رفتن به مطلب

رکورد اورکلاک CPU & Memory اعضای سایت

Maximus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 6 ساعت قبل، تخت خمشید گفته است :

به هر حال دلید کردن و فروش و کرایه ابزار و دلید و خمیر سفره‌ای بزرگ برای برخی کاربرها شده‌‌، آماتور باشی با همون ابزار دلید هم امکانش هست پردازنده به فنا بره. به  حرف‌های برخی هم توجه نکن چون کار و کاسبیشون از همین راه هستش.

این طرز صحبت برخورنده هستش لطفا اصلاحش کنید.

آماتورها نه نیازی به دلید دارند و بعضا حتی از یه کولر درست و حسابی هم استفاده نمیکنند.

کسی هم که خودش ابزارش رو داره قطعا مهارت لازم رو داره که آسیب نزنه، کسی هم که نداره میده کسی که داره براش انجام میده و اون مبلغی هم که پرداخت میکنه میدونه ارزشش رو داره.

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، تخت خمشید گفته است :

به هر حال دلید کردن و فروش و کرایه ابزار و دلید و خمیر سفره‌ای بزرگ برای برخی کاربرها شده‌‌، آماتور باشی با همون ابزار دلید هم امکانش هست پردازنده به فنا بره. به  حرف‌های برخی هم توجه نکن چون کار و کاسبیشون از همین راه هستش.

راست میگید حداقل من یکی که از کنار همین سفره یه پنت هاوس تو زعفرانیه و 2-3 تا ماشین سوپر اسپرت خریدم xD

حداقل میزاشتید یه 6 ماه از عضویتتون میگذشت بعد اظهار نظر میکردید و به دیگران تهمت و ... میزدید !!!

از این به بعد هم سعی کنید به جای اسپم کردن و خراب کردن تاپیکها با عکسها و تستهائی که از تو نت جم میکنید چند تا پست مفید ثبت کنید !

این اظهار نظرتون هم که مستقیم به من بر میگرده را این بار نادیده میگیرم ولی اگر دوباره تکرار کنید قطعا تا اخراج و بن شدنتون پیگیری میکنم و به این سادگی ها نمیگذرم .

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

در در 1397/06/04, 17:10:00، Behzad Tak گفته است :

راست میگید حداقل من یکی که از کنار همین سفره یه پنت هاوس تو زعفرانیه و 2-3 تا ماشین سوپر اسپرت خریدم xD

حداقل میزاشتید یه 6 ماه از عضویتتون میگذشت بعد اظهار نظر میکردید و به دیگران تهمت و ... میزدید !!!

از این به بعد هم سعی کنید به جای اسپم کردن و خراب کردن تاپیکها با عکسها و تستهائی که از تو نت جم میکنید چند تا پست مفید ثبت کنید !

این اظهار نظرتون هم که مستقیم به من بر میگرده را این بار نادیده میگیرم ولی اگر دوباره تکرار کنید قطعا تا اخراج و بن شدنتون پیگیری میکنم و به این سادگی ها نمیگذرم .

درود

فکر کنم رامین رستمی 2 پیداکردین ?

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Evasion گفته است :

حیف بردش برای این کار نیست که RTL بشه 49/50 ست کرد.

image_id_2062920.png

سلام 

لطفا و در صورت امکان یک تست aida64 با همین کانفیگ بگیرید تا بشه read & write را مشاهده کرد .

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، Behzad Tak گفته است :

سلام 

لطفا و در صورت امکان یک تست aida64 با همین کانفیگ بگیرید تا بشه read & write را مشاهده کرد .

متاسفانه قبل از اینکه برسم شات کامل بگیرم فریز شد، imc متاسفانه انچنان خوب نیست نیاز به io و sa بالا داره.FB3E994E-D997-4A44-ADB2-71C946EF97B8.thumb.jpeg.a819d68a55307a914e2741ea8cc5a929.jpeg

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، Evasion گفته است :

متاسفانه قبل از اینکه برسم شات کامل بگیرم فریز شد، imc متاسفانه انچنان خوب نیست نیاز به io و sa بالا داره.

در 2 ساعت قبل، Evasion گفته است :

حیف بردش برای این کار نیست که RTL بشه 49/50 ست کرد.

