رفتن به مطلب

رکورد اورکلاک CPU & Memory اعضای سایت

Maximus
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 47 دقیقه قبل، meysam99mc گفته است :

ممنون از پاسختتون.

منظور من فرکانسی هست که کاملا پایدار  باشه....و بتونه علاوه بر تست نرم افزاری 24.7 روز هفته حالت عادی کار کنه..........الان سوالی که دارم این هستش.

مثلا همین i3 7350k  الان با توجه به کیفیت cpu  که بعضا کیفیتش بر اساس سلیکون ها تا جایی که میدونم  باشه چه فرکانسی میشه اورکلاکش که که راحت بشه باهاش همیشه رو سیستم کار کرد و صفحه مرگ و کرش نکنه...........و اورکلاک ها حالت ازمایشگاهی نگیره.............مثلا همین 5 گیگاهرتز شدنی هست....یا 4.8 ؟

گیگاهرتز......

وگرنه اگه اشتباه نکنم با مواردی مثل نتیروژن مایع و  دمای منفی شاید بشه بالای 7 گیگاهرتز هم اورکلاکش کرد.

در مورد کولر هم  الان قیمتش رو تو بازار ندارم ....ولی تو زمان ارزونی جز بهترین ایر کولر ها با قیمت مناسب بود.

-امیدوارم یه روزی منم بتونم اورکلاک درست حسابی کنم...........راستش من میخوام از پلتفرم هسول سی پی یو i3 4170 تهیه کنم.....اما بنظرتون جاش اگه بتونم i5 4670k انتخاب بهتری هستش .....یا اینکه کلا از پلتفرم کبی لیک یا کافی لیک cpu ایی مثل i3 7350k-i5 7600k -i5 8350k انتخاب کنم......چون الان میخوام سیتمی ببندم که امکان اورکلاک داشته باشه......که اگه مورد اول رو بگیرم این مورد امکان پذیر نیستش؟

بستگی داره که دلید کنید یا نه چون اگه دلید نکنید 

8700k روی ۴.۹ دماش تا ۸۵ هم گزارش شده

اما دلید شده اش رو با همین ماچو تا ۵.۳ راحت مشکل نداشت

اما حد ایمن همون ۵ گیگاهرتز با حدود ولتاژ ۱.۲۵ تا ۱.۳۲ هست ( در مدل های عادی و نسبتا ضعیف ) وگرنه اگه شانستون خوب باشه گلد گیرتون بیاد که با حدود ۱.۲ ۵ گیگاهرتز پاس کنه که دنیاییه

والا ddr3 بستن به نظر بنده اشتباهه، نه رم خوب براش گیر میاد نه برد خوب، cpu خوب براش پیدا کردن هم سخته

الان یه  gskill tridentx 2400 cl10 2x8 که چیپ ضعیفی محسوب میشه برای اورکلاک رو دست دوم حدود ۵۰۰ فروخته میشد( الان نمیدونم چقدر هست ) که ارزش نداره

رم هایی امثال

Corsair dominator gt 2000 cl8

tridentx 2400 cl9

tridentx 2666 cl11

crucial ballistix tactical lp 1600cl8 

Gskill pi 2000cl7

همه نایاب هستن که از بهترین رم های ddr3 محسوب میشدن 

اگه i3 4130 بگیرید که نه، نمیشه

در کل موندگاری نسل جدید تر بیشتره و ارزش خریدش هم به نسبت بالاتر هست.

ویرایش شده توسط Evasion
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 29 دقیقه قبل، Evasion گفته است :

بستگی داره که دلید کنید یا نه چون اگه دلید نکنید 

8700k روی ۴.۹ دماش تا ۸۵ هم گزارش شده

اما دلید شده اش رو با همین ماچو تا ۵.۳ راحت مشکل نداشت

اما حد ایمن همون ۵ گیگاهرتز با حدود ولتاژ ۱.۲۵ تا ۱.۳۲ هست

والا ddr3 بستن به نظر بنده اشتباهه، نه رم خوب براش گیر میاد نه برد خوب، cpu خوب براش پیدا کردن هم سخته

