رفتن به مطلب

کشف سیاره ای مملو از الماس توسط دانشمندان

Ata_Se7en
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوستان یه مقدار بیشتر فکر کنیم میبینم که اصلا زمان وجود نداره straight%20face.gif فقط سرعت وجود داره . یا بهتره بگیم حرکت .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اخه اون چه که ما از میلیون ها سال پیش میبینیم نور سیارات هستش #-o حالا ما خودمون رو هم توش جا بدیم که توی گذشته تغییری ایجاد نمیشه :confused:

دوست عزیز اگه شما خودتو تو گذشته جا کنی یا یه کپی برابر اصل حالای خودت خیلی فرق داره؟؟؟؟؟ که بیشتر منظور دوی هست که الیته قکر می کنم خودت در این زمان حال یه مشکلی براش پیش میاد که در واقع همون اولی میشه!!! :D

الیته اینم بگم که هر وقت به این تکنولوژی دست پیدا کردن جواب قطعی رو بهش می رسی و اینها همه نظریه هایی که نه رد میشه نه قبول میشه و همه ثبت میشه تا روزی که بهش برسیم... B)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز اگه شما خودتو تو گذشته جا کنی یا یه کپی برابر اصل حالای خودت خیلی فرق داره؟؟؟؟؟ که بیشتر منظور دوی هست که الیته قکر می کنم خودت در این زمان حال یه مشکلی براش پیش میاد که در واقع همون اولی میشه!!! :D

الیته اینم بگم که هر وقت به این تکنولوژی دست پیدا کردن جواب قطعی رو بهش می رسی و اینها همه نظریه هایی که نه رد میشه نه قبول میشه و همه ثبت میشه تا روزی که بهش برسیم... B)

اخه بر گشتن به عقب یعنی تمام فعل و انفعالاتی که انجام شده رو معکوسش کنیم :wacko:

یعنی فکر کنیم میخوایم برویم دیدن کوروش :D حالا باید ببینیم از زمان کوروش تا الان ذرات چه تغییراتی کردند همونو برگردونیم به حالت قبل . که میشه n تا ذره و n تا تغییر (حتی واسه 1 نانو میلیون میکرومممممیممموم ثانیه :D ) . و انسان هم هیچ وقت نمیتونه کارهای محاسباتی n تایی انجام بده .

چون یه نگا بندازید هیچ کاری نمیتونه انسان انجام بده که بگیم بی نحایت درسته . ته همه ی اینها به بینهایت ها ختم میشه , اگه بخوایم جمع بندی کنیم میبینم فقط یه بینهایت توی دنیا وجود داره اونم خداست .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نگاه کن بحث الماس و یک سیاره به کجا رسید !!! :lol:

بچه ها این مطالب به تاپیک مربوط نمی شه !!!

می گم من هم مطالعاتم و هم علمم در حد یک فرد ترم یکی هستش که نجوم و فیزیک می خونه هستش نمی تونم نظر از خودم بدم ، فقط نقل قول می کنم. اینم نقل قول از انیشتین هستش : انیشتین همون طور که این مسئله رو به صورت نظریه درآورد، گفت که سرعت بالاتر از سرعت نور هم غیر ممکن هستش.

شما باید فرق نظریه و قانون و رویا و توهم رو بدونید برای این بحث. نظریه به چیزی اطلاق می شه که به صورت تئوری قابل اثبات هستش. قانون چیزی هستش که به صورت تئوری و عملی ثابت می شه.

رسیدن به سرعت نور نظریه هستش و یک جورایی هم رویا که ثابت شده هستند و قابل دسترسی (شاید الان نه) . انیشتین نظریه تئوری خودش رو با این مفاهیم به اثبات رسوند و همین طور هم اشاره کرد که سرعتی بالاتر از سرعت نور تعریف نشده هستش. دانشمندها هم امروز عقیده دارند سرعتی بالاتر از سرعت نور چیز تعریف نشده ای هست پس ذهنتون رو درگیرش نکنید. چون وقتی به سرعت نور می رسه تبدیل به انرژی می شه ، بعدش اگه بخواد هم سرعتش بیشتر بشه که نمی شه بایستی چی بشه ؟!!! (این جمله رو نمی تونم بیان کنم ، زبانم قاصره )