سلام،

مادربرد شما توانایی کافی را دارد، با این حال رسیدن به چنین  RTL و IOL هایی نیاز به افزایش ولتاژ RAM و تغییر ولتاژهای CTL، DQS و CLK دارید(البته اگر در این زمینه آگاهی کافی دارید، در غیر این صورت هیچ تغییری در آن ها ایجاد نکنید!!).

در صورت امکان، tCKE را به 8، CR را به 2 و پس از افزایش فرکانس حافظه(فراتر از 3900MHz)،  tWR را تا جایی که دیگر تاثیر چندانی بر نتیجه نداشته باشد، کاهش دهید. به نظرم نتیجه بهتری خواهید گرفت.

ولتاژ RAM ها را ننوشته اید که فکر کنم در محدوده 1.45V تا 1.55V هستند. برای رسیدن به نتیجه ای بهتر ولتاژ RAM را تا 1.8V می توانید افزایش دهید که البته کار خطرناکی است!!

به نظرم برخی از Tertiary Timings(زمان های تاخیر سومین) های شما بسیار Loose هستند و می توان آن ها را کاهش داد.

پیشنهاد دیگرم برای رسیدن به نتیجه ای بهتر، دست نزدن به BCKL و تنها افزایش ضریب پردازنده به 52 است. با توجه به این که تجربه کارکردن با 8700K را ندارم، با این حال ولتاژ پردازنده به نظرم اندکی زیاد است.(بنده در رایانه شخصی ام برای Overclock پردازنده 5960X تا 5GHz وابسته به دمای محیط ولتاژی بین 1.32V تا 1.35V اعمال می کنم.)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Evasion گفته است :

متاسفانه قبل از اینکه برسم شات کامل بگیرم فریز شد، imc متاسفانه انچنان خوب نیست نیاز به io و sa بالا داره.

خیلی عجیب هست که هنگام تست aida سیستم کرش کرده ولی تست سنگینتره GeekBench را به خوبی پاس کرده !!!

و مورد عجیب تر اینه که داخل تب cpu-z فرمانس مموری 4000 نشون میده و داخل نرم افزار ASROCK TIMING فرکانس رم را 3900 !!!!

به نظرتون دلیل این تفاوت چی هست ؟!!!!!

لطفا دوباره زحمت بکشید یه شات کامل از تبهای cpu-z که تب مربوط به مموری هم داشته باشد به همراه نرم افزار ASROCK TIMING ضمیمه تاپیک کنید.

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

مادربرد شما توانایی کافی را دارد، با این حال رسیدن به چنین  RTL و IOL هایی نیاز به افزایش ولتاژ RAM و تغییر ولتاژهای CTL، DQS و CLK دارید(البته اگر در این زمینه آگاهی کافی دارید، در غیر این صورت هیچ تغییری در آن ها ایجاد نکنید!!).

در صورت امکان، tCKE را به 8، CR را به 2 و پس از افزایش فرکانس حافظه(فراتر از 3900MHz)،  tWR را تا جایی که دیگر تاثیر چندانی بر نتیجه نداشته باشد، کاهش دهید. به نظرم نتیجه بهتری خواهید گرفت.

ولتاژ RAM ها را ننوشته اید که فکر کنم در محدوده 1.45V تا 1.55V هستند. برای رسیدن به نتیجه ای بهتر ولتاژ RAM را تا 1.8V می توانید افزایش دهید که البته کار خطرناکی است!!

به نظرم برخی از Tertiary Timings(زمان های تاخیر سومین) های شما بسیار Loose هستند و می توان آن ها را کاهش داد.

پیشنهاد دیگرم برای رسیدن به نتیجه ای بهتر، دست نزدن به BCKL و تنها افزایش ضریب پردازنده به 52 است. با توجه به این که تجربه کارکردن با 8700K را ندارم، با این حال ولتاژ پردازنده به نظرم اندکی زیاد است.(بنده در رایانه شخصی ام برای Overclock پردازنده 5960X تا 5GHz وابسته به دمای محیط ولتاژی بین 1.32V تا 1.35V اعمال می کنم.)