الان یه  gskill tridentx 2400 cl10 2x8 که چیپ ضعیفی محسوب میشه برای اورکلاک رو دست دوم حدود ۵۰۰ فروخته میشد( الان نمیدونم چقدر هست ) که ارزش نداره

رم هایی امثال

Corsair dominator gt 2000 cl8

tridentx 2400 cl9

tridentx 2666 cl11

crucial ballistix tactical lp 1600cl8 

Gskill pi 2000cl7

همه نایاب هستن که از بهترین رم های ddr3 محسوب میشدن 

اگه i3 4130 بگیرید که نه، نمیشه

در کل موندگاری نسل جدید تر بیشتره و ارزش خریدش هم به نسبت بالاتر هست.

بازم ممنون از توضیحاتون.

پس الان سعی میکنم قید پلتفرم ddr3  بزنم و حتما از نسل 7 یا 8 اینتل یه cpu انتخاب کنم........راستش بودجه خیلی زیادی نمیتونم برای cpu انجام بدم و نهایت 1.5 میلیون بتونم هزینه کنم....تو این بازار هم خیلی cpu ها گیر نمیان................مثل اگه همین cpu شما بتونم دست دوم پیدا کنم عالی هستش.....یا مثلا i3 8350k  و مورد اخری که بتونم گیر بیارم i5 7600k که با این قیمت شاید بشه پیداش کرد........

کولر انتخابی هم سعی میکنم همین کولر شما خریداری کنم......

اما رم بنظرتون فرکانس 2800 تا 3000 خوب باشه؟

مادربورد و پاور چی بنظرتون چقدر باید بالاتر از فرم عادیشون انتخاب بشه؟پاور رو چند وات مثلا شما گرافیک رو gtx 1060 در نظر بگیرید.

مادربورد هم حتما باید در صورت نبودن مدل های قابل اورکلاک عالی مثل اکستریم های ایسوس میشه از مدل های متوسط گیگمینگ مثل گیمینگ پلاس ام اس ای استفاده کرد؟

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، Evasion گفته است :

تایمینگ D.o.c.p رم ها با فرکانس ۳۰۰۰ قابل بوت نیست ؟

سلام

رو 3000 با اون پروفایل تست نکردم ولی اختلاف خیلی بالاس بنظر نمیاد بوت بشه یا پایدار بمونه. ولی تست میکنم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، meysam99mc گفته است :

بازم ممنون از توضیحاتون.

پس الان سعی میکنم قید پلتفرم ddr3  بزنم و حتما از نسل 7 یا 8 اینتل یه cpu انتخاب کنم........راستش بودجه خیلی زیادی نمیتونم برای cpu انجام بدم و نهایت 1.5 میلیون بتونم هزینه کنم....تو این بازار هم خیلی cpu ها گیر نمیان................مثل اگه همین cpu شما بتونم دست دوم پیدا کنم عالی هستش.....یا مثلا i3 8350k  و مورد اخری که بتونم گیر بیارم i5 7600k که با این قیمت شاید بشه پیداش کرد........

کولر انتخابی هم سعی میکنم همین کولر شما خریداری کنم......

اما رم بنظرتون فرکانس 2800 تا 3000 خوب باشه؟

مادربورد و پاور چی بنظرتون چقدر باید بالاتر از فرم عادیشون انتخاب بشه؟پاور رو چند وات مثلا شما گرافیک رو gtx 1060 در نظر بگیرید.

