رفتن به مطلب

FAR CRY 3

rock-star
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مروری کلی بر مشخصات بازی:

Far Cry 3 عنوان آخر سری Far Cry محسوب می شه که توسط Ubisoft Montreal در دست ساخت هست. این بازی در اصل قرار بود در ماه September سال جاری عرضه بشه که با تأخیری که یوبی سافت لطف کرد و به بازی اعمال کرد(طبق معمول!)، در حال حاضر تاریخ انتشار بازی در اروپا و استرالیا 29 نوامبر (9 آذر) ، در بریتانیا 30 نوامبر(10 آذر) و در آمریکای شمالی 4 دسامبر(14 آذر) خواهد بود که در صورت لیک شدن، در تاریخی زودتر از عرضه رسمی احتمال داره به دست گیمرهای ایرانی برسه! توجه داشته باشید که این بازی برای سه پلتفرم PC و Xbox360 و PS3 به صورت هم زمان عرضه خواهد شد.

طبق اطلاعات منتشر شده از بازی و تریلرها، Far Cry 3 یک بازی شوتر اول شخص و اکشن ماجراجویی هست که در محیطی Open World روایت می شه.

52837211077356377676.jpg

گیمرهای PC باز در مورد این نسخه به مشخصات سیستم اجرایی بازی توجه داشته باشند:

Minimum

DirectX9c graphics card with 512MB Video RAM, Dual core CPU, 4GB Memory

+Example CPU: Intel Core2 Duo E6700 / AMD Athlon64 X2 6000

Example GPU: NVidia GTX8800 / AMD Radeon HD2900

Recommended

DirectX11 graphics card with 1024MB Video RAM, Quad core CPU, 4GB Memory

Example CPU: Intel Core i3-530 / AMD Phenom II X2 565

Example GPU: NVidia GTX480 / AMD Radeon HD5770

High Performance

Latest DirectX11 graphics card, Latest quad core CPU, 8GB Memory

Example CPU: Intel Core i7-2600K / AMD Bulldozer FX4150

Example GPU: NVidia GTX680 / AMD Radeon HD7970

داستان بازی:

Jason Brody (کاراکتر اصلی بازی) یک آدم معمولی مثل من و شماست! که همراه دوستان و یه تعداد از توریست های دیگه در جریان یک سفر تفریحی، به جزیره ای گرمسیری برخورد می کنند. همه چیز عادی هست و تعطیلات داره به خوبی و خوشی سپری می شه (جای ما خالی!). ولی با دزدیده شدن دوست دختر Jason یعنی Lisa همه چیز تغییر می کنه. این تازه شروع کار هست. اوضاع پیچیده تر از اون چیزی هست که Jason تصور کرده! هم زمان با تلاش برای آزاد کردن Lisa از دست رئیس دزدها یعنی Vaas، شخصیت Jason وارد جریان جنگ خونینی می شه و موضوع ساده ی نجات Lisa تبدیل می شه به یک بحران بزرگ در زندگی Jason! باید ببینیم این بحران رو چه جوری حل می کنه!

•تعدادی از کاراکترهای مهم بازی:

Jason Brody: کاراکتر اصلی بازی یعنی Jason Brody یک مرد 25 ساله از ایالت لس آنجلس هست. Jason یک آدم کاملا عادی هست و تبحر خاصی در زمینه جنگ و خون ریزی نداره و کلا توی باغ نیست! ولی برای بقا در جزیره ای که خطر هر لحظه در کمین هست و رسیدن به اهدافش از جمله نجات Lisa مجبور به یادگیری فنون رزمی و جنگی خواهد شد که در این مسیر از بقیه کاراکترها کمک می گیره.

27810875963947623048.jpg

Vaas Montenegro: کاراکتر Vaas دشمن اصلی در بازی Far Cry 3 هست. طبق اطلاعات بازی، این کاراکتر sadistic تشریف داره! یعنی از زجر دیگران لذت می بره و چیزی فراتر از دیوونه هست! همین کاراکتر دیوونه واسه خودش دار و دسته ای داره و مناطق شمالی جزیره در اختیار Vaas و دار و دستش هست. دشمنان فرعی دیگری هم در بازی وجود دارند؛ مثل Buck که به همراه Vaas در یکی از تریلرهای اخیر بازی باهاشون بیشتر آشنا شدیم!

