمینگ رو محدود میکنه و در حالی که از 1600 استفاده میکنی NB میره روی 2200 و یکمی تازه دستمون رو برای تنگ کردن بیشتر میبنده

و اینکه Nb به راحتی روی 2800 قرار میگیره بدون تغییر دادن ولتاژش البته در اون فرکانس تایمینگ ها به شدت تحت فشار قرار میگیرند و با توجه به فرکانس رم تایمینگ ها باید 1 پله بیان بالا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1.تستهایی که با maxmem و Aida و بقیه دوستان(:دی) انجام دادم چیزی بیشتر از اختلاف 30 درصدی رو نشون میده مخصوصا" در فرکانس دیفالت این پردازنده

2. در کارایی بنچمارکها و بالا رفتن پهنای باند مموری تاثیر همون سری قبل رو داره و بالا رفتنش هم متعاقبا" تایمینگ رو محدود میکنه و در حالی که از 1600 استفاده میکنی NB میره روی 2200 و یکمی تازه دستمون رو برای تنگ کردن بیشتر میبنده

و اینکه Nb به راحتی روی 2800 قرار میگیره بدون تغییر دادن ولتاژش البته در اون فرکانس تایمینگ ها به شدت تحت فشار قرار میگیرند و با توجه به فرکانس رم تایمینگ ها باید 1 پله بیان بالا

پس هنوز بالا بردن فرکانس نورس بریج نمیذاره تایمینگ ها رو درست تنگ کنی.فنوم دو ها یک ضعف دیگه هم داشتند که با بالا بردن زیاد فرکانس NB فرکانس پردازنده هم یک لول کمتر اور میشد.

خیلی ممنون بابت پاسخ

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اونو تست نکردم والا :دی

این هم یه تست تایمینگ با رم Dominator

در فرکانس 2172

با تایمینپگ بسیار جالب

7-8-7-24

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2610151

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم تست نهایی ماکس فرکانس رمهای G.skill Pi 1600

که فرکانس بسیار دیدنیه 2732 مگاهرتز زده شد! یعنی 1132 مگاهرتز بالاتر از دیفالت روی ایر!

http://valid.canardp....php?id=2613571

تازه قلق کار با این مادربورد AMD داره میاد دستم :دی

جالبه که رمهای G.skill Tridentx 2666 نتونستن 2666 بزنن با تایمینگ خودشون با این تنظیمات :دی نمیدونم چرا اینطوریه :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم تست نهایی ماکس فرکانس رمهای G.skill Pi 1600

که فرکانس بسیار دیدنیه 2732 مگاهرتز زده شد! یعنی 1132 مگاهرتز بالاتر از دیفالت روی ایر!

http://valid.canardp....php?id=2613571

تازه قلق کار با این مادربورد AMD داره میاد دستم :دی

جالبه که رمهای G.skill Tridentx 2666 نتونستن 2666 بزنن با تایمینگ خودشون با این تنظیمات :دی نمیدونم چرا اینطوریه :دی

درود

تا پیام دادی از جا پریدم :دی

به NB ولتاژ دادی!؟تک ماژول هم که گرفتی ...

فرجام این PI ها پاور هستند یا الپیدا؟

اون ترادینت ها که هاینیکز هستند.؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:دی

آره CPu Nb رو دیدم بنده خدا روی 1.3 بوده که بالاتر از 2500 نمیرفت رم :دی گذاشتمش روی 1.48 و دیدم هی داره FSB میخوره :دی

این PI ها ظاهرا همیشه پاور بودن منتها پاورهای گرید بالا

ترایدنت 2666 چیپ دقیقشون : Samsung HC9 هستش :دی اما رفتارشون مشابه هاینیکسه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:دی

آره CPu Nb رو دیدم بنده خدا روی 1.3 بوده که بالاتر از 2500 نمیرفت رم :دی گذاشتمش روی 1.48 و دیدم هی داره FSB میخوره :دی

این PI ها ظاهرا همیشه پاور بودن منتها پاورهای گرید بالا

ترایدنت 2666 چیپ دقیقشون : Samsung HC9 هستش :دی اما رفتارشون مشابه هاینیکسه

آره اصلا حواسم به تایمهایی که گرفتی نبود فقط پاور چیپ ها هستند که اینطوری 6.9.6 تایم میزنند. :دی

پس هنوز به خود NB ولتاژ ندادی و CPU-NB رو ولتاژ دادی!یکم به خود NB هم ولتاژ بدی شاید یکم بری بالاتر فقط مینت رو نترکون :دی

یک جفت دامینیتور پیدا کردم ورژن هفت اونها هم باید از همین پاور چیپ های گرید بالا باشند :دی

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...