نمی شه به عقب برگشت. چرا ؟

شاید 2 دلیل اصلی ترین دلایل باشند :

1) اگر بشه به عقب برگشت ، باید بشر بهش دست پیدا کنه ، مثلاً بشر در سال 2057 میلادی به این دست پیدا می کنه ، اگر بشر بتونه به عقب برگرده باید تاحالا یکی از آینده (مثلاً سال 2057 میلادی) می یومد به سال مثلاً 1997 یا 2011 میلادی و کل دنیا راجبش الان داشتند حرف می زدند.

2) فکر کنید با دستگاهی یا روشی برگردید به 100 سال قبل ، جد خودتون یا پدربزرگ خودتون رو پیدا کنید و بکشیدش ، اون وقت فلسفه وجودی خودتون زیر سوال می ره !!! شما از چه کسی متولد شدید ؟؟؟

یک مقدار ذهن باز رو می طلبه.

برگشت به زمان گذشته رو از ذهن تون بیرون کنید ، چون با عدله های زیادی رد شده هستش.

دقیقا پوریا جان مسئله اینه که نمیشه تو علم دوتا قدم با هم برداشت و دربارش با قطعیت صحبت کرد... اول مولکول بود بعد اتم شد بعد داخل اتم و ..حالا بزارید بسرعت نور برسیم. :D

و این بحث وجودی بر می گرده به وجود ارواح و روح و غیره که از درک فیزیکی نمیشه بحث کرد و فرای این چیزها است و فرا فیزیکی هست. اگه بخواین بحث کنید. 8-X 8-X 8-X

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا پوریا جان مسئله اینه که نمیشه تو علم دوتا قدم با هم برداشت و دربارش با قطعیت صحبت کرد... اول مولکول بود بعد اتم شد بعد داخل اتم و ..حالا بزارید بسرعت نور برسیم. :D

و این بحث وجودی بر می گرده به وجود ارواح و روح و غیره که از درک فیزیکی نمیشه بحث کرد و فرای این چیزها است و فرا فیزیکی هست. اگه بخواین بحث کنید. 8-X 8-X 8-X

نیما جان اون خط اخر رو میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید؟ :wub:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب بحث دین و فلسقه هست که من توانایی اظهار نظر درش ندارم بعضی از دوستان رفتن تو بحثش به خدا هم اره... چون عقل انسان حدی داره از درک و اگه شخص درستی نتونه راهمنمایی کنه و موضوع رو بشکافه گمراه می شی یا مثل یکی از دوستام که الان اصلا سردر گم هست نمی دونه چی رو قبول کنه :wacko: ... در واقع من زیاد از اون جمع دانشجویی تو این قسمت جلو نرفتم...!!! :unsure:

با تشکر دوستان اینجا جاش نیست. :D

لینک به دیدگاه

آقای پوریا کدوم مطلب من اشتباه بود؟ :D

من دقیقا فرمول 1 ثانیه=یک میلیون سال رو برای تفهیم گفتم نه اینکه یک فرمول ثابت باشه!

برگشت به گذشته ممکن نیست ولی سفر به آینده ممکنه!

شخصی که سوار بر یک خودرو میشه و تا زمان پیاده شدنش حدود کسری از ثانیه (در حد اپسیلون :D ) جوون تر از بقیه باقی میمونه! حالا اسم اینو میشه گذاشت بقیه پیر تر شدن!

این قضیه کاملا اثبات شده توسط دقیق ترین ساعت ها( ساعت های اتمی) هستش که طی سالیان دراز 1 ثانیه هم عقب جلو نمیشن.

