رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد مشکل عجیب ...!؟

Ata_Se7en
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز و بزرگوار

امروز تو مغازه نشسته بودم که یک مشتری اومد مغازه با چهره غمگین که ازم سوال کرد که ایا از مشکلات عجیب سیستمها سردر میارین ؟؟ منم گفتم باید ببینم چه جور مشکلیه سیستمشو روشن کردم و گفتن یه کمی کار کنم که بعداز 7 8 دقیقه یه پیغام بغل ساعت اومد که اصلا سردر نیاوردم خیلی با سیستم ور رفتم ولی به جایی ختم نشد ( این پیغام مربوط به درایو گرافیکش بود که من حتی اونو هم اپدیت کردم ولی... )

عکسی از اون پیغام ( کارت گرافیکش هم 560ti ایسوس بود البته تک فنه )

oww4203s2c6pgo0wd7t.png

اگر اطلاعاتی از این پیغام دارین راهنمایی کنین تا خودش رو نکشته !!

ویرایش شده توسط ata_se7en
لینک به دیدگاه

اوووووووه دوست من تا دلت بخواهد من این پیغام را دیدم. یه سری یه کارت 3870 سابفایر داشتم که توی بازی بعضی وقتها این پیغام را می داد بعضی وقتها هم مثل همین دوستمون روی حالت بیکار. اتفاقا دیروز سر کلاس لپ تاپ یکی از شاگردام بعد از اینکه فتوشاپ cs6 را اجرا کرد این پیغام را داد. یه سابفایر 6950 هم داشتم که مشکل شدید سخت افزاری داشت (همچین که الماس ایران بدون چونه واسم تعویضش کرد) و این پیام میومد در کل چیز خاصی نیست و بعید هم می دونم که مشکل سخت افزاری داشته باشه مگر اینکه صفحه شترنجی بشه یا دائما ری استارت بشه یا یه همچین چیزائی.

وقتی سابفایر 3870 را داشتم با جا به جا کردن رمها مشکل حل شد در واقع این اتفاق وقتی میفته که یه ناهماهنگی بین درایور کارت گرافیک یا هر کدوم از سخت افزارها (حتی ممکن از کیبورد یا موس هم باشه، اما اول برید سراغ رم) به وجود بیاد.

می تونید تمام درایور ها را آپدیت کنید و تنیجه را چک کنید، یا از درایور های قدیمی تر استفاده کنید. فکر خوبی هست که کارت را روی یه سیستم دیگه تست کنید. بایوس مادر بورد اگه آپدیت شده به آپدیت قبلیش برگردونید.

لینک به دیدگاه

سلام آقا عطا

بنده دوبار تجربه این پیغام را داشتم

یکبار که روی یک سیستم 775 بود که بعد از کلی کلنجار رفتن فهمیدم

که از رم ها میباشد. و عوض کردن باس رم ها مشکل حل شد.

بار دوم هم مشکل از کارت گرافیک بود که در ویندوز XP بدون مشکل کار میکرد اما در ویندوز7

این ارور را میداد.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از پاسختون

والا منم سال قبلی هم این مشکل رو داشتم و نمیدونم چه جوری ناپدید شد ؟!!

اونطور که معلومه در درجه اول مشکل خاصی نیست

نکته دوم اینه که دقیقا مشخص نیست که با چه سخت افزاری ناهماهنگی داره که اونو تعویض کنیم

نکته سوم اینه که در لحظه ای که این پیغام نمایان میشه یک لحظه صفحه دسکتاپ هنگ میکنه البته یک لحظه

ایا دقیقا میشه گفت از کدوم قسمته ؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام آقا عطا

بنده دوبار تجربه این پیغام را داشتم

یکبار که روی یک سیستم 775 بود که بعد از کلی کلنجار رفتن فهمیدم

که از رم ها میباشد. و عوض کردن باس رم ها مشکل حل شد.

