رفتن به مطلب

کمک در اورکلاک 2500K

oldsam
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان من تازگی به اینتل روی آوردم واز پردازندهی 2500K شروع کردم می خوام این CPU رو اور کنم می شه منو راهنمایی کنید ممنون

مادربرد Asrock z68 Extreme3 Gen3

کولر cooler master V6GT

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اول در داخل ویندوز یک لود بگیرید از پردازنده و ولتاژ هسته یا همون VCORE رو پیدا کنید.باید حدود 1.22 تا 1.28 باشه.

این ولتاژ رو به 1.3تا 1.35 باید برسونید برای پایداری 24/7 در فرکانس 4.5 تا 4.7 که بستگی به شانستون داره.

برای اینکار باید وارد بایوس بشید.

-internal PLL رو دیزیبل کنید.

-مولتی یا ضریب پردازنده رو بذارید روی 4.5

بعد نوبت ولتاژ هست :

-آفست رو روی + بذارید

با توجه به اون عدد Vcore اولیه ولتاژ رو به 1.32 برسونید.مثلا اگر 1.26 ولتاژ لود در ویندوز بود آفست رو روی 06. مثبت قرار بدید.

وارر ویندوز بشید و اگر در برنامه لود و تست استرس مثل OCCT (به نظر من از همه بهتره مخصوصا نسخه جدیدش 4.3.1 که اگر ناپایداری داشته باشی سریع برات پیدا میکنه،یا صفحه آبی میگیری یا هنگ،فریز،ریست و اخطار خود برنامه نشانه ناپایداری هست)برای یک ساعت کامل پایدار بودید برید داخل بایوس و ضریب رو بذارید روی 46 و اگر ناپایدار بودید برید و 5 هزارم 5 هزارم آفست رو بالا ببرید تا نهایت 1.35.

آپدیت بایوس هم میتونه کمی در پایداری بیشتر در اورکلاک موثر باشه.

فعلا اینهارو انجام بدید و نتیجه رو اینجا قرار بدید برای چک کردن VCORE در ویندوز از HWmonitor و برای چک کردن دما از Coretemp یا Realtemp استفاده کنید.

برای پیگیری بهتر نتایج رو اینجا اعلام کنید همینطور اسکرین شات از برنامه های مذکور قرار بدید.

موفق باشید

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Vcore شما در لود نهایت 1.22 هست.

وارد بایوس بشید اینترنال پی ال ال رو غیر فعال کنید و مولتی رو روی 45 بذارید و آفست رو روی مثبت و عدد هشت صدم 08. رو براش تعیین کنید.

وارد ویندوز بشید.

برای تست پایداری میتونید برای اطمینان از همون Wprime و OCCT هم استفاده کنید.

برای کنترل دما حتما از دو برنامه ای که بالا گفتم استفاده کنید.چون هاردور مانیتور باگ داره.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

توربو بوست رو آف کنی بهتره ولی فعلا به هیچ چیز دست نزن غیر از اونهایی که بهت گفتم.

من زیاد با بایوس ازراک آشنا نیستم و چند مدل اسوس خودم اور کردم و یک مدل گیگا هم دیدم همشون تقریبا مشابه هم هستند.

بهترین کار این که وارد بایوس بشی و از صفحه قسمت اورکلاک پرینت اسکرین بگیری و اینجا اپلود کنی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادربرد من 0.005 داره و 0.010 ولی 0.008 نداره باید چه کنم

منم نگفتم 0.008 هشت هزارم !

گفتم هست صدم یعنی 0.08.

وقتی شما این ولتاژ رو ست میکنی داخل ویندوز نهایت ولتاژ شما به 1.3 میرسه که با توجه به ولتاژ پایین پردازنده شما در حالت لود بدون اور کافی به نظر میرسه.

پ ن :فکر کنم کمی خواب آلود هستی به نظر من بذار فردا صبح که حواست جمع تره ;)

بهزاد جان عزیز از اساتید بزرگ اورکلاک لیون(ایران) هم در حال تماشای این تاپیک هستند .

