رفتن به مطلب

رکورد اورکلاک CPU & Memory اعضای سایت

Maximus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 15 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام

این 8700k بین چندتایی که تست کردم از همه بهتر بوده تا به اینجا

5000 مگاهرتز با 1.224 ولت  

screen670.thumb.jpg.0f72e1b2df97daab339c323ba3076c04.jpg

*البته هنوز دلید نشده 

ایول عجب سی پی یو ایی ?

به این میگن لو ولتاژ و ولتاژش در حد 7700K های لو ولتاژه 

جالبه خیلی ها سی پی یوشون 5000 را با 1.3 هم تست پاس نمیکنه و میگن سی پی یومون لو ولتاژ هست .

دماش هم خیلی خوبه فرجام حالا دیلاید کنی فکرکنم براحتی تو فرکانسهای 5300-5400 هم تست پاس کنه .

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
در 6 ساعت قبل، Behzad Tak گفته است :

ایول عجب سی پی یو ایی ?

به این میگن لو ولتاژ و ولتاژش در حد 7700K های لو ولتاژه 

جالبه خیلی ها سی پی یوشون 5000 را با 1.3 هم تست پاس نمیکنه و میگن سی پی یومون لو ولتاژ هست .

دماش هم خیلی خوبه فرجام حالا دیلاید کنی فکرکنم براحتی تو فرکانسهای 5300-5400 هم تست پاس کنه .

سلام بهزاد جان

اگه همچین چیزی از بین اون چندتایی که گرفته بودم در نمیومد که دیگه افسرده میشدم ?

5100 هم تست کردم با 1.28 اوکی بود، الان دیگه  ارزش داره که خمیر زیر IHS رو عوض کنم ، یکی از اون خمیرات برا من بذار کنار ?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 17 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

الان دیگه  ارزش داره که خمیر زیر IHS رو عوض کنم ، یکی از اون خمیرات برا من بذار کنار 1f604.png

زودتر میگفتی امروز گرون شد :D:D:D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 23 دقیقه قبل، Behzad Tak گفته است :

زودتر میگفتی امروز گرون شد :D:D:D

ای بابا ? اشکال نداره باز می ارزه واسه من

در 21 دقیقه قبل، OZMA گفته است :

در قطب همه چیز لو ولتاژه 9_9

اتفاقا از مکان های مورد علاقه من برای زندگیه ??

یادش به خیر چندین سال پیشا برای دمای بهتر تو فصل زمستون و دمای 7- درجه کل سیستم رو میبردم بالا پشت بوم تو برف ?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام بهزاد جان

اگه همچین چیزی از بین اون چندتایی که گرفته بودم در نمیومد که دیگه افسرده میشدم 1f602.png

5100 هم تست کردم با 1.28 اوکی بود، الان دیگه  ارزش داره که خمیر زیر IHS رو عوض کنم ، یکی از اون خمیرات برا من بذار کنار 1f604.png

فرجام نذار نتایج رایزن لو ولتاژم رو بذارم?

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، HeX گفته است :

فرجام نذار نتایج رایزن لو ولتاژم رو بذارم?

میگم بزار خو عاشق کل کل اینتل و  ای ام دی هستم شخصا از مسابقه فوتبال برام هیجان انگیز تره

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام بهزاد جان

اگه همچین چیزی از بین اون چندتایی که گرفته بودم در نمیومد که دیگه افسرده میشدم 1f602.png

5100 هم تست کردم با 1.28 اوکی بود، الان دیگه  ارزش داره که خمیر زیر IHS رو عوض کنم ، یکی از اون خمیرات برا من بذار کنار 1f604.png

سلام 

خمیر  زیر  ihs  از نون شب هم واجبتره ? من که خیلی  حال کردم  7900x  رو  با فرکانسهای 5.1 و 5 و 4.9 و 4.8 استیبل کردم با بهترین دما ? توی یه فروم هم بدونه  ihs  مستقیم واتر بلاک و روی سی پی یو گذاشت  نتایج خیلی عالی بود 

https://www.tomshardware.co.uk/core-i9-7900x-overclock-ln2,review-34376-4.html

ویرایش شده توسط mamalicool
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/05/02, 09:21:16، mamalicool گفته است :