مادربورد هم حتما باید در صورت نبودن مدل های قابل اورکلاک عالی مثل اکستریم های ایسوس میشه از مدل های متوسط گیگمینگ مثل گیمینگ پلاس ام اس ای استفاده کرد؟

8350k که توی کشور موجود نیست باید بدید براتون از دبی بیارن حدود ۲۲۰۰ اینا قیمتشه

برای استفاده گیمینگ فرق خاصی نمیکنه فرکانس رم به طور مثال kingston hyperx 3000 cl15 گزینه خوبیه

برای برد هم به شخصه ایسوس رو ترجیح میدم به خاطر بایوس ساده اشون ( سلیقه ایه ) و اینکه توی سری ابتدایی چیپست z فرقی نمیکنه واقعا برای ۵ گیگاهرتز هر برد z ای تواناییش رو داره

پاور هم ۷۰۰ وات سری جدید های گرین ( اسمشون یادم نیست )زیادی هم هست

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Evasion گفته است :

8350k که توی کشور موجود نیست باید بدید براتون از دبی بیارن حدود ۲۲۰۰ اینا قیمتشه

برای استفاده گیمینگ فرق خاصی نمیکنه فرکانس رم به طور مثال kingston hyperx 3000 cl15 گزینه خوبیه

برای برد هم به شخصه ایسوس رو ترجیح میدم به خاطر بایوس ساده اشون ( سلیقه ایه ) و اینکه توی سری ابتدایی چیپست z فرقی نمیکنه واقعا برای ۵ گیگاهرتز هر برد z ای تواناییش رو داره

پاور هم ۷۰۰ وات سری جدید های گرین ( اسمشون یادم نیست )زیادی هم هست

خیلی به این فکر کردم  که cpu رو اگه بشه از مثلا همون دبی خرید بزنی خوبه؟اما راه های مختلفی هستش نمیدونم کدوم راه بهتر هستش؟ پیشنهاد شما تو این مورد کدوم شرکت یا روش هست؟

-برای استفاده گیمینگ بنظرم حجم رم باید به فرکانسش اولویت داشته باشه...ولی خب چون برای اورکلاک میخوام استفاده کنم پس مقداری بالاتر باشه خوب مثل همون نمونه ایی که شما گفتید.

پس مادربورد رو هم با توجه به قیمتش انتخاب کنم...یعنی تو مدل های z اونی که مناسب تر هستش؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، meysam99mc گفته است :

خیلی به این فکر کردم  که cpu رو اگه بشه از مثلا همون دبی خرید بزنی خوبه؟اما راه های مختلفی هستش نمیدونم کدوم راه بهتر هستش؟ پیشنهاد شما تو این مورد کدوم شرکت یا روش هست؟

-برای استفاده گیمینگ بنظرم حجم رم باید به فرکانسش اولویت داشته باشه...ولی خب چون برای اورکلاک میخوام استفاده کنم پس مقداری بالاتر باشه خوب مثل همون نمونه ایی که شما گفتید.

پس مادربورد رو هم با توجه به قیمتش انتخاب کنم...یعنی تو مدل های z اونی که مناسب تر هستش؟

کانال هایی رو دیدم که از دبی قطعه میارن

پیشنهاد میکنم دنبال اورکلاک رم نرید

چون یه برد بسیار عالی و رم های خاصی میخواد که داستان رو پیچیده تر میکنه و تجربه بالا که اگه اشتباه کنید امکان داره ویندوزتون کلا دیگه بوت نشه و مجبور بشید از صفر ویندوز بزنید ( چندین بار برام پیش اومده )

برای برد هم بله توی این رده ۹۰ درصد امکاناتشون یکسانه فقط دیگه برمیگرده به طراحی و سلیقه.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Evasion گفته است :

تایمینگ D.o.c.p رم ها با فرکانس ۳۰۰۰ قابل بوت نیست ؟

Capture.thumb.JPG.d8244d9921cdac82f97c70313cf86806.JPG

بوت شد :)

استیبل هم هست

همینکارو قبلا کردم با گرافیک 610 نمیشد

الان گرافیکم رو ب rx570 تغییر دادم

بعید میدونم بهم ربطی داشته باشن

فقط بحث درایور میمونه بنظرم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ODIIISE گفته است :

Capture.thumb.JPG.d8244d9921cdac82f97c70313cf86806.JPG

بوت شد :)

استیبل هم هست

همینکارو قبلا کردم با گرافیک 610 نمیشد

الان گرافیکم رو ب rx570 تغییر دادم

بعید میدونم بهم ربطی داشته باشن

فقط بحث درایور میمونه بنظرم

به به چه عالی ???