با این فرکانس و تایمینگ ۱.۵۵ ؟ 

3866 12-11-11 ۱.۸۵ میخواد

4000 12-11-11 1.95

4133 12-11-11 2.05 که برد باید میرفت توی ln2 mode

Trdwr_sg و trdwr_dg چون برد دو اسلاته نیست کمتر از ۱۳ ست نمیشه

اون شات گیک بنچ تایمینگ های بخش سوم کامل ست نشده برای همین اسکور گیک بنچ زیر ۹۰۰۰ هست. برد هم والا خیلی تلاش کردم 

iol 6/7 دادم که rtl 49/50 بوت کنه نکرد که نکرد

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Behzad Tak گفته است :

خیلی عجیب هست که هنگام تست aida سیستم کرش کرده ولی تست سنگینتره GeekBench را به خوبی پاس کرده !!!

و مورد عجیب تر اینه که داخل تب cpu-z فرمانس مموری 4000 نشون میده و داخل نرم افزار ASROCK TIMING فرکانس رم را 3900 !!!!

لطفا دوباره زحمت بکشید یه شات کامل از تبهای cpu-z که تب مربوط به مموری هم داشته باشد به همراه نرم افزار ASROCK TIMING ضمیمه تاپیک کنید.

با ۳۹۰۰ برنامه رو باز کردم بعد از اینکه bclk دادم یادم رفت دوباره باز کنم ?.

چشم حتما فردا میگیرم میفرستم.

Maxmemm و spi32m گرفتم اوکی بود x265 1080p گرفتم فریز کرد. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، Evasion گفته است :

چشم حتما فردا میگیرم میفرستم.

چشمتون بی بلا و ممنون و قطعا همه استفاده خواهند کرد :)

لینک به دیدگاه

دوستان حرفه ایی اگر زمان دارید یه تاپیک آموزش اورکلاک ایجاد کنید تا امثال من هم بتونن استفاده کنن ممنون میشم 

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Evasion گفته است :

با این فرکانس و تایمینگ ۱.۵۵ ؟ 

3866 12-11-11 ۱.۸۵ میخواد

4000 12-11-11 1.95

4133 12-11-11 2.05 که برد باید میرفت توی ln2 mode

Trdwr_sg و trdwr_dg چون برد دو اسلاته نیست کمتر از ۱۳ ست نمیشه

اون شات گیک بنچ تایمینگ های بخش سوم کامل ست نشده برای همین اسکور گیک بنچ زیر ۹۰۰۰ هست. برد هم والا خیلی تلاش کردم 

iol 6/7 دادم که rtl 49/50 بوت کنه نکرد که نکرد

سلامی از نو،

با پردازنده یادشده با RAM های E-Die نسبتا مرغوب در حالت چهار کانال، برای رسیدن به فرکانسی نزدیک به 3700MHz تنها 1.4V به RAM ها ولتاژ اعمال کردم با زمان های تاخیر 14-14-14-32 و CR2.

RAM های شما به احتمال زیاد B-Die نسبتا مرغوب یا حتی بهتر هستند و شما در حالت دو کانال Overclock  می کنید و به یاد داشته باشید که IMC پردازنده شما هر اندازه هم بد باشد از IMC پردازنده 5960X بهتر است.

لطفا به جای ساده ترین راه(افزایش ولتاژ RAM)، نخست تلاش کنید تا با کمترین ولتاژ به بیشترین فرکانس پایدار برسید و بر پایه داده های به دست آورده، با رسم نموداری، از عملکرد قطعه خود آگاه شوید و سپس برای کاهش زمان های تاخیر به افزایش بیشتر ولتاژ اقدام کنید.

لطفا برای لمس بهتر نوشته هایم به تصاویر زیر دقت فرمایید.(تلاش ساده ای از دوست عزیز واراند بوداقیان)

Untitled2.thumb.png.e776e9168f5cd2c892bd3fb98d3a04ed.pngUntitled1.thumb.png.d2d44eddf1bda90bc7136045f1fb56f7.png

لینک به دیدگاه

فعلا در حال تست پایداری سیستم هستم.

تمام تنظیمات پیشفرض هستند

cachemem.thumb.png.ba2c513878670a7808f2926021322dc9.pngCapture.thumb.jpg.91b9a5773c0a59bf3c23698b72539ebe.jpg

اگر کسی میتونه کمک کنه  ?