سلام 

خمیر  زیر  ihs  از نون شب هم واجبتره 1f602.png من که خیلی  حال کردم  7900x  رو  با فرکانسهای 5.1 و 5 و 4.9 و 4.8 استیبل کردم با بهترین دما 1f44c.png توی یه فروم هم بدونه  ihs  مستقیم واتر بلاک و روی سی پی یو گذاشت  نتایج خیلی عالی بود 

https://www.tomshardware.co.uk/core-i9-7900x-overclock-ln2,review-34376-4.html

سلام

آره اما اصولا هر پردازنده ای ارزش این کار رو نداره ... فقط پردازنده ای که لو ولتاژ باشه و پتانسیل خوبی داشته باشه ارزش این کار رو داره 

ما که بدون ihs و بطور مستقیم پات LN2 هم نصب کرده بودیم و توی -188 درجه تست کردیم در گذشته(در زمان 4770K و 6700K) ، دیگه واتربلاک که چیز ساده ایه?

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Farjam گفته است :

سلام

آره اما اصولا هر پردازنده ای ارزش این کار رو نداره ... فقط پردازنده ای که لو ولتاژ باشه و پتانسیل خوبی داشته باشه ارزش این کار رو داره 

ما که بدون ihs و بطور مستقیم پات LN2 هم نصب کرده بودیم و توی -188 درجه تست کردیم در گذشته(در زمان 4770K و 6700K) ، دیگه واتربلاک که چیز ساده ایه1f600.png

سلام

از این چیز های ساده داشتید برای فروش من می خوام?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، ASTS گفته است :

سلام

از این چیز های ساده داشتید برای فروش من می خوام1f601.png

سلام

امر بفرمایید بپیچم براتون

?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/05/01, 23:14:04، HeX گفته است :

فرجام نذار نتایج رایزن لو ولتاژم رو بذارم1f601.png

فعلا برو نندازنت بازداشتگاه ، سربازِ کماندار ??

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Farjam گفته است :

سلام

امر بفرمایید بپیچم براتون

1f600.png

فدات فرجام جان?

فقط لطف میکنی یه توضیحی در مورد سیستم های کولینگی که دارای vapor chamber هستند بدی و اینکه مثلا چقدر احتمال داره آسیب ببینه؟

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • کاربر ویژه
در در 1397/05/03, 16:14:02، ASTS گفته است :

فدات فرجام جان?

فقط لطف میکنی یه توضیحی در مورد سیستم های کولینگی که دارای vapor chamber هستند بدی و اینکه مثلا چقدر احتمال داره آسیب ببینه؟

سلام

ببخشید من پیامت رو ندیدم

منظورت از آسیب چه نوع آسیبی و در نتیجه چه چیزی هست؟

خب بالاخره IHS پردازنده 8700k ام رو برداشتم تا یه مقدار دماش بهتر بشه

این تست اول هست که صرفا تست دما هست در Cinebench :

screen116.thumb.jpg.60132f3f247f084c70a848a063cfc8d4.jpg

البته همین شات رو باحضور Cpu-z هم دارم که باید یه ریکاوری بزنم روی درایوی که شات هامو سیو کردم چون به نظر میاد یا اشتباها" یا پاک شده بعد از ریستارت (با این شات عوضش میکنم وقتی آپلودش کنم) ، در کل 5300 هدف من نیست ، بیشتر 5200 مد نظرم هست برای استفاده

مادربرد AORUS Z370 Gaming 7 هست که در واقع یک مادربرد گیمینگ هست و نه برای اورکلاک

کولینگ هم یک واترکولینگ کلوزلوپ 280 میلیمتری قدیمی هست از کولرمستر به اسم Nepton 280L 

خمیر زیر IHS گریزلی هست و خمیر بین IHS و کولینگ یکی از خمیرهای معمولی بازار CF3 که خیلی بهش اعتقاد دارم ?

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، تخت خمشید گفته است :

ولتاژ هسته چقدره؟

VID 1.3324 مگه ولتاژ هسته نیست؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام

ببخشید من پیامت رو ندیدم

سلام

خواهش میکنم فرجام جان

من شنیدم این بخش از کولر ها (البته کولر هایی که دارای این قابلیت هستند) بسیار آسیب پذیر و ضربه پذیر بوده و به راحتی در زمان نصب ممکنه این بخش آسیب ببینه و اون خاصیت و راندمان خودش رو از دست بده.

آیا درسته؟ و اینکه شما تا حالا تجربه استفاده از اون ها رو داشتید؟ اگر داشتید چطور بوده تاثیرشون و آیا ارزش استفاده کردن رو دارند؟

------------------------------------------

برام جالبه بدونم دمای محیط چقدر بوده و کیس هم طبق معمول نداشتید ?