آزمایش به این صورت بوده که دو ساعت یکی در زمین و دیگری تو یه هواپیما سریع السیر بوده. هر دو قبل حرکت هواپیما ست شدن باهم. و هواپیما پروازکرده و سرعت گرفته و بعد نشستن دو ساعت رو که چک کردن متوجه شدن ساعت هواپیما کند تر از ساعت زمینی حرکت کرده. البته این اختلاف در حد کسری از هزارم ثانیه بوده (عدد دقیق رو نمیدونم )

و اما در مورد بیگ بنگ و انفجارش که گفته میشه نقطه شروع جهان هست و کل این هستی از چیزی به اندازه یک گردو! ساخته شده. اگه گفته های دانشمند انگلیسی (اسمش یادم نمیاد) که معلول جسمی و حرکتی و زبانی هست رو گوش کرده باشید، ایشون میگه ممکنه چندین بیگ بنگ رخ داده!

یعنی در ابتدا جهان منفجر شده و این عالم گسترده به وجود اومده بعد دوباره این عالم به حالت قبل در اومده و فشرده شده بعد دوباره انفجار و ...

طبق گفته های خداوند در قران که فرمودن ما آسمان ها(7 آسمان) و زمین را بر پایه ستون هایی قرار دادیم هم به خوبی توسط اون دانشمند بیان میشه. ولی چون ایشون قرآن رو نخوندن! به وجود اومدن این ستون ها رو از روی شانس (عامل ناشناخته) میدونن.

و اما چیزی که در مورد پیدایش جهان و نحوه شکل گیری کرات و سیاه چاله ها و کهکشان ها برام جالب بود و تداعی کننده اون بود واکنش کف آب تو بطری نوشابه بود!!

اگه میخوایین یه بیگ بنگ کوچیک برا خودتون بسازید این آزمایش رو انجام بدین: :D

آب رو توسط مربا شیرین کنین بریزید تو یه بطری نوشابه 2.5 لیتری(تا نصف). بعد با دو سه بار تکون دادن روش کف درست کنید. بعد بطری رو دورانی حرکت بدیدن و بذارید یه جای ثابت و حرکت حباب ها رو نگاه کنین که چطوری عین کهکشان ها از هم دور میشن و آخر سر دوباره به هم میرسن

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امین جان هم به گذشته میشه رفت و هم به آینده!

اینجا رو ببین خودمم تا حالا ندیده بودم :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=14717&st=0#entry150707

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از نظر منطقی و فلسفی برگشت به گدشته امکان پذیر هست با شروط زیر:

کسی که به گذشته برگشته تنها میتونه آینده رو به شکلی که خواهد بود تغییر بده ( یعنی اگر تغییری در گذشته ما صورت گرفته همین چیزی هست که شاهدش هستیم).

شاید فیلم 12 میمون رو دیده باشین :D به همین نکته اشاره میکنه بروس ویلیس بر میگرده به گذشته ولی هر کاری میکنه نمیتونه اون تغییراتی رو که میخواد انجام بده.

البته از نظرفیزیک هم برای پارادوکس برگشت به گذشته ( رفتن به گذشته و کشتن پدربزرگ خودمون!) هم جواب تئوری داریم به صورت تئوری میگه که میشه بری ولی نمیتونی بکشی :D

در حالت دیگه هم تئوری Parallel universes و TimeLine ها رو داریم

2 تا رودخونه کنار هم در نظر بگیریم که روی هر کدوم یک جسم با جرم متفاوت شناور هست و در یکی از رودخونه ها سرعت آب بیشتر هست.

بحث یوفو ها رو اگر باور دارید میشه در نظر گرفت که شاید سفری در زمان به گذشته صورت میگیره یا شاید از یک دنیای موازی دیگه با مفاهیم متفاوت انجام میشه.

بیشتر اختراعات بنیادی بر پایه یک قوه تخیل قوی قرار گرفته بعضی تئوری ها شاید در زمان حال پارادوکس هایی داشته باشند که در زمان آینده با مفاهیم دیگری این پارادوکس ها وجود نداشته باشه.

چند وقت پیش 2 تا دانشمند روس نوشتند که دستگاه شتابگری که تو امریکا با تیم بزرگی از دانشمند ها ساخته شد و راه افتاد در جهت آزمایشات مربوط به Time Travel هم به کار گرفته میشه.

لینک به دیدگاه

سلام

یادم باشه به فرمانده شپرد یگم قبل از اینکه بری به جنگ ریپرها یه س ر به این سیاره بزن یه چنتا الماس برا ما بیار

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...