52741234433461548288.jpg

Citra Montenegro: همون طور که از فامیل ها مشخص هست، این کاراکتر خواهر Vaas محسوب می شه و رئیس اصلی شما! تعجب نکنید! چون خواهر و برادر کاملا دشمن هم هستند و وجه مشترک شما با Citra دشمن اصلیتون یعنی Vaas هست. بنابراین شما با Citra همکاری خواهید کرد. Citra رئیس یک قبیله در جزیره هست. طبق انگلیسی دست و پا شکسته ای که از آخرین تریلر بازی دستگیرم شد، این کاراکتر یه تیکه از تریلر به Jason می گه که Help us free our captive warriors and I will give you the power you desire. انگلیسی رو حال می کنید چه قدر خوب جمله اش رو فهمیدم! البته جمله سختی نبود و لهجه Citra خانوم هم که توپ شبیه انگلیسی ما هست که حرف می زنیم! Citra از Jason می خواد که جنگجویان قبیله اش رو آزاد کنه و در عوض Citra بهش قدرتی رو بده که بتونه با Vaas رو به رو بشه و Lisa رو نجات بده. Citra با توجه به رفتارهاش کمی هم با ارواح در ارتباطه و احتمالا قدرت های جادویی داره. حالا باید بازی بیاد بیرون ببینیم موضوع دقیقا از چه قراره! Dennis هم که در آخرین تریلر معرفی شد، یکی از افراد قبیله هست و به Jason کمک خواهد کرد.

98982770384751015864.jpg

Doctor Earnhardt: این کاراکتر از جمله همراهان مشکوک Jason محسوب می شه! جناب دکتر می تونه کمک های پزشکی و درمانی ارائه بده و درگیر ویژگی های روان گردانی زندگی در جزیره هم هست!

86939322298093507649.jpg

Hoyt Volker: این کاراکتر یک قاچاقچی برده هست (قاچاق انسان!) که کنترل بخش جنوبی جزیره رو در اختیار داره و توسط گروهی مسلح با امکانات پیشرفته متشکل از سربازان مزدور حمایت می شه.

64832993818740565981.jpg

گیم پلی:

همون طور که اشاره شد، Far Cry 3 یک بازی شوتر اول شخص در محیط Open World هست و این موضوع تنوع گسترده ای در گیم پلی بازی ایجاد می کنه. گیم پلی بازی شامل درگیری با افراد گروه های مختلف و حتی حیوانات وحشی می شه! علاوه بر مأموریت های اصلی در بازی مأموریت های فرعی یا Side Missions هم وجود داره و از NPC های مختلف مأموریت هایی رو دریافت می کنید. مأموریت های مختلف از جمله شکار حیوانات مختلف یا کنترل محموله ها برای کسب پول و امکانات بیشتر در این بازی مهیا شده. حیواناتی که ممکنه باهاشون رو به رو بشید شامل ببرها، خرس ها، کوسه ها، بوفالوها، آهوی کوهی و ... هستند.

مناطق مختلف و پایگاه های متعددی در سراسر جزیره پراکنده شده اند که با حمله به اون ها شما می تونید اون ها رو تصاحب و از آن خودتون بکنید! تصاحب این پایگاه ها مأموریت های جدیدی رو برای گیمر آنلاک می کنه و امکانات بیشتر از جمله خرید و فروش از مغازه ها رو برای شما در بر داره. اسلحه ها و آپگرید ها از این طریق قابل دسترسی هستند و آیتم هایی از جمله پوست حیوانات در این قسمت قابل فروش و داد و ستد هست!!وسایل نقلیه مختلف از جمله جت اسکی، جیپ، hang glider (همون وسایل پروازی که اتزیو هم داخل Revelations داشت!) هم در این بازی نقش پررنگی دارند و در مکان های مختلف می شه ازشون استفاده کرد.

26213586522697721911.jpg

علاوه بر single player campaign این بازی دارای بخش مولتی پلیر هم هست که شامل رقابت آنلاین می شه و هم چنین co-op campaign mode هم برای بازی در نظر گرفته شده که تا 4 Player رو ساپورت می کنه و می تونید همراه دوستانتون co-op campaign بازی رو طی کنید و لذت ببرید!

گرافیک و صداگذاری:

در مورد گرافیک و صداگذاری نظر قاطعانه ای نمی شه داد. چون باید بازی رو از نزدیک تجربه کرد تا روی این دو مورد بتونیم نظر دقیق و صحیح بدیم. طبق اطلاعات موتور این بازی Dunia Engine هست که پایه و اساس اون از CryEngine گرفته شده که توسط استودیو Ubisoft Montreal تغییرات زیادی روش انجام شد و Far Cry 2 هم با همین موتور ساخته شد. Far Cry 3 طبق اطلاعاتی که از ویکی پدیا گرفتم از مدل پیشرفته تر Dunia Engine با نام Dunia 2 برای ساخت بازی کمک گرفته. با مشاهده تریلرها و اسکرین شات های بازی می شه گفت که یکی از بهترین گرافیک های بازی های امسال رو Far Cry 3 در اختیار داره. هر چند که قضاوت راجع به این موضوع رو بهتره که بعد از انتشار بازی انجام بدیم.