ویرایش شده توسط ASTS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 ساعت قبل، تخت خمشید گفته است :

ولتاژ هسته چقدره؟

سلام

1.36 ولت بصورت manual در بایوس اما احتمالا به خاطر لودلاین کالیبریشنِ اکستریم تا 1.37 الی 1.38 هم رفته باشه

* تخت خمشید؟??

در 13 ساعت قبل، ASTS گفته است :

سلام

خواهش میکنم فرجام جان

من شنیدم این بخش از کولر ها (البته کولر هایی که دارای این قابلیت هستند) بسیار آسیب پذیر و ضربه پذیر بوده و به راحتی در زمان نصب ممکنه این بخش آسیب ببینه و اون خاصیت و راندمان خودش رو از دست بده.

آیا درسته؟ و اینکه شما تا حالا تجربه استفاده از اون ها رو داشتید؟ اگر داشتید چطور بوده تاثیرشون و آیا ارزش استفاده کردن رو دارند؟

------------------------------------------

برام جالبه بدونم دمای محیط چقدر بوده و کیس هم طبق معمول نداشتید 1f603.png

سلام

من شخصا تجربه استفاده درست حسابی از اونهارو نداشتم مگر در بعضی کارت گرافیک ها ، فکر کنم AMD R9 ها بودن ، که البته اون گرافیک ها اینقدر داغ بودن که هیچ نتیجه مطلوبی حس نمیکردم lol

معین وارد بود تو زمینه و خیلی مطالعه میکرد روشون ، کاربر Hex که البته الان زیاد فروم نمیاد

کیس رو درست گفتی ? دمای جایی که سیستمم هست 22 درجه بوده اون موقع (البته دقت دماسنجم خیلی بالا نیست و شاید 2-3 درجه بازی داشته باشه، اما برای همسان سازی دما از همین معیار ثابت استفاده میکنم)

در 13 ساعت قبل، ASTS گفته است :

VID 1.3324 مگه ولتاژ هسته نیست؟

نه اون ولتاژ VID هست و ربطی به ولتاژ فعلی نداره ، البته در دوران 7700k و 6700k سنسور VID روی ایسوس ها ولتاژ لحظه ای رو نشون میداد که دیگه اینطور نیست(در واقع دلیلش این بود که میزان VID از روی vcore لحظه ای خونده میشد بعضی وقتا) ، برای کافی لیک ها ولتاژ رو بهتره از داخل CPU-z ، HWinfo یا Aida64 بخونید

ولتاژ VID به زبان خیلی ساده و نه چندان علمی!  ولتاژی هست که اینتل برای پردازنده هاش برای حالت کلاک دیفالت (که معممولا بسیار بالاتر از حد لزوم هست تا هرگونه ناپایداری در فرکانس دیفالت از بین بره) گذاشته تا مادربرد ها طبق اون ولتاز رو ست کنن و وقتی ولتاژ رو دستی ست کنید دیگه میزان VID دخالتی نخواهد داشت و اگر تنظیمات مادربرد دیفالت باشه و خود مادربرد حالت اورکلاکی چیزی بصورت فعال نداشته باشه پردازنده شما با اون ولتاژ فعالیت میکنه. وقتی شما دستی ولتاژ رو مثلا 1.36 داده باشی در نهایت ولتاژ شما بین 1.35 الی 1.38 خواهد بود در شرایط نرمال در حالی که در همون لحظه VID رو چک کنید از 1.22 تا 1.4 هم ممکنه تغییر کنه ، البته گهگاهی ممکنه برای دقایق یا لحظاتی با ولتاژ فعلی شما یکی بشه چون زیاد بالا پایین میشه ، یا مثلا در زمان اجرای تست هم بعضی وقتها با ولتاژ لحظه ای برابر میشه 

مثلا اینجا تفاوتش مشخص میشه :

screen099.thumb.jpg.b3657579660f7b46ec3accfd2f63d503.jpg

جالب اینه که میزانی که XTU برای ولتاژ نشون میده نه VID هست و نه ولتاژ واقعی فعلی

در کل بهترین راه برای چک کردن ولتاژ لحظه ای استفاده از مولتی متر هست ، چون نرم افزارها وابسته به اطلاعاتی هستند که سنسور ها بهشون میدن ، باگ هایی در این بین ممکنه باشه ، کالیبره بودن یا نبودن سنسور ها هم میتونه تاثیر گذار باشه در دقت خوندن ولتاژ توسط نرم افزار ها