ویرایش شده توسط ODIIISE
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

دوستان حرفه ایی اگر زمان دارید یه تاپیک آموزش اورکلاک ایجاد کنید تا امثال من هم بتونن استفاده کنن ممنون میشم 

بصورت پایه و با توضیحات روان و ساده فکر کنم قبلا ایجاد شده بود ولی کمبود تاپیک جامع آموزش به صورت کامل و با تمام جزئیات حس میشه.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

سلامی از نو،

با پردازنده یادشده با RAM های E-Die نسبتا مرغوب در حالت چهار کانال، برای رسیدن به فرکانسی نزدیک به 3700MHz تنها 1.4V به RAM ها ولتاژ اعمال کردم با زمان های تاخیر 14-14-14-32 و CR2.

RAM های شما به احتمال زیاد B-Die نسبتا مرغوب یا حتی بهتر هستند و شما در حالت دو کانال Overclock  می کنید و به یاد داشته باشید که IMC پردازنده شما هر اندازه هم بد باشد از IMC پردازنده 5960X بهتر است.

لطفا به جای ساده ترین راه(افزایش ولتاژ RAM)، نخست تلاش کنید تا با کمترین ولتاژ به بیشترین فرکانس پایدار برسید و بر پایه داده های به دست آورده، با رسم نموداری، از عملکرد قطعه خود آگاه شوید و سپس برای کاهش زمان های تاخیر به افزایش بیشتر ولتاژ اقدام کنید.

لطفا برای لمس بهتر نوشته هایم به تصاویر زیر دقت فرمایید.(تلاش ساده ای از دوست عزیز واراند بوداقیان)

Untitled2.thumb.png.e776e9168f5cd2c892bd3fb98d3a04ed.pngUntitled1.thumb.png.d2d44eddf1bda90bc7136045f1fb56f7.png

بله متوجه هستم چه میفرمایید، باز هم تلاش میکنم نتایج بهتر داشتم حتما میفرستم

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

سلامی از نو،

بله متوجه هستم چه میفرمایید، باز هم تلاش میکنم نتایج بهتر داشتم حتما میفرستم

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Behzad Tak گفته است :

sa 1.32

io 1.35

vttddr 0.94

aida.thumb.PNG.f423a4920ca21b4896cbdb93ada1c21b.PNG

متاسفانه twr 12 ست نمیشه نمیدونم چرا

کش هم 4700 بردم پاس نکرد :| حتی با vring voltage 1.4 نمیدونم چطور با کش 4.9 گیک بنچ پاس کرد

twrwr_sg هم 6 ست کردم 7 بوت کرد :( اپکس ام ارزوست

اگه برد بهتری بود رایت بالای 62000 میرفت

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Evasion گفته است :

78B0D413-5943-443F-89FE-3615C2C0A656.thumb.png.e1a33813b977284a8b2f7faf7444ff47.png

نتیجه ای دیگر :) 

ایول یعنی پردازنده i3 7350k  رو فرکانس 1.36 به 5 گیگاهرتز اورکلاک کردید................

من که تا حالا  سعادت نداشتم  که اورکلاک کنم.....نه  cpu قابل اور داشتم و نه بلد هستم که اورکلاک کنم.....ولی تجربه اش حتما باید هبجان انگیز باشه

- من بیشتر تو بررسی ها دیده بود که معمولا cpu ها رو  با ایر کولر ها و واتر کولر ها معمولی نهایت 0.5 نیم گیگاهرتز نهایت اور میکردن.....اما این مقدار برای شما اگه اشتباه نکنم...0.8 گیگاهر تز بوده...که عالیتر بوده.

ایا شما تازه دارید کار اور کلاک رو انجام میدید....و در این صورت کولر cpu شما چی هست؟

لینک به دیدگاه

Capture.thumb.JPG.a7209c09ebf581065fc068b02a3316f5.JPG

ویرایش شده توسط ODIIISE
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، meysam99mc گفته است :

ایول یعنی پردازنده i3 7350k  رو فرکانس 1.36 به 5 گیگاهرتز اورکلاک کردید................