لینک به دیدگاه

خدا بیامرزه ، عجب ۴۶۹۰ داشتم ! فروختم حیف گیر نمیاد.

test3-4690-1440x900.thumb.jpg.3f6f841d6a26cf3ca3b0bb58f6059a2e.jpg

4690k

test0-4690.thumb.png.d1a4d73d6464d39f169e35cd9dc5dd0a.png

4790k

cachemem-My4790.thumb.png.4b257eeb712bbaac71edf2c9969705be.png

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان اورکلاکر قدیم یه کمکی به بنده بدید

وقتی سیستم روی اورکلاکه صدا یه مقدار با تاخیر پخش میشه

مشخصات سیستم 

GA-EP43UD3L

Intel Xeon 5148Lv

OCZ Platinium Edition 1066 CL5 2.2v Dual Chanel

PSU Farasoo 460w

برای اورکلاک هم FSB رو روی 1600 تنظیم کردم و زمان تاخیر و فرکانس رم رو از Auto به صورت Manual حالت کار خانه گزاشتم 533Mh 

CL 5-5-5-15 

ولتاژ رم هم 2.2 

دمای سی پی یو هم فوق العاده پایینه و با فن استوک اینتل با دمای زیر 60 توی لود کامل کار میکنه و سیستم کاملا پایداره 

بایوس مادربرد هم برای شناسایی کامل سی پی یو های Intel Xeon دستکاری شده و از نظر شناسایی سی پی یو هیچ مشکلی نداره 

ویرایش شده توسط M4t1n
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، M4t1n گفته است :

درود.

صدا رو از داخل ویندوز زیر 60 تنظیم کن و صدا رو با اسپیکر زیاد کن.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، M4t1n گفته است :

دوستان اورکلاکر قدیم یه کمکی به بنده بدید

وقتی سیستم روی اورکلاکه صدا یه مقدار با تاخیر پخش میشه

مشخصات سیستم 

GA-EP43UD3L

Intel Xeon 5148Lv

OCZ Platinium Edition 1066 CL5 2.2v Dual Chanel

PSU Farasoo 460w

برای اورکلاک هم FSB رو روی 1600 تنظیم کردم و زمان تاخیر و فرکانس رم رو از Auto به صورت Manual حالت کار خانه گزاشتم 533Mh 

CL 5-5-5-15 

ولتاژ رم هم 2.2 

دمای سی پی یو هم فوق العاده پایینه و با فن استوک اینتل با دمای زیر 60 توی لود کامل کار میکنه و سیستم کاملا پایداره 

بایوس مادربرد هم برای شناسایی کامل سی پی یو های Intel Xeon دستکاری شده و از نظر شناسایی سی پی یو هیچ مشکلی نداره 

درود 

صدا با کابل HDMI از کارت گرافیک میگیرین ؟ یا مستقیم از جک 3.5mm؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود 

صدا با کابل HDMI از کارت گرافیک میگیرین ؟ یا مستقیم از جک 3.5mm؟

صدا از کارت صدا اصلی مادربرد میگیرم

کارت گرافیک بنده اصلا HDMI نداره 

از این کارت گرافیک آشغالیاس R5 240 

ویرایش شده توسط M4t1n
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

درود.

صدا رو از داخل ویندوز زیر 60 تنظیم کن و صدا رو با اسپیکر زیاد کن.

تاثیری نداره 

در 3 ساعت قبل، +Amin گفته است :

اون مشکلی که گفتین فکر کنم به خاطر باس کلاک زیاد هستش که روی بقیه کامپوننت ها هم تاثیر میذاره

برای این مادربرد FSB 1600 کاملا عادیه و اصلا اورکلاک حساب نمیشه فقط سی پی یو بالاتر از فرکانس عادی داره کار میکنه 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در 6 ساعت قبل، Evasion گفته است :

سلام،

وقت به خیر.

بسیار خوب. اگر پایدار هست، با AIDA تست پهنای باند بگیرید.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، +Wise+ گفته است :

سلام،

وقت به خیر.