نکته بعدی اینه که در برخی  پردازنده ها میزان VID متفاوت خواهد بود ، مثلا در بین 6700k ها پایینتر بودن این میزانِ پیشفرض در اکثر اوقات نشون دهنده یک پردازنده لو ولتاژ میبود (طبق استاتس های موجود در وبسایت ها و دیتابیس های اورکلاکینگ) البته برخی اوقات هم تفاوت خاصی مشاهده نمیشد

تغییرات دمایی قبل و بعد از تعویض خمیر زیر IHS هم اینطوری بوده که :

روی فرکانس 4700 مگاهرتز با 1.13 ولت با یک کولر ثابت(Nepton 280L) ، خمیر روی IHS ثابت (CF3) و دمای محیط حدود 23-24 درجه ---> در تست XTU دما در چندین بار تست گرفتن بین 72 تا 74 بود

روی فرکانس 4700 مگاهرتز با 1.13 ولت با یک کولر ثابت(Nepton 280L) ، خمیر روی IHS ثابت(CF3) ، تعویض خمیر زیر IHS و دمای محیط حدود 22 درجه  --->در تست XTU دما در چندین بار تست گرفتن 52 و 53 بود

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام

من شخصا تجربه استفاده درست حسابی از اونهارو نداشتم مگر در بعضی کارت گرافیک ها ، فکر کنم AMD R9 ها بودن ، که البته اون گرافیک ها اینقدر داغ بودن که هیچ نتیجه مطلوبی حس نمیکردم lol

معین وارد بود تو زمینه و خیلی مطالعه میکرد روشون ، کاربر Hex که البته الان زیاد فروم نمیاد

در کل بهترین راه برای چک کردن ولتاژ لحظه ای استفاده از مولتی متر هست ، چون نرم افزارها وابسته به اطلاعاتی هستند که سنسور ها بهشون میدن ، باگ هایی در این بین ممکنه باشه ، کالیبره بودن یا نبودن سنسور ها هم میتونه تاثیر گذار باشه در دقت خوندن ولتاژ توسط نرم افزار ها

عجب، البته بیشتر منظورم برای استفاده به عنوان IHS بود مخصوصا پردازنده های اینتل چون رایزن ها IHS خودشون vapor chamber داره و نیاز به تعویض نیست.

معین که فکر کنم خدمت باید باشه?

ممنون بابت توضیحات و بروزرسانی اطلاعات ما

البته استفاده از مولتی متر هم دردسر های خودش رو داره ولی ولت مترهایی که تا چند صدم ولتاژ قابلیت اندازه گیری دارند قابل اعتمادتر هستند، اگر بنا به دقت بالا باشه.

ویرایش شده توسط ASTS
لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام

ببخشید من پیامت رو ندیدم

خب بالاخره IHS پردازنده 8700k ام رو برداشتم تا یه مقدار دماش بهتر بشه

این تست اول هست که صرفا تست دما هست در Cinebench :

screen116.thumb.jpg.60132f3f247f084c70a848a063cfc8d4.jpg

البته همین شات رو باحضور Cpu-z هم دارم که باید یه ریکاوری بزنم روی درایوی که شات هامو سیو کردم چون به نظر میاد یا اشتباها" یا پاک شده بعد از ریستارت (با این شات عوضش میکنم وقتی آپلودش کنم) ، در کل 5300 هدف من نیست ، بیشتر 5200 مد نظرم هست برای استفاده

مادربرد AORUS Z370 Gaming 7 هست که در واقع یک مادربرد گیمینگ هست و نه برای اورکلاک

کولینگ هم یک واترکولینگ کلوزلوپ 280 میلیمتری قدیمی هست از کولرمستر به اسم Nepton 280L 

خمیر زیر IHS گریزلی هست و خمیر بین IHS و کولینگ یکی از خمیرهای معمولی بازار CF3 که خیلی بهش اعتقاد دارم 1f601.png