من که تا حالا  سعادت نداشتم  که اورکلاک کنم.....نه  cpu قابل اور داشتم و نه بلد هستم که اورکلاک کنم.....ولی تجربه اش حتما باید هبجان انگیز باشه

- من بیشتر تو بررسی ها دیده بود که معمولا cpu ها رو  با ایر کولر ها و واتر کولر ها معمولی نهایت 0.5 نیم گیگاهرتز نهایت اور میکردن.....اما این مقدار برای شما اگه اشتباه نکنم...0.8 گیگاهر تز بوده...که عالیتر بوده.

ایا شما تازه دارید کار اور کلاک رو انجام میدید....و در این صورت کولر cpu شما چی هست؟

رقم خیلی خاصی نیست برای cpu ای که ۴.۲ پایه اش هست ، توی این شات هم بحث‌ روی رم هست وگرنه اگه تست دیگه ای مثل xtu یا ساین بنچ بود به زیر ۵.۲ رضایت نمیدادم. اما خب توی ایدا زدن فرکانس کش مهم تره تا فرکانس cpu 

در مورد زمان هم حدود یک سالی هست انجام میدم، قبلش هم جسته گریخته بوده

Le grand macho rt با دوتا فن نوکتوا ۱۴۰ دور ۳۰۰۰، خمیر هم green gt-4

بله تجربه اش لذت بخش هست، سوالی مطلبی چیزی داشتید در خدمتتون هستم.

البته اورکلاک در این حدی که انجام میشه بدرد استفاده روزانه نمیخوره، فقط برای تست گیریه

ویرایش شده توسط Evasion
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، ODIIISE گفته است :

تایمینگ D.o.c.p رم ها با فرکانس ۳۰۰۰ قابل بوت نیست ؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Evasion گفته است :

رقم خیلی خاصی نیست برای cpu ای که ۴.۲ پایه اش هست ، توی این شات هم بحث‌ روی رم هست وگرنه اگه تست دیگه ای مثل xtu یا ساین بنچ بود به زیر ۵.۲ رضایت نمیدادم. اما خب توی ایدا زدن فرکانس کش مهم تره تا فرکانس cpu 

در مورد زمان هم حدود یک سالی هست انجام میدم، قبلش هم جسته گریخته بوده

Le grand macho rt با دوتا فن نوکتوا ۱۴۰ دور ۳۰۰۰، خمیر هم green gt-4

بله تجربه اش لذت بخش هست، سوالی مطلبی چیزی داشتید در خدمتتون هستم.

ممنون از پاسختتون.

منظور من فرکانسی هست که کاملا پایدار  باشه....و بتونه علاوه بر تست نرم افزاری 24.7 روز هفته حالت عادی کار کنه..........الان سوالی که دارم این هستش.

مثلا همین i3 7350k  الان با توجه به کیفیت cpu  که بعضا کیفیتش بر اساس سلیکون ها تا جایی که میدونم  باشه چه فرکانسی میشه اورکلاکش که که راحت بشه باهاش همیشه رو سیستم کار کرد و صفحه مرگ و کرش نکنه...........و اورکلاک ها حالت ازمایشگاهی نگیره.............مثلا همین 5 گیگاهرتز شدنی هست....یا 4.8 ؟

گیگاهرتز......

وگرنه اگه اشتباه نکنم با مواردی مثل نتیروژن مایع و  دمای منفی شاید بشه بالای 7 گیگاهرتز هم اورکلاکش کرد.

در مورد کولر هم  الان قیمتش رو تو بازار ندارم ....ولی تو زمان ارزونی جز بهترین ایر کولر ها با قیمت مناسب بود.

-امیدوارم یه روزی منم بتونم اورکلاک درست حسابی کنم...........راستش من میخوام از پلتفرم هسول سی پی یو i3 4170 تهیه کنم.....اما بنظرتون جاش اگه بتونم i5 4670k انتخاب بهتری هستش .....یا اینکه کلا از پلتفرم کبی لیک یا کافی لیک cpu ایی مثل i3 7350k-i5 7600k -i5 8350k انتخاب کنم......چون الان میخوام سیتمی ببندم که امکان اورکلاک داشته باشه......که اگه مورد اول رو بگیرم این مورد امکان پذیر نیستش؟

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، ODIIISE گفته است :

تایمینگ D.o.c.p رم ها با فرکانس ۳۰۰۰ قابل بوت نیست ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...