بسیار خوب. اگر پایدار هست، با AIDA تست پهنای باند بگیرید.

گرفتم و رید حدود 64900 و رایت 63700 بود اما به دلایل نا معلومی لیتنسی حدود ۳۱ بود که برای این فرکانس و تایمینگ ها رضایت بخش نیست و از خیر شات گرفتنش گذشتم، باید بشینم کار کنم روش احتمال زیاد مشکل از ویندوزه چون با ۱۰ ریتیل۱۶۰۷ لیتنسی خیلی بهتر میگرفتم و این ۷ خیلی سبکی هست.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

سلام 

بعد از مدتها و به دلیل 2-3 روز تعطیلی فرصتی پیش اومد تا یه مقدار با  رمها سر و کله برنم / البته تستهای دوستان عزیز هم بی تاثیر نبود و یه جورائی منو به هوس انداخت :x

متاسفانه بدلیل عدم دسترسی به قطعات و محدود بودن انتخاب نتیجه اون جور که باید شاید نمیشه ولی برای شرایط تحریم و .... بد هم نیست و تا حدی رضایت بخش هست .

یه شات از تست Aida و یه شات هم از فیزیک تست 3D11 که همیشه مورد علاقه خودم بوده و همواره معتقدم نشانگر پرفورمنس مناسب اور رم میباشد، را ضمیمه میکنم.

تستهای بر روی ویندوز 7/24 که استفاده میکنم گرفته شده بدون هیچ گونه توئیک و دمای محیط هم حدود 20 درجه میباشد و  اگر براش وقت گذاشته بشه احتمالا نتایج بهتری هم بدست میاد که در این ایام از حوصله من خارج هست و تا همینجاشم زیاده روی کردم :$ 

بیشتر با هدف فعال کردن و بالا آمدن تاپیک تستها را ضمیمه میکنم .

( پیشاپیش هم از اینکه شاتها را واترمارک کردم عذر خواهی میکنم چون قبلا و در یکی دو مورد شاهد آن بودم که تستها در فرومها دیگه دست بدست شده بود به نام دیگران و ....)

8086k-4133 CL12.jpg

3d11- 4133CL12.jpg

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Behzad Tak گفته است :

سلام 

بعد از مدتها و به دلیل 2-3 روز تعطیلی فرصتی پیش اومد تا یه مقدار با  رمها سر و کله برنم / البته تستهای دوستان عزیز هم بی تاثیر نبود و یه جورائی منو به هوس انداخت :x

متاسفانه بدلیل عدم دسترسی به قطعات و محدود بودن انتخاب نتیجه اون جور که باید شاید نمیشه ولی برای شرایط تحریم و .... بد هم نیست و تا حدی رضایت بخش هست .

یه شات از تست Aida و یه شات هم از فیزیک تست 3D11 که همیشه مورد علاقه خودم بوده و همواره معتقدم نشانگر پرفورمنس مناسب اور رم میباشد، را ضمیمه میکنم.

تستهای بر روی ویندوز 7/24 که استفاده میکنم گرفته شده بدون هیچ گونه توئیک و دمای محیط هم حدود 20 درجه میباشد و  اگر براش وقت گذاشته بشه احتمالا نتایج بهتری هم بدست میاد که در این ایام از حوصله من خارج هست و تا همینجاشم زیاده روی کردم :$ 

بیشتر با هدف فعال کردن و بالا آمدن تاپیک تستها را ضمیمه میکنم .

( پیشاپیش هم از اینکه شاتها را واترمارک کردم عذر خواهی میکنم چون قبلا و در یکی دو مورد شاهد آن بودم که تستها در فرومها دیگه دست بدست شده بود به نام دیگران و ....)

8086k-4133 CL12.jpg

3d11- 4133CL12.jpg

چه رید و رایت عالی ای، ولی rtl چرا 49/51  ؟ 

چه رم های خوبی که با ۲ ولت ۴۱۳۳ ۱۲ میزنن?

