رفتن به مطلب

اشتباه نشون دادن حجم خالی درایو c

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان وقتتون بخیر...

من یه هارد 250 دارم که چند سال پیش گرفته بودمش....حجم بخش c حدود 39 گیگ هس....تا چند روز پیش من حدود 17گیگ حجم خالی داشتم.... اما الن در کمال تعجب شده 10 گیگ!!...من نه چیزی نصب کردم و نه قایل خاصی ریختم اونجا...وقتی هم که از فولدرهای داخیل درایو c یه propertis میگیرم در کمال تعج حجمشون رو میزنه 22 گیگ!!...یعنی من باید همون 17 گیگ رو خالی داشته باشم...ولی میزنه 10 گیگ!!!

کسی میتونه کمک کنه؟...الان چه اتفاقی افتاده؟ recycle bin و temp هم خالیه....system restore هم غیر فعال بود از اول...

ویندوزمم هم سون 64 بیتی هستش...

لینک به دیدگاه

بله چک کردم....البته یه چیزی بگم...اگه اشتباه نکنم این اتفاق بعد از افزودن رم 4 گیگ افتاد....چون چند روز پیش یه رم 4 گیگ گرفتم و گذاشتم روی کامپیوتر....میتونه ربط داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

نه عزیز ربطی به رم نداره.

نمیدونم اگر فایل مخفی هم نباشه قاعدتا باید ویروسی چیزی باشه.

حالا بگذار دوستان الان میان کمک.

لینک به دیدگاه

متوجه شدم مشکل چی بود

اتفاقا برمیگرده به همین رم....یه فایلی به اسم pagefile.sys هستش که جزو سیستم فایلها محسوب میشه و برای دیدنش باید توی فولدر آپشنز تیک نمایش فایل سیستم رو بردارید...

این فایل با cach کردن و استفاده از رم رابطه مستقیم داره که حجمش بر اساس مقدار رم محاصبه میشه.... و میتونه تا 3 برابر بیشتر از کل رم حجم داشته باشه...الان که انگلیسی سرچ کردم فهمیدم چی به چیه....و الان هم دارم حجم این فایل رو کم میکنم....به هر حال ممنونم که به این تاپیک سر زدید :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای من دقیقا برعکس این اتفاق میفته ولی خیلی بهش توجه نکردم تا حالا.مثلا نگاه میکنم می بینم درایو C حدود 10 گیگ خالی داره و یکدفعه که سیستم میاد بالا میزنه 4 گیگ!

لینک به دیدگاه

رامتین جان ویندوزت سون هست؟(لطفا زود پاسخ بده)

تا را حلش رو بگم

تنظیماتی رو که باید انجام بدی رو برای سون عکسش رو میگزارم

قبلش حجم درایو C رو چک کنید و بعد انجام این کار تفاوت رو ملاحضه خواهید کرد

دلیل این اتفاق فعال بودن گزینه ی هایبرنت هست_ویندوز سون برای هایبرنت به نسبت حجمی که رم شما داره توی درایو C تمپ ایجاد میکنه

من باید برم،اگه مشکل حل نشد وقتی برگشتم راه حل بعدی رو عرض میکنم

w8u4897a8yo4zs3a7zoa.jpg

ویرایش شده توسط hamid_archi
لینک به دیدگاه

ممنونم حمید جان درست شد....فقط یه سوال....اگه دفعه بعد کامپیوتر من به حالت اسلیپ رفت دچار مشکل میشه؟یا نمیتونه اطلاعات رو ذخیره کنه برای روشن شدن؟

یه توضیح کوچیک میدی عزیز که این حالت رو که آف کردیم بعدا مشکلی پیش نمیاره که؟

بازم ممنونم...مرسی :wub:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برو داخل کنترل پنل و از قسمت زیر :

Control Panel\All Control Panel Items\Power Options\Edit Plan Settings

گزینه Put the computer to sleep رو بذار روی never که دیگه به مود اسلیپ نره.

لینک به دیدگاه

ممنونم حمید جان درست شد....فقط یه سوال....اگه دفعه بعد کامپیوتر من به حالت اسلیپ رفت دچار مشکل میشه؟یا نمیتونه اطلاعات رو ذخیره کنه برای روشن شدن؟

یه توضیح کوچیک میدی عزیز که این حالت رو که آف کردیم بعدا مشکلی پیش نمیاره که؟

بازم ممنونم...مرسی :wub:

هیچ مشکلی برای استند بای یا اسلییپ شدن کامپیوتر شما بوجود نمیاد عزیز

هایبرنت برای زمانی هست که شما میخواید کامپیوتر رو شات دان(کلاً خاموش)کنید و حتی از برق بکشید {میخوام تفاوتش رو با اسلییپ یا استندبای براتون روشن کنم}

اگر بجای شات دان از هایبرنت استفاده کنید.تو این حالت هر برنامه ای رو که شما باز کردید و حتی save هم نکردید مثل فوتوشاپ اتوکد ویا حتی موزیکی که در حال پخش هست،همه گی از روی رم شما به روی هارد کپی میشه،و وقتی درآینده دوباره کامپیوتر رو روشن کردید همه ی اون حالتها برمیگرده_حتی موزیکی که در حال پخش بود.

شما با این کار فقط این گزینه رو غیر فعال کردید.که قطعاً هیچ تاثیری روی کارکرد شما نخواهد داشت_بلکه 1-هم سرعت شما با این کار افزایش پیدا کرده،2- وهم حجم بیشتر از هادتون در اختیارتون قرار گرفته

خیالتون راحت :)

لینک به دیدگاه

قربووووووووون شما...بسیار عالی و کامل توضیح دادید

:wub: ;)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...