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا اینقدر دکمه مثبت بزن تا به عدد 0.080 برسی دیگه.

لینک به دیدگاه

داداش دکمه مثبت نداره خودش یک لیست میاره که تو اون ولتاژ ها رو می تونی انتخاب کنی

لینک به دیدگاه

داداش ردیفش کردم مشکلو فهمیدم از کجاست دارم تست میگیرم ممنون از توجهتون

لینک به دیدگاه

داداش ردیفه اینم عکس فقط نمیدونم چرا مولتی همش بالا پایین میشه البته فکر کنم ماله توربو بوست باشه اینم عکس داداش ببین مشکلی نداره دما ه بالای 66 نرفت و رو 61الی 63 متغیر بود

kjiqm3raju810aqsf8y.jpg

لینک به دیدگاه

داداش اینم تست پریم95 و در این تست توربو بوست آف شده داداش این سیستم روزی 6-10 ساعت روشن مشکل که ایجاد نمی کنه می خوای ولتاژ کم کنم

rt243uhutxzjldqtb1xm.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

منظورم از دکمه مثبت دکمه مثبت روی کیبوردت هست.

برید داخل بایوس و ولتاژ هسته رو آفست رو 0.010 کم کنید.یعنی بزارید روی 0.070 و تست پایداری.این مرحله رو تکرار کنید تا ناپایدار که شد برگردید به ولتاژ یک مرحله قبلش.مثلا به ولتاژ هسته با آفست 0.040 که رسیدید می بینید که ناپایداره.

دوباره برید و روی 0.050 ست کنید و دیگه بهترین ولتاژ در این فرکانس یعنی 4.5 گیگاهرتز همین هست.

دماتون هم در ناحیه امن قرار داره و فقط با همون ریل تمپ بسنجید کافی هست.

دمای زیر 70 درجه برای هسته ها دمای خوبی هست و با کم کردن Vcore ورسیدن به حداقل ولتاژ هسته دماها نیز کاهش پیدا میکنه.

موفق و سربلند باشید

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

درود

منظورم از دکمه مثبت دکمه مثبت روی کیبوردت هست.

برید داخل بایوس و ولتاژ هسته رو آفست رو 0.010 کم کنید.یعنی بزارید روی 0.070 و تست پایداری.این مرحله رو تکرار کنید تا ناپایدار که شد برگردید به ولتاژ یک مرحله قبلش.مثلا به ولتاژ هسته با آفست 0.040 که رسیدید می بینید که ناپایداره.

دوباره برید و روی 0.050 ست کنید و دیگه بهترین ولتاژ در این فرکانس یعنی 4.5 گیگاهرتز همین هست.

دماتون هم در ناحیه امن قرار داره و فقط با همون ریل تمپ بسنجید کافی هست.

دمای زیر 70 درجه برای هسته ها دمای خوبی هست و با کم کردن Vcore ورسیدن به حداقل ولتاژ هسته دماها نیز کاهش پیدا میکنه.

موفق و سربلند باشید

داداش دمت گرم خیلی ممنون از شما هستم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواهش میکنم.

امتحان کنید و حداقل ولتاژ استیبل رو بدست بیارید.

فکر کنم پردازنده شما روی 1.33 نهایت 1.34 استیبل باشه در این فرکانس.

لینک به دیدگاه

داداش رو افست 0.040 استیبل شد اینم عکس ببینید مشکلی نداره خیلی ممنون دما هم همین طور که می بینید عالیه

32418188650228083991.jpg

ویرایش شده توسط oldsam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چرا زیر لود با OCCT فرکانستون روی 4.5 نیست!؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فلش وصل کنید و برید تو بایوس یک دکمه فکر کنم f12 هست بزنید و از صفحات مخصوص اورکلاکتون اسکرین شات میگیره.اونو اینجا بذارید تا بهتر بشه بررسی کرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...