سلام آقا فرجام من چندین ماهی هست یه سیستم گرفتم سوکت 2066 اینتل 7820x هست 

مشکلم دمای سیستم هست کولینگ ام Deep cool240EX captain هست و تو بایوس زمانی که xmp رو فعال میکنم دمای سیستم 85-86 هست در حالت فول لود و در حالت دیفالت دما روی 76-78 هست الته 2 تا هسته نزدیک به 80 هم میرسه ..... حوزه کاری بنده ام معماری مدلسازی و رندر هست شاید بعضی موقع ها سیستم 4-5 ساعت زیر رندر باشه در حالت فول لود هست .... حالا چنتا سوال برام پیش اومده گفتم از شما مشورت بگیرم البته شرمنده اینجا مظرح میکنم به پروفایل شما نمیشه پیغام خصوصی فرستاد 

این دمای برای سیستم زیاد نیست ...!؟  یا این دمای برای سی پی یو عادی هست ...!؟ 4-5 ساعت سیستم روی دمای 80 باشه قطعات آسیب نمیبینه ...!؟ 

اگر هست بنطر شما مشکل از خنک کننده هست باید عوض کنم ...!؟ الان خنک کننده مایع خوب تو بازار نیست یا باید ایر بگیرم یا اپن لوپ ...!؟ شما چه خنک کننده ای رو پیشنهاد میدین با توجه به مدت زمان فول لود سیستم من ...؟ 

مشخصات کامل سیستم اینه 

مادر بورد   asus rog strix Gaming-E

کیس Green Astiak Z4 

32 Gb رم  مدل G.skil 3200 CL16

گرلفیک  Asus Rog 970 4G OC

دوستانی ام که تجربه حوزه کاری بنده یا با این سی پی یو کار کردن اگه من رو راهنمایی کنن ممنون میشم خیلی نگران دمای سیستم هستم خصوصا توی این گرونی قطعات .... 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 33 دقیقه قبل، Naser.Morsali گفته است :

این دمای برای سیستم زیاد نیست ...!؟  یا این دمای برای سی پی یو عادی هست ...!؟ 4-5 ساعت سیستم روی دمای 80 باشه قطعات آسیب نمیبینه ...!؟ 

اگر هست بنطر شما مشکل از خنک کننده هست باید عوض کنم ...!؟ الان خنک کننده مایع خوب تو بازار نیست یا باید ایر بگیرم یا اپن لوپ ...!؟ شما چه خنک کننده ای رو پیشنهاد میدین با توجه به مدت زمان فول لود سیستم من ...؟ 

سلام دوست عزیز 

دمای 80 درجه  نرمال میباشد و زیاد نیست  / ولی اگر بالاتر بره مخصوصا تو لودهای طولانی باید یه فکری برایش بکنید .

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، Farjam گفته است :

خب بالاخره IHS پردازنده 8700k ام رو برداشتم تا یه مقدار دماش بهتر بشهد

خمیر زیر IHS گریزلی هست و خمیر بین IHS و کولینگ یکی از خمیرهای معمولی بازار CF3 که خیلی بهش اعتقاد دارم 1f601.png

درود رفیق

با توجه به بخشهایی که نشان کرده ام، متوجه نشدم، الان این آزمون که عکسش را گذاشته‌ای بدون ihs است یا با ihs؟ 

(امان از پیری) 

این پردازنده همینطوری تصادفی به دستت رسیده؟ امانتی است یا از آن خودت؟ کنجکاوم این جور چیزها اگر مال خودت است کجا ردشان می‌کنی. ?

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Behzad Tak گفته است :

سلام دوست عزیز 

دمای 80 درجه  نرمال میباشد و زیاد نیست  / ولی اگر بالاتر بره مخصوصا تو لودهای طولانی باید یه فکری برایش بکنید .

سلام / ممنون از راهنمایی

کلا چنتا فیلم تو یوتوب دیدیم و تحقیق که کردم کلا سوکت 2066 دمای بالایی دارن خصوصا از 8 هسته ای به بالا و کولر های خوب باید داشت ولی زمان خرید این سیستم هم مشکل مالی بود و هم موجودی بازار تنها گزینه واتر همین دیپ کول بود ....

برای تعویض کولر کلا 2 گرینه الان پیش رو دارم اگه واتر بخوام بگیرم  کورسیر 115i  یا اپن اوپ  EK-KIT L240 (R2.0) –   باید بگیرم  و اگر بخوام ایر بگیرم  nucta -uh 14 باید بگیرم 

بنظر دوستان کلا ایر کارایی بهتری داره یا واتر با توجه به کار رندر که من انجام میدم ....!؟

اگرم  جواب واتر هست بین مدل های ذکر شده کدوم کارایی بهتر و بلند مدتری دارن ....!؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Naser.Morsali گفته است :

سلام / ممنون از راهنمایی

کلا چنتا فیلم تو یوتوب دیدیم و تحقیق که کردم کلا سوکت 2066 دمای بالایی دارن خصوصا از 8 هسته ای به بالا و کولر های خوب باید داشت ولی زمان خرید این سیستم هم مشکل مالی بود و هم موجودی بازار تنها گزینه واتر همین دیپ کول بود ....