برای کپی وازا تهش روی چند پاس میکنن ؟ 

CPU عالی ای هست ۱.۴۴ ۵.۴ محشره

ویرایش شده توسط Evasion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 51 دقیقه قبل، Evasion گفته است :

چه رید و رایت عالی ای، ولی rtl چرا 49/51  ؟ 

چه رم های خوبی که با ۲ ولت ۴۱۳۳ ۱۲ میزنن1f601.png

برای کپی وازا تهش روی چند پاس میکنن ؟ 

CPU عالی ای هست ۱.۴۴ ۵.۴ محشره

سلام عزیز 

والا اصلا سراغ RTL ها نرفتم و در حالت اتو هستند /

رمها هم به نظرم معمولی هست و نمیشه گفت رم خوبی هست ولی با توجه به اینکه همین یک کیت را داشتم و شانس انتخاب وجود نداشته برام، از هیچی بهتره( قابل دار هم نیست اصولا  ;) )

با این کانفیگ کاملا استیبل نیست و حتی 32 میلیون را پاس نمیکنه و فقط در حد همین تستها و XTU جواب میده .

سی پی یو هم به نظرم خودم و با توجه به اینکه این سری باید هند پیک شده باشند معمولی هست و البته 5400 با 6c/6t را با 1.37 تستهای سبک میگیره مثل cinebench , wprime ولی  اگر دیلاید بشه اصولا باید بهتر از این بشه و شرایط دمائیش هم خیلی بهتر میشه و البته IMC معمولی ای هم داره و یه 8700K هم دارم یه کوچولو از این بهتر هست .

در کل این داستانها حوصله میخواد و باید وقت گذاشت که با این اوضاع مملکت دل و دماغ این کار ها برای کسی نمونده o.O

8700k-4142-2v.JPG

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Behzad Tak گفته است :

سلام عزیز 

والا اصلا سراغ RTL ها نرفتم و در حالت اتو هستند /

رمها هم به نظرم معمولی هست و نمیشه گفت رم خوبی هست ولی با توجه به اینکه همین یک کیت را داشتم و شانس انتخاب وجود نداشته برام، از هیچی بهتره( قابل دار هم نیست اصولا  ;) )

با این کانفیگ کاملا استیبل نیست و حتی 32 میلیون را پاس نمیکنه و فقط در حد همین تستها و XTU جواب میده .

سی پی یو هم به نظرم خودم و با توجه به اینکه این سری باید هند پیک شده باشند معمولی هست و البته 5400 با 6c/6t را با 1.37 تستهای سبک میگیره مثل cinebench , wprime ولی  اگر دیلاید بشه اصولا باید بهتر از این بشه و شرایط دمائیش هم خیلی بهتر میشه و البته IMC معمولی ای هم داره و یه 8700K هم دارم یه کوچولو از این بهتر هست .

در کل این داستانها حوصله میخواد و باید وقت گذاشت که با این اوضاع مملکت دل و دماغ این کار ها برای کسی نمونده o.O

8700k-4142-2v.JPG

اره واقعا با این وضع مملکت حس هیچی نمیاد چه برسه تست گرفتم

دماش حدود چند بود ؟

یه 8700k دارم که با ۱.۴۴ کش ۵.۳ راحت میره ولی کور اش ۵.۲ ته اشه ( بر عکس تموم دنیاست ? )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 ساعت قبل، Evasion گفته است :

دماش حدود چند بود ؟

شات دما تو همه تستها هست /

دمای محیط حدود 19-20 و یه فن 1300-1400 دور هم بالای رمها گذاشته بودم .

////////////////////////////////////////////////////////////////////////

8700k -4155-2v.jpg

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • 6 ماه بعد...

اورکلاک ryzen 1600 به 3.9 

geekbench حدود 5-10 درصد از  8700k ضعیف تر 

cinebench قوی تر از 8700k  😎

رکورد 4.025 mhz رو هم زدم ولی پایدار نبود 

Annotation 2019-06-30 221618.jpg

Annotation 2019-06-30 101221.jpg

Annotation 2019-06-30 095805.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...