بار دوم هم مشکل از کارت گرافیک بود که در ویندوز XP بدون مشکل کار میکرد اما در ویندوز7

این ارور را میداد.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

رمهاش هم 8 گیگ g.skill باس 1600 بود باید جاهاشونو عوض کنم یا کلا رمهارو بیخیال بشه و یکی دیگه بخره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان دیگه ای که تجربه حل این مسئله دارن دریغ نکنن

لینک به دیدگاه

رمهاش هم 8 گیگ g.skill باس 1600 بود باید جاهاشونو عوض کنم یا کلا رمهارو بیخیال بشه و یکی دیگه بخره ؟

اتفاقا برای بنده هم 4 تا دوگیگ g.skill باس 1600 بود بنده تایمینگ رم ها روی 1333 ست میکردم درست میشد.

خودش به صورت دیفالت روی 1066 ست میکرد.

شما هم یک امتحان بکنید ان شاالله که حل میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خدا کنه درست بشه و شرمنده مشتری نشیم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه ویندوزو عوض کنید و بعدش درایورشو با جدیدتریت ورژن نصب کنید به احتمال زیاد درست شه /امیدوارم که هرچه سریعتر بتونید حلش کنید

ویرایش شده توسط aminpanahi
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه ویندوزو عوض کنید و بعدش درایورشو با جدیدتریت ورژن نصب کنید به احتمال زیاد درست شه /امیدوارم که هرچه سریعتر بتونید حلش کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان مشکل دوباره تکرار شده چاره چیست ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم با سیستم قبلیم این مشکل رو داشتم همه قطعات رو روی یک سیستم دیگه امتحان کردم و فهمیدم که مشکل از رم ها بود و دادمشون گارنتی و الان که این سیستم دست برادرم هست داره به خوبی کار میکنه

در ضمن ایم مشکل با عوض کردن ویندوز یا آپدیت حل نمیشه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

داداش احتمال بالا رمات مورد داره

یه دونه 2 گیگ غیر از اینی که روشه تست بگیر ببین بازم این صفحه میاد؟ @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ضمن تشکر از دوستان عزیز

والا تو مغازه هر مدل رم داشتم انداختم رو سیستمش ولی بازم همون اشو همون کاسه بود

لازم به گفتنه وقتی 15 دقیقه باهاش کار میکنی یک دفعه صفحه دستکتاپ هنگ میکنه و نه ماوس کار میکنه نه کیبورد ولی مثلا اگه اهنگی داری گوش میدی اون اهنگ قطع نمیشه و بدون مشک پخش میشه

ویرایش شده توسط ata_se7en
لینک به دیدگاه

گرافیک رو رو سیستم دیگه تصویر بگیر کارکن اگه بازم ارور داد گرافشه اگه نه مادربرد میتونه باشه!

پاور رو هم یبار تست بگیر شاید سر ولتاژ دادن نا معقول سیستم قات میزنه!

انشااله حل میشه @};-

لینک به دیدگاه

عطا جان؛

من تجربه اين مشكل رو زياد داشتم. راه حل خاصى هم نديدم. فقط اين كار رو با رجيسترى بكن ببين از وخامت مشكل كم ميشه يا نه:

تو شاخه: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\GraphicsDrivers وارد بشين. ("حتما روى پوشه Graphics Drivers كيليك كنيد تا هاى لايت بشه مطمئن بشين درون اين پوشه هستين")

بعد از داخل منوى EDIT گزينه New رو انتخاب كنيد.

اگر سيستم عامل 32 بيتى هستش از داخل منو يك DWORD 32 بيتى جديد بسازين اسمش رو بگذارين TdrDelay بعد اينتر رو بزنين.

بعد كه ساخته شد روى همون TdrDelay كه ساختين دابل كليك كنين و مقدار رو براى Value Data برابر 8 بگزارين.

--------------------------------------

اگر ويندوز 64 بيتى هستش، از داخل منو يك DWORD 64 بيتى جديد بسازين اسمش رو بگذارين TdrDelay بعد اينتر رو بزنين.

بعد كه ساخته شد روى همون TdrDelay كه ساختين دابل كليك كنين و مقدار رو براى Value Data برابر 8 بگزارين.

اين البته مثل مسكنه. درمان نيست.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...