صداگذاری و موسیقی های بازی بعضا محلی هستند و این موضوع باعث می شه که ارتباط شما با طبیعت بازی و محیط قبیله ای بهتر صورت بگیره. صداگذاری کاراکترها هم که در حد بسیار خوبی اعمال شده و نقص خاصی در اون دیده نمی شه. از جمله صداگذاران شاخص بازی می تونیم به Michael Mando اشاره کنیم که صداگذار کاراکتر Vaas در این بازی هست.

09291819838096492104.jpg

منبع پردیس گیم

ویرایش شده توسط rock-star
لینک به دیدگاه

اینم لینک برید ببینید اگه بد بود من میرم که بمیرم . همین http://www.youtube.com/watch?v=J6gnOVJsCsM

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه عجب که بالاخره اون رنگ وحشتناک فونت و بک گراند شو بهتر کردی !!

انصافا لینک ویدئو خیلی قشنگی داره . منکه لذت بردم ! :clapping: @};-

ویرایش شده توسط MEHRAN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

High Performance

hd

این منو کشته

لینک به دیدگاه

آخی لامسب چه گرافیک کمی هم می خواهد واسه های پرفورمنس!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته اون مال حالت High Performanceکه بدرد گیمر های حرفه ای تو مسابقات

بزرگ و بین المللی میخوره . تازه باسه بازار گرمی خیلی هم اوور گرفته !!! و گرنه با یک

سیستم خیلی پائین تر از این هم من بهت قول میدم که راحت میتو نی بازیش کنی . دیگه از کرایسیس

3 که کرافیک بالا ت ر نداریم که ؟!!

ولی به گرد MODERN WARFARE 3 با اون داستان مافوق تصور عالی و قشنگش

نمیرسه !!!

post-11245-0-36825800-1350918743_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من اگه اینو با led 42 و صدای 5.1 با بالاترین گرافیک بازی نکنم میمیرم :دی

نسخه دومش رو امسال دوباره بازی کردم از بس دوسش داشتم :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بفرمایید عزیزان محترم . یک سایتی باستون رو کردم که همتون برید فقط

حالشو ببرید . هر سوالی و هرچی از گیم و سخت افزارو مقایسه اونهاو....خواستید داره !!!

http://www.game-deba...953&game=Crysis 3

فقط لطفا حق " کاپی راید " را محترم بشمارید .Oh%20Go%20On.gif

تو این سایت مثلا گیم FAR CRY 3 رو پیدا کنید و 14 دقیقه ویدئو بهمراه توضیحاتشو

ببینید . کاملا در رابطه با نحوه بازی براتون توضیح میده .چه جوری از اسلحه هاتون استفاده

کنید . به چه شکل عوضشون کنید . چه جوری مثلا شکار کنید و.... تمام بازیها همین طوره .

تواین سایت شما میتونین سخت افزارهارهارو باهم BENCH کنید و از هر کدوم نمره بگیرید

و خیلی چیز های دیگه . نظیر این سایت رو دفعات بعد بهتون معرفی میکنم .

باتشکر: مهران

لینک به دیدگاه

High Performance

hd

این منو کشته

مکس پین هم ازین غلط ها زیاد میکرد :دی زده بود 3930 میخاد :))

فار کری که بیاد پیشنهاد میکنم تا 1 ماه وایسین بعد بازی کنین چون ubisoft اگه 3 4 تا اپدیت واسه بازیش نده روزش شب نمیشه :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من اگه اینو با led 42 و صدای 5.1 با بالاترین گرافیک بازی نکنم میمیرم :دی

نسخه دومش رو امسال دوباره بازی کردم از بس دوسش داشتم :دی

خب هر کسی از یک سبک بازی لذت میبره . من خودم عشق سری بازیهای

MODERN WARFARE هستم واز داستانشون واقعا لذت میبرم و از گیمهای

تخیلی عجیب غریب همچین خوشم نمیاد . البته منم کیفیت برام خیلی خیلی شرطه !!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب هر کسی از یک سبک بازی لذت میبره . من خودم عشق سری بازیهای

MODERN WARFARE هستم واز داستانشون واقعا لذت میبرم و از گیمهای

تخیلی عجیب غریب همچین خوشم نمیاد . البته منم کیفیت برام خیلی شرطه !!

منم اون modern warfare رو بازی کردم بیشتر سری هاش رو

اما بازیهای open world و اینها رو ترجیح میدم

این بازی مگه تخیلیه که گفتین از بازیهای تخیلی خوشتون نمیاد؟ یا حرفتون به طور کلی بود؟ :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بفرمایید عزیزان محترم . یک سایتی باستون رو کردم که همتون برید فقط

حالشو ببرید . هر سوالی و هرچی از گیم و سخت افزارو مقایسه اونهاو....خواستید داره !!!

http://www.game-deba...953&game=Crysis 3

فقط لطفا حق " کاپی راید " را محترم بشمارید .