برای تعویض کولر کلا 2 گرینه الان پیش رو دارم اگه واتر بخوام بگیرم  کورسیر 115i  یا اپن اوپ  EK-KIT L240 (R2.0) –   باید بگیرم  و اگر بخوام ایر بگیرم  nucta -uh 14 باید بگیرم 

بنظر دوستان کلا ایر کارایی بهتری داره یا واتر با توجه به کار رندر که من انجام میدم ....!؟

اگرم  جواب واتر هست بین مدل های ذکر شده کدوم کارایی بهتر و بلند مدتری دارن ....!؟

وقتی دمای سیستم مناسب هست نیازی به تعویض و هزینه کردن نیست آن هم تعویض واتر با ایر یا مدل دیگری .

شما h115i هم بگیرید نهایتا دمای کاری سیستمتون در بهترین حالت 3-4 درجه بهبود پیدا میکند که منطق هزینه کردن ندارد / ایر کولر هم همین شرایط را دارد .

اگر دنبال چاره اساسی هستید بهترین موردی که به ذهن من میرسه و واقعا نتیجه چشمگیر خواهد بود دیلاید کردن و استفاده از خمیرهای اکسید جیوه هست که حدودا 15-20 درجه کاهش دما را شاهد خواهید بود .

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Behzad Tak گفته است :

وقتی دمای سیستم مناسب هست نیازی به تعویض و هزینه کردن نیست آن هم تعویض واتر با ایر یا مدل دیگری .

شما h115i هم بگیرید نهایتا دمای کاری سیستمتون در بهترین حالت 3-4 درجه بهبود پیدا میکند که منطق هزینه کردن ندارد / ایر کولر هم همین شرایط را دارد .

اگر دنبال چاره اساسی هستید بهترین موردی که به ذهن من میرسه و واقعا نتیجه چشمگیر خواهد بود دیلاید کردن و استفاده از خمیرهای اکسید جیوه هست که حدودا 15-20 درجه کاهش دما را شاهد خواهید بود .

خیلی دنبال دیلاید  کردن بودن ..... خودم که اصلا بلد و متخصص این کار نیستم 

از چنتا دوست پرسیدم تو همین فروم لیون گفتن ریسکش خیلی بالا احتمال از بین رفتن سی پی یو هست .....

منم واقعیتش حالا  اصلا موقعیت مالی اینو ندارم ریسک 4-5 میلیون سی پی یو رو کنم .... 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 ساعت قبل، Naser.Morsali گفته است :

خیلی دنبال دیلاید  کردن بودن ..... خودم که اصلا بلد و متخصص این کار نیستم 

از چنتا دوست پرسیدم تو همین فروم لیون گفتن ریسکش خیلی بالا احتمال از بین رفتن سی پی یو هست .....

منم واقعیتش حالا  اصلا موقعیت مالی اینو ندارم ریسک 4-5 میلیون سی پی یو رو کنم .... 

مشکل این فروم این هست که یه مشت بیسواد مدام در حال فعالیت و راهنمائی اشتباه دیگران هستند .

و در رابطه با کارهائی که نکرده اند و قطعاتی که نداشتند جوری اظهار نظر میکنند که انگار سالها اون کارها را کردند و اون قطعات را داشتند .

هر کاری با ابزار خاص اون کار و رعایت اصولش انجام بشه کوچکترین خطری ندارد و داستان دیلاید کردن هم مستثنی نیست .

خیلی ها برای اینکه 200-300 هزینه نکنند اقدام به دیلاید با  تیغ و گیره و ابزار متفرقه میکنند که قطعا 50% با عدم موفقیت روبرو خواهند شد و یه سی پی یو 2-3 میلیونی را از بین میبرند.

بطور مثال از فرجام سئوال کنید که به چه صورت دیلاید کرده و چقدر برایش ریسک داشته .

اگر تمایل دارید بدون کوچکترین ریسکی دیلاید کنید میتوانید تاپیک زیر را مطالعه کنید.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، تخت خمشید گفته است :

درود

در عنوان تاپیک نوشته شده رکورد کاربران لیون.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...