باتشکر: مخلصتون مهران

داداشی البته این برا کرایسیس3 بود نه فارکری3 ...

یه جا دیدم گفته بودن برا بتمن آرخام سیتی به 16 گیگ رم و 3930k نیاز هس

الان مد شده دیگه.

من تو کف last of us موندم.نیومده هنوز؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم اون modern warfare رو بازی کردم بیشتر سری هاش رو

اما بازیهای open world و اینها رو ترجیح میدم

این بازی مگه تخیلیه که گفتین از بازیهای تخیلی خوشتون نمیاد؟ یا حرفتون به طور کلی بود؟ :دی

نه دوست عزیز .من از بازیهای تخیلی پرتو پلا خوشم نمی یاد .مثلا بازیهایی که

تو اون اسلحه های الکی و چیز های هچل هف وعجیب غریب وجود داره . البته اینرو هم

بگم که من الان بیش از سه دهه از عمرم میگذره و از گیمر های واقعا قدیمی هستم

از زمانی که IGI یک رو با پنتیوم III انبرد بازی میکردم و از اون زمان واقعا خوره بازی

بودم . البته اون دوران هر بازی رو که گیرم میومد نه نمیگفتم . ولی الان دیگه فقط بازی هایی

که امکان واقعیتش تا حدودی وجود داشته باشه رو بازی میکنم . مثلا تمام اسلحه های بازی

های کال او دیوتی همشون واقعی اند و هیچ کدومشون دروغی و غیر واقعی نیستند . و همچنین

بازیهای MEDAL OF HONOR برای همینم دیگه مدتیه که فقط این سبک بازیهایی که به

واقعیت نزدیکه رو میپسندم .

با تشکر : مهران

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداشی البته این برا کرایسیس3 بود نه فارکری3 ...

یه جا دیدم گفته بودن برا بتمن آرخام سیتی به 16 گیگ رم و 3930k نیاز هس

الان مد شده دیگه.

من تو کف last of us موندم.نیومده هنوز؟

دوست عزیز اون فقط بعنوان مثال بود . برو تو قسمت گیمش و سال مورد نظرت هر بازی

که خواستی با سیستم مورد نیازش ومقایسش باسیستم خودت و..... یا برو تو قسمت سخت افزارش ....یا...

سایت کاملیه .بدک نیست . مطالعش کن پشیمون نمیشی . معتبر هم هست .

البته دوست عزیز من تو این سایتها ضدو نقیض زیاد دیدم . تو خیلی

از این سایتهای باصطلاح معتبر . چونکه در عمل با چیزی که اینها گفتند دیدم خیلی

مسائل فرق میکنه !!!

معذالک بفرما اینم FAR CRY 3 برای شما. هر چی میخواهی ازش بپرس . مثلا نوع کارت گرافیک و سی پی یو و

میزان رم ات رو بهش میدی اونهم بلافاصله سیستمتو نسبت به بازی مورد نظرت میسنجه و نقاط ضعف وقوت

سیستمت رو بهت میگه و همشو نو برات بنچ میکنه و نمره هم میده !!

http://www.game-deba...id=883&game=Far Cry 3

لینک به دیدگاه

آخی لامسب چه گرافیک کمی هم می خواهد واسه های پرفورمنس!!!!!!!!

گرافیک نه خدا بعد هم باید گفت بازی که نیست فیلمه !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته با عرض یکدنیا معذرت از دوست عزیزم ROCK STAR عزیز و صاحب تاپیک و کسب

اجازه از محضر ایشان . دوست گرانقدرم خدا گواه است که من اصلا بدنبال کسب امتیاز و محبوبیت

نبوده ومطلقا در صدد در اوردن کوچکترین موقعیتی از دست کسی نمیباشم . در هر صورت اگر

احتمالا تداخلی و سوئ تفاهمی پیش امد ببخشید .

قربانت : مهران

لینک به دیدگاه

البته با عرض یکدنیا معذرت از دوست عزیزم ROCK STAR عزیز و صاحب تاپیک و کسب

اجازه از محضر ایشان . دوست گرانقدرم خدا گواه است که من اصلا بدنبال کسب امتیاز و محبوبیت

نبوده ومطلقا در صدد در اوردن کوچکترین موقعیتی از دست کسی نمیباشم . در هر صورت اگر

احتمالا تداخلی و سوئ تفاهمی پیش امد ببخشید .

قربانت : مهران

میدونم دوست عزیزم من اصلا از انتقاد ناراحت نمیشم.مرسی که پیشنهاد میکنی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...